Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kickboxingu: Eliasz Jankowski i Karolina Kubiak najlepsi w low kicku

23.04.2018
Mistrzostwa Polski w kickboxingu: Eliasz Jankowski i Karolina Kubiak najlepsi w low kicku
Mistrzostwa Polski w kickboxingu: Eliasz Jankowski i Karolina Kubiak najlepsi w low kicku
Mistrzostw Polski w kickboxingu: Eliasz Jankowski i Karolina Kubiak najlepsi w low kicku
 
Złoci medaliści Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) w wadze -48kg i Eliasz Jankowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) -67kg zostali uznani najlepszymi zawodnikami Mistrzostwa Polski Seniorów w formule low kick, które odbyły się w Legnicy. Łącznie w juniorach i seniorach startowało 250 osób z 75 krajów.
 
W pojedynkach finałowych Karolina Kubiak pokonała przez nokaut techniczny w 3 rundzie Natalię Małachowicz, a Eliasz Jankowski, dotychczas z sukcesami startujący w kategorii -63,5kg (m.in. wicemistrzostwo Europy w 2014 roku), wygrał 3:0 z broniącym tytułu Kamilem Rościńskim.
 
- Walkę finałową prowadziłam od samego początku. W trzeciej rundzie doszła obrotówka na wątrobę, co zadecydowało o moim zwycięstwie. Z Natalią pierwszy raz miałam okazję skrzyżować rękawice. Oglądałam jej walkę półfinałową, była ona inna od naszej finałowej. Każdy pojedynek wnosi coś nowego, o złoto był dobry i emocjonujący. I co więcej, wybrany na galę spośród wielu. Mistrzostwo Polski i najlepsza seniorka turnieju, czego chcieć więcej. Teraz czekają mnie przygotowania do walki zawodowej, myślę też intensywnie o starcie na Pucharze Świata na Węgrzech - mówiła Karolina Kubiak, która w tym sezonie zdobyła już 3 złote medale MP. Wcześniej wygrała w kick light (-50kg) i K-1 (-48kg).
 
- W kadrze kobiet na najważniejszą imprezę tego roku, czyli Mistrzostwa Europy, znajdą się Karolina Kubiak i
Iwona Nieroda, która tym razem nie miała żadnej przeciwniczki w wadze -56kg - powiedział trener Andrzej Garbaczewski, który w reprezentacji współpracuje z Witoldem Kostką.
 
Szkoleniowców bardzo ucieszył powrót na ring Kacpra Frątczaka, najlepszego w kategorii -86kg. W finale wygrał z Mateuszem Rycerskim 3:0.
 
- Jest to mój 14 tytuł Mistrza Polski w karierze, ale pierwszy w gronie seniorów w formule low-kick. Byłem świetnie przygotowany. O ile w półfinale walka trwała zaledwie 28 sekund, to starcie finałowe przebiegło w pełnym dystansie. Mateusz Rycerski był bardzo odporny i mimo że w pełni dominowałem to mogę uznać ten pojedynek za najcięższy w Legnicy. Dla mnie to był powrót po poważnej kontuzji i problemach natury osobistej. Mam wielki głód rywalizacji, Frątczak wraca do rywalizacji! Na Puchar Świata mam zaproszenie z kadry full-contact, jak również z low-kick. Chcę ze swoim trenerem dokładnie przeanalizować obecną sytuację i w krótkim czasie podejmę decyzję. Bardzo lubię obie formuły walki i z pewnością będzie to dla mnie trudna decyzja - przyznał Kacper Frątczak, który w czerwcu powalczy o zawodowe Mistrzostwo Polski PZKB.
 
Jednym z niewielu zawodników, którzy obronili tytuły wywalczone rok temu w Nowym Targu był Bartosz Domalik w wadze -81kg. Wówczas o złoto pokonał Piotra Sokoła, a teraz Marcina Mazurkiewicza.
 
- Turniej w Legnicy był dla mnie o tyle lżejszy, że pierwszą walkę wygrałem przez KO w 1 rundzie, a drugą przez RSC w 2 rundzie. Natomiast finał był ciężki, ponieważ walczyłem z doświadczonym i bardzo zawziętym zawodnikiem, który tak samo mocno walczył o zwycięstwo do samego końca. Teraz czeka mnie PŚ w Budapeszcie i czekam na propozycje walk zawodowych - dodał 24-letni kickboxer.
 
Jedną z niespodzianek mistrzostw był triumf w wadze -71kg Damiana Piskorza. W swojej pierwszej walce wyeliminował aktualnego wicemistrza Europy Łukasza Kaczmarczyka. Zdaniem obserwatorów wynik był kontrowersyjny i równie dobrze zwycięzcą mógł zostać ogłoszony zeszłoroczny Mistrz Polski.
 
- Pierwszą walkę jak najbardziej można nazwać przełomową, gdyż wszyscy wiemy jak doświadczonym zawodnikiem jest Łukasz Kaczmarczyk. Finał z Patrykiem Kłakiem także wyrównany do ostatnich sekund - ocenił Damian Piskorz, który wcześniej nie wygrywał w seniorach.
 
Nie w tej wadze -71kg, a w wyższej -75kg wystąpił Adam Gielata. - Miałem kilka powodów by wystąpić na Mistrzostwach Polski. Jeśli chodzi o walki, to widzę wielką zmianę pokoleń i nazwisk na listach startowych. Starsi doświadczeni zawodnicy walczą zawodowo, a młodzi kickboxerzy walczą o to, by wyrobić sobie pozycje na amatorskiej scenie w tym sporcie. Najmocniej swój upór dał mi odczuć Bartosz Fryc. Bardzo niewygodny zawodnik wywodzący się z karate - powiedział Adam Gielata, który za 2 tygodnie walczy na Ukrainie.
 
Oprócz wyżej wymienionych złote krążki wywalczyli także -57kg Krystian Obara, -60kg Michał Królik, -63,5kg Kamil Krzyżaniak, -91kg Dominik Grzęda i +91kg Adam Abood-Al-Hassani oraz -52kg Martyna Stefaniak, -60kg Klara Kleczkowska, -65kg Karolina Sieja, -70kg Ewa Kauch, +70kg; Magdalena Marczak.
 
- Cieszy powrót takich zawodników jak Kacper Frątczak czy Adam Abood-Al-Hassani, który fajnie powalczył z Patrykiem Proszkiem. Mam nadzieję, że Kacper powalczy w low kicku, choć ma też propozycję z full contact. W niektórych wagach w imprezach międzynarodowych wystawimy po dwóch kickboxerów, jak np. w -67kg gdzie są Eliasz Jankowski i Kamil Rościński oraz -71kg Damian Piskorz i Łukasz Kaczmarczyk - dodał trener Andrzej Garbaczewski.
 
W juniorach tytułami najlepszych zawodników wybrano - Nicolę Kaczmarek (Prosna Kalisz) i Kacpra Adamczewskiego (KS Gym Fight Wrocław) w młodszej kategorii oraz Aleksandrę Mądraszewską (Champion Gdańsk) i Michała Niemiero (ASW Knockout Zielona Góra) w juniorach starszych.
 
- W ubiegłym roku wywalczyłam brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie, a w tym zajęłam piąte miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii junior -57kg. Trenowałam również boks tajski i zdobyłam tytuł na Mistrzostwach Polski w 2017 r. Moim trenerem prowadzącym jeśli chodzi o boks i kickboxing jest Konrad Parat z K.S Prosna Kalisz, drugim trenerem jeśli chodzi o techniki nożne - tata Przemysław Kaczmarek. Z nimi szykowałam się do niedawnego debiutu w formule full contact na Mistrzostwach Polski w Kaliszu, gdzie zdobyłam tytuł mistrzowski. Idąc za ciosem wystartowałam w Legnicy, chcąc się sprawdzić w mojej koronnej dyscyplinie, gdzie są techniki pięściarskie i kopnięcia zaczerpnięte z taekwondo - powiedziała Nicola Kaczmarek (-56kg), która ma w dorobku wiele sukcesów w taekwondo olimpijskim.
 
3 złote medale i łącznie już 6 ma na koncie Aleksandra Mądraszewska (-52kg). - W full contact również zostałam wybrana najlepszą zawodniczką. Jeśli chodzi o low kick, dobrze zrealizowany plan na każdą walkę oraz dobre nastawienie psychiczne przesądziły o sukcesie. Mam w planach walkę zawodową, Puchar Polski K-1, MP light contact oraz Mistrzostwa Świata - dodał kickboxerka trenująca w Championie od 2,5 lat, a na co dzień ucząca się w do liceum XIX im. Mariana Mokwy w Gdańsku.
 
Bardzo zadowolony po turnieju w Legnicy był również Michał Niemiero (-81kg). - Obie walki zakończyłem przed czasem, byłem świetnie przygotowany, realizowałem założenia taktyczne. Miałem wymagających przeciwników, w starciu finałowym spotkałem się z aktualnym Mistrzem Europy. W low kicku od trzech lat jestem niepokonany w Polsce, ostatnio przegrałem w Skopje w Macedonii na Mistrzostwach Europy ze złotym medalista. Mam zamiar rozwijać skrzydła w seniorach i kontynuować dobra passę - podkreślił uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze.
 
Wyniki Mistrzostwa Polski Low Kick
 
Seniorzy (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
+91kg Adam Abood-al-hassani (Nowotarski Klub Sportow Walki) - Patryk Proszek (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra)
-91kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) - Kamil Jastrzębski (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce)
-86kg Kacper Frątczak (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra) - Mateusz Rycerski (Viktoria Szydłowiec)
-81kg Bartosz Domalik (Stowarzyszenie Sportów Walki Jarosz FIGHT CLUB Rabka-Zdrój) - Marcin Mazurkiewicz (Klub Sportowy FIGHT HOUSE Nowy Sącz)
-75kg Adam Gielata (UKS Puncher Wrocław) - Patryk Kocaj (Stowarzyszenie Sportów Walki Jarosz FIGHT CLUB Rabka-Zdrój)
-71kg Damian Piskorz (Hunter Gym Bydgoszcz) - Patryk Kłak (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice)
-67kg Eliasz Jankowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) - Kamil Rościński (Samuraj Sanok)
-63,5kg Kamil Krzyżaniak (Hunter Gym Bydgoszcz) - Rafał Cyrankowski (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
-60kg Michał Królik (Paco Team Katowice) - Dominik Tomica (Paco Team Katowice)
-57kg Krystian Obara (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) - Mateusz Trzeciak (Golden Dragon Bydgoszcz)
 
-65kg Karolina Sieja (Paco Team Katowice) - Agnieszka Osial (KT Legia Warszawa)
-60kg Klara Kleczkowska (KT Legia Warszawa) - Katarzyna Palicka (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice)
-52kg Martyna Stefaniak (KS Czerwony SMOK Poznań) - Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra)
-48kg Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) - Natalia Małachowicz (Nowotarski Klub Sportow Walki)
 
Szczegółowe wyniki http://pzkickboxing.pl/soi/wyniki/123http://pzkickboxing.pl/soi/wyniki/123
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL