Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: zmotywowani Polacy wierzą w sukcesy

16.10.2021
Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: zmotywowani Polacy wierzą w sukcesy
Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: zmotywowani Polacy wierzą w sukcesy

Bardzo dobrze przygotowana, zmotywowana i pełna wiary w sukcesy – tak przedstawia się reprezentacja Polski w kickboxingu, która od poniedziałku uczestniczyć będzie w Mistrzostwach Świata w Lido di Jesolo. O medale powalczą zawodniczki i zawodnicy we wszystkich formułach, a dla K-1 Rules turniej we Włoszech będzie jedyną imprezą eliminacyjną do przyszłorocznych The World Games w amerykańskim Birmingham.


W poprzednim roku z powodu pandemii nie było Mistrzostw Europy, dlatego wielkie międzynarodowe zawody mistrzowskie wracają po 2-letniej przerwie. W Kadrze Narodowej Biało-Czerwonych jest 80 kickboxerów, w tym dwoje walczących w dwóch formułach: Kinga Szlachcic i Rafał Gąszczak – w kick light i light contact.

Poprzednie MŚ w 2019 roku odbyły się w Turcji oraz Bośni i Hercegowinie. W Antalyi Rafał Gąszczak (+94 kg) w planszowej wersji kick light i Mateusz Kubiszyn (91 kg) w ringowej full contact zdobyli złote medale. Polacy wywalczyli też 3 srebrne i 8 brązowych krążków. Dla Rafała Gąszczaka był to drugi finał MŚ w ciągu kilku tygodni, wcześniej sięgnął po srebro w formule light contact, w której jest też Mistrzem Europy. Z kolei Mateusz Kubiszyn po raz drugi w karierze został Mistrzem Świata full contact, poprzednio w 2015 roku w wadze 86 kg. Tym razem w tej kategorii wystąpił Tomasz Borowiec i wywalczył srebro.

Niewiele zabrakło w kick light Piotrowi Wypchałowi (-89 kg) i Michałowi Grzesiakowi (-94kg) do obrony tytułów Mistrzów Świata, które zdobyli w 2017 roku w Budapeszcie. Obaj zajęli 2 miejsca w Turcji. Natomiast w MŚ 2019 w Sarajewie Polacy cieszyli się z 12 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Pietrzykowska (-56kg) w K-1 i Kacper Frątczak (-86kg) w low kicku. Srebrne medale w stolicy BiH wywalczyli Kamila Bałanda (-70kg) i Michał Bławdziewicz (+91kg) w K-1 oraz Rafał Gąszczak (+94kg) w light contact.

We Włoszech 80-osobowa reprezentacja Polski będzie miała mocne wsparcie w kilkunastoosobowym sztabie szkoleniowo-medycznym. Nie zabraknie również polskich sędziów.
Początek rywalizacji w poniedziałek, 18 października, a walki finałowe w piątek i sobotę 22 – 23 października.

Wśród Biało-Czerwonych wymienianych w gronie kandydatów do złota są m.in. Iwona Nieroda-Zdziebko, Karolina Dziedzic, Mateusz Kubiszyn, Kacper Frątczak i Rafał Gąszczak.
Oto co powiedzieli nasi znakomicie reprezentanci:

Iwona Nieroda-Zdziebko: - Jeśli chodzi o rywalki w kategorii do -52kg to nie miałam okazji walczyć z żadną z 20 dziewczyn, które są na listach zgłoszeniowych Mistrzostw Świata. Stało się tak dlatego, że zawsze na ringach międzynarodowych rywalizowałam w formule low kick. To mój pierwszy raz poza granicami Polski, kiedy swój kraj reprezentować będę w formule K-1 Rules. Niecały miesiąc temu na Węgrzech odbył się Puchar Świata, na który niestety ze względów zdrowotnych nie mogłam pojechać, a szkoda. Jednak śledziłam poczynania rywalek i moją uwagę zwróciła zarówno Czeszka, jak i Izraelka, które zajęły dwa pierwsze miejsca. W MŚ wszystkie walczymy o złoto oraz o kwalifikację na The World Games 2022. Ja też mam sporo argumentów i predyspozycje, żeby sięgnąć po swój 7 tytuł Mistrzyni Świata.

Karolina Dziedzic: - Jestem spokojna o moją formę, ponieważ bardzo ciężko przepracowałam cały rok. Bardzo liczę na to, że po raz drugi wrócę jako Mistrzyni Świata. W mojej kategorii są dwie dobrze znane mi zawodniczki, z Niemką dwa razy już walczyłam oraz Norweżka, z którą raz skrzyżowałem rękawice. Wszystkie te pojedynki wygrałam, a więc bardzo liczę, że usłyszę w Lidio di Jesolo Mazurka Dąbrowskiego, być może ostatni raz w swojej karierze…

Mateusz Kubiszyn: - Cel jest jasny, zdobyć 3 tytuł Mistrza Świata. Przyjechałem na pewniaka, po swoje! Z przeciwników są finałowi konkurenci z poprzednich MŚ i ostatniego PŚ, ale widziałem też zawodników z Kuwejtu, Algierii, Kazachstanu, Chorwacji itd. Stawka mocna, ale to mnie mają się obawiać, a nie ja ich. MŚ będą ciekawym turniejem, zwłaszcza, że full contact będzie na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. W programie jest moja stara waga -86kg, zobaczymy czy będę schodził do niej, czy dam szansę młodszym kolegom.

Kacper Frątczak: - Na Mistrzostwa Świata do Lido di Jesolo przyjechałem z jednym zamiarem - obronić tytuł mistrzowski sprzed dwóch lat. W tym roku to jest mój priorytet, niczego innego tak nie pragnę, jak zrealizowanie tego celu. Przeciwnicy są zupełnie inni niż dwa lata temu. Trzymajcie kciuki, trzeba godnie zaprezentować nasz kraj.

Rafał Gąszczak: - Startuję we Włoszech w dwóch formułach light Contact oraz kick light i liczę na dwa złote medale. Znam kilku zawodników z listy startowej, wiem, że łatwo nie będzie, ale nigdy nie jest łatwo. Nie analizuję nikogo specjalnie, wszystko wyjdzie w trakcie turnieju.

Jak przedstawia się sytuacja w reprezentacji Polski w poszczególnych formułach?

K-1, trenerzy Witold Kostka, Maciej Domińczak, Tomasz Mamulski, Zbigniew Prych, Łukasz Rambalski
Witold Kostka: - Jeśli chodzi o kwalifikacje do The World Games, odbywać się będą w kobiecych wagach -52kg, -60kg, -70kg oraz męskich -63,5kg, -75kg, +91 kg. Wraz ze sztabem trenerskim jesteśmy dobrej myśli i udaliśmy się na MŚ z dobrym nastawieniem. Liczymy na „sportowe szczęście”, bo w trakcie przygotowań zrobiliśmy wszystko na 100 procent.

Skład: -48kg Dominika Chylińska, -52kg Iwona Nieroda-Zdziebko, -56kg Martyna Kierczyńska, -60kg Aleksandra Niewiadomska, -65kg Pola Rogala, -70kg Kamila Bałanda

-57kg Piotr Woźniak, -60kg Piotr Stępień, -63,5kg Michał Królik, -67kg Oskar Siegert, -71kg Mateusz Różak, -75kg Damian Piskorz, -81kg Dominik Kaleta, -86kg Robert Krasoń,
-91kg Dominik Zadora, +91kg Michał Bławdziewicz.

Pointfighting, trenerzy Bartosz Baczyński, Tomasz Kurzeja
Bartosz Baczyński: - Biorąc pod uwagę dużą liczbę młodych zawodników w kadrze, będą to zawody głównie nastawione na zbieranie doświadczenia. Każda wygrana walka będzie cieszyć. Widząc zaangażowanie zawodników i ciężko przepracowany okres przygotowawczy, nie mam wątpliwości, że są naszykowani najlepiej jak to możliwe. W składzie brakuje niestety Mateusza Dylawerskiego, który z przyczyn osobistych nie mógł wziąć udziału w mistrzostwach, mimo że przepracował z kadrą cały okres przygotowawczy.

Skład: -55kg Malwina Strzelecka

-63kg Maciej Kasprzyk, -69kg Krystian Gortat, -74kg Jakub Dziliński, -79kg Rafał Adamczyk, -84kg Kacper Kołodziejczyk, -94kg Mariusz Migdalski.

Kick light, trenerzy Patryk Zaborowski, Seweryn Szczepankowski
Patryk Zaborowski: - Od wielu lat i właściwie od początku istnienia formuły kick light reprezentacja utrzymuje wysoki poziom walk i co roku w klasyfikacji medalowej zajmuje lokatę medalową. Również w tych MŚ pragniemy utrzymać ten trend i stanąć na podium w generalnej klasyfikacji medalowej. W drużynie jest dużo młodych i ambitnych zawodników oraz „starych”, utytułowanych i doświadczonych kickboxerów. Cały rok przepracowaliśmy ciężko i damy tego wyraz na MŚ.

Skład: -50kg Nicola Kaczmarek, -55kg Kinga Szlachcic, -60kg Amelia Cymerman, -65kg Katarzyna Misiak, -70kg Paulina Stenka, +70kg Paulina Badowska

-57kg Jakub Gil, -63kg Michał Gwaj, -74kg Mateusz Niżejewski, -69kg Grzegorz Błotnicki,
-79kg Roger Garbaczewski, -89kg Mateusz Kamiński, -94kg Michał Grzesiak, +94kg Rafał Gąszczak

Low kick, trenerzy Andrzej Garbaczewski, Marek Soboń, Jarosław Rogala
Andrzej Garbaczewski: - Satysfakcjonuje mnie 7-8 medali i 2 finały. Mamy swoich liderów, pewniaków, którzy są w życiowej formie, ale wszystko wyjdzie w praniu, to sport walki . W kadrze jest liczna grupa debiutantów, a są nimi Dawid Mańkowski, Jakub Posłowski, Adrian Dziubałtowski, Robert Soboń, Nikodem Bigus, Dominik Cinal, Paulina Ilnicka.

Skład: -48kg Paulina Ilnicka, -52kg Barbara Nalepka, -56kg Paulina Saczuk, -60kg Natalia Stelmowska, -70kg Natalia Panas

-54kg Dawid Mańkowski, -57kg Jakub Posłowski, -60kg Adrian Dziubałtowski, -63,5kg Robert Soboń, -67kg Eliasz Jankowski, -71kg Kamil Mateja, -75kg Nikodem Bigus, -81kg Dominik Cinal, -86kg Kacper Frątczak, -91kg Dominik Grzęda

Full contact, trenerzy Radosław Laskowski, Wojciech Kierstein, fizjoterapeuta Jacek Sadło
Radosław Laskowski: - Jesteśmy bardzo bojowo nastawieni! Po sukcesie, jaki odnieśliśmy na ostatnim Pucharze Świata Hungarian Open w Budapeszcie, jestem bardzo optymistycznie nastawiony. Na Węgrzech 3 miejsce drużynowo - 2 złote, 3 srebrne i 10 brązowych medali. Wiem, że ranga zawodów będzie zupełnie inna, ale wierzę w swoich zawodników i zrobimy wszystko żeby utrzymać wysoką pozycję polskiego full contact u na świecie.
Po ogłoszeniu, że full contact będzie jedyną formułą ringową podczas Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie wiele reprezentacji automatycznie "postawiło" na rozwój naszej ulubionej formuły. Zdaję sobie sprawę, że zadanie stanie się trudniejsze, ale to właśnie kochamy w sporcie. Jesteśmy ludźmi od trudnych zadań!

Skład: -48kg Aleksandra Mądraszewska, -52kg Żaneta Cieśla, -56kg Marta Pyra, -60kg Zuzanna Kalbarczyk, -65kg Karolina Juja, -70kg Karolina Dziedzic, +70kg Ewa Kauch

-54kg Dawid Tomczak, -60kg Damian Roll, -63,5kg Sebastian Samiła, -67kg Mateusz Dymek, -71kg Mateusz Wójtowicz, -75kg Jakub Pokusa, -81kg Michał Ciach, -86kg Karol Karczmarek, -91kg Mateusz Kubiszyn, +91kg Marcin Szuleta

Light contact, trenerzy Leszek Jobs, Henryk Piwowar
Leszek Jobs: - Każdy medal, obojętnie jakiego koloru, będzie dużym sukcesem naszej kadry. Liczymy na 2, może 3 krążki. Już Puchar Świata w Budapeszcie pokazał, że walka o medale będzie bardzo ciężka. Kontuzja wyeliminowała ze startu Oskara Zawiślaka, a w jego miejsce wskoczył Mateusz Białecki. Jest kilka nowych nazwisk w naszej ekipie Monika Puzio, Krystian Rzepka, Kinga Szlachcic, Paweł Strykowski, czy Albert Mederski. Poza wymienionymi debiutantami, pozostali reprezentanci to starzy wyjadacze jak Adrian Durma, Rafał Gąszczak, Piotr Kołakowski, Anna Knobel czy Przemysław Kalisz. Wraz z trenerem Henrykiem Piwowarem mamy pozytywne nastawienie przed MŚ i zrobimy z zawodnikami wszystko żeby do Polski wrócić z medalami, choć lekko nie będzie. Liczymy też na dobrą postawę naszego weterana Łukasza Rafałko.

Skład:-50kg Anna Knobel, -55kg Kinga Szlachcic, -60kg Monika Puzio-Nieszporek, -65kg Agata Piechowicz-Piwko
-57kg Przemysław Kalisz, -63kg Albert Mederski, -69kg Mateusz Białecki, -74kg Adrian Durma, -79kg Krystian Rzepka, -84kg Piotr Kołakowski, -94kg Paweł Strykowski, +94kg Rafał Gąszczak. Weterani -84kg Łukasz Rafałko

Sędziowie: Cecylia Pudlicka, Agnieszka Turchan, Krzysztof Kacperski, Janusz Wielgosz, Ryszard Zawistowski, Krzysztof Żychliński.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL