Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w K1 Rules: reprezentacyjny debiut trenerów Prycha i Szychowskiego

26.04.2019
Mistrzostwa Polski w K1 Rules: reprezentacyjny debiut trenerów Prycha i Szychowskiego
Mistrzostwa Polski w K1 Rules: reprezentacyjny debiut trenerów Prycha i Szychowskiego

260 kickboxerów z 69 klubów zgłosiło się do Mistrzostw Polski K1 Rules Seniorów, Juniorów Starszych i Młodszych, które w dniach 26-28 kwietnia odbędą się w Sanoku. Oficjalnie w roli trenerów reprezentacji Biało-Czerwonych zadebiutuje duet Zbigniew Prych - Artur Szychowski. Turniej na Podkarpaciu to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Świata w Sarajewie.


W ciągu ostatnich kilku tygodni krajowa czołówka rywalizowała w MP w formułach kick light (Kartuzy), light contact i pointfighting (Włoszakowice), low kick (Nowy Targ) oraz full contact (Swarzędz). Turniej mistrzowski w Sanoku, organizowany przez miejscowy klub Samuraj, będzie dla nowych trenerów kadry narodowej możliwością sprawdzenia reprezentantów pod kątem październikowych MŚ w Bośni i Hercegowinie.


- W marcu zorganizowaliśmy konsultację szkoleniową połączoną ze sparingami w Łodzi, teraz czekają nas Mistrzostwa Polski, a za 2 tygodnie Puchar Świata w Budapeszcie. Zaplanowaliśmy także kolejne zgrupowania i starty z myślą o zbudowaniu jak najmocniejszej drużyny Biało-Czerwonych na Mistrzostwa Świata. Dla mnie osobiście MP są dużym wyzwaniem, bowiem wystąpię w potrójnej roli - organizatora turnieju (z Marcinem Solarzem), trenera klubu Samuraj i szkoleniowca reprezentacji (ze Zbigniewem Prychem) - mówi Artur Szychowski. Współorganizatorami MP są Agencja Knockout/Vitamin – Shop Sanok, Ciarko, Trans-San, Polski Związek Kickboxingu, Urząd Miasta Sanok (Burmistrz Tomasz Matuszewski).


Kibice w hali widowiskowo-sportowej „Arena Sanok” obejrzą w akcji m.in. medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz zwycięzców ubiegłorocznych MP K1 w Warszawie.


- W kilku kategoriach wagowych zapowiada się niesamowita rywalizacja o tytuł mistrzowski, w niektórych wydaje się, że są murowani faworyci, ale z pewnością nie zabraknie niespodzianek. Z najbardziej utytułowanych kickboxerów w Sanoku walczyć będą Emilia Czerwińska, Wojciech Kazieczko, Michał Bławdziewicz i Bartek Dołbień. Kilkoro innych reprezentantów, m.in. Maksymilian Bratkowicz, Michał Królik i Piotr Sokół walczyć będzie w piątek wieczorem na gali DSF Kickboxing Challenge 22 w Nowym Sączu - dodał trener kadry Polski i Samuraja.


Blisko 30 zawodników zgłosiło się do rywalizacji w wadze -75kg. To oznacza, że w drodze po złoto trzeba wygrać 4 lub 5 walk. Tytułu broni Michał Burdan z Palestry Warszawa (wcześniej startował w barwach Klubu Kyokushin-kan Karate Do w Chełmie).


- Bardzo dużo jeździłem do treningi do Palestry, gdzie ćwiczyłem pod okiem Łukasza Roli i sparowałem z Bartkiem Dołbieniem czy Maćkiem Markowskim. Po drodze, poza codzienną ciężką pracą, było kilka zgrupowań kadry narodowej i występ w Pucharze Świata w Austrii zakończony końcowym zwycięstwem. Pokonałem rywali z Niemiec i Finlandii - powiedział Michał Burdan, a trener Artur Szychowski dodał: - W Sanoku zobaczymy w tej kategorii mistrzów z ostatnich 2 lat, tj. Michała Burdana i Dominika Kaletę, który w Nowym Targu wywalczył brąz w low kicku, ale w wadze -81kg. Na pierwotnej liście zgłoszeń był także Daniel Kolasiński, mistrz kraju z 2015 i 2016 roku, ale ostatecznie jest w wyższej kategorii.


W wadze -81kg czołowymi postaciami będą z pewnością Bartosz Dołbień i Daniel Kolasiński (obaj Palestra Warszawa) oraz utytułowany w międzynarodowych zawodach Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki). A jak wygląda sytuacja w najwyższych kategoriach?


- W wadze -86kg zdecydował się startować zeszłoroczny triumfator kat. -91kg Tomasz Konieczny (KS Oyama Rzeszów). Jednym z jego rywali będzie Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań), który specjalizuje się w full contact i był Mistrzem Świata w tej formule. W kategorii -91kg faworytem jest Jarosław Zawodni (KO GYM Świebodzice), a w +91kg Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) - przyznał Artur Szychowski, który wcześniej współpracował w kadrze narodowej z Tomaszem Skrzypkiem.


Ciekawie będzie w Sanoku także w niższych wagach od -57kg do -71kg oraz w rywalizacji kobiet. Wśród zgłoszonych jest utytułowana zawodniczka full contact Karolina Dziedzic-Gruszowska (UKS Diament Pstrągowa).


- W kategorii -57kg zabraknie kontuzjowanego Patryka Kuryłka, więc to zapewne szansa na złoto dla Damiana Rolla (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) - uważa trener reprezentacji, a Patryk Kuryłek (Copacabana Warszawa) mówi: - Zmagam się z poważnym urazem - zerwane więzadło krzyżowe przednie. Konieczna będzie operacja, a potem czeka mnie półroczna rehabilitacja. Myślę, że do ringu wrócę na początku 2020 roku i wówczas będę mógł pokazać pełnię swoich umiejętności.


- W wadze -60kg szansę na kolejne złoto będzie miał Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce), a w -63,5kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) - przyznał Artur Szychowski.


- Przygotowania do tej imprezy trwały od stycznia. Stoczyłem 4 walki, w tym 3 w K1 podczas Slovak Open, a także jedną na MP low kick. Jednak to wszystko było traktowane jako sparingi przed najważniejszym wydarzeniem, czyli MP K1 - powiedział Robert Soboń.


W kategorii -67kg kibice z Sanoka szczególnie liczą na swojego zawodnika Kamila Rościńskiego, który przed rokiem przegrał w półfinale z późniejszym złotym medalistą Wojciechem Kazieczko (Funfit Boxing Team Zielona Góra). - To będzie bardzo interesująca potyczka. Wojtek ma medale MŚ, ME i The World Games w K1, a Kamil stał na podium MŚ w low kicku - mówił trener.


- Obrona tytułu jest moim głównym celem na pierwsze półrocze, a zarazem pierwszym turniejem w tym sezonie. Chcę zająć pierwsze miejsce nie tylko w MP, ale i w Mistrzostwach Świata. Przed 2 laty zdobyłem brąz w MŚ, miałem też brąz The World Games - stwierdził Wojciech Kazieczko.


W wadze -71kg zabraknie zeszłorocznego triumfatora MP Łukasza Kaczmarczyka (KS Gym Fight Wrocław), który jest aktualnym mistrzem kraju low kick i jak mówi od lat związany jest z kadrą w tej wersji, prowadzoną przez trenerów Andrzeja Garbaczewskiego i Witolda Kostkę. - W tej formule wystąpię w MŚ w Sarajewie - podkreślił wrocławianin. - Zabraknie też innego zawodnika z Wrocławia, Mistrza Świata Adama Gielaty, więc to szansa m.in. dla finalisty z 2018 roku Macieja Markowskiego z Palestry - dodał Artur Szychowski.


Z klubu Samuraj Sanok, poza Kamilem Rościńskim, walczyć będą m.in. wracająca do seniorskiej rywalizacji Aneta Kopeć (-56kg) czy też juniorzy młodsi Miłosz Baran (-67kg) i Adam Tutak (+81kg), którzy niedawno wygrali MP w low kicku. Świetnie spisał się zwłaszcza Adam Tutak, który wszystkie 3 pojedynki rozstrzygnął przed czasem.


- Liczę na bardzo dobre walki w turnieju kobiet, w którym zobaczymy m.in. Karolinę Kubiak, Ewę Boś i Dagmarę Tchorek w wadze -48kg, Gabrielę Kuzawińską -52kg, Ewę Pietrzykowską -56kg, Emilię Czerwińską -60kg, Polę Rogalę -65kg i jeszcze kilka innych zawodniczek o sporych umiejętnościach - powiedział trener.


Turniej w Sanoku zakończy się niedzielną galą finałową, początek o g. 18:00.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL