Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

MP Juniorów i PP Kadetów w Kickboxingu: trofea dla Podborskiego i Woińskiej

01.07.2021
MP Juniorów i PP Kadetów w Kickboxingu: trofea dla Podborskiego i Woińskiej
MP Juniorów i PP Kadetów w Kickboxingu: trofea dla Podborskiego i Woińskiej
Jak już wspominaliśmy, poza Mistrzostwami Polski Seniorów i Weteranów light contact i pointfighting, w Zawierciu odbyły się MP Juniorów w pointfightingu. Najlepszymi kickboxerami wybrano Michała Podborskiego (-74kg) i Natalie Woińską (-55kg). Łącznie z Pucharem Polski Kadetów Młodszych i Startach w ostatni weekend o medale walczyło 455 zawodników i zawodniczek.

W walkach finałowych Michał Podborski wygrał z Tymoteuszem Kopą 15:11, a Natalia Woińska z Jessicą Żabolicką 22:14.

- Spośród trzech rywali, z którymi walczyłem w Zawierciu, jedynym znanym mi przeciwnikiem był Tymek Kopa. Nie przypominam sobie żebym osobiście z nim kiedyś walczył, lecz byłem pod niego przygotowany, bo zdarzało mu się walczyć z moimi kolegami z klubu. Dla mnie najtrudniejszą walką była walka finałowa, co widać nawet po bliskim wyniku. Tymek potrafił wykorzystywać moje błędy, co sprawiło, że przez większość czasu widniał wynik remisowy. Dopiero w trzeciej rundzie udało mi się wypracować przewagę, którą utrzymałem do końca walki – mówił Michał Podborski.

We wcześniejszych pojedynkach MPJ pokonał Semira Wasilewskiego i Patryka Siwę.

- Pierwszą walkę oceniłbym dość surowo, chociaż wygrałem nokautem technicznym. Wiem, że muszę popracować nad kilkoma rzeczami. Z drugiej jestem dość zadowolony, ponieważ mniej więcej zrealizowałem plan jaki sobie założyłem – dodał Michał Podborski, który w ubiegłym roku triumfował w MP Juniorów w Nowym Mieście Lubawskim w wadze -69kg. W zawodach międzynarodowych jego największym osiągnięciem jest 2 miejsce na turnieju Karlovac Open (ranga Pucharu Europy).

Wśród juniorek w Zawierciu złote medale zdobyły: -50kg Wiktoria Gościak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra), -60kg Michelle Maier, -65kg Natalia Stemplewska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) i wspomniana Natalia Woińska, który w drodze po tytuł wygrała także z Kingą Konieczny.

- Z pewnością na ocenę moich pojedynków wpływ miał czas ich rozgrywania, tzn. pierwszego dnia walczyłam jako ostatnia, natomiast nazajutrz rywalizowałam jako jedna z pierwszych. Walki oceniam bardzo dobrze, dałam z siebie 100 proc. i słuchałam wskazówek trenera. Gdyby nie te rady, zdecydowanie popełniłabym więcej błędów. Jeśli się nie mylę z Kingą walczyłam pierwszy raz, natomiast z Jessicą zdarzyło mi się mieć sparingi, więc byłam bardziej przygotowana na zawodniczkę z finału. Obydwa pojedynki były wymagające, lecz drugi trwał znacznie dłużej i wydaje mi się, że wymagała ode mnie więcej skupienia – przyznała Natalia Woińska, która obroniła Mistrzostwo Polski z 2020 roku i kolejny raz zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki. - Lepszego zakończenia sezonu nie mogłam sobie wymarzyć – dodała.

W zawodach juniorów zeszłoroczne sukcesy, poza Michałem Podborskim, powtórzyli: -63kg Mateusz Kucharz i -79kg Dominik Kaim.

- Tym razem startowałem po dosyć długiej przerwie związanej z maturami, ale cieszę się, że udało się obronić tytuł. Jeśli chodzi o walkę finałowa z Michałem Kaczorem to nie sprawiła ona większych problemów, wyszedłem i pewnie pokonałem swojego przeciwnika – mówi Mateusz Kucharz.

W kat. -69kg Filip Suder w finale pokonał Dominika Kiełbowicza 18:11. - Wywalczyłem złoto po dwóch zwycięskich bardzo ciężkich walkach. W półfinale napotkałem Oliwiera Baranowskiego i ta walka kosztowała mnie wiele energii oraz zaangażowania. W finale zawalczyłem z klubowiczem Dominikiem Kiełbowiczem. Zawody uważam za udane, lecz wiem, że mogłem dać z siebie o wiele więcej. Dwa tygodnie wcześniej zdobyłem złoto podczas MP Juniorów K1 w Legnicy. W półfinale wygrałem z Mistrzem Polski low kick Adamem Borowskim. Była to nasza już 3 walka i moja 3 wygrana. W finale pokonałem Kacpra Śleszyńskiego – przyznał.

W turnieju weteranów dwa złote medale wywalczył w wadze -63kg Przemysław Sobkowiak (KSW Alien Łódź). W light contact triumfowali też -74kg Maciej Domarecki (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź), -84kg Łukasz Rafałko (KKS Sporty Walki Poznań), -94kg Sebastian Kamiński (Klub Sportów Walki Włocławek), +94kg Karol Wysocki (Klub Sportów Walki Włocławek), zaś w pointfightingu -74kg Marek Mazur (KS Ziętek Team Kalisz), -84kg Tomasz Jurgiewicz (SKT Tiger Dzierżoniów), -94kg Piotr Maślanka (LKS Puncher Płock), +94kg Marcin Kamiński (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra).

W Pucharze Polski kadetów najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami wybrano – pointfighting (starsi) Daria Niciporuk i Michał Niebrzydowski, light contact (starsi) Emilia Kozioł i Oskar Ciepłuch; pointfighting (młodsi) - Samanta Szczypka i Igor Głowienka, light contact (młodsi) – Samanta Szczypka i Dawid Ciepłuch. W klasyfikacji klubów zwyciężyła Jurajska Akademia Sportu Łazy, przed KS Orient Częstochowa i KS Mistral Wojkowice.

W kadetach starszych dwa złote medale zdobył w wadze -69kg Paweł Wilczopolski. Z kolei w pointfightingu Michał Niebrzydowski zwyciężył w kategoriach -57kg i -63kg.

- Jestem Mistrzem Polski w -63kg, ale wagę miałem na granicy 57 kg i postanowiłem trochę zrzucić do tego limitu. W poincie zawsze startuję w dwóch kategoriach, jeśli jest taka możliwość. W Zawierciu w -63kg w półfinale wygrałem z Oskarem Ciepłuchem, którego pokonałem w finale MP. Obaj walczyliśmy ostrożnie i wynik był niski, wygrałem jednym punktem 4:3. W finale z Bartkiem Koziołem walka była dynamiczna jak zwykle, bo on zawsze dużo i agresywnie atakuje nogami, ale udawało mi się skutecznie skracać – stwierdził Michał Niebrzydowski.

Natomiast w finale -57kg zmierzył się z Kacprem Lasą. – To niewygodny, wysoki przeciwnik, który ma dobre nogi. Sposób na niego znalazłem z trenerem – sekundował mi Wojciech Wiertel – dodał.

W kadetkach starszych 2-krotnie na najwyższym stopniu podium stanęły: -42kg Daria Ściślicka, -50kg Julia Śmiałkowska, -55kg Daria Niciporuk, +65kg Żaneta Stenka.

Daria Niciporuk wygrała w obu finałach z Natalią Zawalską. – W pierwszym pojedynku obie miałyśmy więcej sił. Przed drugą stoczyłyśmy po kilka innych męczących walk. Wcześniej w tym roku zdobyłam Wicemistrzostwo Polski w light contact, kick light i pointfightingu oraz Mistrzostwo Polski w full contact. Najtrudniejszą rywalką w tym roku była Julia Szyjkowska, z którą przegrałam finał w KL i w LC, lecz później wygrałam z nią finał w FC – powiedziała Daria Niciporuk, która kickboxing trenuje od 2013 roku.

Wyniki finałów MPJ w pointfightingu:
-94kg Jakub Płachta (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) - Jakub Bogusz (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) 19:9
-79kg Dominik Kaim (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin) - Mikołaj Bronisz (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) TKO 2
-74kg Michał Podborski (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) - Tymoteusz Kopa (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 15:11
-69kg Filip Suder - Dominik Kiełbowicz (obaj Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) 18:11
-63kg Mateusz Kucharz (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) - Michał Kaczor (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) 13:3
-57kg Maciej Frankiewicz (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski) - Michał Lewandowski (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) 13:3

-60kg Michelle Maier - Maja Popczyk (obie Jurajska Akademia Sportu Łazy) TKO 3
-55kg Natalia Woińska (X Fight Piaseczno) - Jessica Żabolicka (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) 22:14

Puchar Polski

Kadeci starsi – light contact
+69kg Michał Błaziak (DAN Świdnik) - Daniel Zeman (Beskid Dragon Bielsko-Biała) AB 1
-69kg Paweł Wilczopolski (DAN Świdnik) - Patryk Klimczak (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) 3:0
-63kg Oskar Ciepłuch (KS Piechotka Team Zalewo) - Bartosz Kozioł (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 3:0
-57kg Maksym Bralchuk (KKS Sporty Walki Poznań) - Alan Szczepańczyk (Kick Boxing Małpka Zawiercie) TKO 2
-52kg Gracjan Herman (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Filip Marek (KS Polonia 1912 Leszno) 3:0
-47kg Dawid Skorczyk (KS Polonia 1912 Leszno) - Jakub Gieraga (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) 3:0
-42kg Olaf Laskowski (KKS Sporty Walki Poznań) - Szymon Piłka (Jurajska Akademia Sportu Łazy) TKO 1
-37kg Yan Opanasiuk (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) - Marcel Adasiewicz (Knock-Out Team Bełchatów) 2:1

+65kg Żaneta Stenka (GOSRiT Luzino) - Wiktoria Sacher (Beskid Dragon Bielsko-Biała) TKO 1
-65kg Maja Mołodecka (Legion Głogów) - Lesia Varshavska (Java Fight Club Sosnowiec) TKO 1
-60kg Emilia Kozioł (Jurajska Akademia Sportu Łazy) - Michalina Kotyza (Krakowska Szkoła Sportowa Smok) 3:0
-55kg Daria Niciporuk (X Fight Piaseczno) - Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 3:0
-50kg Julia Śmiałkowska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) - Natalia Szulc (KKS Sporty Walki Poznań) TKO 2
-46kg Nikola Nasulewicz (MUKSW FF Sport Opoczno) - Oktawia Jankowska (KS Polonia 1912 Leszno) 3:0

Kadeci starsi - pointfighting
+69kg Bartosz Brydziński (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) - Michał Błaziak (DAN Świdnik) 13:7
-69kg Paweł Wilczopolski (DAN Świdnik) - Mikołaj Malicki (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 12:2
-63kg Michał Niebrzydowski (Ninja Academy Warszawa) - Bartosz Kozioł (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 13:8
-57kg Michał Niebrzydowski (Ninja Academy Warszawa) - Kacper Lasa (KS Orient Częstochowa) 5:2
-52kg Maciej Dobrowolski (UKS Taekwon-do Gryf Świdnica) - Tymoteusz Ziaja (Jurajska Akademia Sportu Łazy) TKO 1
-47kg Adam Bachman (X Fight Piaseczno) - Jakub Lewandowski (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie) 13:3
-42kg Szymon Piłka (Jurajska Akademia Sportu Łazy) - Konrad Wiśniewski (Beskid Dragon Bielsko-Biała) TKO 2
-37kg Stanisław Przybylski (X Fight Piaseczno) - Szymon Piłka (Jurajska Akademia Sportu Łazy) TKO 2

-65kg Maja Michalik (KS Mistral Wojkowice) - Patrycja Szczotka (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie) TKO 2
-60kg Julia Brulińska (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin) - Milena Prokop (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 12:10
-55kg Daria Niciporuk (X Fight Piaseczno) - Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 13:9
-50kg Julia Śmiałkowska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) - Dominika Niemiec (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) 9:7
-46kg Klaudia Siwczyńska (KS Orient Częstochowa) - Daria Ściślicka (Jurajska Akademia Sportu Łazy) TKO 2

Kadeci młodsi – light contact
+69kg Alexander Zeman (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -63kg Jakub Kmieć (KSW Mix-Team Wręczyca Wielka), -57kg Jakub Siekiera (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie)
-52kg Marcel Pietraszek (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) - Oskar Kurzyński (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) TKO 2
-47kg Wiktor Skowroński (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) - Juliusz Kopa (Jurajska Akademia Sportu Łazy) AB 1
-42kg Jan Hawrysz (DAN Świdnik) - Maksymilian Kuświk (KS Ziętek Team Kalisz) 3:0
-37kg Dawid Ciepłuch (KS Piechotka Team Zalewo) - Filip Kościelski-Derda (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) WO
-32kg Dawid Siwczyński (KS Orient Częstochowa) - Piotr Prudło (Stowarzyszenie Sportów Walk Striker Siemianowice Śląskie) AB 1
-28kg Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu Łazy) - Kamil Skoczylas (KS Orient Częstochowa) 3:0

+65kg Natalia Labocha (KSW Mix-Team Wręczyca Wielka), -60kg Oliwia Sacher (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -55kg Oliwia Piwek (KS Orient Częstochowa)
-50kg Nadia Moździoch (Legion Głogów) - Natalia Morawiec (Jurajska Akademia Sportu Łazy) AB 1
-46kg Samanta Szczypka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Zofia Bandura (Legion Głogów) TKO 1
-42kg Patrycja Krzysztań - Aleksandra Dadaniak (obie KS Mistral Wojkowice) 2:1
-37kg Kalina Kierpacz (KS KO Bloodline Gym Nysa) - Liliana Błaszczyk (KS Orient Częstochowa) 3:0
-32kg Ewelina Dadaniak - Aleksandra Wojtunik (obie KS Mistral Wojkowice) 3:0
-28kg Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) - Zuzanna Szkulik (Jurajska Akademia Sportu Łazy) TKO 2

Kadeci młodsi – pointfighting
+47kg Jakub Ślązak (DAN Świdnik) - Jan Wojda (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 10:6
-47kg Mateusz Gorzelak (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) - Jan Wojda (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 9:6
-42kg Jan Hawrysz (DAN Świdnik) - Mateusz Gorzelak (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) 6:2
-37kg Igor Głowienka (DAN Świdnik) - Alan Muchin (KS Orient Częstochowa) 4:1
-32kg Dawid Siwczyński (KS Orient Częstochowa) - Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 9:0
-28kg Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu Łazy) - Kamil Skoczylas (KS Orient Częstochowa) 10:0

+47kg Julia Wilkołek (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) - Oliwia Piwek (KS Orient Częstochowa) 9:6
-47kg Samanta Szczypka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Natalia Morawiec (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 11:8
-42kg Maja Besztak (DAN Świdnik) - Iga Woźniak (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 8:5
-37kg Kalina Kierpacz (KS KO Bloodline Gym Nysa) - Zuzanna Zapora (KS Mistral Wojkowice) 9:1
-32kg Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) - Ewelina Dadaniak (KS Mistral Wojkowice) 11:1
-28kg Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja) - Zuzanna Szkulik (Jurajska Akademia Sportu Łazy) 10:0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL