Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Sprawozdanie z Pucharu Polski LC Grand Prix w Płocku

23.03.2018
Sprawozdanie z Pucharu Polski LC Grand Prix w Płocku
Sprawozdanie z Pucharu Polski LC Grand Prix w Płocku

LIGHT CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018

W minioną sobotę w przestronnej hali Politechniki Warszawskiej filii w Płocku klub LKS ”Puncher” Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu zorganizował turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX a więc tegoroczny Puchar Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule light-contact.

Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS „Puncher”, który podjął się organizacyjnie tego nie łatwego zadania, reaktywował tym samym nie obecne w Płocku przez ostatnie osiem kolejnych lat współzawodnictwo sportowe w amatorskim wyczynowym wydaniu kickboxingu. A turniej rangi Pucharu Polski w kickboxingu został zorganizowany w Płocku po raz pierwszy w historii miasta.

W zawodach na dwóch matach odbyło się w sumie 88 walk. W turnieju była możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych w swojej i jednej wyżej. Wzięło w nim udział 114 zawodników z 29 klubów z całej Polski, w tym trzy kluby z Płocka. Pod Płockimi barwami walczyli zawodnicy z klubów: LKS "Puncher" Płock, UKS "Sanda" Płock, "CSW" Płock.

Turniej był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, który osobiście dokonał jego oficjalnego otwarcia. Został również dofinansowany ze środków miasta Płock oraz wsparty finansowo przez darczyńców z firm: FORTBUD Sp. z o.o., OSK "Auto Drive" i Stalmax Sp. j.

Najlepszą zawodniczką wśród juniorek została Karolina Krok – Gladiator Binczarowa, najlepszą zawodniczką wśród seniorek Katarzyna Kwiecień – Nowodworski Klub Sportów Walki Bastion, najlepszym zawodnikiem wśród juniorów został Kacper Dwórznik – KS Start Działdowo, najlepszym zawodnikiem wśród seniorów Patryk Jaje – KS WDA Świecie nad Wisłą, najlepszy klub wśród juniorów Zamek Kurzętnik, najlepszy klub wśród seniorów również Zamek Kurzętnik.

Zawody sędziowało 10 sędziów: Agnieszka Turchan – sędzia główny, Jarosław Sułkowski – kierownik maty B, Marta Zdziarska kierownik maty A, Mirosław Kutyła, Marcin Wrzosek, Krzysztof Kuca, Arleta Oleksy, Dariusz Matusik, Krzysztof Mika, Mieczysław Dzięcioł, Zygmunt Różalski.

Organizator dziękuję bardzo wszystkim sędziom za sprawne i rzetelne przeprowadzenie turnieju oraz trenerom i zawodnikom klubów, które zechciały wziąć udział w zawodach tworząc w nich wspaniałą atmosferę „wielkiej sportowej rodziny kickboxingu”.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL