Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: startowało prawie 2100 zawodników i zawodniczek

06.05.2019
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: startowało prawie 2100 zawodników i zawodniczek
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: startowało prawie 2100 zawodników i zawodniczek


Aż 2074 zawodników i zawodniczek, w tym 660 seniorów, uczestniczyło w marcowych i kwietniowych turniejach rangi Mistrzostw Polski w kickboxingu. Rywalizacja odbywała się w Mysiadle, Kartuzach, Węgrowie, Włoszakowicach, Nowym Targu, Swarzędzu i Sanoku.

W ostatni weekend pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się MP K1 Rules Seniorów, juniorów starszych i młodszych w Sanoku. Wcześniej rozegrano MP full contact w tych samych kategoriach wiekowych w podpoznańskim Swarzędzu, MP low kick juniorów i seniorów w Nowym Targu, MP light contact i pointfighting juniorów, seniorów i weteranów we Włoszakowicach (Wielkopolskie), MP kick light juniorów i seniorów w Kartuzach, MP pointfighting i light contact kadetów młodszych i starszych w Węgrowie (Mazowieckie) oraz MP kick light kadetów młodszych i starszych w Mysiadle koło Warszawy. W październiku zaplanowane są Młodzieżowe MP

Aż 475 młodych kickboxerów z 55 klubów walczyło w PF i LC w Węgrowie koło Siedlec. Zawody w tych samych formułach, ale w starszych kategoriach we Włoszakowicach (powiat leszczyński) zgromadziły na starcie łącznie 406 zawodników z 68 klubów. W Nowym Targu na Podhalu podczas MP w low kicku rywalizowało 278 kickboxerów z rekordowej liczby 78 klubów. Ponad ćwierć tysiąca przedstawicieli naszego sportu walczyło w wersji kick light w Kartuzach. Taka sama liczba była na turnieju kadetów w Mysiadle (powiat piaseczyński). Z kolei w sumie przeszło 400 osób stanęło w szranki podczas MP K1 w Sanoku i FC im. Jacka Dreli w Swarzędzu (powiat poznański).

- Od 3 do 5 maja mamy zaplanowane w Wiśle zgrupowanie “Camp Low Kick & Kick Light”. Weźmie udział kadra seniorów low kick i kadra seniorów kick light oraz zawodnicy zainteresowani formułą z kopnięciami w udo. Następnie wybrani zawodnicy będą uczestniczyć w Pucharze Świata na Węgrzech w dniach 16-19 maja. Najbliższe zgrupowanie centralne odbędzie się w Zakopanem na początku sierpnia (5-12.08). Będzie miało charakter przygotowania wytrzymałości i siły. Następnie dwie konsultacje we wrześniu i wreszcie wyjazd na Mistrzostwa Świata – mówi trener low kick Andrzej Garbaczewski, który prowadzi reprezentację narodową z Witoldem Kostką.

W Wiśle na obozie „Charakternych” trenować będą także podopieczni trenera Patryka Zaborowskiego (kick light). - Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie kadr nisko kopanych PZKB, które ma na celu rozwijanie, wymianę myśli trenerskich oraz stworzenie szerokiego spektrum sparingu partnerskiego. Konsultacje w Wiśle będą ostatnią prostą bezpośredniego przygotowania startowego do PŚ w Budapeszcie. Zawody na Węgrzech pomogą wyselekcjonować z szerokiej kadry nazwiska kadrowiczów na sierpniowe zgrupowanie w Zakopanem. Kolejny punktem harmonogramu działań są konsultacje reprezentacji, które odbędą się jesienią w Kaszubskim Centrum Sportów Walki w Kartuzach – przyznał Patryk Zaborowski.

W PŚ w Budapeszcie pod koniec drugiej maja startować będą także zawodnicy reprezentacji light contact, której szkoleniowcami są Leszek Jobs i Henryk Piwowar. – Z grona złotych medalistów Mistrzostw Polski wystąpią Adrian Durma, Ania Knobel, Adrian Sulewski, Rafał Gąszczak i wicemistrz kraju Piotr Kołakowski. Zabraknie Łukasza Wichowskiego, który nabawił się kontuzji na mistrzostwach Polski w full contact. Jest to duża strata dla naszej kadry. Być może szansę w miejsce Łukasza otrzyma Jakub Kalinowski. W dniach 9-15 sierpnia spotkamy się na zgrupowaniu w Zakopanem, a przed Mistrzostwami Świata planujemy konsultacje sparingowe – powiedział Leszek Jobs.

Natomiast trener Radosław Laskowski, który kadrą full contact prowadzi z Wojciechem Kiersteinem, mówił: - W czerwcu mamy zaplanowany start reprezentacji w Pucharze Świata we włoskim Rimini. Wcześniej jest PŚ w Budapeszcie i namawiam kluby na występ w turnieju. Natomiast 24 maja rozpoczyna się zgrupowanie kadry narodowej we Wałczu

Jesienią rozegrane zostaną jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w formule full contact w Kaliszu, a zakończeniem sezonu mistrzowskiego w kraju będą MP seniorów i juniorów oriental rules oraz MP Masters kick light w Starachowicach (6-8 grudnia). Główne imprezy 2019 roku to Mistrzostwa Świata Seniorów w stolicy Bośni i Hercegowiny w Sarajewie w dniach 19-27 października (K-1, low kick, light contact) i w tureckiej Antalyi w terminie 23 listopada – 1 grudnia (pointfighting, full contact, kick light). Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia w Gyor na Węgrzech. W Polsce dużym wydarzeniem będą obchody 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu 14 września we Włocławku.

“Królem polowania” podczas wiosennych Mistrzostw Polski Seniorów okazał się Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra), który zdobył aż 4 tytuły w kategoriach -63kg lub -63,5kg, pokonując kolejno w walkach finałowych Kamil Krzyżaniak (Hunter Gym Bydgoszcz) w K1 Rules, Sebastiana Samiłę (Alkon Szczecin) w full contact i Macieja Muchę (C.S.E. Sparta Chrzanów) w light contact i Jakuba Szyszkę (Ożarowska Szkoła Kickboxingu) w kick light.

Dwa złote medale wywalczył w wadze +94kg Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) – w wersjach kick light i light contact. W decydujących pojedynkach wygrywał z Patrykiem Proszkiem (Funfit Boxing Team Zielona Góra) i Tomaszem Piechockim (KKS Sporty Walki Poznań). Także 2-krotnie triumfował w tegorocznych MP kolega klubowy Rafała Gąszczaka Kacper Frątczak. Zwyciężył w kat. -86kg w low kicku i -89kg w light contact. W finałach jego rywalami byli Mateusz Janur (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) i Piotr Wypchał (Krakowska Akademia Taekwon-do).

Dwa razy na najwyższym stopniu podium MP 2019 stawał też Adrian Durma (Elbląski Klub Karate) w wadze -74kg w light contact i pointfightingu. O złoto skutecznie rywalizował z Sebastianem Grabskim (C.S.E. Sparta Chrzanów) i Michałem Tatarynowiczem (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe). Natomiast Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) wygrywał w kat. -57kg K1 Rules i full contact. Jego przeciwnikami byli Cezary Osieł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) i Robert Niedźwiedzki (KS Ziętek Team Kalisz).

Po 2 tytuły Mistrza Polski kategorii -60kg sięgnął Michał Marszał (Golden Dragon Bydgoszcz). W K1 Rules pokonał Mariusza Lacha (Legion Głogów), zaś w low kicku Dominika Tomicę (Paco Team Mysłowice). W tych samych formułach mistrzem okazał się zawodnik kat. -75kg Kacper Muszyński (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) po zwycięstwach z Bartoszem Guzem (Fight Gym Lublin) i Adamem Kryszewskim (PCNP Rebelia Kartuzy).

W light contact i kick light wagi -57kg najlepszy był Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra). W finałach wygrywał z Pawłem Dąbrowskim (Beniaminek 03 Starogard Gdański) i Maciejem Kurpiewskim (KO Team Otwock). Z kolei w low kicku oraz kick light -91kg pierwsze miejsce zajmował Michał Grzesiak (Center Team Odolanów). Drugie lokaty zdobyli, odpowiednio, Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) i Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce).

Bardzo wyrównana była rywalizacja wśród seniorek. W wadze -60kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) zwyciężała w K1 i full contact, a o mistrzostwo wygrywała z Sylwią Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki Tajfun) i Moniką Puzio (Krakowska Szkoła Sportowa Smok). W tych samych formułach złote krążki zdobyła walcząca w kategorii -70kg Karolina Dziedzic-Gruszowska (UKS Diament Pstrągowa). W pojedynkach finałowych pokonała Paulinę Ludviček (KS Gym Fight Wrocław) i Karolinę Juję (KKS Sporty Walki Poznań).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL