Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

Mistrzostwa Świata w Budapeszcie: pożegnalny występ utytułowanej Doroty Godziny

04.11.2017
Mistrzostwa Świata w Budapeszcie: pożegnalny występ utytułowanej Doroty Godziny


Mistrzostwa Świata w Budapeszcie: pożegnalny występ utytułowanej Doroty Godziny


Reprezentanci Polski już dotarli do Budapesztu, gdzie od poniedziałku 6 listopada uczestniczyć będą w Mistrzostwach Świata. W składzie jest wielu naszych znakomitych kickboxerów, na czele z Dorotą Godziną, która tym turniejem zakończy piękną karierę.

- Od 15 lat startuję sezon w sezon i czuję, że już pora zakończyć karierę. Na Węgrzech będę z całych sił bronić moich dwóch aktualnych tytułów mistrzyni Świata z 2015 roku w light contact i kick light - mówi Dorota Godzina (-55kg), która podobnie jak Paulina Jarzmik (-60kg, obie KS X Fight Piaseczno), trenująca na co dzień w Liechtensteinie, wystąpią w 2 formułach w MŚ 2017.

Dla Doroty Godziny będzie to start w 8 Mistrzostwach Świata Seniorów. Debiutowała w nich w 2003 roku w Paryżu. Wtedy Polacy zdobyli 11 medali, w tym 2 złote. Na najwyższym stopniu podium stanęły w full contakt Anna Kasprzak (-60kg) i Karolina Łukasik (-70kg).

- Z Mistrzostw Świata przywiozłam do tej pory 5 medali - 3 złote (2011 i dwa w 2015) oraz 2 brązowe (2005, 2013). Po zawodach w Budapeszcie przechodzę na sportową emeryturę, choć pozostanę przy kickboxingu - dodała utytułowana zawodniczka.

W stolicy Węgier Biało-Czerwoni najliczniej będą reprezentowani w formułach full contact i K-1. O szansach swych podopiecznych mówią trenerzy kadry narodowej Radosław Laskowski (FC) i Tomasz Skrzypek (K-1).

- Jestem pełen optymizmu. Co prawda w ostatniej chwili z powodu złamania ręki wypadł Przemysław Kacieja (-63,5kg), ale uważam, że reprezentacja full contact jest świetnie przygotowana i celem jest miejsce na podium drużynowo - powiedział Radosław Laskowski.- W kadrze K-1 aż 10 z 14 reprezentantów Polski to debiutanci w seniorskiej imprezie tej rangi. Tworzymy nową drużynę, przyszedł czas, żeby po The World Games nastąpiła zmiana warty. Nie ma lepszego czasu niż teraz. Jest to w tej chwili najbardziej optymalna i perspektywiczna kadra, w obsadzie poszczególnych kategorii nie ma przypadku. Jedynie osłabieniem jest kontuzja Jana Lodzika (-63kg). Prognozy i oczekiwania to powtórzenie wyniku medalowego z dwóch ostatnich Mistrzostw Świata, czyli 5 medali - przyznał Tomasz Skrzypek.

Na sukcesy liczy również szkoleniowiec reprezentacji low kick Andrzej Garbaczewski. - Brakuje nam w składzie kobiet, których jest zbyt mało walczących na wysokim poziomie. W składzie męskim są 2 nowe nazwiska. Liczymy, że Kamil Rościński (-67kg) i Łukasz Bartnik (-91kg) pokażą serce do walki i dadzą z siebie 120 proc. Jeśli chodzi o oczekiwania, to są wysokie liczymy na 5-6 medali, mimo że mistrzostwa będą bardzo mocno i licznie obsadzone.

Jedną z gwiazd kadry LK i całej polskiej reprezentacji jest Iwona Nieroda (-56kg) z UKS Diament Pstrągowa. - Liczę tylko i wyłącznie na złoty medal. Jadę wygrać i tak jak przed 2 laty w Serbii cieszyć się z mistrzostwa. Świadomie i z pełną odwagą mówię, że inny medal będzie dla mnie porażką. Chcę być najlepsza i mam zamiar to udowodnić - powiedziała Iwona Nieroda, która po raz 5 powalczy w seniorskich MŚ (w 2008 roku wystąpiła w turnieju juniorskim). Dotychczas wywalczyła 5 tytułów, licząc 3 amatorskie i 2 zawodowe WAKO PRO.

Tytułu Mistrza Świata bronić będzie też rywalizujący w full contact Mateusz Kubiszyn (-86kg/KKS Sporty Walki Poznań). - Nie ma innej możliwości, wracam za tydzień jako dwukrotny Mistrz Świata WAKO. Ponad pół roku temu przeprowadziłem się do Poznania, gdzie mój poziom sportowy wskoczył na wyższy poziom. W zeszłym roku na Mistrzostwach Europy przegrałem w finale z Chorwatem Bojanem Miskoviciem i mam nadzieję na finałowy rewanż, oczywiście z innym werdyktem. Zmienił się reprezentant Rosji, a wiadomo, że tam nie ma słabych zawodników. Będą też inni mocni rywale, więc nastawiam się na wysoki poziom sportowy i mocne walki.

Najskromniejszą reprezentację mamy w pointfightingu, gdzie trener Bartosz Baczyński prowadzi do boju swojego podopiecznego z KS X Fight Piaseczno Tomasza Kurzeję (-74kg). - Mamy nadzieję na medal, jednak liczymy się z tym, że będzie ciężko. W PF wystąpi tylko Tomasz Kurzeja, gdyż na chwilę obecną ma szansę jako jedyny na medal na takiej imprezie - mówi trener.

Podczas MŚ w Budapeszcie obecny będzie legendarny i utytułowany polski zawodnik, dziś prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński. Walki sędziować będą Cecylia Pudlicka, Beata Sękowska, Tomasz Bałdyga, Janusz Wielgosz, Ryszard Zawistowski i Krzysztof Żychliński.

Przed dwoma laty Mistrzostwa Świata odbyły się najpierw w Belgradzie (LK, KL, K-1), a miesiąc później w Dublinie (LC, FC, PF). W Serbii Biało-Czerwoni sięgnęli po 22 medale - 8 złotych, 4 srebrne i 10 brązowych, co dało 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. W Irlandii krążków było 12, w tym 3 złote.

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2017

Pointfighting (PF) trener Bartosz Baczyński
-74kg Tomasz Kurzeja

Low Kick (LK) trenerzy Andrzej Garbaczewski, Witold Kostka
-48kg Karolina Kubiak, -56kg Iwona Nieroda, -60kg Katarzyna Jaworska,
-60kg Łukasz Jendrych, -67kg Kamil Rościński, -71kg Łukasz Kaczmarczyk, -75kg Kamil Sójkowski, -81kg Bartłomiej Domalik, -86kg Kamil Ruta, -91kg Łukasz Bartnik

Kick Light (KL) trenerzy Tomasz Biernacki, Patryk Zaborowski
-55kg Dorota Godzina, -60kg Paulina Jarzmik
-57kg Patryk Kuryłek, -63kg Mateusz Niżejewski, -69kg Kamil Mateja, -74kg Roger Garbaczewski, -79kg Łukasz Puczyński, -84kg Mikołaj Krause, -89kg Piotr Wypchał, -94kg Michał Grzesiak

K-1 trenerzy Tomasz Skrzypek, Tomasz Mamulski
-48kg Ewa Boś, -52kg Justyna Falkiewicz, -56kg Ewa Pietrzykowska, -60kg Joanna Różańska, -65kg Róża Gumienna, -70kg Weronika Rogala
-60kg Michał Królik, -67kg Wojciech Kazieczko, -71kg Adam Gielata, -75kg Dominik Kaleta, -81kg Bartosz Dołbień, -86kg Maksymilian Bratkowicz, -91kg Mateusz Pluta, +91kg Michał Bławdziewicz

Full Contact (FC) trenerzy Radosław Laskowski, Wojciech Kierstein
-48kg Karolina Mośko, -52kg Olga Michalska, -56kg Paulina Saczuk, -60kg Emilia Czerwińska, -65kg Pola Rogala, -70kg Karolina Dziedzic-Gruszowska, +70kg Beata Leśnik
-54kg Paweł Dąbrowski, -57kg Robert Niedźwiedzki, -71kg Jakub Pokusa, -75kg Robert Krasoń, -81kg Filip Karbownik, -86kg Mateusz Kubiszyn

Light Contact (LC) trenerzy Leszek Jobs, Henryk Piwowar
-55kg Dorota Godzina, -60kg Paulina Jarzmik, -70kg Angelika Sobala
-69kg Adrian Sulewski, -74kg Adrian Durma, -79kg Piotr Kołakowski, -84kg Łukasz Wichowski, +94kg Rafał Gąszczak, weterani -65kg Marta Kichner-Rządkowska, -94kg Leszek Jobs.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2018 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL