Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

MP w kickboxingu: cenny sprawdzian dla juniorów w low kicku przed ME w Budvie

02.06.2021
MP w kickboxingu: cenny sprawdzian dla juniorów w low kicku przed ME w Budvie
MP w kickboxingu: cenny sprawdzian dla juniorów w low kicku przed ME w Budvie

Mistrzostwa Polski w formule low kick w Mysłowicach były dla seniorów sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata we włoskim Lido di Jesolo (14-24 października), zaś dla juniorów starszych i młodszych sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w czarnogórskiej Budvie (5-14 listopada). We wszystkich grupach wiekowych wygrywali faworycie, ale nie brakowało też niespodzianek.


Wielu spośród medalistów MP w low kicku zobaczymy już wkrótce na turnieju mistrzowskim w formule K-1 w Legnicy (10-12 czerwca).

W debiucie w juniorkach starszych i wadze -56kg (wcześniej juniorki młodsze, -52kg) Julia Wojtan wygrała 3 walki, w tym w finale z Julią Niewiadomską.

To już mój siódmy tytuł Mistrzyni Polski, w tym trzeci w low kicku. Pierwszy raz stoczyłam aż trzy pojedynki, a najcięższą przeciwniczką była Julia Niewiadomska. Nie ukrywam, że stres towarzyszył mi w każdej rundzie walki. Liczył się każdy punkt, od początku do końca musiałam być mocno skupiona, w ostatniej rundzie musiałam pójść na całość i wejść w bójkę, której zazwyczaj unikam – przyznała Julia Wojtan, podkreślając zasługi swojego narożnika w osobach Adriana Guni i Marka Jasińskiego.

Triumfatorka kategorii -56kg dodała, że tydzień przed MP naderwała więzadło piszczelowe. - Rozważałam wycofanie z zawodów low kick, ponieważ K-1 jest dla mnie nadrzędne, ale finalnie postanowiłam spróbować.

Po złotym medalu w jun. młodszych, także wśród jun. starszych tytuł mistrzowski wywalczył Armin Wilczewski w wadze -75kg. W jego przypadku także nie obyło się bez kontuzji. W finale pokonał Marcela Anulewicza. (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) 3:0

- Poziom na Mistrzostwach Polski zawsze jest bardzo wysoki i ciężko porównać skalę trudności pomiędzy juniorem młodszym a starszym. Z Marcelem Anulewiczem wygrałem 3 tygodnie wcześniej w Kartuzach na MP Północnej, a z pozostałymi zawodnikami walczyłem pierwszy raz. Na turniej przyjechałem trochę osłabiony i schorowany, zaś w półfinale nieszczęśliwie doznałem małej kontuzji śródstopia. Mimo to wyszedłem do walki finałowej i zwyciężyłem wysoko na punkty. Miałem na uwadze konieczność wycofania, jednak charakter i chęć zdobycia mistrzostwa była jeszcze większa i nie wybaczyłbym sobie, gdybym nie mógł wziąć udziału w takiej imprezie. Przed finałem wiedziałem, że będę musiał oszczędzać nogę i kopać tylko w 100-proc. sytuacjach, a także skupić się bardziej na ciosach bokserskich – powiedział Armin Wilczewski.

W juniorach starszych najlepszymi kickboxerami wybrano wspomnianą Julię Wojtan i Oliwera Domińczaka z kat. -57kg, która w walce o złoto wygrał z Patrykiem Szczerbą. Wcześniej wielokrotnie zwyciężał w MP kick light, K-1, muay thai. Na najwyższym stopniu podium z klubu Legion Głogów stanęli również m.in. młodsza siostra Oliwera, Karina Domińczak (-40kg) i Michał Andrasz (-75kg) – oboje jun. mł.

- W Mysłowicach stoczyłem 4 walki, pierwszą wygrałem poprzez przewagę punktową, a drugą w zaledwie 30 sekund przez KO. Półfinału obawiałem się najbardziej i czułem największy stres dlatego że włączyłem z kolegą z kadry Mikołajem Hryconiem. Doskonale wiedziałem, jaki on jest silny. Przegrywałem od początku na punkty, ale w drugiej rundzie udało mi się znokautować przeciwnika. W finale zwyciężyłem na punkty – stwierdził Oliwer Domińczak.

W juniorach młodszych tytułami najlepszych kickboxerów wyróżniono Macieja Różyło (-60kg) i debiutującą w tej formule Wiktorię Przybylską (-52kg). W poprzednich MP w low kicku Maciej Różyło odpadł w ćwierćfinale, a teraz sięgnął po pierwszy tytuł Mistrza Polski.

- W finale spotkałem się z Kamilem Guzińskim. Od początku starałem się używać dużo low kicków oraz front kicków i zyskałem dużo punktów. Kamil nie był wygodnym dla mnie przeciwnikiem, ponieważ gdy tylko próbowałem rozpocząć akcje, ten się oddalał, więc zacząłem atakować z kontry. W 3 rundzie chciałem nagromadzić jeszcze więcej punktów, aby wynik był jednogłośny – mówił złoty medalista, który poczynił spore postępy w ostatnich miesiącach. - Czuję, że poprawiłem siłę uderzeń jak i kopnięć. To efekt ciężkich i częstszych treningów – dodał.

Progres zanotował także Mateusz Foltyn, który w 2020 roku wywalczył srebro w -63,5kg, a teraz był najlepszy w -67kg. W decydującej walce pokonał Szymona Kałużnego.

- Najtrudniejsza była walka finałowa, ponieważ walczyłem z ubiegłorocznym mistrzem kraju. Realizowałem przygotowaną taktykę, co pozwoliło mi wygrać pojedynek. W 2019 roku zostałem z kolei Mistrzem Polski w formule K-1, a dwa tytuły mam w oriental rules – powiedział Mateusz Foltyn.

Wysokie umiejętności potwierdziły triumfatorki trzech najwyższych kategorii wagowych w juniorkach starszych, tj. Oliwia Ściągaj -65kg, Oliwia Gajewczyk -70kg, Hanna Wysocka +70kg.

- Jest to moje pierwsze złoto w formule low kick. W finale z Darią Woźniak, dzięki taktyce moich trenerów, od początku prowadziłam i ani na chwilę nie straciłam przewagi punktowej. Dobrą robotę zrobiły kopnięcia frontalne, które skutecznie zatrzymywały rywalkę podczas jej ataków oraz mocny low kick kończący akcje ręczne – oceniła Oliwia Ściągaj.

Z kolei Oliwia Gajewczyk powiedziała: - Walkę półfinałową oceniam dobrze, przeciwniczka postawiła trudne warunki, a finał wygrałam walkowerem. Jest to już mój 3 złoty medal w low kicku, oczywiście teraz czeka mnie start na MP K-1. Natomiast Hanna Wysocka przyznała po finałowym zwycięstwie z Nicolą Gałkiewicz: - O jednogłośnych dwóch wygranych na punkty przesądziła taktyka, dzięki której wykorzystałam słabe punkty przeciwniczek. Z półfinałową rywalką Oliwią Mielczarek skrzyżowałam rękawice rok temu w finale MP low kick, a z Nikolą Gałkiewicz walczyłam w zeszłym roku w MP kick light.

Wyniki walk finałowych MP w formule low kick w juniorach:

juniorzy starsi:
-54kg Dawid Tajak (Gorlicki Klub Sportów Walki) – Piotr Fijałkowski (KS Sparta Gym Warszawa) 3:0
-57kg Oliwer Domińczak (Legion Głogów) – Patryk Szczerba (Gladiator Binczarowa) 3:0
-60kg Maciej Herbich (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym) – Oskar Sobański (KO Gym Świebodzice) wo
-63,5kg Miłosz Kruk (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna) – Filip Chomicz (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) 3:0
-67kg Mateusz Foltyn (KS Pretorium Poznań) – Szymon Kałużny (Striker Turek) 3:0
-71kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) – Patryk Lech (Paco Team Mysłowice) 2:1
-75kg Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy) – Marcel Anulewicz (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) 3:0
-81kg Jan Matyjaszczyk (KS Prosna Kalisz) – Bartosz Jagła (KSW Alien Łódź) wo
-86kg Aleksander Kowalczyk (Striker Turek) – Maciej Tomaszewski (Husaria Wałcz) KO 1
-91kg Jan Zielaskiewicz (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) – Marcin Cofalski (KS Ziętek Team Kalisz) 3:0
+91kg Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra) - Jakub Wawrzyniak (KS Ziętek Team Kalisz) KO 1

-48kg Julia Marciniak (Łaski Klub Sztuk Walki) – Natalia Matusz (Oświęcimski Klub Karate) 3:0
-52kg Gabriela Migda (UKS Evan Nowy Sącz) – Martyna Gasińska (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) 3:0
-56kg Julia Wojtan (KS Dragon Starachowice) – Julia Niewiadomska (Gladiator Binczarowa) 3:0
-60kg Julia Marciniak (KSW Szczecinek) – Dominika Plichta (Champion Gdańsk) TKO 2
-65kg Oliwia Ściągaj (X Fight Piaseczno) – Daria Woźniak (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0
-70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk) – Amelia Zielińska (KS Ziętek Team Kalisz) wo
+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra) - Nicola Gałkiewicz (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) 3:0

juniorzy młodsi:
-51kg Mateusz Solecki (Smok Toruń) – Gabriel Zapotoczny (KS C.S.E. Sparta Chrzanów) 3:0
-54kg Mikołaj Bąk (Viktoria Szydłowiec) – Marcel Brzeźniak (Oświęcimski Klub Karate) 3:0
-57kg Sebastian Kowal (Corpus Gym Gdańsk) – Wiktor Dudziński (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) AB 2
-60kg Maciej Różyło (KS Sporty Walki Piła) – Kamil Guziński (Klub Sportowy AZS AWF Warszawa) 3:0
-63,5kg Radosław Kopyra (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) – Bartosz Sikora (Center Team Odolanów) wo
-67kg Adam Borowski (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym) - Jakub Bilski (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna) 3:0
-71kg Miłosz Bogucki (KS Sporty Walki Piła) – Alan Korpalski (Łaski Klub Sztuk Walki) 3:0
-81kg Damian Zyber (Fighter Wrocław) – Kacper Maćkiewicz (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do) 3:0
+81kg Daniel Jurzyk (TKKF Ognisko Siedlce) – Jakub Giedzicz (KS Thor Szkoła Walki Ełk) 3:0

-44kg Elżbieta Ferenc (Oświęcimski Klub Karate) - Gracjana Brzoska (Klub Sportowy Pretorium Poznań) 3:0
-48kg Oliwia Greczner (Oświęcimski Klub Karate) – Roksana Rzeźnicka (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) 2:1
-52kg Wiktoria Przybylska (KS Pretorium Poznań) – Zuzanna Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) 3:0
-56kg Zuzanna Topór (Max Boxing Klub) – Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo) 3:0
-60kg Oliwia Głodek (Max Boxing Klub) – Nadia Nasulewicz (MUKSW FF Sport Opoczno) KO 2
+60kg Julia Pawlak (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) - Wiktoria Ziober (KS C.S.E. Sparta Chrzanów) KO 2
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL