Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski Juniorów: Wysocka, Maćkiewicz, Ściągaj, Wilczewski i Dąbrowski wśród multimedalistów

02.11.2020
Mistrzostwa Polski Juniorów: Wysocka, Maćkiewicz, Ściągaj, Wilczewski i Dąbrowski wśród multimedalistów
Mistrzostwa Polski Juniorów: Wysocka, Maćkiewicz, Ściągaj, Wilczewski i Dąbrowski wśród multimedalistów
Równolegle z Mistrzostwami Polski Seniorów w poszczególnych formułach, o tytuły walczyli też Juniorzy. Wśród multimedalistów są Hanna Wysocka - 5-krotnie na podium oraz Natalia Maćkiewicz, Oliwia Ściągaj, Armin Wilczewski i Oskar Dąbrowski - po 4 krążki.

Mistrzostwa kraju, w trudnym czasie spowodowanym pandemią i przy licznych restrykcjach, odbyły się w następujących formułach: low kick w Starachowicach (Świętokrzyskie), full contact w Drezdenku (Lubuskie), K-1 Rules w Ełku (Warmińsko-Mazurskie), light contact i pointfighting w Nowym Mieście Lubawskim, Kurzętniku (Warmińsko-Mazurskie) i kick light w Maszewie Dużym koło Płocka (Mazowieckie).

W juniorach część zawodników startowała w grupie starszej, niektórzy w młodszej. Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra) zdobyła aż 4 złote medale - light contact, full contact, kick light +70kg, low kick -70kg i srebrny w pointfightingu +70kg. Również 4 razy na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Maćkiewicz (A&W Team Obrowo) - full contact, K-1 Rules -56kg, kick light, light contact -55kg. Podobnym wyczynem może poszczycić się Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy) złote krążki w low kick, K-1 -75kg, light contact, kick light -74kg.

Oskar Dąbrowski (KS Prosna Kalisz) zwyciężył w kick light i light contact -79kg oraz full contact -75kg, a po srebro sięgnął w wersji low kick -75kg. Po trzy złote medale wywalczyły: Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino) light contact, kick light, pointfighting -65kg i Martyna Kierczyńska (Legion Głogów) K-1, low kick, kick light -60kg.

Oliwia Ściągaj (X Fight Piaseczno) zdobyła 4 medale, po 2 złote i srebrne. Zwyciężyła w kick light -70kg i full contact -65kg, zaś na drugich lokatach plasowała się w formułach light contact i low kick -65kg.

W trzech konkurencjach triumfował Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała) full contact -63,5kg, light contact i kick light -63kg.

W takiej samej liczbie finałów wystąpili Marta Gabas (KS Husaria Wieruszów) i Szymon Gaczyński (KSW Szczecinek), a ich dorobek to 2 złota i 1 srebro. Marta Gabas była najlepsza w K-1 i low kick -65kg, a Szymon Gaczyński w K-1 i full contact -67kg. Natomiast na 2. stopniu podium stanęli, odpowiednio w kick light -65kg i light contact -69kg.

Po 2 złote krążki wywalczyło 16 osób - 7 zawodniczek i 9 zawodników. W tej grupie są Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) K-1 -52kg, -48kg, Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk) K-1, low kick +60kg, Weronika Grabowska (Krakowska Szkoła Sportowa Smok) full contact -52kg, full contact -56kg, Paulina Grzegórska (Łaski Klub Sztuk Walki) K-1, low kick -56kg, Michelle Maier (KS Orient Częstochowa) pointfighting, light contact -60kg, Katarzyna Tyl (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) low kick, K-1 +70kg, Laura Zgolińska (KKS Sporty Walki Poznań) full contact, light contact -70kg oraz Patryk Bodzek (Beskid Dragon Bielsko-Biała) full-contact -57kg, low-kick -54kg, Jakub Czarniecki (Scorpion Krępice) K-1, full contact -81kg, Marcin Dolecki (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) light contact, pointfighting +94kg, Gniewomir Herbst (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) low kick, K-1 -60kg, Filip Kucharczyk (KS Bulldog Gorzów) full contact, low kick -51kg, Aleksander Kowalczyk (Striker Turek) K-1, low kick -81kg, Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) full contact -71kg, kick light -69kg, Jakub Sakowski (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) K-1, low kick +91kg, Adam Tutak (Samuraj Sanok) K-1, low kick -86kg. Po jednym tytule bez walki mieli Grzegórska, Tyl, Dolecki, Herbst, Kucharczyk.

Po 1 złotym krążku i 2 srebrach to dorobek takich kickboxerów, jak - w pierwszej kolejności podawana jest formuła i waga ze złotym medalem - Błażej Lemka (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) full contact -60kg, light contact -63kg, kick light-63kg, Shayan Siedlecki (Klub Sportów Walki Włocławek) kick light +94kg, low kick +91kg, light contact +94kg, Oliwia Mielczarek (AZS AWF Warszawa) K-1 -70kg, low kick, full contact, także -70kg.

Start w finałach MPJ zakończył się 1 krążkiem z najcenniejszego kruszcu i 1 srebrem dla Gracjany Brzoski (KS Pretorium Poznań) low kick, K-1 -44kg, Nikoli Kalety (Beskid Dragon Bielsko-Biała) light contact, pointfighting -50kg, Gabrieli Migdy (UKS Evan Nowy Sącz) low kick, full contact -52kg (złoto FC bez walki), Julii Marciniak (Łaski Klub Sztuk Walki) low kick, K-1 -48kg, Natalii Matusz (Oświęcimski Klub Karate) K-1, low kick -48kg, Patrycji Pawikowskiej (KS Dragon Starachowice) K-1, low kick -44kg, Oliwii Sikorskiej (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) low kick -56kg, kick light -55kg, Alicji Siebyły (KS Dragon Starachowice) low kick -52kg, kick light -50kg, Natalii Zakrzewskiej (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) full contact, light contact -60kg, Miłosza Barana (Samuraj Sanok) K-1, low kick -71kg, Oliwera Domińczaka (Legion Głogów) K-1, low kick -51kg, Andrzeja Dzwonkowskiego (Gdański Klub Kick Boxingu Duet), kick light, light contact -89kg, Bartosza Godynia (Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków) K-1, low kick -71kg, Bartosza Grudzińskiego (KS Prosna Kalisz) full contact -81kg, kick light -84kg, Kacpra Kołodziejczyka (KS Orient Częstochowa) pointfighting, light contact -84kg, Szymona Kałużnego (Striker Turek) low kick, K-1 -67kg, Maksymiliana Paleja (SKT Tiger Dzierżoniów) pointfighting, light contact -74kg, Przemysława Sapińskiego (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) full contact, light contact -57kg, Kacpra Śleszyńskiego (Rebelia Kartuzy) K-1, low kick -63,5kg, Jakuba Płachty (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) light contact, pointfighting -84kg, Michała Zapały (Łaski Klub Sztuk Walki) kick light -94kg, K-1 +91kg.

Po 1 złotym medalu wywalczyli: Wiktoria Czyżewska (KS Dragon Starachowice) low kick -60kg, Emilia Dadaś (UKS Evan Nowy Sącz) full contact -48kg, Julia Kabzińska (KS Ziętek Team Kalisz) kick light -50kg, Aleksandra Kucharz (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) pointfighting -50kg, Zuzanna Maj (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) pointfighting +70kg, Joanna Mucha (Gladiator Binczarowa) full contact +60kg, Jakub Posłowski (Legion Głogów) K-1 -57kg, Wiktoria Przybylska (KS Pretorium Poznań) K-1 -52kg, Weronika Witkowska (Fight-Hobby Legnica) K-1 -60kg bez walki, Natalia Woińska (X Fight Piaseczno) pointfighting -55kg, Julia Wojtan (KS Dragon Starachowice) low kick -52kg, Wiktoria Wójtowicz (KS Maximus Gdynia) pointfighting -70kg bw, Natalia Zarzycka (KSW Łuków) full contact -48kg

oraz Jakub Bilski (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) low kick -63,5kg, Michał Błotnicki (A&W Team Obrowo) light contact -69kg, Michał Borowski (Fighter Nowa Sól) low kick -71kg, Adam Brzozowicz (WKS Sinks Węgrów) light contact -89kg, Stanisław Brzozowski (Palestra Warszawa) K-1 -54kg, Oskar Cionek (Gorlicki Klub Sportów Walki) low kick -60kg, Radosław Dzwonkowski (Gdański Klub Kick Boxingu Duet) kick light -84kg, Michał Firut (Legion Głogów) K-1 -67kg, Szymon Gaczyński (KSW Szczecinek) low kick -67kg, Damian Gawłowski (KS Ziętek Team Kalisz) low kick -54kg bw, Klaudiusz Goss (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) low kick -75kg, Jakub Grzywacz (KS Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) pointfighting -57kg, Miłosz Hruświcki (Panzer Suwałki) K-1 -75kg, Dominik Kaim (UPLKS Tęcza/Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów) pointfighting -79kg, Konrad Kamiński (Legia Fight Club Warszawa) K-1 -60kg, Miłosz Kruk (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna Skarżysko Kamienna) K-1 -63,5kg, Mateusz Kucharz (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) pointfighting -63kg, Patryk Lech (Paco Team Mysłowice) low kick -71kg, Oskar Majzon (MLKS Spider Złotów) K-1 -57kg, Hubert Marcisz (Kick Boxing Małpka Zawiercie) low kick -81kg, Maciej Mościcki (KSW Łuków) full contact -86kg bw, Jakub Muchewicz (A&W Team Obrowo) light contact -57kg, Olaf Pera (KS Ziętek Team Kalisz) full contact +81kg, Jakub Pietrzak (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) full contact +91kg bw, Michał Podborski (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) pointfighting -69kg, Szymon Rączkowski (KS Ziętek Team Kalisz) full contact -71kg, Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) low kick -57kg, Adrian Sęderecki (KS Ziętek Team Kalisz) full contact -63,5kg, Patryk Szczerba (Gladiator Binczarowa) kick light -57kg, Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra) low kick +81kg, Mateusz Wosiński (Legion Głogów) low kick -63,5kg, Rafał Wójcik (X Fight Piaseczno) full contact -67kg, Mikołaj Zajączkowski (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) full contact -60kg, Maciej Zyz (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) low kick -57kg i Piotr Żmijak (KS Bulldog Gorzów) full contact -54kg.

Obydwie walki finałowe przegrali i tym samym po dw srebra sięgnęli Filip Jóźwiak (SKF Boksing Zielona Góra) kick light -69kg, full contact -67kg, Norbert Kusz (KS Ziętek Team Kalisz) light contact -79kg, full contact -75kg, Kamil Kur (MKS Wicher Kobyłka) K-1, full contact -71kg, Stanisław Urbanowicz (KS Pretorium Poznań) low kick, K-1 -57kg, Jakub Zimoch (SKF Boksing Zielona Góra) kick light -79kg, low kick -81kg i Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) kick light, low kick -60kg, Nikola Siecińska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) light contact, pointfighting -55kg, Kinga Wiśniewska (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) kick light -70kg, K-1 +60kg.

Na liście srebrnych medalistów MPJ znaleźli się:

Aleksandra Bladowska (UKS Evan Nowy Sącz) full contact -48kg, Justyna Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) low kick -60kg, Anna Dudek (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) low kick -52kg, Julia Durkiewicz (KS Ziętek Team Kalisz) full contact -65kg, Nicola Gałkiewicz (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) kick light +70kg, Marta Hyba (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) K-1 Rules -65kg, Natalia Jęczek (KS Mistral Wojkowice) pointfighting -65kg, Zuzanna Kusiak (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) K-1 -60kg, Żaneta Krawczyk (Legion Głogów) K-1 -70kg, Aleksandra Michalak (KSW Łuków) full contact +70kg, Julia Niewiadomska (Gladiator Binczarowa) full contact -56kg, Marta Pawlikowska (KSW Łuków) full contact -52kg, Maria Pawlikowska (SKF Boksing Zielona Góra) low kick -56kg, Ewelina Peczyńska (Fight Academy Ostrołęka) K-1 -52kg, Emilia Pietras (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) full contact -56kg, Karina Pioch (Rebelia Kartuzy) K-1 -52kg, Zuzanna Sadaj (LZS Poprawa Siedlików) light contact -70kg, Natalia Stemplewska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) pointfighting -60kg, Barbara Skrzypczak (KKS Sporty Walki Poznań) full contact +60kg, Marta Skuza (Beskid Dragon Bielsko-Biała) full contact -48kg, Oliwia Stańczyk (Alien Kick Łódź) low kick -48kg, Wiktoria Świątkiewicz (Żarski Klub Sportów Walki Żary) low kick +70kg, Weronika Walczak (KS Ziętek Team Kalisz) light contact +70kg, Lucyna Wichowska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) full contact -60kg, Wiktoria Woźniak (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) low kick -56kg, Nikola Zaborowska (Rebelia Kartuzy) light contact -50kg, Wiktoria Ziober (Klub Sportowy CSE Sparta Chrzanów) low kick +60kg

Marcin Biraga (KS Semiramida Pułtusk) pointfighting -74kg, Artur Bożyk (Rebelia Kartuzy) low kick -54kg, Krystian Czarnecki (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) low kick -67kg, Filip Chomicz (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) K-1 -63,5kg, Gracjan Durlak (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) K-1 -60kg, Michał Dziechciarz (KS Orient Częstochowa) pointfighting -69kg, Mateusz Foltyn (KS Pretorium Poznań) low kick -63,5kg, Jakub Galiszewski (KS Cross Fight Radom) K-1 -51kg, Jakub Gałan (KSW Szczecinek) full contact -63,5kg, Piotr Glegoła (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) full contact +81kg, Dominik Głowacki (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) full contact -67kg, Adrian Januszewski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) pointfighting -57kg, Krystian Katra (Fight-Hobby Legnica) K-1 -81kg, Maciej Koczorowski (KT Legia Warszawa) kick light -94kg, Dominik Krzemiński (Quick Shot Kickboxing Częstochowa) full contact -57kg, Patryk Kubarski (KS Dragon Starachowice) low kick -60kg, Kamil Kulisz (KS Bulldog Gorzów) full contact -81kg, Kamil Laskowski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) pointfighting -63kg, Jakub Leliwa (CSW Champion Lubawa) K-1 -63,5kg, Paweł Lisiecki (Legion Głogów) low kick +81kg, Cyprian Pałka (KS Sporty Walki Piła) K-1 -75kg, Bartosz Papierz (KKT Bałtyk Koszalin) low kick -75kg, Patryk Partyka (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) pointfighting -79kg, Sebastian Podejko (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) full contact -54kg, Eryk Połeć (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) full contact -71kg, Wiktor Popowicz (Fighter Nowa Sól) K-1 -54kg, Jakub Posłowski (Legion Głogów) low kick -57kg, Bartosz Prusinowski (KSW Łuków) full contact -57kg, Alex Rosiak (Klub Sportów Walki Włocławek) full contact -81kg, Denis Rychlik (KS Ziętek Team Kalisz) full contact -63,5kg, Ignacy Sadowski (Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec) low kick -67kg, Marcel Sadowski (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) low kick -81kg, Krzysztof Schulc (Jeleniogórski Klub Shidokan Karate) K-1 -67kg, Gabriel Sikora (KS Pretorium Poznań) low kick -60kg, Oskar Sobański (KO Gym Świebodzice) K-1 -57kg, Jakub Solecki (KS Husaria Wieruszów) K-1 -75kg, Hubert Stencel (LZS Poprawa Siedlików) full contact -60kg, Igor Suszkowski (KS Husaria Wieruszów) K-1 -81kg, Jakub Szczepański (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) kick light -89kg, Maksym Szymczak (Fight Club Zielona Góra) kick light -74kg, Wiktor Trajnowski (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) full contact -60kg, Jan Warsicki (X Fight Piaseczno) kick light +94kg, Kuba Wasilewski (Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec) low kick -86kg, Dominik Wawrzaszek (Fighter Wrocław) K-1 -86kg, Bartosz Zając (KS Dragon Starachowice) K-1 -71kg i Dawid Zaraś (Ninja Academy Warszawa) kick light -57kg.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL