Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Polacy powalczą o medale w Mariborze

19.11.2018
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Polacy powalczą o medale w Mariborze
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Polacy powalczą o medale w Mariborze

Od wtorku reprezentanci Polski w formułach full contact, light contact i pointfighting rywalizować będą o medale Mistrzostw Europy WAKO w Kickboxingu w Mariborze. Pierwsza część tegorocznych ME odbyła się w październiku w Bratysławie, gdzie Biało-Czerwoni zdobyli 5 złotych i łącznie 16 medali.

Na Słowenii jest już 29-osobowa Kadra Narodowa Polski. W drużynie full contact trenera Radosława Laskowskiego jest 15 zawodników i zawodniczek, w reprezentacji light contact, którą prowadzą trenerzy Leszek Jobs i Henryk Piwowar znalazło się 10 Polaków, a zespół Biało-Czerwonych w pointfightingu liczy 3 osoby. Szkoleniowcem jest Bartosz Baczyński, który jeszcze niedawno startował w MŚ i ME jako zawodnik PF. W kategorii weteranów zgłoszony jest Piotr Maślanka (PF, LC).

- Mocno wierzę i liczę na dobre pojedynki w wykonaniu naszych reprezentantów, począwszy od najtwardszej formuły, poprzez light contact oraz będącą w budowie drużynę pointfightingu. Zawsze z wielką przyjemnością przyjeżdżam do Słowenii, gdzie Polacy świetnie sobie radzę na ringu i na matach, zaś gospodarze wzorowo wywiązują się z roli organizatorów dużych zawodów w kickboxingu - uważa Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

Zanim we wtorek rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Mariborze, podczas seminarium trenerskiego wykład wygłosi Radosław Laskowski. - Federacja WAKO doceniła naszą codzienną pracę w Polsce. Jesteśmy jedną z najsilniejszych reprezentacji, a ja będę miał przyjemność opowiedzieć o naszych wspaniałych kickboxerach, o treningach, o budowaniu formy sportowej, a także budowaniu rodzinnej atmosfery. Tworzymy prawdziwy team - mówi trener Kadry Full Contact Polskiego Związku Kickboxingu.

Jednym z liderów reprezentacji w tej formule będzie Mateusz Kubiszyn (-86kg), Mistrz Świata z 2015 roku i Wicemistrz Europy z 2016 roku. W jego kategorii wagowej stawka zawodników jest niesłychanie silna. Swój start zapowiedzieli najlepsi z najlepszych. - Na liście startowej jest aktualny Mistrz Świata Rosjanin Vladislav Revutskii oraz Chorwat Bojan Misković, finalista MŚ 2017 oraz Mistrz Europy 2016. To z nim przegrałem w finale poprzednich ME oraz w pierwszej walce ubiegłorocznych MŚ w Budapeszcie. Bardzo groźnym rywalem będzie też Turek Aksan Ekrem Ahmet, wielokrotny medalista MŚ i ME. Spodziewam się stykowych pojedynków, w których decydować będą szczegóły i dyspozycja dnia - powiedział Mateusz Kubiszyn, który będzie rozstawiony, tak jak Bojan Misković.

- Mamy znakomitą kadrę, faworytów do zdobycia medali, w tym do tych z najcenniejszego kruszcu, ale spokojnie poczekajmy na walki i ringową weryfikację. Mam świadomość wysokich umiejętności sportowych naszych reprezentantów, jestem optymistą po bardzo udanych ostatnich sparingach na światowym poziomie, ale z drugiej strony muszę nieco studzić emocje. Staram się odmładzać reprezentację, wprowadzać nową krew, abyśmy jako drużyna byli silni przez lata, a nie przez krótki okres czasu. Co cieszy ci "drudzy", którzy nie pojechali na ME, też są bardzo mocni i jest komu startować w kadrze. To dobrze zwiastuje dla naszego kickboxingu - dodał Radosław Laskowski.

W wersji light contact Polskę reprezentować będą 2 zawodniczki i 8 zawodników, na czele z aktualnym Mistrzem Świata Łukaszem Wichowskim (-84kg).

- Jestem zbudowany postawą kadrowiczów na zgrupowaniu w Zakopanem i konsultacji w Kurzętniku. Na nikim nie wywieram dodatkowej presji, ale z pewnością wśród faworytów turnieju jest Łukasz Wichowski, to taki murowany kandydat, świetny zawodnik. Bardzo liczę na całą dziesiątkę startującą w Mariborze, i na tych ze sporym już doświadczeniem międzynarodowym, jak też rozpoczynających prestiżowe zagraniczne występy. Wierzę, że pójdzie za ciosem Adrian Durma i do medalu w kick light dołoży krążek w light contact, którego mu tak brakuje. Po przerwie spowodowanej kontuzją kolana wróciła Ania Knobel, Mistrzyni Europy z 2014 roku, i już w tym roku pokazała dobrą dyspozycję. Drugą kobietą w kadrze jest Katarzyna Kwiecień, która podobnie jak Adrian wywalczyła brąz w poprzednim miesiącu na ME na Słowacji – powiedział główny trener LC Leszek Jobs, podkreślając udaną współpracę z Henrykiem Piwowarem.

Łukasz Wichowski ma w dorobku złoty medal MŚ 2017 i brązowy krążek MŚ 2015.

- Z zawodników, z którymi wcześniej walczyłem, jest tylko Luca Padoan. Tak naprawdę, każdy ze zgłoszonych kickboxerów może dojść do podium. Oprócz wymienionego Włocha, mam w kategorii mocnego Rosjanina, a także Słoweńca. Jest także bardzo doświadczony Michael Lampert, będący jednocześnie trenerem liechtensteinu. W moim przypadku celem będzie wygrana walka do której aktualnie muszę wyjść i wszystko jedno, kto będzie przeciwnikiem. O dalsze pojedynki będę się martwił po wygraniu tej pierwszej - powiedział Łukasz Wichowski
W pointfightingu trener Bartosz Baczyński ma do dyspozycji trójkę kadrowiczów - w wadze -55kg wystapi Malwina Strzelecka, -74kg Tomasz Kurzeja i -79kg Bartłomiej Mienciuk.

- Pod względem doświadczenia, jak i umiejętności zdecydowanie najlepszym zawodnikiem obecnie w reprezentacji jest Tomek Kurzeja. Bartek Mienciuk jedzie pierwszy raz na zawody tej rangi, więc ciężko przewidzieć wynik, ale liczę, że zaprezentuje się z dobrej strony. Co do Malwiny to są to jej kolejne mistrzostwa i również oczekuję od niej dobrych walk - przyznał Bartosz Baczyński.

W weteranach PF i LC startować będzie Piotr Maślanka -84kg. - Startuję po raz drugi w ME. Debiutowałem w 2016 roku w Loutraki w Grecji, gdzie w kategorii seniorów zapłaciłem tzw. "frycowe". W pierwszej walce trafiłem na najlepszego zawodnika z Włoch i przegrałem z późniejszym złotym medalistą. Teraz powalczę w gronie mastersów - dodał.

Kierownikien reprezentacji Biało-Czerwonych jest Wojciech Kierstein. Walki na Słowenii sędziować będą Krzysztof Kacperski, Agnieszka Turchan, Ryszard Zawistowski. Fizjoterapeutą naszej kadry jest Jacek Sadło.

Skład reprezentacji Polski
Full Contact
-48kg Karolina Mośko, -52kg Sylwia Lewandowska, -56kg Paulina Saczuk, -60kg Emilia Czerwińska, -65kg Pola Rogala, -70kg Karolina Dziedzic-Gruszowska
-57kg Robert Niedźwiedzki, -63,5kg Przemysław Kacieja, -67kg Rafał Van Nguyen, -71kg Jakub Pokusa, -75kg Tomasz Przybylski, -81kg Robert Krasoń, -86kg Mateusz Kubiszyn, -91kg Szymon Wąs, +91kg Szymon Dwornikowski

Light Contact
-50kg Anna Knobel, -70kg Katarzyna Kwiecień
-57kg Marcin Nasiadko, -63kg Andrzej Szewczyk, -69kg Patryk Jankowski, -74kg Adrian Durma, -79kg Dominik Walkowiak, -84kg Łukasz Wichowski, -89kg Wojciech Wiśniewski, +94kg Rafał Gąszczak

Pointfighting
-55kg Malwina Strzelecka
-74kg Tomasz Kurzeja, -79kg Bartłomiej Mienciuk
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL