Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Polacy poznali rywali! Wyróżnienie dla trenera Laskowskiego

13.11.2022
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Polacy poznali rywali! Wyróżnienie dla trenera Laskowskiego
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Polacy poznali rywali! Wyróżnienie dla trenera Laskowskiego
Reprezentanci Polski poznali rywali w Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Pierwsze walki już w poniedziałek, 14 listopada. Z kolei dziś wyróżniony został Radosław Laskowski, szkoleniowiec naszej kadry narodowej full contact. Został wybrany do Komisji Trenerskiej organizacji WAKO.

Razem z Radosławem Laskowskim w komisji są szkoleniowcy z: Norwegii, Hiszpanii, Finlandii, Turcji, Austrii i Węgier.

Biało-Czerwoni bardzo dobrze spisywali się w poprzednich edycjach ME i Mistrzostw Świata, dlatego z nich została wysoko rozstawiona. Niektórzy z polskich kickboxerów dzięki temu są już w półfinale. Innych czekają trudne pojedynki o wejście do strefy medalowej.

Poniżej przedstawiamy rywali Polek i Polaków w pierwszych pojedynkach. Niektórzy zaczynają rywalizację w eliminację, dla części pierwsza walka będzie decydowała o wywalczeniu medalu, a – jak wspomnieliśmy – niektórzy od razu powalczą o finał.

Losowanie:

Pointfighting
W ćwierćfinałach, a więc o medal walki stoczą Krystian Biś w wadze -79kg i Malwina Strzelecka -55kg. Pozostali reprezentanci Polski rozpoczną zmagania w eliminacjach.

-63kg Maciej Kasprzyk (Polska) – Luke McCann (Irlandia)
-69kg Mateusz Nowak (Polska) – Kieran Boyle (Irlandia)
-74kg Mateusz Dylawerski (Polska) – Danyo Mancari (Szwajcaria)
-79 kg Krystian Biś (Polska) – Matas Rancas (Irlandia)
-89kg Roman Bushchak (Polska) – Fabian Verschnig (Austria)

-55kg Malwina Strzelecka (Polska) – Sara Pesut (Chorwacja)

Mateusz Dylawerski: Trzeba uznać losowanie za bardzo dobre. Uniknąłem w pierwszym pojedynku faworytów i walczę z wydaje mi się poziomowo podobnym do mnie Szwajcarem. Na pewno dam z siebie wszystko i zrobię co w mojej mocy, aby wygrać. Nie jest zawodnikiem utytuowanym, ale bardzo doświadczonym, reprezentantem swojego kraju na kilku imprezach najwyższej rangi. Faworytem w wadze jest Mistrz Świata Brytyjczyk Everill Elijah, który jest uznawany za najlepszego pointfightera bez podziału na kategorie wagowe. Oprócz niego oczywiście mocni są Słoweniec Ali Botonjić i Holender Carvin Burke.

Krystian Biś: Dobrze trafiłem w drabince, ponieważ nie mam przedwalki i jestem już w 1/4 finału. Dzieli mnie jedna walka od medalu. Pojedynek stoczę z reprezentantem Irlandii Matasem Rancasem. Nie znam go, ale jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że moja ręką zostanie uniesiona w górę.

Kick Light
W półfinale -94kg jest znakomity kickboxer Michał Grzesiak, a w ćwierćfinałach walki toczyć będą: -84kg Arkadiusz Lasek, -89kg Michał Niemiero i kolejny świetny polski zawodnik Rafał Gąszczak w +94kg. Wśród kobiet o medal rywalizować będą startujące w najwyższych kategoriach -70kg Paulina Stenka i
+70kg Hanna Wysocka.

-63kg Hubert Śledź (Polska) – Mykhailo Pashkov (Ukraina)
-69kg Sławomir Malik (Polska) – Marko Gornevski (Macedonia)
-74kg Szymon Majewski (Polska) – Ahmud Almustafa (Szwecja)
-79kg Nikodem Bigus (Polska) – Ali Abbasov (Azerbejdżan)
-84kg Arkadiusz Lasek (Polska) – Olexiy Babenko (Ukraina)
-89kg Michał Niemiero (Polska) – Juan De Quintana (Hiszpania)
-94kg Michał Grzesiak (Polska) – Adam Vida (Węgry) lub Matej Ovcarik (Chorwacja)
+94kg Rafał Gąszczak (Polska) – Martin Sochor (Słowacja) lub Zvonimir Cikotić (Chorwacja)

-60kg Natalia Zakrzewska (Polska) – Flavia Verona (Włochy)
-70kg Paulina Stenka (Polska) – Allison Mariano (Włochy)
+70kg Hanna Wysocka (Polska) – Nina Meppelder (Holandia)

Paulina Stenka: Rywalki Mariano nie znam, ale z Włoszkami już walczyłam, np. na Mistrzostwach Świata w tym kraju. Ale nie z tą samą przeciwniczką.

Hanna Wysocka: Dla mnie to też pierwsza w karierze walka z Holenderką Meppelder. A poza tym nigdy nie mierzyałm się z nikim z tego państwa.

Sławomir Malik: Aby dostać sie do strefy medalowej muszę wygrać 2 walki. Jest to mój pierwszy rok startów w seniorach, więc żadnego ze swoich przeciwników nie kojarzę.

Michał Grzesiak: Miałem już styczność z potencjalnymi półfinałowymi przeciwnikami. Z Chorwatem Ovcarikiem wygrałem rok temu na MŚ, a z Węgra Vidę pokonałem podczas meczu w Kartuzach kilka lat temu. Mam nadzieję, że podtrzymam dobrą serię w pojedynkach z nimi i wejdę do finału.

K-1 Rules
W półfinale zobaczymy Mariusza Lacha -60kg, Roberta Dochoda +91kg, Aleksandrę Niewiadomoską -65kg i Martę Janikowską +70kg zaś o medal w inauguracyjnych pojedynkach powalczą Dominika Chylińska -48kg, Iwona Nieroda-Zdziebko -52kg, Martyna Kierczyńska -56kg, Paulina Grzegórska -60kg i Krystian Rozkosz -57kg, Bartosz Dołbień -81kg.

-48kg Dominika Chylińska (Polska) – Elena Cardoni (Włochy)
-52kg Iwona Nieroda-Zdziebko (Polska) – Zehra Kol Fatma (Turcja)
-56kg Martyna Kierczyńska (Polska) – Livia Malmborg-Nygaard (Szwecja) lub Anastazija Petrović (Czarnogóra)
-60kg Paulina Grzegórska (Polska) – Alina Martyniuk (Ukraina)
-65kg Aleksandra Niewiadomska (Polska) – Christina Papasotiriou (Grecja)
+70kg Marta Janikowska (Polska) – Lucija Bilobrk (Chorwacja)

-57kg Krystian Rozkosz (Polska) – Miroslav Godza (Czechy)
-60kg Mariusz Lach (Polska) – Arsenijs Nikolajevs (Łotwa)
-63,5kg Piotr Stępień (Polska) – Gianluca Trotti (Włochy)
-67kg Jakub Tymiński (Polska) – Kubilay Tarhan (Turcja)
-71kg Kamil Dychała (Polska) – Farhan Nuur (Dania)
-75kg Damian Piskorz (Polska) – Gokturk Ali Benli (Turcja)
-81kg Bartosz Dołbień (Polska) – Emanuele Lulaj (Włochy) lub Raul Sunara (Chorwacja)
+91kg Robert Dochód (Polska) – Ibrahim Turkoglu (Turcja)

Iwona Nieroda-Zdziebko: Nie znam w ogóle swojej przeciwniczki. Może nie jestem najszczęśliwsza, że na otwarcie zawalczę z zawodniczką gospodarzy, ale w zasadzie nie ma to większego znaczenia. Cieszę się natomiast bardzo, że rywalizację rozpocznę od ćwierćfinału. Dyskomfortem byłoby dla mnie czekać w półfinale, kiedy moje przeciwniczki miałyby okazję przepalić się szybciej niż ja.

Marta Janikowska: Spotkam się w półfinale z utytułowaną Chorwatka, m.in. 2-krotną Mistrzynią Świata w K-1. Ale ja z nią jeszcze nie walczyłam.

Mariusz Lach: Także i ja nie znam rywala, ani też wcześniej z nim nie walczyłem. Wszyscy kickboxerzy w mojej wadze są dla mnie nowymi przeciwnikami.

Damian Piskorz: Zdrowie w jak najlepszym porządku. Czuję się bardzo dobrze, forma również znakomita. Nie mogę się doczekać jutrzejszego pojedynku. Jeśli chodzi o tureckiego przeciwnika to nie znam go i nigdy nie trafiliśmy na siebie. Taktyka należy do trenerów, więc nigdy zbytnio nie oglądam przeciwników. Zmierzę się z każdym, kogo postawią na mojej drodze. A co do braku startu w Igrzyskach The World Games w Stanach Zjednoczonych wzbudził głód emocji, ale dawno rzuciłem to w niepamięć. Tak musiało po prostu być. Skupiam się na tym, co jest teraz, czyli na Mistrzostwach Europy.

Bartosz Dołbień: Nie znam potencjalnych rywali. Planuję jutro obejrzeć ich walkę na żywo. Oglądanie pojedynków w internecie często nie odzwierciedla aktualnych umiejętności przeciwników.

Full Contact
Biało-Czerwoni są wysoko rozstawieni, a w półfinale są już Aleksandra Mądraszewska -48kg, Paulina Saczuk -56kg, Julia Stasiuk -65kg, Ewa Kach +70kg i Karol Karczmarek -91kg, Aleksander Stawirej +91kg. W ćwierćfinale wystąpi Serhii Kishko -57kg.

-48kg Aleksandra Mądraszewska (Polska) – Alessia Muroni (Włochy)
-52kg Nicola Kaczmarek (Polska) – Nicole Perona (Włochy)
-56kg Paulina Saczuk (Polska) – Ayse Karaca (Turcja) lub Uliana Poulianova (Ukraina)
-60kg Kinga Szlachcic (Polska) – Nickolina Vidacković (Chorwacja)
-65kg Julia Stasiuk (Polska) – Ana Stojanović (Chorwacja)
-70kg Karolina Juja (Polska) – Nicole Carassiti (Włochy)
+70kg Ewa Kauch (Polska) – Gulizar Kara (Turcja)

-57kg Serhii Kishko (Polska) – Mahammad Imanov (Azerbejdżan)
-63,5kg Oskar Sobański (Polska) – Lukas Bares (Czechy)
-67kg Patryk Możdżyński (Polska) – Suleyman Gulle (Turcja)
-71kg Mateusz Dymek (Polska) – Elmaddin Bakhshaliyev (Azerbejdżan)
-75kg Jakub Pokusa (Polska) – Ramal Aslanov (Azerbejdżan)
-81kg Kacper Walczak (Polska) – Mikko Hyvarinen (Finlandia)
-86kg Robert Krasoń (Polska) – Alin Priviciuc (Mołdawia)
-91kg Karol Karczmarek (Polska) – Oleksandr Ksenzov (Ukraina) lub Viktor Bencsik (Węgry)
+91kg Aleksander Stawirej (Polska) – Yusuf Acik (Turcja)

Paulina Saczuk: Miałam okazję walczyć w zeszłym roku na Pucharze Świata z zawodniczką z Ukrainy z tym, że w formule low kick. Wtedy pokonałam Poulianovą 3:0.

Julia Stasiuk: z Chorwatką Stojanović miałam okazję skrzyżować rękawice na Pucharze Świata w Budapeszcie, gdzie pewnie wygrałam na punkty.

Ewa Kauch: Widziałam tylko na zdjęciu, że moja przeciwniczka z Turcji jest ode mnie większa i cięższa. Ale tym cechuje się właśnie ta kategoria wagowa. Nie walczyłam nigdy z żadną Turczynką, więc cieszę się na pierwszy pojedynek.

Patryk Możdżyński: Pierwszą walkę stoczę reprezentantem Turcji. Łącznie w wadze mam 12 przeciwników, co oznacza łącznie 4 wygrane walki w drodze po złoto. Nie sprawdzam rywali w internecie, po prostu wychodzę i robię swoją robotę w ringu.

Mateusz Dymek: Cieszę się, że walczę już pierwszego dnia zawodów. W pierwszej kolejności nieznany mi zawodnik z Azerbejdżanu. Dalej w drabinkach mogę trafić na dwóch kickboxerów, z którymi przegrałem kiedyś swoje walki. Forma jest dużo lepsza niż wtedy, więc mam zamiar się zrewanżować. Interesuje mnie tylko złoty medal i żeby go zdobyć muszę stoczyć 4 walki

Jakub Pokusa: Azer Aslanov do full contact przyszedł po wojażach w low kicku. W tej formule został Wicemistrzem Świata i Wicemistrzem Europy. Nastawiam się na mocną walkę, potem mam jeszcze do pokonania 3 przeciwników.

Light Contact
Jeśli wygrają pierwsze walki, medale zapewnią sobie Monika Puzio-Nieszporek -60kg, Przemysław Kalisz -57kg, Roman Buschak -89kg, Filip Chmera -94kg i Bartosz Słodkowski +94kg.

-50kg Anna Knobel (Polska) – Nicole Killick (Wlk. Brytania)
-55kg Marta Pyra (Polska) – Laura Kovacs (Węgry)
-60kg Monika Puzio-Nieszporek (Polska) – Jessica Winken (Niemcy) lub Sam Delrock (Holandia)
-65kg Karolina Słodkowska (Polska) – Deirdre Connolly (Irlandia)

-57kg Przemysław Kalisz (Polska) – Kiril Iliev (Bułgaria)
-63kg Albert Mederski (Polska) – Lasha Tchepkhodze (Gruzja)
-69kg Oskar Zawiślak (Polska) – Salih Unalan (Turcja)
-74kg Adrian Durma (Polska) – Gernot Maier (Austria) lub Patrick Pircher (Liechtenstein)
-79kg Krystian Rzepka (Polska) – Tony Stephenson (Irlandia) lub Ioannis Papakonstantinou (Grecja)
-84kg Piotr Kołakowski (Polska) – Jarlath O’Connor (Irlandia)
-89kg Roman Bushchak (Polska) – Vitezslav Svoboda (Czechy)
-94kg Filip Chmera (Polska) – Adam Vida (Węgry)
+94kg Bartosz Słodkowski (Polska) – Adam Panek (Czechy)

Monika Puzio-Nieszporek: Pierwszą walkę stoczę z Niemką bądź Holenderką. Mistrzostwa Europy to zawody o bardzo wysokim poziomie, tutaj nie ma słabych zawodniczek. Niezależnie od tego z kim przyjdzie mi się zmierzyć, nastawiam się na mocną i intensywną walkę. Dla mnie najważniejsze jest aby dać z siebie wszystko.

Piotr Kołakowski: Byłem gotowy na każdy scenariusz, a losowanie uważam za formalność. Finalnie aby zwyciężyć trzeba pokonać każdego, a pierwszy rywal z Irlandii nie jest mi znany. Nie spotkaliśmy się wcześniej w bezpośrednim pojedynku. Nie mam także w zwyczaju prześwietlać swoich rywali. Wiem tylko, że pojawił się na kilku turniejach międzynarodowych w ostatnich latach. Mam jasny cel, którym jest zwycięstwo i taki kierunek obieram.

Low Kick
W półfinale są w kategoriach -52kg Barbara Nalepka i -91kg Dominik Grzęda. O medal w ćwierćfinałach zawalczą Amelia Cymerman -60kg, Patrycja Borys -65kg, Robert Soboń -63,5kg, Rafał Kamiński -86kg, Andrzej Sabaciński +91kg.

-52kg Barbara Nalepka (Polska) – Luisa Burgos Hernandez (Hiszpania) lub Ester Viola (Włochy)
-60kg Amelia Cymerman (Polska) – Doris Żivković (Bośnia i Hercegowina)
-65kg Patrycja Borys (Polska) – Polina Grossman (Izrael)

-60kg Adrian Dziubałtowski (Polska) – Rijad Kasparović (Bośnia i Hercegowina)
-63,5kg Robert Soboń (Polska) – Alexadros Lani (Grecja)
-71kg Eliasz Jankowski (Polska) – Osaid Jodah (Izrael)
-81kg Dominik Kaleta (Polska) – Pavlo Mykhailytsia (Ukraina)
-86kg Rafał Kamiński (Polska) – Filip Sekulović (Czarnogóra)
-91kg Dominik Grzęda (Polska) – Milos Cvjeticanin (Serbia) lub Stiven Alla (Włochy)
+91kg Andrzej Sabaciński (Polska) – Harun Sinanović (Bośnia i Hercegowina)

Barbara Nalepka: Nie mam informacji o zawodniczkach z Hiszpanii i Włoch. Ale jestem gotowa na jedną i drugą. Teraz będą mogła obejrzeć ich walkę ćwierćfinałową, więc dużo się dowiem.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL