Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 11 Biało-Czerwonych awansowało do finałów!

16.11.2022
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 11 Biało-Czerwonych awansowało do finałów!
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 11 Biało-Czerwonych awansowało do finałów!
W trzecim dniu rozgrywanych w Antalyi kickboxerskich Mistrzostwach Europy 11 reprezentantów Polski awansowało do finałów. Liczba naszych medalistów turnieju w Turcji powiększyła się do 36.

W full contact pięcioro Biało-Czerwonych (Aleksandra Mądraszewska, Paulina Saczuk, Ewa Kauch, Kacper Walczak, Aleksander Stawirej) wygrało walki półfinałowe i zobaczymy ich w pojedynkach o tytuły. W K-1 zwycięstwa półfinałowe odniosło troje Polaków (Iwona Nieroda-Zdziebko, Aleksandra Niewiadomska, Robert Dochód), w kick light dwóch zawodników (Michał Grzesiak, Rafał Gąszczak) oraz jedna zawodniczka w low kicku.

Dzisiaj do strefy medalowej awansowali kolejni polscy kickboxerzy: w pointfigtingu Malwina Strzelecka, w full contact Jakub Pokusa, a także w light contact Adrian Durma.

Tradycyjnie przedstawiamy sytuację naszych reprezentantów w poszczególnych formułach:

Pointfighting (trenerzy Bartosz Baczyński, Tomasz Kurzeja)

Wyniki:
półfinał -79kg Krystian Biś (Polska) – Tilen Zajc (Słowenia) por.
ćwierćfinał -55kg Malwina Strzelecka (Polska) – Sara Pesut (Chorwacja) wygr.

- Mamy 2 medale i uważam ten wynik za bardzo dobry. Krystian Biś przegrał z aktualnym Mistrzem Świata Słoweńcem Zajcem po świetnej walce jednym punktem. Z kolei Malwina Strzelecka przez cały pojedynek miała przewagę nad Chorwatką Pesut. Walczyła z dużym luzem i pewnością siebie. Jutro półfinał z Bułgarką Kolevą – mówi trener Bartosz Baczyński.

Kick Light (trenerzy Patryk Zaborowski, Seweryn Szczepankowski, Piotr Nasulewicz)

Wyniki:
półfinał -84kg Arkadiusz Lasek (Polska) – Emanuel Szmolek (Węgry) por.
półfinał -94kg Michał Grzesiak (Polska) – Matej Ovcarik (Chorwacja) wygr.
półfinał +94kg Rafał Gąszczak (Polska) – Adam Panek (Czechy) wygr.
ćwierćfinał -89kg Michał Niemiero (Polska) – Juan De Quintana (Hiszpania) por.

- Do finałów awansowali Michał Grzesiak i Rafał Gąszczak, a brązowy medal zdobył Arkadiusz Lasek. Michał pokazał wszystkie techniki kickboxingu w walce z Ovcarikiem. Jego dyspozycja na tych mistrzostwach jest fenomenalna, a Chorwat nie mógł mu zagrozić żadna technika, choć team rywali odrobił zadanie domowe z przygotowania na pojedynek z Grzesiakiem. Co do Rafała Gąszczaka, w pierwszej rundzie nie radził sobie z gabarytami Czecha Panka. Sporo cięższy przeciwnik boksował pewnie i dynamicznie. W drugiej rundzie Rafał zaczął odrabiać straty, często zmieniał płaszczyzny uderzeń. W trzeciej zaś zdominował mocno zmęczonego rywala. Niewiele zabrakło także Arkowi Laskowi. Ostatni 30 sekund zadecydowało o wyniku – mówi trener Patryk Zaborowski.

Utytułowany Michał Grzesiak po walce półfinałowej powiedział: - Chorwat to silny zawodnik, ale na szczęście udało mi się dobrze wejść w turniej i zrobić swoje. Udało mi się go wymęczyć kondycyjnie i rozluźnić w drugiej rundzie. Mam nadzieję, że finał będzie równie owocny. Dziękuję trenerowi za miłe słowa, bo to jego zasługa. Walka była trochę trudniejsza od poprzedniej z Ovcarikiem, bo także uważam, że Chorwat odrobił lekcję pod kątem taktycznym. W finale spotkam się z Turkiem Selmanem Yucelem. Wygrałem z nim na ME w Bratysławie, aczkolwiek nie było łatwo.

K-1 Rules (trenerzy Witold Kostka, Zbigniew Prych, Łukasz Rambalski)

Wyniki:
półfinał -48kg Dominika Chylińska (Polska) – Zeynep Cetintas (Turcja) por.
półfinał -52kg Iwona Nieroda-Zdziebko (Polska) – Stasa Veic (Serbia) wygr.
półfinał -65kg Aleksandra Niewiadomska (Polska) – Christina Papasotiriou (Grecja) wygr.
półfinał +70kg Marta Janikowska (Polska) – Lucija Bilobrk (Chorwacja) por.
półfinał -57kg Krystian Rozkosz (Polska) – Hlib Mazur (Ukraina) por.
półfinał -60kg Mariusz Lach (Polska) – Arsenijs Nikolajevs (Łotwa) por.
półfinał +91kg Robert Dochód (Polska) – Ibrahim Turkoglu (Turcja) wygr.

- Do finałów awansowali Iwona Nieroda-Zdziebko, Aleksandra Niewiadomska, Robertów Dochód, a brązowe medale wywalczyli Dominika Chylińska, Marta Janikowska, Krystian Rozkosz, Mariusz Lach. Dominika niesłusznie przegrała z rywalką z Turcji. Jeśli chodzi o wygrane półfinały, Robert wykonał dobrą robotę w pojedynku z mającym bardzo dobre warunki rywalem. Ustawiał go sobie wysokim kopnięciem, a po ciosach bokserskich był liczony. Ola Niewiadomska na początku była trochę spięta, potem kontrolowała walkę, pressing, dobre kombinacje i zwycięstwo. Iwona już kiedyś pokonała Serbkę, więc spodziewaliśmy się, że Veic dzisiaj mocniej ruszy. Nic takiego się nie wydarzyło. Nasza zawodniczka pokazała dużą klasę, dojrzałość, doświadczenie – mówili trenerzy Witold Kostka i Łukasz Rambalski.

W czwartek jeszcze 4 walki półfinałowe: Jakuba Tymińskiego z Portugalczykiem Santosem, Kamila Dychały z Turkiem Oguzem, Bartosza Dołbienia z Serbem Todoroviciem, Martyny Kierczyńskiej z Finką Holmberg.

Bohaterem dnia był Robert Dochód, który zwyciężył przed czasem (KO w 2 rundzie). - Nie wiedziałem czego się spodziewać po Turku, bo go nie znałem. Wykonywałem plan przygotowany przez trenerów. W pierwszej rundzie weszło kolano, które złamało nos przeciwnika. Po tej akcji wiedziałem, że już go przełamałem. W drugiej konsekwentnie wykonywałem plan, trafiłem go lewym sierpem i był liczony, więc poszedłem za ciosem, co spowodowało drugie liczenie. I po nim sędzia nie dopuścił Turka do dalszej rywalizacji. Trafiałem go wysokimi kopnięciami, ale liczenie dwukrotnie było po ciosach bokserskich. W finale przeciwnikiem będzie Chorwat Sirić.

Duże brawa również dla polskich kickboxerek Iwony Nierody-Zdziebko i Aleksandry Niewiadomskiej, która przyznała: - Walka z reprezentantką Grecji potoczyła się od początku po mojej myśli. Cały czas kontrolowałam przebieg pojedynku, jestem zadowolona z pracy kopnięciami, kolanami, a także ciosami głównie prostymi. Cieszę się również z bardzo dobrej współpracy z narożnikiem.

Full Contact (trenerzy Radosław Laskowski, Wojciech Kierstein)

Wyniki:
półfinał -48kg Aleksandra Mądraszewska (Polska) – Alessia Muroni (Włochy) wygr.
półfinał -56kg Paulina Saczuk (Polska) – Ayse Karaca (Turcja) wygr.
półfinał -65kg Julia Stasiuk (Polska) – Ana Stojanović (Chorwacja) por.
półfinał+70kg Ewa Kauch (Polska) – Gulizar Kara (Turcja) wygr.
półfinał -81kg Kacper Walczak (Polska) – Mario Cvitković (Chorwacja) wygr.
półfinał -91kg Karol Karczmarek (Polska) – Oleksandr Ksenzov (Ukraina) por.
półfinał +91kg Aleksander Stawirej (Polska) – Yusuf Acik (Turcja) wygr.
ćwierćfinał -60kg Kinga Szlachcic (Polska) – Mariell-Gassaand Straume (Norwegia) por.
ćwierćfinał -63,5kg Oskar Sobański (Polska) – Farid Aghamoghlanov (Azerbejdżan) por.
ćwierćfinał -75kg Jakub Pokusa (Polska) – Andrea Mario Nani (Włochy) wygr.
ćwierćfinał -86kg Robert Krasoń (Polska) – Hamdi Mohamed Hajji (Hiszpania) por.

- Do finałów zakwalifikowali się Aleksandra Mądraszewska, Paulina Saczuk, Ewa Kauch, Kacper Walczak, Aleksander Stawirej, a w półfinale – po dzisiejszym ćwierćfinałowym zwycięstwie – wystąpi Jakub Pokusa. A więc liczymy na 6 finałów. Dzisiaj Kacper Walczak ze zdumiewającą konsekwencją prowadził całą walkę z Chorwatem, Aleksander Stawirej po ciężkiej walce pokonał Turka, Ewa Kauch wygrywa walkowerem z Turczynką, Aleksandra Mądraszewska w sposób profesorski prowadzi walkę z silną Włoszką, a Paulina Saczuk po ciężkiej przeprawie pokonuje faworyzowaną Turczynkę. Brązowe medale zdobyli Julia Stasiuk i Karol Karczmarek. Ćwierćfinały przegrali, ale wywalczyli nominacje do Europejskich Igrzysk Olimpijskich Kinga Szlachcic, Robert Krasoń i Oskar Sobański. W Krakowie wystartuje też Jakub Pokusa – mówi trener Radosław Laskowski.

Wśród triumfatorów walk półfinałowych był Kacper Walczak. - Myślę, że całą walkę miałem pod kontrolą. Konsekwentnie przenosiłem dobre rady z narożnika na pojedynek, dzięki czemu melduję się w finale. O złoto zmierzę się z zawodnikiem z Ukrainy Mykolą Ksenzovem.

Light Contact (trenerzy Leszek Jobs, Henryk Piwowar)

Wyniki:
półfinał -69kg Oskar Zawiślak (Polska) – Sergio De Diego Gilarranz (Hiszpania) por.
półfinał -84kg Piotr Kołakowski (Polska) – Emanuel Szmolek (Węgry) por.
półfinał -94kg Filip Chmera (Polska) – Mert Hasan Kizil (Turcja) por.
ćwierćfinał -50kg Anna Knobel (Polska) – Semeli Zarmakoupi (Grecja) por.
ćwierćfinał -57kg Przemysław Kalisz (Polska) – Kiril Iliev (Bułgaria) por.
ćwierćfinał -74kg Adrian Durma (Polska) – Iain Ohare (Wlk. Brytania) wygr.

- Do strefy medalowej awansował Adrian Durma, a brązowe medale wywalczyli Oskar Zawiślak, Piotr Kołakowski, Filip Chmera. Adrian Durma pokazał się z bardzo dobrej strony. W zasadzie od początku kontrolował przebieg walki z zawodnikiem z Wielkiej Brytanii. Spośród osób, które przegrały w środę, najbliżej wygranej była Anna Knobel. Pozostali nasi kadrowicze trafili na bardzo wymagających i zarazem dobrze dysponowanych przeciwników. Jutro swoje półfinałowe walki stoczą Karolina Słodkowska, Bartek Słodkowski, Adrian Durma, Roman Buschak – mówią trenerzy Leszek Jobs i Henryk Piwowar.

Low Kick (trenerzy Andrzej Garbaczewski, Marek Soboń, Krzysztof Toma)

Wyniki:
półfinał -52kg Barbara Nalepka (Polska) – Luisa Burgos Hernandez (Hiszpania) wygr.
półfinał -60kg Amelia Cymerman (Polska) – Kubra Kocakus (Turcja) por.
ćwierćfinał -65kg Patrycja Borys (Polska) – Polina Grossman (Izrael) por.
ćwierćfinał -81kg Dominik Kaleta (Polska) – Ilia Nenov (Bułgaria) por.

- Barbara Nalepka wygrała zdecydowanie 3:0 jest w finale. Amelia Cymerman przegrała 0:3 i ma brązowy medal. Patrycja Borys przegrała jednym małym punktem, a wynik 1:2 daje je miejsce 5-8. Dominik Kaleta przegrał 0:3. Jutro o wejście do finału walczyć będą Dominik Grzęda i Andrzej Sabaciński. Co do walk środowych, półfinałowych Basia Nalepka walczyła bardzo dobrze z mocną Hiszpanką, a Amelia zrobiła wszystko co mogła, zabrakło trochę wytrzymałości w 3 rundzie. Ale sama walka w bardzo dobrym stylu, jednak Turczynka u siebie, pełna hala i doping… O kwalifikację na World Combat Games walczyli Patrycja Borys i Dominik Kaleta. Patrycja przegrała o włos z Izraelką, która więcej kopała. U Kalety nie było tej zaciętości, która widzieliśmy w walce z Ukraińcem. Prowadził jeszcze do początku trzeciej rundy i przestał kopać – mówi trener Andrzej Garbaczewski.

O swoim sukcesie opowiadała Barbara Nalepka: - To była mega ciężka walka. Przeciwniczka biła i kopała bardzo mocno, ale ja też nie pozostawałam dłużna i biłam mocniej. Ogólnie po obejrzeniu walki jestem bardzo zadowolona, po rozmowie z trenerami jeszcze bardziej. Wykonałam kawał dobrej roboty. Czas na finał z Turczynką Zelihą Dogan. Czeka mnie kolejna ciężka przeprawa, ale mam nadzieję, że po raz kolejny moja ręka powędruje do góry. Na pewno oddam całe serducho w tej walce, nie mam nic do stracenia.

Program walk półfinałowych – czwartek, 17 listopada:

Pointfighting
-55kg Malwina Strzelecka (Polska) – Kalina Koleva (Bułgaria)

Light Contact
-65kg Karolina Słodkowska (Polska) – Ebru Unver (Turcja)
-74kg Adrian Durma (Polska) – Greg Sheehan (Irlandia)
-89kg Roman Bushchak (Polska) – Luka Krel (Słowenia)
+94kg Bartosz Słodkowski (Polska) – Jure Drlje (Chorwacja)

Kick Light
-70kg Paulina Stenka (Polska) – Dilara Keles (Turcja)

Low Kick
-91kg Dominik Grzęda (Polska) – Milos Cvjeticanin (Serbia)
+91kg Andrzej Sabaciński (Polska) – Nikola Filipović (Serbia)

Full Contact
-75kg Jakub Pokusa (Polska) – Aleksandar Konovalov (Serbia)

K-1
-56kg Martyna Kierczyńska (Polska) – Sanni Holmberg (Finlandia)
-67kg Jakub Tymiński (Polska) – Tiago Santos (Portugalia)
-71kg Kamil Dychała (Polska) – Yildirim Oguz (Turcja)
-81kg Bartosz Dołbień (Polska) – Nikola Todorović (Serbia)

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL