Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

"Lesznowola Kickboxing Fight II” – 1 czerwca w Mysiadle

29.05.2019
"Lesznowola Kickboxing Fight II” – 1 czerwca w Mysiadle
"Lesznowola Kickboxing Fight II” – 1 czerwca w Mysiadle
W sobotę cztery walki o tytuły zawodowych Mistrzów Polski

Już po raz drugi w Centrum Sportu w Gminie Lesznowola odbędzie się gala „Lesznowola Kickboxing Fight”. W hali w Mysiadle, przy ul. Kwiatowej, kibice obejrzą 4 walki o tytuły zawodowych Mistrzów Polski, a także sześć innych pojedynków – rankingowych i amatorskich. Zdecydowana większość walk rozegrana zostanie w formule K-1 Rules.

Organizatorami są Polski Związek Kickboxingu, Gmina Lesznowola (wójtem jest Maria Jolanta Batycka-Wąsik), Fundacja Mistrzom Sportu i Stowarzyszenie Wiśniewski Kickboxing. Bilety w cenie 30 złotych są do nabycia w lesznowolskim Centrum Sportu oraz w siedzibie PZKB w Warszawie, ul. Kopińska 12/16.

- Formuła K-1 Rules jest najbardziej popularna i medialna, dlatego tak dużo walk na galach pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu odbywa się według jej zasad. Wszystkie trzy pojedynki mężczyzn o zawodowe Mistrzostwo Polski rozegrane zostaną w K-1 Rules, a potyczka zawodniczek o tytuł młodzieżowy w wersji low kick – mówi honorowy prezes PZKB Andrzej Palacz współpracujący z szefem Związku Piotrem Siegoczyńskim.

W kategorii -67kg Kamil Rościński (Samuraj Sanok) spotka się z Pawłem Józefowiczem (Fighter Wrocław), w wadze -75kg Daniel Kolasiński (Palestra Warszawa Team) zmierzy się z Danielem Strzemińskim (Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa), a w limicie -81kg Rafał Kamiński (Kickboxing Team Sejny) będzie walczył z Arkadiuszem Kaszubą (Rzeszowski Klub Sportów Walki).

- Nowością na gali w Mysiadle (gm. Lesznowola) koło Piaseczna będzie walka o tytuł młodzieżowej Mistrzyni Polski low kick w wadze +70kg pomiędzy Justyną Ciborską (GSWW Najemnik Gliwice) i Katarzyną Tyl (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek). To bardzo młode i ambitne zawodniczki – mówi wieloletni trener reprezentacji Polski Andrzej Palacz. W niedawnych MP low kick w Nowym Targu Justyna Ciborska zdobyła złoty medal, a Katarzyna Tyl brązowy.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek srebrnego medalisty Mistrzostw Świata z 2015 roku w K1 Arkadiusza Kaszuby z Rafałem Kamińskim.

- To moja druga walka o zawodowe Mistrzostwo Polski, wcześniej wygrałem o pas z Pawłem Gierzyńskim, ale nie broniłem tytułu. Rafał Kamiński jest twardym zawodnikiem i muszę być skupiony podczas walki, ponieważ bije niestandardowe kombinacje. Moim atutem będzie nieprzewidywalność i agresja – mówi Arkadiusz Kaszuba, który w tym roku zdobył srebro MP low kick i brąz MP K1. W 2017 roku rzeszowianin dotarł do półfinału prestiżowych zawodów The World Games we Wrocławiu, ale z powodu kontuzji nie stanął do walk o medale. Siedem lat temu w juniorach starszych był Mistrzem Świata w low kicku.

Kamil Rościński, który niedawno na własnym ringu w Sanoku przegrał z Wojciechem Kazieczko (Funfit Boxing Team Zielona Góra) w finale MP K-1, będzie rywalizował w Mysiadle z Pawłem Józefowiczem, wicemistrzem Polski z 2016 roku.

- W zawodach amatorskich 3-krotnie przegrałem z Kamilem, w tym 2 razy w półfinałach krajowych turniejów. Dwie z tych walk odbyły się w K-1, a jedna w low kicku. Razem z trenerami Tomkiem Skrzypkiem i Piotrem Szypulskim przygotowaliśmy się konkretnie pod tego przeciwnika. Nie mam nic do stracenia, tylko mogę zyskać. Ostatnie starcie z Rościńskim było mocne i twarde, z mojej strony w 3 rundzie zabrakło konsekwencji i odezwały się urazy. Taki zawodnik jak Kamil nie przepuszcza takich okazji. Już się wyleczyłem i nie zamierzam odpuszczać – przyznał Paweł Józefowicz.

- Rok temu na pierwszej lesznowolskiej gali Kamil Rościński przegrał o tytuł zawodowego Mistrza Polski z Eliaszem Jankowskim. Z pewnością prędzej czy później dojdzie do rewanżu – dodał Andrzej Palacz.

Podczas „Lesznowola Kickboxing Fight II” walczyć będzie trzech zawodników Palestry Warszawa – Daniel Kolasiński, Mikołaj Kopaniszyn i Krzysztof Olszewski.

W walkach rankingowych zmierzą się: -63,5kg Rafał Cyrankowski (Stowarzyszenie Polkon Fight Legnica) – Adrian Gunia (Dragon Starachowice), -67kg Mikołaj Kopaniszyn (Palestra Warszawa) - Krzysztof Górski (Polkon Legnica).

- Szukamy rywala dla Krzysztofa Olszewskiego, być może to będzie zawodnik z zagranicy. Niestety odmówiło już kilku potencjalnych przeciwników – przyznał były prezes PZKB Andrzej Palacz.

Krzysztof Olszewski czeka na rywala i nie ukrywa, że jego faworytem w walce mistrzowskiej jest kolega klubowy Daniel Kolasiński. – Wiem, że Daniel w formie jest niebezpieczny dla każdego zawodnika, co już wielokrotnie pokazał, wygrywając chociażby z Anatolijem Hunanyanem.

Miejscowi kibice czekają na potyczkę w wadze +91kg Mateusza Goli (TS Wiśniewski Team Lesznowola) z Damianem Zapartem (Wisła Sandomierz).

- Mateusz jest bardzo mocno bijącym zawodnikiem, ale musi uważać na siłę ciosów, bowiem w tym sezonie był już dyskwalifikowany na Mistrzostwach Polski za zbyt mocne uderzenia. Oprócz Goli, w sobotę walczyć będą także nasi dwaj kadeci starsi w walce pokazowej kick light w wadze -47kg Piotr Osmólski i Radosław Kopyra. To tegoroczny i ubiegłoroczny Mistrz Polski – powiedział trener Mieczysław Wiśniewski (TS Wiśniewski Team Lesznowola).

W innym pojedynku amatorskim w K-1 zmierzą się w wadze -75 kg Maciej Wyszyński (X Fight Piaseczno) i Bartosz Wiśniewski (KT Legia Kickboxing Warszawa).

- Zapraszamy kibiców na galę 1 czerwca, z pewnością nie zabraknie efektownych walk na wysokim poziomie. Zapowiada się świetne widowisko – powiedział słynny trener, wychowawca wielu medalistów MŚ i ME Andrzej Palacz.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL