Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu: 51 medali Kadry narodowej Polski Związek Kickboxingu

23.09.2018
Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu: 51 medali Kadry narodowej Polski Związek Kickboxingu
Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu: 51 medali Kadry narodowej Polski Związek Kickboxingu

Filip Zawłocki (-86kg) w K-1, Sebastian Kuźniak (-86kg) w low kicku i Paulina Stenka (-70kg) w kick light zdobyli złote medale Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w kickboxingu, które zakończyły się w Lido di Jesolo (Włochy). Łącznie reprezentanci Polski wywalczyli 51 medali (3 złote, 13 srebrnych, 35 brązowych).

Filip Zawłocki (Dragon Starachowice) i Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do) startowali w juniorach starszych, a Paulina Stenka w juniorkach. Zawodniczka GOSRiT Luzino zdobyła także brąz w formule light contact. Dla Filipa Zawłockiego to 2 tytuł mistrza świata z rzędu – w 2016 roku w Dublinie zwyciężył w K-1 w jun. młodszych w wadze -81kg.

- Najgroźniejszego rywala, a zarazem i najtrudniejsze zadanie miałem w finale z Nemanją Ponoraczem. Bośniak piekielnie mocno uderzał, ale miałem ogromą wolę zwycięstwa i sięgnąłem po złoto, przedłużającym tym samym swoje panowanie – mówił Filip Zawłocki, a Sebastian Kuźniak dodał: - Walka finałowa, moja trzecia w tym turnieju, od początku do końca toczyła się pod moje dyktando.

Najwięcej medali w MŚ 2018 Polacy zdobyli w K-1 Rules – 10 (1 złoty, 3 srebrne, 6 brązowych). W finałach rywalizowało czworo podopiecznych trenera reprezentacji Łukasza Roli. Porażki poniosły juniorka starsza Agata Fijałkowska (-60kg, UKS Sanda Płock) oraz juniorki młodsze Alicja Siebyła (-48kg, Dragon Starachowice) i Martyna Kierczyńska (-56kg, Legion Głogów).

W formule full contact (0-3-6; trener Włodzimierz Trzeciak) w pojedynkach o złote krążki nie powiodło się juniorkom młodszym Marcie Skuzie (-44kg, Beskid Dragon Bielsko-Biała) i Marcie Pawlikowskiej (-48kg, KSW Łuków) oraz mistrzowi Europy Kacprowi Dąbrowskiemu (-91kg, Smok Toruń) – jun. starsi.

- Mocne wymiany ciosów i nieodpuszczanie rywalowi nawet w najmniejszym calu nie dały mi upragnionego złota. Były to moje 3 Mistrzostwa Świata i za każdym razem kończyło się na srebrze... Szkoda, ale na pewno nie będzie to ostatnie podejście do upragnionego tytułu – przyznał Kacper Dąbrowski, zaś Marta Pawlikowska powiedziała: - Uważam, że dobrze weszłam w finał, starałam się zadawać krótkie serie ciosów i kończyć kopnięciem. W ocenie sędziów przegrywałam jednym punktem po 2 rundach. W ostatniej chciałam odrobić straty, jednak nie ustrzegłam się błędu i w momencie zejścia z linii ciosu otrzymałam dynamiczne kopnięcie po obrocie, które zakończyło pojedynek.

Również 9 krążków (0-1-8) wywalczyli Biało-Czerwoni w kick light kadetów (trenerzy Rafał Mazurowski, Piotr Nasulewicz). W finale wagi -60kg Julia Stasiuk (KKT Bałtyk Koszalin) przegrała z Węgierką Ramoną Nagy.

W juniorach kick light (bilans 1-1-3; trenerzy Grzegorz Engel, Bolesław Nowak) Mazurka Dąbrowskiego wysłuchała Paulina Stenka po finałowym zwycięstwie z Włoszką Beatrice Casasco. Natomiast w kategorii -63 kg Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo) został pokonany przez Brytyjczyka Finlaya Heesoma.

W low kicku Polacy także sięgnęli po 5 medali 1-2-2 (trener Tomasz Sczepaniuk i Marek Jasiński). Poza Sebastianem Kuźniakiem, w finałach walczyły juniorki starsze -65kg Angelika Szczepańska (Łaski Klub Sztuk Walki), +70kg Justyna Ciborska (GSWW Najemnik Gliwice).

10-krotnie nasi reprezentanci stawali na podium w wersji light contact (trener juniorów Tomasz Janowicz).W kadetach dorobek 0-1-5 oraz w juniorach 0-1-3. Zawodnicy w light contact kadetów (trenerzy kadetów Agnieszka Turchan, Zenon Pawlikowski) zanotowali bardzo dobry występ. Srebro wywalczyli: Sebastian Kusz, brąz Natalia Maćkiewicz, Julia Stasiuk, Michelle Marie Maier, Maks Palej, Julek Jeneralski.
Opinia trenera Zenona Pawlikowskiego: - nie ukrywam, że mieliśmy ogromne szczęście, sędziowanie na planszy nr 2 było perfekcyjne, a werdykty trafne na 100 %. Można powiedzieć było normalnie. Żałuje jedynie, że Maks Palej musiał walczyć o finał na planszy nr 3. Niedosyt, to może tylko walka finałowa. Sebastian Kusz wyszedł bardzo usztywniony ale nie mam wątpliwości, iż było to spowodowane startem w dwóch formułach i odniesionymi urazami.

Biało-Czerwoni zdobyli również 3 medale w pointfightingu kadetów (trenerzy Emilia Szabłowska i Mateusz Dylawerski). Ze srebrem do kraju wraca startujący w kategorii +47 kg Filip Suder (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime). Brązowe medale dla Alicji Wiszniowskiej (-42kg, Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) i Tomasza Freitaga (+69kg, Klub Sportów Walki Police).

-To był świetny debiut Filipa na arenie międzynarodowej. W finale walka toczyła się punkt za punkt, a na minutę przed końcem było 4:4. Niestety w końcówce to rywal 2-krotnie zapunktował. Wywalczenie łącznie trzech medali jest bardzo dobrym wynikiem, gdyż poziom pointfightingu na tych zawodach był bardzo wysoki, wiele pojedynków wyrównanych, a o zwycięstwach decydowały detale – ocenił trener Mateusz Dylawerski.

Na medal w tej formule muszą jeszcze poczekać nasi juniorzy. - O podium otarli sie Patrycja Jaworska +70 kg oraz Klaudiusz Świstulski -79kg, którzy nieznacznie przegrywali w ćwierćfinałach – mówił trener kadry Rafał Karcz.

Niestety kłopoty zdrowotne pozbawiły szans na medale rywalizującą w 3 konkurencjach Zuzannę Kalbarczyk (GOSRiT Luzino). – Już będąc we Włoszech mocno przeziębiłam się i 2 dni przed walkami spędziłam w łóżku. W kick light rywalka kopnęła mnie w podbrzusze i po walce trener musiał mnie trzymać, bo ledwo się poruszałam, tak mnie bolało. Przekonałam trenera Rafała Karcza, że jeszcze spróbuję w light contact. Ale w połowie 2 rundy podbrzusze tak mnie zaczęło boleć, że walka została poddana. W pointfightingu nawet nogi nie mogłam podnieść, ale chciałam walczyć. Niestety nie udało się i dostałam czasówkę w 2 rundzie.

Pod względem liczby medali Polacy uplasowali się za Rosją (170, w tym 73 złote), Węgrami (64), Włochami (58), Irlandią (52). Biało-Czerwoni po raz kolejny potwierdzili przynależność do światowej czołówki w kickboxingu.

Polscy medaliści MŚ 2018

Full Contact
srebrne:
Juniorki młodsze -44kg Marta Skuza (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
Juniorki młodsze -48kg Marta Pawlikowska (KSW Łuków)
Juniorzy starsi -91kg Kacper Dąbrowski (Smok Toruń)
brązowe:
juniorki -56kg Nicola Kaczmarek (KS Prosna Kalisz)
juniorki starsze -65kg Kamila Dusza (KKB Kick-Sport Radom)
juniorzy starsi 57kg Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań
juniorzy starsi -86kg Rafał Zdebik (Sparta Chrzanów)
juniorki młodsze +60kg Laura Zgolińska (KKS Sporty Walki Poznań)
juniorzy młodsi -81kg Maciej Mościcki (KSW Łuków)

K-1 Rules
złoty:
Juniorzy starsi -86kg Filip Zawłocki (Dragon Starachowice)
srebrne:
Juniorki młodsze -48kg Alicja Siebyła (Dragon Starachowice)
Juniorki młodsze -56kg Martyna Kierczyńska (Polska)
Juniorki starsze -60kg Agata Fijałkowska (UKS Sanda Płock)
brązowe:
Juniorki -52kg Magdalena Niemyjska (Golden Dragon Bydgoszcz)
Juniorzy -60kg Adrian Gunia (Dragon Starachowice)
Juniorzy -63,5kg Miłosz Hołodniuk (Puncher Wrocław)
Juniorzy -67kg Dawid Siek (KS Sporty Walki Piła) i Tomasz Lasota (PSSW Tom-Center Piotrków Tryb.)
juniorzy młodsi -75kg Jakub Zimoch (SKF Boksing Zielona Góra)

Low Kick
złoty:
Junior starszy -86kg Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do)
srebrne:
Juniorki starsze -65kg Angelika Szczepańska (Łaski Klub Sztuk Walki)
Juniorki starsze +70kg Justyna Ciborska (GSWW Najemnik Gliwice)
brązowe:
Juniorka -52kg Julia Świca (Legion Głogów)
Junior -71kg Dawid Barczak (Center Team Odolanów)

Light Contact
srebrne:
kadeci starsi +69 kg Sebastian Kusz (Ziętek Team)
juniorzy starsi -57kg Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra)
brązowe:
kadetki starsze starsi -50kg Natalia Maćkiewicz (A&W Team Obrowo)
kadetki starsze -60kg Michelle Maier (KS Orient Częstochowa) i Julia Stasiuk (KKT Bałtyk Koszalin)
kadeci starsi 63kg Maksymilian Palej (SKT Tiger Dzierżoniów)
kadeci starsi -69kg Juliusz Jeneralski (A&W Team Obrowo)
juniorki -70kg Paulina Stenka Paulina (GOSRiT Luzino)
juniorzy-79kg Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik)
juniorzy -94kg Filip Chmera (KKT Bałtyk Koszalin)

Pointfighting
srebrny:
kadet młodszy +47 kg Filip Suder (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime)
brązowe:
kadetka młodsza -42kg Alicja Wiszniowska (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki)
kadet starszy +69kg Tomasz Freitag (Klub Sportów Walki Police)

Kick Light
złoty:
juniorki Paulina Stenka (GOSRiT Luzino)
srebrne:
kadetka -60kg Julia Stasiuk (KKT Bałtyk Koszalin)
juniorzy -63 kg Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo)
brązowe:
juniorki -55kg Agata Kacprzak (X Fight Piaseczno)
juniorzy -74kg Bartosz Grat (KSW Szczecinek)
juniorzy -94kg Filip Chmera (KKT Bałtyk Koszalin)
kadetki starsze -50kg Anna Legień (Beskid Dragon Bielsko-Biała) i Julia Niewiadomska (Gladiator Binczarowa)
kadetki starsze -65 kg Wiktoria Ziober (CSE Sparta Chrzanów)
kadeci starsi -47kg Julia Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
kadeci starsi -52kg Patryk Bodzek (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
kadeci starsi -63kg Igor Wełnowski (Smok Toruń)
kadeci starsi -69kg Armin Wilczewski (Polska Flota Rebelia Kartuzy)
kadeci starsi +69 kg Sebastian Kusz (Ziętek Team)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL