Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Chcemy aby startujących było jeszcze więcej, jesteśmy gotowi na to pod względem organizacyjnym

07.08.2018
Chcemy aby startujących było jeszcze więcej, jesteśmy gotowi na to pod względem organizacyjnym
Chcemy aby startujących było jeszcze więcej, jesteśmy gotowi na to pod względem organizacyjnym
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w 2018 roku : rekord frekwencji - 2124 startujących ze 160 klubów

Aż 2124 zawodniczek i zawodników ze 160 klubów wystąpiło w tegorocznych turniejach o Mistrzostwo Polski w kickboxingu. - Rekord frekwencji jest zasługą wielu osób pracujących na co dzień w klubach w całym kraju. Chcę im serdecznie podziękować - mówi prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, wielokrotny Mistrz Świata i Europy.

W pierwszym półroczu odbyło się 8 zawodów rangi MP w sześciu formułach - ligh contact, full contact, low kick, K-1 Rules, kick light i pointfighting. Rywalizowali kadeci, juniorzy, młodzieżowcy oraz seniorzy. Turnieje rozgrywane były m.in. w Warszawie, Kaliszu, Legnicy, Mysiadle, Kurzętniku i Błaszkach.

- Nigdy w historii nie mieliśmy tak ogromnego zainteresowania uczestnictwem w Mistrzostwach Polski, począwszy od kategorii kadetów. Spodziewałem się, że nasza praca, zarządu Związku, i ogromnej liczby osób w klubach, przyniesie sukces, ale nie liczyłem, że taka duża będzie frekwencja na poszczególnych turniejach o Mistrzostwo Polski - powiedział Piotr Siegoczyński, który od kwietnia 2017 roku jest szefem polskiego kickboxingu. 

Jeszcze do niedawna, rozgrywane co roku na zmianę, Mistrzostwa Europy i Świata odbywały się w dwóch zbliżonych do siebie terminach. Tymczasem podczas ubiegłorocznych MŚ w Budapeszcie odbywały się walki we wszystkich formułach. Tegoroczne ME zaplanowano w 2 terminach - część rywalizacji (K-1, low kick, kick light) w październiku w Bratysławie na Słowacji, zaś w listopadzie zawody w full contact, ligh contact i pointfightingu w Mariborze na Słowenii.

-Marzeniem każdego organizatora byłoby przeprowadzenia zawodów we wszystkich stylach. Proszę sobie wyobrazić jak potężną, ale trudną do zorganizowania imprezą byłoby Mistrzostwa Polski w obsadzie ok. 2 tysięcy osób. Dla nas jest lepiej kiedy podczas tych samych mistrzostw kraju walczą kadeci, juniorzy i seniorzy. Ci młodsi mają okazję podpatrywać starszych mistrzów, a oni z kolei mogą powspominać swoje młodsze lata, ale przede wszystkim służą radą i podpowiedzią zawodnikom i zawodniczkom dopiero tak naprawdę rozpoczynającym przygodę z kickboxingiem. A o tych najmłodszych, kickboxerski narybek musimy szczególnie dbać, bowiem oni za 5-10 lat będę decydować o sile polskiej reprezentacji seniorów - mówi utytułowany zawodnik jakim był Piotr Siegoczyński, od wielu sezonów też trener w KS X Fight Piaseczno.

Prezes Związku przypomniał, że w Kurzętniku (powiat nowomiejski, Warmia i Mazury) czy Mysiadle (gm. Lesznowola, powiat piaseczyński, Mazowsze) startowało za każdym razem ponad 500 osób. Podkreślił jak ważna jest "piramida" w kickboxingu, czyli obecność ogromnej liczby walczących w kadetach, później w grupie juniorów i wreszcie w seniorach.

- Bardzo cieszy, że w obecnych czasach młodzi ludzie wybierają sport, a konkretnie kickboxing.Wiadomo, że mnóstwo z nich w ogóle nie garnie się do aktywności fizycznej, decyduje się na inne "rozrywki", ale na szczęście jest spora grupa zwolenników sportów walki, w tym naszej ukochanej dyscypliny. Chcemy aby startujących było jeszcze więcej, jesteśmy gotowi na to pod względem organizacyjnym - dodał.
Piotr Siegoczyński przyznał, że świetnym pomysłem jest rozgrywanie Mistrzostw Polski w dużych halach, których coraz więcej buduje się w Polsce w różnych miastach i miejscowościach.

- Z arenami nie ma już problemów. To dobrze, bowiem zależy nam, aby w krótkim czasie po kilkaset startujących w sprawny sposób mogło powalczyć o tytuły i medale. Stąd plan aby organizatorzy dysponowali odpowiednim zapleczem, tj. po kilka ringów i 8-10 plansz. Cała formuła na jednych mistrzostwach to jest to o co nam chodzi, świetnie to funkcjonowało w light contact w Kurzętniku - powiedział.

W 2018 roku Mistrzostwa Polski przeprowadzono od lutego do maja.

- Chcemy nieco "oddalić" od siebie turnieje, aby w miarę możliwości nie było ich tydzień po tygodniu. Zobaczymy, co uda się zrobić w sprawie kalendarza. Wszystkie zmiany są po to, aby zawodnicy mogli w jak najlepszych warunkach przygotowywać się do zawodów. Pierwsze półroczne dla mistrzostw kraju sprawia, że wyselekcjonowana przez trenerów grupa kickboxerów może potem pojechać na zawody międzynarodowe, a następnie na zgrupowaniach szykować się do głównej imprezy sezonu - Mistrzostw Świata albo Europy - mówi Piotr Siegoczyński.

W przyszłym roku Polski Związek Kickboxingu będzie świętował jubileusz 30-lecia. To ważne wydarzenie dla naszego sportu.

- Jako prezes Polskiego Związku Kickboxingu dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój naszego sportu. Liczba startujących w MP w poszczególnych kategoriach wiekowych pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku i będziemy jako dyscyplina coraz mocniejsi. Cieszą mnie sygnały z terenu, że nasz pomysł jest uważany za dobry, że to będzie jakościowy progres. Wiele regionów jest bardzo silnych, nie ma białych map na mapie kraju, gdzie nie ma kickboxingu. Rozwija się on i na Pomorzu, i Mazowszu, na Podlasiu, Dolnym Śląsku czy Podkarpaciu i Wielkopolsce. Jeśli ktoś chce przystąpić ze swoim klubem do struktur Związku, droga jest otwarta. Zapraszamy i pomożemy we wszelkich kwestiach zgłoszeniowych. Obecnie procedury dla stowarzyszeń sportowych są bardzo proste- dodał.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL