Gala DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light, Ożarów Maz. 2014_podsumowanie 2 dnia

12.10.2014
Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light, Ożarów Maz. 2014_podsumowanie 2 dnia

Relacja: http: //www. youtube. com/watch?v= KP2VjCdABRE&feature= youtu. behttp://www.youtube.com/watch?v=KP2VjCdABRE&feature=youtu.be

Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light, Ożarów Maz. 2014

Sześcioro mistrzów znów na tronie.

Paulina Frankowska (-60 kg), Monika Kędzierska (-65 kg), Marzena Przydatek (+70 kg) oraz Maciej Domińczak (-63 kg), Jerzy Wroński (-74 kg) i Patryk Zaborowski (-94 kg) obronili w Ożarowie Maz. tytuły Mistrzów Polski w formule kick light.

Oficjalnie karierę zakończył legendarny kickboxer Gerard Zdziarski.

Monika Kędzierska (KS C.S.E. Sparta Chrzanów) i Jerzy Wroński (Palestra Warszawa) nie tylko zdobyli kolejne złote medale MP, ale też zostali uznani najlepszymi zawodnikami turnieju. - W klasyfikacji klubowej zwyciężył KS X FIGHT Piaseczno Piotra Siegoczyńskiego - poinformował organizator zawodów Gerard Zdziarski, wiceprezes Polskiego Związku Kickboxing oraz prezes i trener Ożarowskiej Szkołu Kickboxingu.

44-letni Gerard Zdziarski, prywatnie i sportowo związany z Ożarowem Maz., wreszcie miał okazję podziękować i najbliższym, i przyjaciołom za wszystkie lata spędzone w roli kickboxera. - Podczas dzisiejszej gali finałowej miałem okazję do takiego zakończenia już po... zakończeniu. Nie walczę od dawna, od 2003 roku, ale nigdy nie było okazji na podziękowania. Dziś mogłem to uczynić i przekazać kwiaty mojej żonie Annie, rodzicom Janinie i Jerzemu oraz pierwszemu i zarazem ostatniemu trenerowi, dziś prezesowi PZKB Andrzejowi Palaczowi. To był wzruszający moment - dodał Mistrz Świata amatorów i dwukrotny Mistrz Europy zawodowców w kickboxingu oraz Międzynarodowy Mistrz Polski w boksie zawodowym.

Miał okazję do zadowolenia nie tylko ze względu na sukces organizacyjny, lecz także z powodu postawy swych podopiecznych na planszy. W wadze -69 kg brąz MP zdobył Mateusz Nitek (Ożarowska Szkoła Kickboxingu). - W półfinale przegrał z mocnym rywalem Rogerem Garbaczewskim, ale Mateusz bardzo dobrze rokuje na przyszłość i wierzę, że za rok-dwa wynik będzie w drugą stronę. Bardzo cieszę się także z sukcesów w Pucharze Polski Juniorów: 1. miejsce zajął wicemistrz świata Karol Karczmarek -94 kg, a drugie Artur Stańczyk -84 kg i Dariusz Rzeźnicki -94 kg - mówił Gerard Zdziarski.

Mateusz Nitek do tej pory 2 startował w seniorach i ma już 2 brązowe medale MP, tydzień temu był 3 w formule full-contact w Kurzętniku. - Półfinałowy przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę i mimo że ciężko szykowałem się do zawodów, nie udało mi się wygrać. Kickboxing trenuję od 6 lat, początkowo traktowałem jako zabawę, ale od 2 lat ćwiczę intensywnie. Moje ulubione formuły to full-contact i kick-light - powiedział Mateusz Nitek.

W potyczce o złoto w -69 kg Roger Garbaczewski (TKKF Siedlce) pokonał walkowerem swego brata Macieja Garbaczewskiego (TKKF Siedlce). Ich trenerem jest ceniony siedlecki szkoleniowiec Andrzej Garbaczewski. - Maciek przygotowuje się do ME w low-kicku w Bilbao, zaś Roger wystąpi w kick-light w Mariborze - przyznał Andrzej Garbaczewski.

Passę sukcesów kontynuuje Jerzy Wroński z Palestry Warszawa. - Jestem w zdecydowaniem lepszej formie, niż przed rokiem. Wygrałem już w tym sezonie Puchar Świata na Węgrzech w kick-light oraz Puchar Polski w low-kick. W MP w Ożarowie Maz. zdominowałem rywali, wygrywając bardzo wysoko na punkty we wszystkich czterech pojedynkach. Co cieszy, zostałem wybrany również najlepszym zawodnikiem turnieju - przyznał Jerzy Wroński.

Doświadczony 31-letni Patryk Zaborowski (Klub Duet Gdańsk) w finale wagi -94 kg pokonał 43-letniego Leszka Jobsa (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0. - Finał wygrałem zdecydowanie, jak przed rokiem. Leszek Jobs okazał się wymagający, ale moje zwycięstwo było wysokie na punkty. Pragnę podziękować trenerom klubowym Tomaszowi Biernackiemu i Rafałowi Kałużnemu - stwierdził Patryk Zaborowski. W najcięższej kategorii triumfował jedyny zgłoszony - Artur Bizewski (KKK Rebelia Kartuzy).

Klasę potwierdził także Maciej Domińczak (Legion Głogów). - Znajduję się w dobrej dyspozycji, czułem się pewnie i nawet przez chwilę nie dopuszczałem do siebie myśli, że mógłbym przegrać. Finał wygrany bez większych emocji, ale z dobrym zawodnikiem Mateuszem Niżejewskim ze Świnoujścia dobrze rokuje przed ME. Już za tydzień wyjazd na turniej w K-1 do Bilbao.
Ubiegłoroczny Mistrz Europy Juniorów z Krynicy w wadze -74 kg Patryk Muller (Klub Duet Gdańsk) zwyciężył w Ożarowie w kat. -84 kg. - To mój pierwszy start w seniorach i w tej kategorii. Stoczyłem cztery zwycięskie walki, w tym w półfinale z kolegą Mikołajem Krause z zaprzyjaźnionego klubu Rebelia Kartuzy. Niedawno zdobyłem też Mistrzostwo Świata Juniorów w wadze -79 kg we włoskim Rimini - dodał Patryk Muller.

W finale kat. walczyli dwaj zawodnicy Piotra Siegoczyńskiego - Marcin Nasiadko (KS X FIGHT Piaseczno) pokonał Pawła Szmyda (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0. - Nasiadko wygrał dosyć wyraźnie. Trenuje u mnie 2 lata, zaś Szmyd od roku. Z kolei Lech Rosiński (KS X FIGHT Piaseczno) przegrał o złoto w -79 kg z mistrzem świata Kamilem Rutą (MKS Wicher Kobyłka). Rosiński miał ciężko, zasięg ramion decydował, poza tym on waży normalnie 77 kg, a Kamil ok. 84. Ustępował fizycznie Rucie - mówił Piotr Siegoczyński.

Wyniki finałów:

kobiety
-50 kg: Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) - Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra) 3-0
-55 kg: Dorota Godzina (KS X FIGHT Piaseczno) - Klara Kleczkowska (KT Legia Warszawa) 3-0
-60 kg: Paulina Frankowska (KS X FIGHT Piaseczno) - Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) 3-0
-65 kg: Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) - Ewa Kołaczyńska (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0
-70 kg: Martyna Dzięciołowska (MKS Wicher Kobyłka) - Natalia Pilacka (KS X FIGHT Piaseczno) wo
+70 kg: Marzena Przydatek (ŁKS Łódź Boks) - Anna Chrobot (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0

mężczyźni
-57 kg: Marcin Nasiadko (KS X FIGHT Piaseczno) - Paweł Szmyd (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0
-63 kg: Maciej Domińczak (Legion Głogów) - Mateusz Niżejewski (LKSW Pomorze Świnoujście) 3-0
-69 kg: Roger Garbaczewski (TKKF Siedlce) - Maciej Garbaczewski (TKKF Siedlce) wo
-74 kg: Jerzy Wroński (Palestra Warszawa) - Łukasz Przekaza (UKS Power Siedlce) 3-0
-79 kg: Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka) - Lech Rosiński (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0
-84 kg: Patryk Muller (Klub Duet Gdańsk) - Wojciech Wiśniewski (Zamek Expom Kurzętnik) 2-1
-89 kg: Mateusz Jereczek (KKK Rebelia Kartuzy) - Cyprian Grzęda (TKKF Siedlce) 3-0
-94 kg: Patryk Zaborowski (Klub Duet Gdańsk) - Leszek Jobs (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL