Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light, Ożarów Maz. 2014_Zapowiedź

11.10.2014
Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light, Ożarów Maz. 2014_Zapowiedź
Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light, Ożarów Maz. 2014

99 zawodniczek i zawodników wystąpi w Mistrzostwach Polski Seniorów w kickboxingu w formule kick light.
Zawody odbędą się w dniach 11-12 października w podwarszawskim Ożarowie. Równocześnie rozgrywany będzie Puchar Polski Kick Light Juniorów oraz Otwarty Turniej Pierwszego Kroku „Masters Cup” Kick Light kadetów, juniorów i seniorów.

- Z grona ubiegłorocznych Mistrzów Polski, którzy zdobyli tytuły w Kartuzach, na planszach w Ożarowie Maz. zobaczymy m.in. Paulinę Frankowską -60 kg, Monikę Kędzierską -65 kg, Marzenę Przydatek +70 kg, Macieja Domińczaka -63 kg, Macieja Garbaczewskiego -69 kg i Jerzego Wrońskiego -74 kg oraz Patryka Zaborowskiego -94 kg. Zapowiada się bardzo emocjonujący i stojący na wysokim poziomie turniej - powiedział jeden z organizatorów Gerard Zdziarski, legenda polskiego kickboxingu.

Aż 19 kickbokserów zgłosiło się do rywalizacji w kategorii -74 kg. W tej wadze konieczne będzie rozegranie dwóch przedwalk. Broniący tytułu Jerzy Wroński (Palestra Warszawa) w 1/16 finału spotka się w sobotę z Filipem Culepą (KS Cholew Sport Police).
W tej kategorii wystąpi jeden z podopiecznych Gerarda Zdziarskiego z Ożarowskie Szkoły Kickboxingu (sekcje w Ożarowie i Błoniu) - Mateusz Nitek. - To zaledwie 19-letni zawodnik, który dopiero rozpoczyna seniorskie starty, ale jest na tyle dobrze przygotowany, że stać go na awans do strefy medalowej. W dorobku ma medale Mistrzostw Polski Juniorów, przed rokiem był 5 w Mistrzostwach Europy Juniorów w Krynicy - mówił Gerard Zdziarski, były Mistrz Świata amatorów, dwukrotny Mistrz Europy zawodowców
w kickboxingu.

Interesująco powinno być również w wadze -79 kg, w której wystąpi aktualny Mistrz Świata Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka).
Tytuł wywalczył rok temu w Turcji. W ćwierćfinale MP w Ożarowie będzie walczył z
Marcinem Kaleńskim (Palestra Warszawa) lub Patrykiem Paluszkiewiczem (A&W Team Obrowo).

W kat.+94 kg zgłoszony został tylko Artur Bizewski (KKK Rebelia Kartuzy), który w MP 2013 w Kartuzach pokonał w finale Mistrza Europy Michała Wszelaka (Smok Toruń). Natomiast w wadze -94 kg wystąpi m.in. 43-letni Leszek Jobs (Zamek Expom Kurzętnik), który tydzień temu był jednym z organizatorów w Kurzętniku na Warmii i Mazurach Mistrzostw Polski full-contact.
Złoto zdobył m.in. jego rówieśnik Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) -86 kg.

Na MŚ 2013 w Turcji poza Kamilem Rutą w formule kick light na podium byli też Marta Waliczek (złoto -70 kg), Jerzy Wroński (srebro -74 kg) oraz brązowe - Paulina Frankowska -60 kg, Kacper Narloch -57 kg, Maciej Domińczak -63 kg i Cyprian Grzęda -89 kg.

Turniej w Ożarowie rozgrywany jest w hali sportowej GOSiR, ul. Szkolna 2. Rozpoczęcie walk każdego dnia o g. 9:00.

Zapraszamy.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL