Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w K-1 Rules: najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy

26.03.2018
Mistrzostwa Polski w K-1 Rules: najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy
Mistrzostwa Polski w K-1 Rules: najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy

Reprezentanci klubów z Zielonej Góry Wojciech Kazieczko (Funfit Boxing Team) -67kg i Emilia Czerwińska (SKF Boksing) -60kg zostali wybrani najlepszymi seniorami Mistrzostw Polski K-1 Rules w Warszawie. Wyróżnieni zostali także juniorzy: młodsi - Martyna Kierczyńska (Legion Głogów) -56kg i Dawid Siek (Sporty Walki Piła) -67kg; starsi - Izabela Szelest (Gym Fight Wrocław) -48kg, Tomasz Lasota (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) -67kg.

Wojciech Kazieczko
również do niedawna odnosił sukcesy w juniorach, a obecnie jest utytułowanym seniorem. W 2015 roku został Mistrzem Polski Juniorów, a niedługo potem zdobył wicemistrzostwo Europy Juniorów. W 3 startach w seniorskich MP K-1 za każdym razem był w finale, wywalczył 2 złote i 1 srebrny medal. W ubiegłym roku sięgnął po brąz Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games we Wrocławiu.

- Postawiłem na K-1, ponieważ uważam, że jest to najbardziej widowiskowa formuła walki. Bilans zawodowy to 6-0, w tym 3 walki skończone przed czasem, zaś amatorski około 45-10. Na arenie amatorskiej sporo pojedynków rozstrzygnąłem przez KO, TKO lub RSC, a nawet jeśli nie, to w prawie każdej walce doprowadzam przeciwników do liczeń – mówi bardzo efektownie walczący Wojciech Kazieczko.
 
Najlepsi kickboxerzy to także znakomici bokserzy, a takich przykładów jest wiele. Najlepsza zawodniczka MP K-1 Emilia Czerwińska, wcześniej odnosząca wiele sukcesów np. w full contact, prosto z Warszawy udała się na górskie zgrupowanie pięściarki Ewy Brodnickiej, przygotowującej się do kwietniowej walki w obronie tytułu zawodowej mistrzyni świata.

- Byłam bardzo dobrze przygotowana do zawodów w Warszawie dzięki m.in. częstym wyjazdom do Holandii, gdzie trenuję z zawodnikami z Glory. Pomagają mi trenerzy Bogumił Połoński i Tomasz Makowski. Rozwijam się, próbuję ciągle nowych doświadczeń. W stolicy to był mocny i solidny występ. Wcześniej w rywalizacji zawodowej już startowałam w K-1, a jeśli chodzi o plany zamierzam walczyć w obu formułach, tj. K-1 i full contact- powiedziała Emilia Czerwińska, która jest i zawodniczką, i trenerką personalną.

W Hali Koło przy Obozowej najlepszymi juniorami starszymi okazali się przedstawiciele bardzo mocnych klubów, trenujący na co dzień pod okiem świetnych szkoleniowców Izabela Szelest(Gym Fight Wrocław) -48kg i Tomasz Lasota (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) -67kg.
 
- Kickboxing trenuję od 2013 roku, a w Warszawie stoczyłem 3 walki, wszystkie wygrywając na punkty. Wydaje mi się, że walczyliśmy z rywalem w finale na podobnym poziomie, choć zawsze pozostaje niedosyt, że mogło być lepiej. Byłem już nieźle poobijany, wcześniejsi przeciwnicy się o to postarali - mówi 18-letni Tomasz Lasota, który pokonał Macieja Michalskiego, Dariusza Gierę i Jacka Dawida.

- W ubiegłym roku zdobyłem wicemistrzostwo Europy oraz srebrne medale Mistrzostw Polski K-1 i low-kick. Wszystkie sukcesy w juniorach młodszych w wadze -63,5kg – dodał.

Tomasz Lasota przygodę ze sportem zaczął w wieku 6 lat od pływania, potem były zapasy. - Chciałem się bić, dlatego po roku trenowania zapasów wiedziałem, że kickboxing lub boks będzie idealny i tak się stało - ocenił.

Podczas wspomnianych zawodów K-1 w Legnicy wygrał m.in. z Dawidem Siekiem, a w finale przegrał z Dariuszem Gierą. Natomiast rok wcześniej Tomasz Lasota sięgnął m.in. po srebro MP K-1 i złoto full contact w kategorii -60kg.

W przypadku Izabeli Szelest w MP K-1 w Warszawie zdobyła srebro po finałowym pojedynku z Marleną Tomczyk (Viktoria Szydłowiec).

- Według mnie walka była wyrównana. Mając przewagę w pierwszej i drugiej rundzie, przegrałam pojedynek w ostatnich minutach na punkty. Myślę, że zaprezentowałam się z dobrej strony i organizatorzy docenili mój wysiłek oraz ciężką pracę przyznając mnie nagrodę najlepszej zawodniczki juniorów starszych na Mistrzostwach Polski K-1 – przyznała Izabela Szelest.

Jak mówi, kickboxing trenuje 4 lata, a to był jej trzeci start w MP w K-1. – W poprzednich latach walczyłam również w takich formułach kickboxingu jak full contact, light kick i light contact. Moim trenerem jest Rafał Petertil. W najbliższym czasie czeka mnie rywalizacja na MP w low kicku – dodała.

W juniorach młodszych wyróżniono Martynę Kierczyńską (Legion Głogów) -56kg i Dawida Sieka (Sporty Walki Piła) -67kg.

- Były to moje pierwsze Mistrzostwa Polski K-1. Z zeszłego roku mam Mistrzostwo Polski w low-kick juniorów i kick light kadetów. Oprócz tego na arenie międzynarodowej zdobyłam Puchar Świata K-1 i wicemistrzostwo Europy K-1. W Warszawie w finale wygrałam w drugiej rundzie przez nokaut techniczny z Pauliną Grzegórską – powiedziała Martyna Kierczyńska.

W Legionie pracuje od 3 lat pod okiem kolejnego ze znakomitych i cenionych krajowych fachowców – Macieja Domińczaka. - Najbliższe plany startowe to Mistrzostwa Polski muaythai, być może Puchar Świata K-1 w Budapeszcie. Chciałabym jak najwięcej startować – mówi.

Już po raz 5 w Mistrzostwach Polski uczestniczył Dawid Siek, trenujący z Przemysławem Drajerem i Przemysławem Grabowskim.

- W poprzednim sezonie zdobyłem srebrny medal w kick-light, srebrny low kick oraz brązowy K-1. W tym roku udało mi sie już wywalczyć złoto w kick-light oraz K-1. W Warszawie wygrałem pierwszą walkę przed czasem w pierwszej rundzie, drugą, finałową z Grzegorzem Smarzem na punkty. W moim dorobku jest też brązowy krążek mistrzostw Europy low kick – powiedział Dawid Siek.

Szczegółowe wyniki http://pzkickboxing.pl/soi/wyniki/117
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL