Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 8 zwycięstw w półfinałach, aż 19 Polaków w finałach

17.11.2022
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 8 zwycięstw w półfinałach, aż 19 Polaków w finałach
Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 8 zwycięstw w półfinałach, aż 19 Polaków w finałach
W czwartym dniu Mistrzostw Europy w Antalyi, polscy kickboxerzy wygrali 8 walk półfinałowych. Łącznie w sobotnio-niedzielnych finałach o złote medale powalczy 19 Biało-Czerwonych w sześciu formułach: low kicku, full contact, light contact, K-1 Rules, kick light, pointfightingu.

W czwartek awans do finałów wywalczyli: w light contact – małżeństwo Karolina i Bartosz Słodkowscy oraz Adrian Durma, w K-1 Rules Martyna Kierczyńska, Kamil Dychała, Bartosz Dołbień, w pointfightingu Malwina Strzelecka oraz w low kick Dominik Grzęda.

W środę do pojedynków o złote medale zakwalifikowało się 11 naszych reprezentantów, a byli to: w full contact Aleksandra Mądraszewska, Paulina Saczuk, Ewa Kauch, Kacper Walczak, Aleksander Stawirej, w K-1 Iwona Nieroda-Zdziebko, Aleksandra Niewiadomska, Robert Dochód, w kick light Michał Grzesiak, Rafał Gąszczak oraz Barbara Nalepka w low kicku.

Łącznie w finałach Mistrzostwach Europy w Antalyi rywalizować będą Polacy w następujących wersjach walki: w K-1 – 6, full contact – 5, light contact – 3, kick light – 2, low kicku – 2, pointfightingu – 1. Zmagania Biało-Czerwonych ogląda Prezes PZKB Piotr Siegoczyński.

W piątek Polacy stoczą aż 17 pojedynków finałowych. W 7 przypadkach przeciwnikami będą kickboxerzy z Turcji.

Wyniki walk półfinałowych – czwartek, 17 listopada:

Pointfighting (trenerzy Bartosz Baczyński, Tomasz Kurzeja)
-55kg Malwina Strzelecka (Polska) – Kalina Koleva (Bułgaria) wygr.

Malwina Strzelecka: - Walka półfinałowa z Bułgarką Kolevą była bardzo wyrównana, punkt za punkt. Po drugiej rundzie z trenerem Bartkiem Baczyńskim ustaliliśmy, że będzie mi przekazywał czas i wynik, tak tym sposobem w ostatnich sekundach zremisowałam i doszło do dogrywki. Plan dalej buł ten sam. Ten pojedynek do najtrudniejszych nie należał, bywały cięższe walki. W finale spotkam się z Włoszką Scacchi. O przeciwniczce nie wiem za dużo, tyle co zerkałam na jej półfinał. Myślę, że czeka mnie bardzo ciężka walka.

Bartosz Baczyński: - Malwina Strzelecka wygrała z rywalką z Bułgarii po bardzo wyrównanym pojedynku. Dopiero w dogrywce udało się zwyciężyć różnicą dwóch punktów. Z pewnością dla nas finał jest dużą i bardzo miłą niespodzianką.

Light Contact (trenerzy Leszek Jobs, Henryk Piwowar)
-65kg Karolina Słodkowska (Polska) – Ebru Unver (Turcja) wygr.
-74kg Adrian Durma (Polska) – Greg Sheehan (Irlandia) wygr.
-89kg Roman Bushchak (Polska) – Luka Krel (Słowenia) por.
+94kg Bartosz Słodkowski (Polska) – Jure Drlje (Chorwacja) wygr.

Leszek Jobs: - Jako pierwszy do finału awansował Adrian Durma, a z kolei Roman Buschak musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Później walczyło małżeństwo Karolina i Bartek Słodkowscy. Oboje wygrali swoje walki.

Karolina Słodkowska: - W półfinale spotkałam się z zawodniczką gospodarzy Ünver. Walkę wygrałam przewagą punktową na początku 3 rundy. Od początku starałam się być nastawiona mocno ofensywnie i przyniosło to fajny rezultat. Walka była w mojej ocenie łatwiejsza niż poprzednia, tj. o wejście do półfinału.

Bartosz Słodkowski: - Swój półfinałowy pojedynek wygrałem z reprezentantem Chorwacji Drlje. Od początku zaznaczałem swoją dominację. W drugiej rundzie pojedynek zakończył się przed czasem z powodu niezdolności do walki Chorwata. W piątkowym finale zmierzę się z Włochem Ioanem Gherasimem. Karolina walczy o złoty medal w sobotę.

Low Kick (trenerzy Andrzej Garbaczewski, Marek Soboń, Krzysztof Toma)
-91kg Dominik Grzęda (Polska) – Milos Cvjeticanin (Serbia) wygr.
+91kg Andrzej Sabaciński (Polska) – Nikola Filipović (Serbia) por.

Andrzej Garbaczewski: - Andrzej Sabaciński walczył z Serbem Filipoviciem i przegrał. Pojedynek nie był ciekawy, Andrzej nie podjął ostrej walki , a Serb atakował mocnymi low kickami bez obrony. Natomiast Dominik w bardzo dobrym stylu stoczył wygrał jednogłośnie z mocnym Serbem Cvjeticaninem. Mocna walka, ale Dominik byl naprawdę dobrze przygotowany i ku mojemu zdziwieniu nawet czyste ciosy, haki na wątrobę były przez sędziów punktowane. Mamy drugi finał i walczymy z gospodarzami, tj. Basia Nalepka i Dominik Grzęda.

Dominik Grzęda: Walka do końca była bardzo bliska, mało kopałem lowkicków, ale trafiałem na korpus ciosami z dołu i z frontkickami. Dobrze blokowałem też większość kopnięć na nogę.

K-1 Rules (trenerzy Witold Kostka, Zbigniew Prych, Łukasz Rambalski)
-56kg Martyna Kierczyńska (Polska) – Sanni Holmberg (Finlandia) wygr.
-71kg Kamil Dychała (Polska) – Yildirim Oguz (Turcja) wygr.
-81kg Bartosz Dołbień (Polska) – Nikola Todorović (Serbia) wygr.
-67kg Jakub Tymiński (Polska) – Tiago Santos (Portugalia) por.

Witold Kostka: - Kamil Dychała stoczył bardzo ciężki pojedynek, ale co ważne już w 1 rundzie wypracował znaczącą przewagę. Później niestety punkty uciekały i prowadzenie zmieniło się na 2:1. Wraz z trenerem Łukaszem Rambalskim zdecydowaliśmy, że w ostatniej rundzie Kamil będzie bardzo mocno atakować. Chcieliśmy zaakcentować aktywność, aby dostrzegli to też sędziowie.
Bartek Dołbień pokonał Wicemistrza Świata Todorovicia. Kolejna ciężka walka, dobra postaa Bartka i dobra taktyka.
Martyna rywalizowała z Finką Holmberg, z którą rok temu w Mistrzostwach Świata także wygrała. Teraz ponownie przeciwniczka nie miała nic do powiedzenia.
Bardzo dobrą i równą walkę stoczył też Kuba Tymiński z Portugalczykiem Santosem, niestety taki jest sport, nasz reprezentant przegrał.

Martyna Kierczyńska: Dzisiejszy półfinał zakończyłam już w drugiej rundzie, tak jak planowaliśmy z trenerem Maciejem Domińczakiem. Z racji tego, że zawodniczka z Finlandii walczyła cały czas na wstecznym i uciekała, musieliśmy zmienić trochę zaplanowaną wcześniej taktykę. Wiedzieliśmy o tym, że zawodniczka jest słabsza ode mnie i dlatego chcieliśmy przećwiczyć konkretne akcje podczas walki. Jedynie w tym aspekcie Finką utrudniała nam to. Natomiast kwestią czasu była realizacja naszego celu, czyli rozbicie przeciwniczki. Przede mną finał z Turczynką, nie walczyłam jeszcze z tą zawodniczką. Natomiast oglądałam już jej walki na tych Mistrzostwach Europy. Chcę sięgnąć po upragniony złoty medal.

Bartosz Dołbień: Półfinał był ciężki, walczyłem z bardzo dobrym Serbem, Wicemistrzem Świata, który walkę ćwierćfinałową wygrał z Bośniakiem przed czasem. W pierwszej rundzie czułem, że wygrywam dzięki kopnięciom na korpus oraz kolanom na głowę. W drugiej wypunktował mnie low kickam,i które niepotrzebnie przyjmowałem. W trzeciej zaś nadrobiłem i sprytem dowiozłem wynik do końca. W walce finałowej zmierzę się z reprezentantem gospodarzy. Spodziewam się mocnego boju, tym bardziej, że na halę z pewnością przyjdą tureccy kibice.

Kamil Dychała: W półfinale zmierzyłem się z miejscowym zawodnikiem. Bardzo silny, twardy zawodnik turecki. Oceniając 3 walki, które tutaj stoczyłem, czwartkowa była najmocniejsza. Jest to mój debiut w imprezach międzynarodowych, dlatego nigdy wcześniej nie miałem okazji z nim walczyć. Co było kluczem do sukcesu? Słuchanie narożnika, taktyka i to, że nie pozwoliłem się przełamać przeciwnikowi. W finale zmierzę się z Chorwatem.

O złoto będzie walczyła również legenda polskiego kickboxingu Iwona Nieroda-Zdziebko: - Walkę półfinałową stoczyłam w środę z zawodniczką z Serbii, którą rok temu pozbawiłam medalu oraz kwalifikacji na The World Games. Walczyło mi się z nią bardzo dobrze. Czułam luz, dużo widziałam i zrobiłam to co miałam zrobić, tj. wygrać pewnie. Finał z zawodniczką z Finlandii, z którą także miałam okazję spotkać się rok temu podczas Mistrzostw Świata, w pierwszej walce. Jest ona zawodniczką ofensywną, ale wierzę w to, że moje doświadczenie i spokój będą górować w tym pojedynku i do domu wrócę ze złotym medalem.

Kick Light (trenerzy Patryk Zaborowski, Seweryn Szczepankowski, Piotr Nasulewicz)
-70kg Paulina Stenka (Polska) – Dilara Keles (Turcja) por.

Patryk Zaborowski: - Paulina Stenka przegrała minimalnie 1:2, różnica jednego uderzenia. Walka remisowa od początku do końca, Paulina prowadziła rozważną walkę, natomiast ostatnia akcję wyprowadziła Turczynka.

Full Contact (trenerzy Radosław Laskowski, Wojciech Kierstein)
-75kg Jakub Pokusa (Polska) – Aleksandar Konovalov (Serbia) por.

Radosław Laskowski: - Kuba niestety przegrał na punkty z Serbem Konovalovem. Piękna walka, to powinien być finał. Generalnie zaważyła jedna akcja, moment nieuwagi Kuby, i tak doświadczony zawodnik jak Serb nie oddał już prowadzenia.

Program walk finałowych – piątek, 18 listopada

Low Kick
-91kg Dominik Grzęda (Polska) – Cemil Yildirim (Turcja)

K-1
-52kg Iwona Nieroda-Zdziebko (Polska) – Noora Al-Saffu (Finlandia)
-56kg Martyna Kierczyńska (Polska) – Tugce Fedakarturk (Turcja)
-65kg Aleksandra Niewiadomska (Polska) – Nagihan Kalyoncu (Turcja)
-71kg Kamil Dychała (Polska) – Andrej Kedves (Chorwacja)
-81kg Bartosz Dołbień (Polska) – Isa Gocmen (Turcja)
+91kg Robert Dochód (Polska) – Anto Sirić (Chorwacja)

Full Contact
-48kg Aleksandra Mądraszewska (Polska) – Hayriye Turksoy-Hancer (Turcja)
-56kg Paulina Saczuk (Polska) – Kristin Vollstad (Norwegia)
+70kg Ewa Kauch (Polska) – Ana Bajić (Chorwacja)
-81kg Kacper Walczak (Polska) – Mykola Ksenzov (Ukraina)
+91kg Aleksander Stawirej (Polska) – Ivan Tkachenko (Ukraina)

Light Contact
+94kg Bartosz Słodkowski (Polska) – Ioan Gherasim (Włochy)

Kick Light
-94kg Michał Grzesiak (Polska) – Selman Yucel (Turcja)
+94kg Rafał Gąszczak (Polska) – Ercenk Yusuf Acark (Turcja)

Light Contact
-74kg Adrian Durma (Polska) – Michailangelos Nikolou (Grecja)

Pointfighting
-55kg Malwina Strzelecka (Polska) – Carol Scacchi (Włochy)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL