Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w Kick Light – Łukasz Puczyński i Klara Kleczkowska najlepsi w Kartuzach

12.03.2018
Mistrzostwa Polski w Kick Light – Łukasz Puczyński i Klara Kleczkowska najlepsi w Kartuzach
Mistrzostwa Polski w Kick Light – Łukasz Puczyński i Klara Kleczkowska najlepsi w Kartuzach
Mistrzostwa Polski w Kick Light – Łukasz Puczyński i Klara Kleczkowska najlepsi w Kartuzach
 
Złoci medaliści - Klara Kleczkowska (-60kg, KT Legia Warszawa) i Łukasz Puczyński (-79kg, Gdański Klub Kick Boxingu DUET) - zostali wybrani najlepszymi kickboxerami Mistrzostw Polski w formule Kick Light w Kartuzach. To pierwszy turniej mistrzowski w sezonie 2018. Kolejny od piątku do niedzieli w Warszawie w K-1.
 
Na Kaszubach walczyło ponad 330 zawodników i zawodniczek z 71 klubów, w seniorach startowało prawie 170 i w juniorach ponad 160. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń walki odbywały się na 3 planszach. W niektórych kategoriach wśród mężczyzn było po 20-23 kickboxerów, co sprawiało, że droga po medal była bardzo długa i trudna. W klasyfikacji klubowej zwyciężyła PCNP Rebelia Kartuzy przed MKS Wicher Kobyłka, KS X Fight Piaseczno i LKSW Pomorze Świnoujście.
 
- Wśród wyróżniających się osób byli Klara Kleczkowska i Sylwia Kaliś oraz Łukasz Puczyński, Mateusz Niżejewski i Michał Grzesiak - mówi Tomasz Biernacki, prowadzący kadrę Kick Light z Patrykiem Zaborowskim. - Nasz kolejny start to Puchar Świata w Austrii w dniach 20-22 kwietnia. Potem dwa obozy reprezentacji na początku wakacji w Chmielnie, a kilka tygodni później w COS Cetniewo. Jesienią najważniejsze zawody, czyli mistrzostwa Europy - dodał.
 
Wspomniana Sylwia Kaliś dwie walki wygrała przed czasem w pierwszej rundzie, a jedną na punkty. Oprócz niej złote medale w rywalizacji kobiet zdobyły -50kg Karolina Kubiak, -60kg Klara Kleczkowska, -65kg Monika Kędzierska, -70kg Katarzyna Kwiecień i bez walki jedyna zgłoszona w wadze +70kg Natalia Panas.
 
W najniższej wadze męskiej -57kg ponownie w finale spotkali się Patryk Kuryłek i Marcin Nasiadko i znów w Kartuzach lepszy był ten pierwszy zawodnik. - Z Marcinem Nasiadko miałem już okazję walczyć kilkukrotnie. Można powiedzieć, że znamy swoje style walki, jednak każdy pojedynek jest inny i nie ma walki schematami. Tym razem Marcin w końcówce mocno na mnie ruszył, a ponieważ prowadziłem, skłoniło mnie to do "kroku wstecznego" przez ostatnią minutę walki. Utrzymałem korzystny dla mnie wynik - mówi Patryk Kuryłek.
 
W kategorii -63kg Przemysław Kacieja pokonał o złoto Krystiana Pietruchę. W tamtym sezonie w finale Przemysław Kacieja przegrał z Mateuszem Niżejewskim, który w niedzielę zwyciężył w wadze -69kg.
 
- Walkę finałową wygrałem w drugiej rundzie przez przewagę techniczną i jest to pierwszy tytuł Mistrza Polski w tej formule. Mateusz Niżejewski prezentuje najwyższy poziom i tak naprawdę pokazał mi na czym polega kick light. Żałuję, że nie miałem przyjemności powtórzyć tej walki w finale z moim dzisiejszym doświadczeniem. Mam nadzieję, że kolejna okazja nadarzy się za rok - powiedział Przemysław Kacieja.
 
Sporo było zmian kategorii wagowych. Broniący tytułu w -69kg Kamil Mateja musiał uznać wyższość Mateusza Niżejewskiego. Z kolei Mistrz Polski 2017 w wadze -74kg Roger Garbaczewski przeniósł się do kategorii -79kg i w finale przegrał z Łukaszem Puczyńskim. Natomiast na tron w wadze -74kg wrócił Adrian Durma po zwycięstwie z Nikodemem Bigusem.
 
- Walka finałowa przebiegała po mojej myśli, choć ściany trochę pomagały gospodarzowi. Ale to ja kontrolowałem przebieg potyczki. Stoczyłem w sumie 4 walki, dwie pierwsze wygrałem przed czasem, i sięgnąłem po 2 złoty medal w tej formule. Najlepszy był pojedynek półfinałowy z Adrianem Sulewskim. Twarda walka od samego początku do końca - przyznał Adrian Durma, który w poprzednim roku nie startował w MP ze względów zdrowotnych.
 
Łukasz Puczyński przed 12 miesiącami był najlepszy w kategorii -84kg, a w niedzielę sięgnął po złoto w -79kg.
 
- O zmianie kategorii zadecydował fakt, że dobrze czułem się w niej w Budapeszcie na Mistrzostwach Świata. Tam zdobyłem brązowym medal. Zdecydowaliśmy z trenerem Biernackim, że tak będzie najlepiej dla mnie. Finał był tak samo ciężki jak w zeszłym roku (z Wojciechem Wiśniewskim), ponieważ obaj to utytułowani i bardzo dobrzy zawodnicy. Obydwaj też mają przede wszystkim odmienny styl walczenia, bardzo się różnią od siebie. Obecny mój dorobek w MP Kick Light to 2 złote i 1 srebrny medal - powiedział Łukasz Puczyński.
 
Po raz kolejny srebro MP w -84kg wywalczył doświadczony Wojciech Wiśniewski. - To był pierwszy start od narodzin córeczki. Ciężko porównać Łukasza i Eryka Niewęgłowskiego. Przegrany niedzielny finał był między innymi sprawą słabego sędziowania na korzyść przeciwnika i trochę moimi słabym przygotowaniem, to znaczy małą liczbą treningów ze względu braku czasu i przeziębieniem. Zmagam się z nim już od tygodnia - mówił.
 
Powtórkę z ubiegłego roku kibice mogli zobaczyć w kategorii -89kg. Broniący tytułu Mikołaj Krause miał znów walczyć z Bartłomiejem Wydrą, ale łodzianin nie mógł stanąć do rywalizacji.
 
- Został mocno sfaulowany w półfinale. Dostał kopnięcie na głowę po komendzie stop i stracił przytomność - powiedział Mikołaj Krause, który w półfinale pokonał 3:0 doświadczonego Przemysława Ziemnickiego. W MP Seniorów ma już 3 złote i 2 brązowe krążki. Od 5 lat jest zawsze na podium, wcześniej miał także 2 medale w juniorach.
 
Wspomniany półfinał to walka Bartłomieja Wydry z medalistą największych imprez Piotrem Wypchałem. - Niestety ta walka nie ułożyła się tak jak bym tego chciał. Po dobrym początku pierwszej rundy doszło do zwarcia, po którym mój przeciwnik upadł. Idąc za ciosem nieumyślnie kopnąłem go w głowę jak już leżał, za co słusznie zostałem przez sędziów zdyskwalifikowany. Chciałem podkreślić, że jest mi przykro iż tak się stało, przepraszam rywala i kibiców za moje zachowanie - powiedział Piotr Wypchał.
 
W wadze -94 kg tytuł pozostał u Michała Grzesiaka. - Finał był twardy i mimo tego, że zakończyłem go przed czasem to przeciwnik był bardzo wymagający i silny. W takich turniejach zawsze stresujący jest pierwszy pojedynek, bo trzeba wejść w zawody i się rozluźnić. Przed drugą udało mi się złapać troszkę luzu i czułem się swobodniej - ocenił.
 
Wyniki MP Kick-Light (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
 
+94kg Patryk Proszek (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra) - Rafał Jaszczuk (PCNP Rebelia Kartuzy)
-94kg Michał Grzesiak (Center Team Odolanów) - Michał Adamek (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria)
-89kg Mikołaj Krause (PCNP Rebelia Kartuzy) - Bartłomiej Wydra (Alien Kick Łódź)
-84kg Eryk Niewęgłowski (Gdański Klub Kick Boxingu DUET) - Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)
-79kg Łukasz Puczyński (Gdański Klub Kick Boxingu DUET) - Roger Garbaczewski (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce)
-74kg Adrian Durma (Elbląski Klub Karate) - Nikodem Bigus (PCNP Rebelia Kartuzy)
-69kg Mateusz Niżejewski (LKSW Pomorze Świnoujście) - Kamil Mateja (PCNP Rebelia Kartuzy)
-63kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) - Krystian Pietrucha (KO Team Otwock)
-57kg Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka) - Marcin Nasiadko (X Fight Piaseczno)
 
-70kg Katarzyna Kwiecień (Nowodworski Klub Sportów Walki Bastion) - Paulina Batorzyńska (X Fight Piaseczno)
-65kg Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) - Agnieszka Osial (KT Legia Warszawa)
-60kg Klara Kleczkowska (KT Legia Warszawa) - Joanna Różańska (X Fight Piaseczno)
-55kg Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) - Marta Pyra (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski)
-50kg Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) - Kamila Gołębiewska (MKS Wicher Kobyłka)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL