Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Juniorzy rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Polski 

14.07.2020
Juniorzy rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Polski 
Juniorzy rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Polski 
29 medali, w tym 11 złotych, zdobyli polscy juniorzy podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Győr. W tym sezonie – z powodu koronawirusa – wszystkie turnieje rangi Mistrzostw Polski zostały przełożone na wrzesień i październik, a Mistrzostwa Świata w Belgradzie odbędą się dopiero w terminie 13-22 listopada. Biało-Czerwoni rozpoczęli przygotowania do jesiennych zawodów. Wszyscy trenują w swych klubach, a niektóre z naszych reprezentacji miały już pierwsze konsultacje w czasie pandemii.

W Aleksandrowie koło Łukowa (woj. lubelskie) odbyła się konsultacja kadry juniorów w formule full contact oraz seminarium szkoleniowe, które prowadził selekcjoner Włodzimierz Trzeciak. Niemal w tym samym czasie trenowali też najmłodsi reprezentanci z kadry narodowej PZKB w pointfightingu dzieci, prowadzeni przez łukowianina Zenona Pawlikowskiego.

- To były bardzo pracowite 2 dni, a wśród trenujących m.in. Mistrzyni Europy Marta Pawlikowska i inni medaliści czempionatu kontynentu na Węgrzech np. Oliwia Ściągaj i Rafał Wójcik. Z kolei Laura Zgolińska i Oskar Dąbrowski trenowali na obozie z seniorami. Jestem bardzo zadowolony z efektów naszego krótkiego spotkania i współpracy z trenerem Zenonem Pawlikowskim, zresztą już zaplanowaliśmy kolejne wspólne akcje w lipcu i sierpniu. W kręgu zainteresowań są także zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie startowali w kadetach kick light lub juniorach młodszych full contact, jak np. zwycięzca MP w wadze -57kg Patryk Bodzek. Jeśli chodzi o szczegóły naszej pracy w Aleksandrowie, zwracałem uwagę np., na dystansowanie, pracę na nogach, stosowane obrony w naszej formule, jak również na składanie i rozwijanie oraz ponawianie serii kopnięć i ciosów – mówi trener Włodzimierz Trzeciak.

Podczas MEJ 2019 na najwyższym stopniu podium stanęli -52kg Marta Pawlikowska, -81kg Paweł Kendziorski, srebro wywalczyli -75kg Oskar Dąbrowski, -91kg Rafał Zdebik, -60kg Weronika Szymczak, -70kg Laura Zgolińska, -65kg Kamila Dusza, -60kg Oliwia Ściągaj, a po brąz sięgnęli -52kg Nicola Kaczmarek, -60kg Patryk Możdżyński, -67kg Rafał Wójcik, -71kg Tomasz Lasota.

W polskich reprezentacjach w poszczególnych wersjach walki, część zawodników i zawodniczek skończyła się już wiek juniora, dlatego nie zabraknie zmian w składach. Selekcjoner Biało-Czerwonych w light contact Tomasz Janowicz przyznał, że jego reprezentacji z grona Mistrzów Europy zostaje tylko walczący w wadze +94kg Marcin Dolecki.

- Oskar Zawiślak (-69kg), Krystian Rzepka (-79kg) i Filip Chmera (-94kg) są już seniorami. Oprócz Marcina, zostają z nami m.in. Maja Popczyk, Kinga Komorowska, Nikola Kaleta, Dawid Kleinert i Norbert Kusz. To jest 6 kickboxerów, a kolejni kadrowicze zostaną wyłonieni podczas MP w Nowym Mieście Lubawskim. Konsultację kadry mamy zaplanowaną po mistrzostwach kraju, to już będzie decydujący czas na zbudowanie formy na MŚ. Zobaczymy też czy wszyscy zostaną w naszej formule, niektórzy próbują swoich sił w full contact – przyznał trener Tomasz Janowicz.

Liderem kadry z racji sukcesy na Węgrzech będzie 18-letni Marcin Dolecki. Podopieczny trenera Marcina Dzilińskiego zapowiada: - Celem na ten sezon jest zdobycie Mistrzostwa Polski w light contact i light kick oraz wyjazd na Mistrzostwa Świata. Występ w Belgradzie będzie mocno związany z wynikiem na MP. Jeżeli wywalczę tytuł w obu formułach to na pewno zdecyduję się na podwójny start w Serbii. Spodziewam się w MŚ trudnych przeciwników zarówno z Europy, jak i innych kontynentów.

Trenerzy reprezentacji low kick (Tomasz Szczepaniuk, Marek Jasiński) i K-1 Rules (Łukasz Rola) przeprowadzili pierwsze wspólne szkolenie w czasie pandemii w podwarszawskim Legionowie. – W 3-dniowej akcji brało udział blisko 60 zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym większość medalistów zeszłorocznych Mistrzostw Europy w Gyor – stwierdził trener Tomasz Szczepaniuk.

W ME 2019 kickboxerzy low kick i K-1 zdobyli 23 medale, odpowiednio 12 (3-3-6) i 11 (2-4-5). Mistrzyniami Starego Kontynentu zostali Dominika Chylińska (-48kg) i Michał Kuźniak (-86kg) w wersji low kick oraz Oliwia Gajewczyk (+60kg), Adrian Gunia (-60kg) i Martyna Kierczyńska (-60kg) w K-1. Wicemistrzostwo Europy z kolei wywalczyli: low kick - Julia Gierejko (-60kg), Angelika Szczepańska (-70kg), Gniewomir Herbst (-60kg) i Patrycja Pawikowska (-44kg); K-1 - Miłosz Baran (-67kg), Piotr Woźniak i Filip Zawłocki (-86kg).

- W kickboxingu jestem ostatni rok juniorką. Pierwsze zgrupowanie za nami, kolejne za dwa tygodnie ponownie w Legionowie. Bardzo brakuje startów i tej adrenaliny, okazji do rywalizacji, sprawdzenia swojej formy, klimatu zawodów – powiedziała Marta Kierczyńska, zaś Oliwia Gajewczyk dodała: - Mieliśmy cztery treningi na sali plus dwa rozruchy rano. Do Legionowa przyjechały też inne Mistrzynie Europy, wspomniana Martyna Kierczyńska i Dominika Chylińska. Poza tym również m.in. Miłosz Baran, Piotr Woźniak, Beata Affek, Adam Tutak, Stanisław Brzozowski, Gniewomir Herbst i Patrycja Pawikowska.

- Tak jak wspomniałem, grupa treningowa była bardzo mocna. Oprócz osób wyżej wymienionych, w zajęciach uczestniczyli m.in. Igor Wełnowski i Paulina Grzegórska – dodał trener Tomasz Szczepaniuk.

Brązowi medaliści zeszłorocznych MEJ w low kicku to Michał Haiwka (-51kg), Kacper Adamczewski (-67kg), Paulina Grzegórska (-56kg), Igor Wełnowski (-63,5kg) i Jan Kuczmaja (-81kg) oraz K-1 Beata Affek (-56kg), Gracjan Rzepa (-67kg), Dawid Siek (-71kg), Adam Tutak (-86kg), Stanisław Brzozowski (-51kg) i Stanisław Urbanowicz (-57kg).

Kadrę narodową juniorów kick light, prowadzoną przez trenerów Grzegorza Engela i Bolesława Nowaka, opuszcza m.in. Mistrz Europy Grzegorz Błotnicki (-63kg).

- W dniach 13 -17 sierpnia mamy zaplanowane zgrupowanie w Wiśle. Poza Grześkiem Błotnickim, seniorami są już także Wicemistrz Europy Filip Chmera (-94kg) i brązowy medalista z Gyor Adam Dąbrowski (-79kg). W naszej reprezentacji pozostają m.in. inni medaliści ME, srebrna Julia Durkiewicz (+70kg) i brązowa Zuzanna Kalbarczyk (-65kg). Razem z nimi trzon kadry będą tworzyć Juliusz Jeneralski i Amelia Cymerman. W Wiśle trenować będziemy w 12-osobowym składzie, w którym znajdą się także wyróżniający się dotychczasowi kadeci. Kolejną weryfikacją umiejętności i możliwości poszczególnych zawodników i zawodniczek będą MP. Zobaczymy kto jest gotowy na start w MŚ. Wśród sprawdzanych osób będzie młodszy brat Grześka Błotnickiego, Michał – powiedział trener Bolesław Nowak.

Selekcjoner reprezentacji pointfightingu juniorów Rafał Karcz zapowiedział organizację zgrupowania w dniach 25-31 lipca w Sztutowie w powiecie nowodworskim w woj. pomorskim.

- Swój udział w tym obozie zapowiedzieli najbardziej doświadczeni w kadrze zawodnicy z Częstochowy: Maciej Kasprzyk i Kacper Kołodziejczyk, a ponadto w tygodniowym zgrupowaniu wezmą udział np. Ola Kucharz i Zuzanna Kalbarczyk. Druga z wymienionych zawodniczek, moja podopieczna z GOSRiT Luzino, koncentrować się będzie w tym sezonie na formule kick light. Na obozie trenować będą również Mateusz Kucharz, brat Oli z Klubu Sportów Walki z Wieliczki oraz Nikola Siecińska z Wejherowa, kolejna moja klubowa zawodniczka. W wiek juniorski wszedł również Kacper Gadomski z Klubu Ninja Academy, który na powołanie zasłużył dobrą dyspozycją podczas Pucharu Polski w Świdniku. Gościnnie w Sztutowie trenować będzie Paulina Stenka z Luzina, która przygotowywać się będzie do MP seniorów zarówno w formule pointfighting, a przy okazji w kick light. Na ME, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie startować tylko w kick light – mówi trener Rafał Karcz.

Polski Związek Kickboxingu zaplanował Mistrzostwa Polski w poszczególnych formułach, na których o medale walczyć będą i juniorzy, i seniorzy. MP low kick odbędą się w Starachowicach (18-20 września), MP full contact w Drezdenku (2-4 października), MP K-1 Rules w Ełku (9-11 października), MP light contact i pointfighting w Nowym Mieście Lubawskim (16-18 października) i MP kick light w Płocku (23-25 października). Dla seniorów główną imprezą będą Mistrzostwa Europy w tureckiej Antalyi od 5 do 13 grudnia.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL