Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: Kacper Frątczak i Pola Rogala najlepszymi seniorami I półrocza

15.07.2021
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: Kacper Frątczak i Pola Rogala najlepszymi seniorami I półrocza
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: Kacper Frątczak i Pola Rogala najlepszymi seniorami I półrocza
Kacper Frątczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) zdobył 4 złote medale,
zaś Pola Rogala (KS AZS AWF Warszawa) wywalczyła 3 złote i 1 srebrny w rozegranych
w pierwszym półroczu Mistrzostwach Polski Seniorów w kickboxingu.
Po letniej przerwie zaplanowane są jeszcze dwa turnieje. Międzynarodową imprezą główną
będą październikowe Mistrzostwa Świata we Włoszech.


W niecały miesiąc, od końcówki maja do końcówki czerwca, odbyło się pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu
pięć turniejów o MP – w formule low kick w Mysłowicach (województwo śląskie), K-1 Rules w Legnicy (dolnośląskie),
full contact im. Krzysztofa Pajewskiego w Szczecinku (zachodniopomorskie), light contact i pointfighting w Zawierciu (śląskie).
Z kolei już w marcu przeprowadzono MP K-1 Pro-Am w Nowej Soli (lubuskie). Do rozegrania pozostałe MP
kick light w dniach 17-19 września w Kartuzach oraz MP oriental rules w terminie 3-5 grudnia.

Zielonogórzanin Kacper „Chini” Frątczak, aktualny Mistrz Świata w low kicku, jest 23-krotnym Mistrzem Polski
wliczając wszystkie kategorie wiekowe i wagowe. W 2021 roku zwyciężył w mistrzostwach kraju K-1 Pro-Am,
low kicku, full contact i light contact – sukcesy odnosił w kat. -86kg i -89kg.

Po ostatnich MP – w wersji light contact – podopieczny trenera Tomasza Pasek mówił: - To mój 3 tytuł mistrzowski
w seniorach w tej formule. W poprzednim roku wygrałem i zostałem jeszcze wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
W Zawierciu obydwu rywali pokonałem przed czasem, odpowiednio w drugiej i pierwsze rundzie – w półfinale
z Dominikiem Markiem (Beskid Dragon Bielsko-Biała) i w finale z Aleksandrem Kieliszczykiem (Centrum Sportu
i Rekreacji Agatsu Będzin). Nigdy wcześniej z nimi nie walczyłem.

Kacper Frątczak oprócz 4 złotych medali w MP, w tym roku zwyciężył również w rozegranych w Kartuzach
Mistrzostwach Polski Północnej w wersji low kick oraz Mistrzostwach Ziem Zachodnich.

- Pierwszą część sezonu uważam za rewelacyjną. Zdobyłem cztery tytuły Mistrza Polski. Teraz zasłużony odpoczynek
i ładowanie baterii przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata we włoskim Lido di Jesolo – powiedział Kacper Frątczak.

Utytułowany kickboxer podkreślił zasługi trenera Tomasza Pasek. - Przygotowania do sezonu były bardzo ciężkie,
a obóz z Akademią Sportów Walki Knockout Zielona Góra pod okiem naszego szkoleniowca przyniósł efekty
w postaci wyśmienitych rezultatów. Pierwsza część roku była bardzo intensywna, tak jak lubię. Wszystkie
cele zrealizowałem w 100 proc. Każdy turniej był ciężki i wymagający, jednak moje profesjonalne podejście
do walk sprawia, że zwyciężałem. Ostatnie sześć pojedynków w twardych formułach wygrałem przez KO oraz RSC.
Z tego co mi wiadomo jestem pierwszym w historii PZKB posiadaczem aktualnie 5 tytułów Mistrza Polski
(K-1 pro-am, low kick, full contact, light contact, kick light), a więc piszę piękną historię – przyznał.

Mówiąc o najbliższych planach, stwierdził, że po urlopie w Grecji wrócił jeszcze bardziej zmotywowany
do ciężkiej pracy i zawieszania sobie coraz wyższej poprzeczki.
- Najbliższe plany to tygodniowy obóz z Kadrą Polski low kick w Zakopanem, a wrzesień to walka w obronie
tytułu Mistrza Polski w formule kick light. Październik rozpocznę od walki zawodowej na gali Makowski Fighting Championship, a następnie najważniejszy dla mnie w tym roku event, mój priorytet - Mistrzostwa Świata
– powiedział Kacper Frątczak.

Wśród kobiet w pierwszych miesiącach 2021 roku wyróżniła się warszawianka Pola Rogala, 12-krotna
Mistrzyni Polski. Zaczęła od startu w MP K-1 Pro-Am i srebrnego medalu w wyższej wadze -70kg.
Potem już startowała w swojej kategorii -65kg i sięgnęła po złote medale MP w low kicku, K-1 i full contact.

W trzech finałach MP wystąpili, w wagach -63,5kg Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce), -75kg Damian Piskorz (Hunter Gym Bydgoszcz), -81kg Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce). Wszyscy zdobyli po 2 złote i 1 srebrnym krążku – wygrywali w low kicku i K-1, zaś 2 miejsce zajmowali w MP K-1 Pro-Am. Występujący w kat. -57kg Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra) triumfował w full contact oraz – bez walki – w light contact, a także wywalczył srebro w pointfightingu.

Taki sam bilans w -56kg miała Martyna Kierczyńska (Legion Głogów) - złoto w LK i K-1 oraz srebro w K-1 Pro-Am i w -70kg Kamila Bałanda (Champion Gdańsk) – złoto w LK, K-1 Pro-Am, srebro w K-1.

2-krotnie na najwyższym stopniu podium stanęli: -54kg Dawid Mańkowski (Uniq Fight Club Warszawa) low kick, K-1, -63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) light contact, full contact, -67kg Oskar Siegert (Hunter Gym Bydgoszcz) K-1, K-1 Pro-Am, -71kg Mateusz Różak (KS Thai Gym Tarnów) K-1, K-1 Pro-Am, -74kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg) LC, PF oraz -94kg Paweł Strykowski (KKS Sporty Walki Poznań) LC i PF (bez walki).

W rywalizacji pań w dwóch formułach triumfowały: -48kg Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk) LK, FC, -52kg Iwona Nieroda-Zdziebko (UKS Diament Pstrągowa) LK, K-1, -55kg,-56kg Marta Pyra (KKS Sporty Walki Poznań) LC, FC, -60kg Monika Puzio (Krakowska Szkoła Sportowa Smok) LC, FC, -70kg Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa) K-1, FC, +70kg Adrianna Skowrytko (DAN Świdnik) LC, PF.

W trzech finałach kategorii -69kg wystąpił Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań), a jego dorobek to złoto w LC
oraz srebro w PF i FC. Z kolei w -60kg Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino) wygrała w PF, a 2 lokaty zajęła w LC i FC.

Po jednym tytule mistrzowskim i wicemistrzowskim w ostatnich tygodniach wywalczyli: -60kg Piotr Stępień (MUKSW FF Sport Opoczno) K-1 (1 miejsce) K-1 Pro-Am (2 miejsce), -63kg Maciej Kasprzyk (KS Orient Częstochowa) PF (1) LC (2), -79kg Krystian Rzepka (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) LC (1) FC (2), -81kg Bartosz Dołbień (KS Sparta Gym Warszawa) K-1
Pro-Am (1) K-1 (2), -84kg Piotr Kołakowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) LC (1) FC (2), -84kg Michał Ciach (KKS Sporty Walki Poznań) FC (1) LC (2), +91kg, +94kg Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) LC (1)
LK (2), +91kg,94kg Marcin Szuleta (KKS Sporty Walki Poznań) FC (1), LC (2)

oraz -50kg Nikola Kaleta (Beskid Dragon Bielsko-Biała) PF (1) LC (2), -52kg Gabriela Kuzawińska (X Fight Piaseczno) K-1 Pro-Am (1) K-1 (2), -56kg Ewa Pietrzykowska (KS Sparta Gym Warszawa) K-1 Pro-Am (1) K-1 (2), -70kg,+70kg Ewa Kauch (UKS Armia Polkowice) FC (1) LK (2), +70kg Justyna Ciborska (GSWW Najemnik Gliwice) K-1 (1) LK (2), -70kg,+70kg Paulina Stenka (GOSRiT Luzino) PF (1) bez walki FC (2).

Mistrzami Polski w 2021 roku zostali już także: -57kg Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) LK, -57kg Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła) K-1, -57kg Jakub Grzywacz (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) PF, -60kg Jakub Posłowski (Stowarzyszenie Sportowe Klincz Kielce) LK, -60kg Łukasz Kubiak (RCSW Fighter Rybnik) FC, -60kg Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła) K-1 Pro-Am, -63,5kg Michał Królik (Paco Team Mysłowice) K-1 Pro-Am, -67kg Mateusz Dymek (UKS Sanda Płock) FC, -67kg Eliasz Jankowski (SS Polkon Fight Legnica) LK, -69kg Paweł Zdun (DAN Świdnik)
PF, -71kg Kamil Mateja (Rebelia Kartuzy) LK, -71kg Mateusz Wójtowicz (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) FC, -75kg Jakub Pokusa (KKS Sporty Walki Poznań) FC, -75kg Piotr Sokół (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) K-1 Pro-Am, -79kg Mateusz Dylawerski (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) PF, -84kg,Kacper Kołodziejczyk (KS Orient Częstochowa) PF, -86kg Robert Krasoń (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) K-1, -89kg Mariusz Migdalski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) PF, -91kg Karol Karczmarek (Ożarowska Szkoła Kickboxingu) FC, -91kg Adam Tutak (Samuraj Sanok) LK, -91kg Dominik Zadora (Paco Team Mysłowice) K-1, +91kg Remigiusz Smoliński (Paco Team Mysłowice)
LK, +91kg Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) K-1, +91kg Dawid Czyżewski (Golden Dragon Bydgoszcz) K-1 Pro-Am, +94kg Adam Kulczycki (Husaria Wałcz) PF

oraz -48kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) K-1, -50kg Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) LC, -52kg Żaneta Cieśla (Legion Głogów) FC, -55kg Malwina Strzelecka (KSW Police) PF, -60kg Paulina Saczuk (KS AZS AWF Warszawa) LK, -60kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa) K-1, -60kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) K-1 Pro-Am, -65kg Aleksandra Ciężka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) LC, -65kg Julia Setla (Beskid Dragon Bielsko-Biała) PF, -70kg Agata Piechowicz (KS AZS AWF Warszawa) LC, +70kg Natalia Panas (Palestra Warszawa) LK.

Wicemistrzostwo kraju w jednej bądź dwóch formułach zdobyli: -54kg Tomasz Wojtak (TS Wisła Kraków) LK, -54kg Kacper Dąbrowski (Iron Gym Wrocław) K-1, -57kg Kacper Dąbrowski (Iron Gym Wrocław) LK, -57kg Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) K-1, -57kg Piotr Ryjewski (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) FC, -60kg Adrian Dziubałtowski (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) LK, -60kg Mariusz Lach (Legion Głogów) K-1, -60kg Jakub Gałan (KSW Szczecinek) FC, -63kg Krystian Gortat (Knock-Out Team Bełchatów) PF, -63,5kg Krzysztof Olszewski (KS Sparta Gym Warszawa) LK, -63,5kg Rafał Cyrankowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) K-1,

-63,5kg Sebastian Samiła (Alkon Szczecin) FC, -67kg Bartłomiej Wojciechowski (KS Shootboxer Mosina) LK, -67kg Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz) K-1, –67kg Paweł Józefowicz (Fighter Wrocław) K-1 Pro-Am, -69kg Oskar Zawiślak (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) LC, -71kg Igor Jarczyński (KS Prosna Kalisz) LK, -71kg Wojciech Konopiński (Golden Dragon Bydgoszcz) K-1, -71kg Radosław Radomski (LZS Poprawa Siedlików) FC, -71kg Kamil Dychała (UKS Korio Taekwondo Zgorzelec) K-1 Pro-Am, -74kg Krystian Biś (KSW Police) LC PF, -75kg Hubert Marcisz (Kick Boxing Małpka Zawiercie) LK, -75kg Arkadiusz Krupa (KS Thai Gym Tarnów) K-1, -75kg Oskar Dąbrowski (KS Prosna Kalisz) FC, -79kg Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) LC, PF, -81kg Maksymilian Bratkowicz (KS Gym Fight Wrocław) LK, -84kg Rafał Adamczyk (KSW Police) PF, -86kg Rafał Kamiński (Kickboxing Team Sejny) LK, K-1, -89kg Aleksander Kieliszczyk (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) LC, PF, –86kg Tomasz Konieczny (Centrum Aktywności Fizycznej – Rzeszów, CAF-Rzeszów) K-1 Pro-Am, -91kg Przemysław Kozioł (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) FC, -91kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedlce) LK, -91kg Grzegorz Chmielowiec (Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków) K-1, -94kg Arkadiusz Cieślar (Beskid Dragon Bielsko-Biała) LC, +91kg Robert Dochód (Kickboxing Team Sejny) K-1, +91kg Dawid Szybowski (Hunter Gym Bydgoszcz) K-1 Pro-Am, +91kg Patryk Karolewski (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) FC, +94kg Marcin Dolecki (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) PF

oraz -48kg Paulina Ilnicka (KS Kaiser Olsztyn) LK, -48kgKamila Gołębiewska (Fight Club Radzymin) K-1, -48kg Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra) FC, -50kg Aleksandra Grzywacz (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) PF, -52kg Barbara Nalepka (Fighter Wrocław) K-1 Pro-Am, LK, -52kg Aneta Tlałka (KKS Sporty Walki Poznań) FC, -55kg,-56kg Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) LC, FC, -55kg Agata Kacprzak (X Fight Piaseczno) PF, -56kg Magdalena Niemyjska (Golden Dragon Bydgoszcz) LK, -60kg Dominika Filec (Absortio Team Czerwionka-Leszczyny Rybnik) LK, K-1 Pro-Am, -60kg Natalia Stelmowska (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) K-1, -60kg Natalia Wlizło (SKF Boksing Zielona Góra) PF, -65kg Agata Fijałkowska (UKS Sanda Płock) LK, -65kg Sylwia Maksym (SKF Nak Muay Szczecin) K-1, -65kg Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) LC, -65kg Lucyna Wichowska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) PF, -65kg Katarzyna Palicka (UKS Armia Polkowice) FC, -70kg Karolina Juja (KKS Sporty Walki Poznań) LC, FC, +70kg Paulina Badowska (Łaski Klub Sztuk Walki) K-1, +70kg Dominika Cuper-Przybylska (KS Maximus Gdynia) LC, +70kg Zuzanna Maj (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) PF.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL