Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

Festiwal Sportu i Zdrowia w Łukowie

23.11.2018
Festiwal Sportu i Zdrowia w Łukowie
Festiwal Sportu i Zdrowia w Łukowie
Zabawa, rekreacja, walki pierwszego kroku i pokazy sportowe
z udziałem medalistów mistrzostw świata w kickboxingu

W dniu 24 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Łukowie pod patronatem Polskiego związku Kickboxingu odbył „Festiwal Sportu i Zdrowia” XII Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing. Ta cykliczna impreza została zrealizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” (w ramach, którego działa Klub Sportów Walki Łuków) we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Szkołą Policealną Medyczne Studium Zawodowe według harmonogramu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Łuków na 2018 rok.

Sportowe zmagania poprzedził występ Amelii Goławskiej z Zespołu Szkół w Gołąbkach, która zaprezentowała układ ćwiczeń gimnastyki artystycznej z wstążką według choreografii Renaty Pawlikowskiej.

Uroczystego otwarcia Festiwalu Sportu i Zdrowia dokonał Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski.

W trakcie Festiwalu Sportu i Zdrowia odbyły się pokazowe walki kickboxing oraz pojedynek pięściarski. Rozegrano XII Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Uzależnij się od sportu”. W walkach brali udział aktualni medaliści mistrzostw świata w kickboxingu (Marta Pawlikowska- srebrny medal full contact jun.mł. 48 kg i Maciej Mościcki brązowy medal full contact jun.mł. 81 kg- oboje KSW Łuków oraz Gabriel Biernacki brązowy medal low kick jun.mł. 81 kg- Mix Team Wreczyca) oraz medaliści mistrzostw kraju.

Dla uczestników imprezy uczniowie Szkoły Policealnej Medyczne Studium Zawodowe przygotowali stanowisko malowania twarzy i stanowisko zdrowej żywności, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łukowie – stanowisko daktyloskopowania, a uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym wykonali pokaz technik interwencji. Obsługę medyczną i stanowisko nauczania podstawowych zabiegów ratujących życie zapewniła firma - Andrzej Litwin- Pogotowie Ratunkowe. Walki pokazowe prowadził sędzia Marek Saganek z Garwolina, walki turniejowe prowadzili sędziowie Grzegorz Piotrowski, Grzegorz Gzara i Agnieszka Osial. Sekretarzem zawodów był Sławomir Makarczuk, sędzią technicznym Anna Dikta, a koordynatorem imprezy był Zenon Pawlikowski. Gośćmi imprezy byli weterani krajowych ringów z lat 90- tych Krzysztof Pucyk, Artur Wierzchowski (obaj Łuków) oraz Sławomir Półtorak (Siemiatycze).

Imprezę wspierali lokalni przedsiębiorcy tj. Dorota i Tomasz Gałach z firmy ŻWIRTRANS, Agnieszka i Krzysztof Gałach- „Usługi księgowe”, Jan Janiak -właściciel firmy EWIAX oraz Andrzej Dylak i Mirosław Rychlik – Fabryka Okien i Drzwi PCV i Aluminium ŁUKPLAST.

W sumie w festiwalowej imprezie wzięło udział 152 uczestników (94 zawodników i 58 uczestników konkursu plastycznego). Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tegorocznej edycji Festiwalu Sportu i Zdrowia i zapraszają za rok.

WALKI POKAZOWE- 12 zawodników
Pointfighting kadet młodszy 42 kg
AMELIA WASILEWSKA
KSW ŁUKÓW
WIKTORIA SKROBAS
KSW ŁUKÓW
Light contact kadet młodszy 37 kg
OSKAR DUDZIŃSKI
KSW ŁUKÓW
KAMIL SALAMOŃCZYK
KSW ŁUKÓW
BOKS młodzik
52 kg
BARTOSZ PRUSINOWSKI
ŁKS ORLĘTA ŁUKÓW
SIEKIERZYŃSKI DORIAN
ŁKS ORLĘTA ŁUKÓW
Low kick junior mł.
71 kg
KAMIL SZCZYGIELSKI
KSW ŁUKÓW
JAN WOŹNIAK
KSW ŁUKÓW
Full contact junior mł.
48 kg
MARTA PAWLIKOWSKA
KSW ŁUKÓW
NATALIA ZARZYCKA
KSW ŁUKÓW
Full contact junior mł.
81 kg
MACIEJ MOŚCICKI
KSW ŁUKÓW
GABRIEK BIERNACKI
MIX TEAM WRECZYCA
WALKI PIERWSZEGO KROKU – 26 zawodników
LIGHT CONTACT
ERYK RADZIO
KSW ŁUKÓW
BRAJAN DUDZIŃSKI
KSW ŁUKÓW
LIGHT CONTACT
SERGIEJ HARASIUK
KSW ŁUKÓW
MARCEL DRAPACZ
MIX TEAM WRECZYCA
KICK LIGHT
JAN WOŹNIAK
KSW ŁUKÓW
JAKUB WÓJCIK
MIX TEAM WRECZYCA
LIGHT CONTACT
ANNA HARASIUK
KSW ŁUKÓW
IZABELA MIKA
MIX TEAM WRECZYCA
LIGHTCONTACT
SZYMON GAŁACH
KSW ŁUKÓW
GABRIEL MOŚCICKI
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING
MACIEJ WIERZCHOWSKI
KSW ŁUKÓW
MACIEJ CELIŃSKI
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
FRYDERYK JESIONEK
KSW ŁUKÓW
ADAM GZARA
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
EMILIA KRASUSUKA
KSW ŁUKÓW
NATALIA GOŁAWSKA
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
KAMIL KRASUSKI
KSW ŁUKÓW
JAKUB KRASUSKI
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
JAKUB PATYŃSKI
KSW ŁUKÓW
KACPER ŁONIEWSKI
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
WERONIKA URBAN
KSW ŁUKÓW
MAJA STANIEWICZ
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
FRYDERYK JESIONEK
KSW ŁUKÓW
IGOR MISIAK
KSW ŁUKÓW
POINTFIGHTING- WALKA REŻYSEROWANA
MACIEJ SULEJ
KSW ŁUKÓW
ALEKSANDER MACIAK
KSW ŁUKÓW

TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU - 56 zawodników
Do 120 cm- 8 zawodników
1 miejsce – Maksymilian Kondracki
2 miejsce- Michał Kruczek
3 miejsce- Antoni Tratkiewicz
3 miejsce- Maciej Staniewicz

Kolejne miejsca:
Patryk Adamczyk, Ola Kępa, Ola Sowa i Szymon Kachniarz
Chłopcy do 130 cm- 10 zawodników
1 miejsce – Piotr Nurzyński
2 miejsce- Bartosz Daniluk
3 miejsce- Dawid Szczygieł
3 miejsce- Julia Malinowska

Kolejne miejsca:
Maciej Jozwik, Kuba Adamczyk, Miłosz Gontarz, Bartosz Piechowicz, Jan Płudowski i Wojciech Grono
Chłopcy do 140 cm- 16 zawodników
1 miejsce – Mikołaj Madejek
2 miejsce- Błażej Korgul
3 miejsce- Oliwier Rola
3 miejsce- Aleksander Gołęgowski

Kolejne miejsca:
Maciej Sprycha, Konrad Szewczak, Kamila Goławska, Krystian Malinowski, Lena Goławska, Filip Mateńko, Dorota Konieczna, Wiktoria Piwowarek, Krzysztof Klębowski, Mikołaj Wierzbicki, Bartek Adamczyk i Bartosz Czerski
Chłopcy powyżej 140 cm- 15 zawodników
1 miejsce – Roksana Szczygieł
2 miejsce- Daniel Dudziński
3 miejsce- Greta Skolimowska
3 miejsce- Hubert Mucharzewski

Kolejne miejsca:
Monika Gajo, Gabriela Posiadała, Karolina Celińska, Amelia Kędra, Maciej Maciak, Szymon Hermanowicz, Jakub Grodzicki, Łukasz Rosiński, Antoni Sikora, Wiktor Królak i Rafał Radomyski

KONKURS PLASTYCZNY „ Uzależnij się od sportu ” - 58 uczestników
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
Dzieci do lat 6
1 miejsce - Alan PIENIAK- Niepubliczne Przedszkole Jaś i Małgosia w Łukowie- opiekun pani Żaneta PULIK
2 miejsce Szymon ZALEWSKI- Niepubliczne Przedszkole Jaś i Małgosia w Łukowie- opiekun pani Katarzyna BORKOWSKA
3 miejsce Gabrysia NOWAK- Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie- opiekun pani Barbara ZANIEWICZ

Klasy I-III
1 miejsce Maciej GAJEK - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie-
opiekun Ewa ŚCIOCH, Marzena GRZEJDAK
2 miejsce Szymon ZALEWSKI- Niepubliczne Przedszkole Jaś i Małgosia w Łukowie-
opiekun pani Katarzyna BORKOWSKA
3 miejsce Gabrysia NOWAK- Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie-
opiekun pani Barbara ZANIEWICZ

Klasy IV-VII
1 miejsce Bartosz MAKOWSKI - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie-
opiekun Aneta BORKOWSKA,
2 miejsce Patrycja ŚLEDŹ- Szkoła Podstawowa w Mikłusach-
opiekun pani Agata IZDEBSKA-SIERPIEŃ
3 miejsce Norbert SIERPIEŃ- Szkoła Podstawowa w Mikłusach-
opiekun pani Agata IZDEBSKA SIERPIEŃ
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2018 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL