Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kickboxingu – Jakub Pokusa i Pola Rogala najlepsi w Kaliszu

09.04.2018
Mistrzostwa Polski w kickboxingu – Jakub Pokusa i Pola Rogala najlepsi w Kaliszu
Mistrzostwa Polski w kickboxingu – Jakub Pokusa i Pola Rogala najlepsi w Kaliszu
Mistrzostwa Polski w kickboxingu – Jakub Pokusa i Pola Rogala najlepsi w Kaliszu
 
Zwycięzca kategorii -71kg Jakub Pokusa i triumfatorka wagi -65kg Pola Rogala uznani zostali najlepszymi seniorami Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule full contact, które odbyły się w Kaliszu. W juniorach starszych wyróżnieni zostali - Aleksandra Mądraszewska -52kg i -54kg Patryk Możdżyński, a wśród juniorów młodszych - Magdalena Kazek +60kg i +80kg Albert Szymański.
 
- Kilka walk stało na światowym poziomie, jak choćby pojedynek finałowy kategorii -71kg pomiędzy Jakubem Pokusą i Mateuszem Paratem. Niespodzianek w całym turnieju jednak nie było. Ci, którzy kiedyś odstawali przygotowaniem fizycznym i technicznym, pokazali dziś charakter i toczyli wyrównane pojedynki z kadrowiczami – mówił trener reprezentacji Polski Radosław Laskowski.
 
- Wygrałem trzy walki, jedną przez KO. Pomimo sukcesu wyciągam wnioski z każdego pojedynku i pracuję dalej. Uważam, że był to dobry turniej w moim wykonaniu, słyszałem wiele opinii, iż zasługuję na tytuł zawodnika turniej, co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że to co sobą prezentuję jest naprawdę dobre. Jednak miewałem lepsze turnieje – mówi Jakub Pokusa, dla którego to 7 tytuł full contact w karierze, w tym 3 w seniorach. Zdobywał je w barwach KKS Sporty Walki Poznań i wcześniej KSW Szczecinek.
 
Bardzo zadowolona była również Pola Rogala, dla której to 2 tytuł seniorskiej Mistrzyni Polski w formule FC. - Walki w Kaliszu były bardzo wymagające, musiałam być skupiona do samego końca. Poziom jest coraz wyższy, ale ja cały czas jestem na podium zawodów krajowych i międzynarodowych. Do tego świetna organizacja i oprawa całych zawodów, super nagrody i miałam przyjemność zawalczenia na gali finałowej - przyznała zawodniczka, która 2 tygodnie temu sięgnęła też po złoto w K-1.
 
Rzadkim wyczynem popisał się Przemysław Kacieja, który w kilka tygodni wywalczył aż 3 tytuły Mistrza Polski, najpierw w kick light w Kartuzach i K-1 w Warszawie, a teraz FC w Kaliszu w wadze -63,5kg. - W finale z Michałem Krawczykiem musiałem się naprawdę napracować, ale przeciwnik musiał uznać moją wyższość. W 2 rundzie zostałem uderzony głową, co spowodowało rozcięcie łuku brwiowego. Spływająca krew do oka ograniczała moje pole widzenia i utrudniała prowadzenie walki. Wskazówki z narożnika oraz skuteczny plan na pojedynek zaowocowały zwycięstwem. A już za 2 tygodnie Puchar Świata w Innsbrucku, gdzie startuję w formułach kick light i light contact - powiedział.
 
Szóste złoto MP w wersji full contact wywalczyła aktualna Mistrzyni Świata kat. -70kg Karolina Dziedzic-Gruszowska. - Finał raczej nie był trudną potyczką, ale bardzo chaotyczną. Styl walki mojej rywalki (Karolina Juja) był również bardzo chaotyczny i nieczysty, co trochę utrudniło mi pokazanie tego, co naprawdę potrafię. Jestem zbyt doświadczoną zawodniczką w tej formule, by oddać zwycięstwo mimo różnych przeciwności w trakcie walki. Tytuł Mistrzyni Polski nadal należy do mnie, z tego się bardzo cieszę, choć zawiedziona jestem werdyktem 2:1. Jeden z sędziów oglądał chyba inną walkę. Generalnie podsumowując mistrzostwa, nie było żadnej niespodzianki ani zaskoczenia - dodała utytułowana kickboxerka.
 
W zawodach organizowanych przez KS Ziętek Team nie zabrakło sukcesów miejscowych zawodników. Trofeum w wadze -57kg odzyskał Robert Niedźwiedzki i jednocześnie sprawił sobie prezent urodzinowy. - Walkę z Damianem Rollem miałem pod kontrolą. Mogę być tylko niezadowolony z 3 rundy, kiedy emocje wzięły górę. Ale wszystko skończyło się pomyślnie - uważa zwycięzca, który jednocześnie podziękował za przepiękne odśpiewane 100 lat.
 
Swoją klasę potwierdził były Mistrz Świata i aktualny Wicemistrz Europy w wadze -86kg Mateusz Kubiszyn. Zapowiadał, że jedzie do Kalisza by zdobyć piąty tytuł Mistrza Polski FC. - Obydwie walki skończone przed czasem. Jedna w pierwszej, a druga w trzeciej, więc wszystko chyba jasne. Król pozostał na tronie - cieszył się utytułowany zawodnik.
 
Robert Krasoń zmienił kategorię i tym razem triumfował w -81kg. Z kolei w -75kg najlepszy był Tomasz Przybylski. - Pojedynek o złoto z Miłoszem Pacakiem od początku toczył się w mocnym tempie, dużo wymian bokserskich jak i nożnych. Po pierwszej rundzie miałem przeczucie, że prowadzę kilkoma punktami. W drugiej trochę więcej chaosu w wymianach, zebrałem kilka niepotrzebnych ciosów i rundę osobiście przyznałbym przeciwnikowi, choć podejrzewam, że przewaga punktowa nadal była po mojej stronie. W pierwszych 10 sekundach trzeciej rundy udało mi się posłać przeciwnika na deski prawym prostym, przez co dostał krwotoku z nosa. Po przerwie, do końca kontrolowałem walkę zaznaczając swoją przewagę w wymianach bokserskich - ocenił Tomasz Przybylski, trenowany przez Radosława Radomskiego.
 
Z nowych mistrzów należy podkreślić triumf w wadze -60kg Dawida Avagyana. - Jest to mój pierwszy tytuł Mistrza Polski w gronie seniorów, wcześniej miałem sukcesy jako junior, a trenuję zaledwie 2 lata. Od razu czułem, że jest to sport dla mnie, kocham rywalizować i jeszcze bardziej wygrywać. Co do finału z Maciejem Muchą, jestem zadowolony, trzymałem się założeń taktycznych trenera, słuchałem narożnika, stąd wysoka wygrana jednogłośnie na punkty. Udało mi się przełamać przeciwnika w trzeciej rundzie. Był to udany rewanż za finał MPJ light contact z 2017 roku, gdzie stosunkiem głosów 1:2 uległem Maćkowi. Przy okazji chciałbym podziękować rywalowi za walkę fair play i organizatorom za przygotowanie całej imprezy - mówił.
 
Z kolei w gronie kobiet, które obroniły tytuł była Paulina Saczuk. - Wygrałam wyraźnie na punkty 3:0 z Martą Pyrą. Zrealizowałam cały plan taktyczny na tą walkę. Co do przeciwniczki, dziękuję jej za podjęcie rękawic i szanuję jak każdego, kto decyduję się na wyjście do ringu. Myślę jednak, że Paulina Szewczuk była w tamtym roku bardziej wymagającą rywalką. Ale też trzeba pamiętać o tym, że trenując i startując to my sami bardzo się doskonalimy, a nasz poziom sportowy idzie w górę - stwierdziła złota medalistka.
 
Po tytuły sięgnęli również m.in. +70kg Magda Marczak (KS Prosna Kalisz) i -51kg Bartłomiej Olewicki (KS Ziętek Team Kalisz).
 
W juniorach wyróżniono m.in. Patryka Możdżyńskiego i Alberta Szymańskiego. Oto co powiedzieli po MP: - Trenuję dopiero 8 miesięcy pod wodzą Gerarda Zdziarskiego. Na swoim koncie mam jak na razie Puchar Polski i zwycięstwo w MP w Kaliszu. W finale rywal postawił wysoko poprzeczkę. Przez pierwsze dwie rundy lekko dominowałem, lecz już w trzeciej nastawilem się na ofensywę i tego efektem było pierwsze liczenie przeciwnika. Gdy walka została wznowiona po kilku sekundach udało mi się go posłać na deski, po czym wstał, lecz walka została przerwana - mówił Albert, zaś Patryk dodał: - Kickboxing trenuję 7 lat, moimi trenerami są Radosław Laskowski i Wojciech Kierstein, szkoleniowcy kadry seniorów. Finał przebiegł dość łatwo, przeciwnik pozwolił mi na spektakularne techniki i ładne kombinacje ciosów, które skutkowały późniejszym liczeniem go. Patryk Możdżyński ma w dorobku m.in. po dwa złote medale MPJ FC i light contact, wicemistrzostwo Europy w Skopje i zdobycie Pucharu Świata w Dublinie.
 
Turniej w Kaliszu rozgrywany był pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego.
 
Wyniki finałów MP seniorów full contact (zwycięzcy na pierwszym miejscu:
 
-48kg: Karolina Mośko (KKS Sporty Walki Poznań) - Anna Olczak (KT Legia Warszawa)
-52kg: Sylwia Lewandowska (KKS Sporty Walki Poznań) - Arleta Oleksy (KS C.S.E. Sparta Chrzanów)
-56kg: Paulina Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa) - Marta Pyra (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski)
-60kg: Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Julia Radys (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź)
-65kg: Pola Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa) - Agnieszka Osial (KT Legia Warszawa)
-70kg: Karolina Dziedzic-Gruszkowska (UKS Diament Pstrągowa) - Karolina Juja (KKS Sporty Walki Poznań)
 
-57kg: Robert Niedźwiedzki (KS Ziętek Team Kalisz) - Damian Roll (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center)
-60kg: Dawid Avagyan (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Maciej Mucha (KS C.S.E. Sparta Chrzanów)
-63,5kg: Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) - Michał Krawczyk (KKS Sporty Walki Poznań)
-67kg: Rafał Nguyen-van (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) - Tomasz Micigolski (KKS Sporty Walki Poznań)
-71kg: Jakub Pokusa (KKS Sporty Walki Poznań) - Mateusz Parat (KS Prosna Kalisz)
-75kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprawa) - Miłosz Pacak (KT Legia Warszawa)
-81kg: Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) - Michał Ciach (KKS Sporty Walki Poznań)
-86kg: Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań) - Paweł Kochański (KKS Sporty Walki Poznań)
-91kg: Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Szymon Wąs (GSWW Najemnik Gliwice)
+91kg: Szymon Dwornikowski (Kick-Boxing Club Poprawa) - Błażej Wrona (KS Ziętek Team Kalisz)
 
Złoci medaliści
 
Juniorzy starsi
-52kg Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk)
-60kg Weronika Szymczak (Kick-Boxing Club Poprawa)
-70kg Weronika Walczak (KS Prosna Kalisz)
+70kg Justyna Ciborska (GSWW Najemnik Gliwice)
 
-51kg Dawid Tomczak (KS Polonia 1912 Leszno)
-54kg Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań)
-57kg Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra)
-60kg Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock)
-63,5kg Sebastian Samiła (Alkon Szczecin)
-67kg Maciej Ważny (Kickboxing GAME OVER Lubaczów)
-71kg Mateusz Biniek (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
-75kg Marcin Wągrowski (Sparta Czajków)
-81kg Aleksander Drzewiecki (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)
-86kg Michał Niemiero (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)
-91kg Kacper Dąbrowski (Smok Toruń)
+91kg Beniamin Jamroziak (KS Ziętek Team Kalisz)
 
Juniorzy młodsi
-51kg Damian Gawłowski (KS Ziętek Team Kalisz)
-57kg Gracjan Rzepa (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice)
-60kg Damian Stelmach (Kick-Boxing Club Poprawa)
-63,5kg Dawid Kleinert (Sparta Czajków)
-67kg Kamil Szczygielski (KSW Łuków)
-71kg Norbert Kusz (KS Ziętek Team Kalisz)
-75kg Filip Łapka (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport)
-81kg Maciej Mościcki (KSW Łuków)
+81kg Albert Szymański (Ożarowska Szkoła Kickboxingu)
 
-44kg Marta Skuza (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
-48kg Marta Pawlikowska (KSW Łuków)
-52kg Dominika Tchorek (UKS Sanda Płock)
-56kg Nicola Kaczmarek (KS Prosna Kalisz)
-60kg Natalia Dulian (Gladiator Binczarowa)
+60kg Magdalena Kazek (Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL