Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski full contact – ciekawe walki juniorów w Szczecinku

22.06.2021
Mistrzostwa Polski full contact – ciekawe walki juniorów w Szczecinku
Mistrzostwa Polski full contact – ciekawe walki juniorów w Szczecinku


Z udziałem 111 juniorów starszych i młodszych odbyły się w Szczecinku Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule full contact im. Krzysztofa Pajewskiego. Nie zabrakło dobrych i bardzo dobrych walk, co cieszy i trenerów klubowych, i trenerów kadry narodowej w kontekście listopadowych Mistrzostw Europy WAKO w czarnogórskiej Budvie.

Organizatorami turnieju na Pomorzu Zachodnim byli: Klub Sportów Walki Szczecinek (założony przez świętej pamięci Krzysztofa Pajewskiego), Klub Sportowy Dragon, Gmina Szczecinek, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Kickboxingu kierowany przez Piotra Siegoczyńskiego.

Tradycyjnie wybierani byłi najlepsi zawodnicy wśród seniorów, jak i juniorów. W grupie jun. młodszych wyróżniono Mieszko Siemiątkowskiego (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) i Wiktorię Szumską (Klub Sportów Walki Szczecinek), a w jun. starszych Oskara Sobańskiego (KO Gym Świebodzice) i Oliwię Mielczarek (KS AZS AWF Warszawa). Wszyscy zdobyli złote medale.

W kat. -60kg Wiktoria Szumska wygrała z Zofią Andrusyszyn i z Weroniką Garbacką, zaś walczący w tej samej wadze Mieszko Siemiątkowski miał najdłuższą drogę po tytuł. Kolejno pokonał Gracjana Wocha, Szymona Strawę, Dawida Omelanowicza i Kamila Guzińskiego.

- W finale spotkałem się z Kamilem Guzińskim i był to nasz 3 pojedynek. Wszystkie do tej pory zakończyły się moimi zwycięstwami. Pierwsza połowa walki była wyrównana, lecz w następnej narzuciłem swój styl i zdobyłem przewagę. Jest to mój pierwszy tytuł Mistrza Polski w formule full contact – mówi Mieszko Siemiątkowski.

W jun. st., w wadze +70kg Oliwia Mielczarek w potyczce o mistrzostwo kraju wygrała z Dobrosława Ławniczak, z kolei w kat. -60kg Oskar Sobański wygrywał z Łukaszem Beniszem, Alanem Tuzikiem i Bartłomiejem Strawą.

- Odnośnie walki finałowej miałem zamierzony plan, którego się trzymałem i dzięki temu zbudowałem przewagę punktową powiększaną do ostatniego gongu. Wcześniej stoczyliśmy z Bartłomiejem Strawą już jedną walkę, którą wygrałem, a więc bezpośredni bilans pojedynków to 2:0 na moją korzyść. To był mój debiut na imprezie rangi Mistrzostw Polski w tej formule, natomiast wcześniej udało mi się wywalczyć złoty medal Mistrzostw Ziem Zachodnich we Włoszakowicach. Tam wygrałem dwa pojedynki – przyznał Oskar Sobański.

W juniorach starszych efektowne zwycięstwo w finale odniosła startująca w wadze -56kg Natalia Maćkiewicz. Pokonała przez TKO w 1 rundzie Marię Pawlikowską. W ubiegłym roku też sięgnęła po złoto MP, ale w Drezdenku Natalia Maćkiewicz była najlepsza w jun. młodszych.

- Walka finałowa w Szczecinku nie należała do najtrudniejszych, ale jestem z niej bardzo zadowolona. Wcześniej walczyłyśmy ze sobą raz, na Mistrzostwach Polski Light Contact w tym roku. Wówczas też wygrałam walkę przed czasem. I to już moje 2 złoto w juniorach na Mistrzostwach Polski Full Contact – powiedziała Natalia Maćkiewicz.

W MP w 2020 roku o złoto Natalia Maćkiewicz pokonała Julię Niewiadomską, która także przeszła do jun. st., ale do kategorii wagowej -60kg. I w niej wywalczyła tytuł mistrzowski, pokonując Nikolę Barszyszyn i w finale niejednogłośnie Julię Marciniak.

- Były to moje drugie Mistrzostwa Polski w formule full contact, w zeszłym roku udało mi sie zdobyć srebrny medal. W tym roku koncentrowałam się i przygotowywałam się bardziej do zawodów w formułach low kick i K-1. Startowałam w Szczecinku w wyższej kategorii niż zwykle, ponieważ długo trzymałam wagę do -56kg. Walka finałowa była wymagająca, jednak miałam dużą przewagę w punktach. Wszystko poszło po mojej myśli i zdobyłam pierwszy tytuł Mistrzyni Polski full contact. Tydzień temu zostałam Mistrzynią Polski K-1, a 3 tygodnie temu – Wicemistrzynią Polski low kick - zaznaczyła Julia Niewiadomska.

Na liście złotych medalistów MP jun. mł. jest m.in. Sebastian Jędraś – triumfator kat. -81kg. W finale pokonał Kamila Kulisza. Nigdy wcześniej ze sobą nie walczyli. - Był to mój pierwszy występ w ringu i w full concact. Kamil ruszył mocno na początku, ale moje silne ciosy i kopnięcia go zastopowały, a w 2 rundzie był liczony. Od tego momentu przejąłem inicjatywę i wygrałem 3:0 – mówił Sebastian Jędraś.

W debiucie złoto wywalczyła także m.in. Samanta Klein w wadze -52kg. W decydującej rywalizacji pokonała jednogłośnie Dominikę Kondracką. - W tym roku po raz pierwszy walczyłam w tej formule i bardzo cieszy mnie to, że już w debiucie udało mi się sięgnąć po złoty medal – oceniła Samanta Klein.

Po ubiegłorocznym brązowym krążku w jun. mł. -67kg, w Szczecinku Filip Chomicz sięgnął po tytułu w -63,5kg jun. st. Finał z Bartoszem Prusinowskim rozstrzygnął na swoją korzyść 2:1.

- Ciężki pojedynek finałowy. Walczyłem z rywalem, który był wyższy ode mnie, co nie zdarza się zbyt często, ponieważ mam dosyć dobre warunki jak na tę kategorię wagową. Było mi ciężko utrzymać dystans. Ogólnie stoczyłem trzy pojedynki i z każdego wyszedłem zwycięsko. Jest to mój pierwszy tytuł mistrzowski w tej formule z czego się niezmiernie się cieszę – powiedział Filip Chomicz.

Tytuł Mistrza Polski w wadze -71kg zachował Sławomir Malik, pokonując w decydującym starciu Filipa Żołędziejewskiego. Kilka miesięcy temu w Drezdenku wygrał z kolei z Kamilem Kurem.

- Zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego był bardzo dobrze przygotowany, więc walka musiała byc zacięta. Oceniam ją pozytywnie, z wyjątkiem rundy pierwszej, podczas której - w związku z moją zbyt wolną reakcją - ucierpiał przeciwnik. Pierwszy raz broniłem tytułu mistrzowskiego w tej formule i bardzo się cieszę, że zawody zakończyły się dla mnie zwycięsko - stwierdził Sławomir Malik.

Natomiast Bartosz Grudziński po zeszłorocznym sukcesie w MP jun. mł. -81kg, w niedzielę zwyciężył w jun. st. -86kg. W finale w drugiej rundzie pokonał Patryka Partykę.

- W czasie każdej walki skutecznie realizowałem plan działania wypracowany przez moich trenerów. To przełożyło się na wynik. Słucham cennych wskazówek i rad szkoleniowców, robię wszystko co mogę i tym razem także wyszło świetnie. Swój debiut zaliczyłem w tamtym roku na Mistrzostwach Polski w formule low kick, a to złoto jest drugim w MP full contact. Wtedy walkę finałową także skończyłem przed czasem. Jestem szczęśliwy, że osiągam coraz lepsze wyniki – ocenił Bartosz Grudziński.

Wyniki finałów MP Juniorów Full Contact w Szczecinku:
Juniorzy starsi:
-54kg Igor Hołobotowski (SKF Boksing Zielona Góra)
-57kg Patryk Szczerba (Gladiator Binczarowa) - Kacper Ziętek (KS Ziętek Team Kalisz) 3:0
-60kg Oskar Sobański (KO Gym Świebodzice) - Bartłomiej Strawa (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) 3:0
-63,5kg Filip Chomicz (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) - Bartosz Prusinowski (KSW Łuków) 2:1
-67kg Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Gracjan Durlak (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) KO 1
-71kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) - Filip Żołędziejewski (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski) 3:0
-75kg Bartosz Papierz (KKT Bałtyk Koszalin) - Mateusz Dąbrowski (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) 3:0
-81kg Jan Matyjaszczyk (KS Prosna Kalisz) - Szymon Sidor (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) KO 1
-86kg Bartosz Grudziński (KS Prosna Kalisz) - Patryk Partyka (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) AB 2
-91kg Piotr Glegoła (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport)
+91kg Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra) - Jakub Pietrzak (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) 3:0

+70kg Oliwia Mielczarek (KS AZS AWF Warszawa) - Dobrosława Ławniczak (KS Prosna Kalisz) 3:0
-70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra) - Joanna Mucha (Gladiator Binczarowa) 3:0
-65kg Oliwia Ściągaj (X Fight Piaseczno) - Alicja Bartosińska (KS Sporty Walki Piła) WO
-60kg Julia Niewiadomska (Gladiator Binczarowa) - Julia Marciniak (KSW Szczecinek) 2:1
-56kg Natalia Maćkiewicz (A&W Team Obrowo) - Maria Pawlikowska (SKF Boksing Zielona Góra) TKO 1
-52kg Wiktoria Gościak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Natalia Zarzycka (KSW Łuków) 3:0

Juniorzy młodsi:
-51kg Mateusz Solecki (Smok Toruń)
-54kg Max Kowanek (KS Polonia 1912 Leszno) - Patryk Andrzejewski (KSW Police) 3:0
-57kg Piotr Żmijak (KS Bulldog Gorzów Wielkopolski) - Sebastian Podejko (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) TKO 2
-60kg Mieszko Siemiątkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) - Kamil Guziński (KS AZS AWF Warszawa) 3:0
-63,5kg Adam Małota (KS Ziętek Team Kalisz) - Kamil Pawlak (Center Team Odolanów) 3:0
-67kg Szymon Romaniszyn (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) - Łukasz Kutyło (Alpha Fight Club Suwałki) 3:0
-71kg Jakub Mikołajczak (KS Polonia 1912 Leszno) - Szymon Jakubowski (Alpha Fight Club Suwałki) 3:0
-81kg Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno) - Kamil Kulisz (KS Bulldog Gorzów Wielkopolski) 3:0
+81kg Konrad Gosk (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin)

-52kg Samanta Klein (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) - Dominika Kondracka (KSW Łuków) 3:0
-56kg Daria Niciporuk (X Fight Piaseczno) - Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo) 2:1
-60kg Wiktoria Szumska (KSW Szczecinek) - Weronika Garbacka (Center Team Odolanów) 3:0
+60kg Barbara Skrzypczak (KKS Sporty Walki Poznań) - Wiktoria Dąbrowska (KS Baribal Kickboxing Team Brzeźno, Lubicz) WO.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL