Hussar
Creative Green
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Evree
Masters
DSF Kickboxing Challenge

PARTNERZY

The World Games: Róża Gumienna - to największe wyzwanie w amatorskim kickboxingu

02.06.2017
The World Games: Róża Gumienna - to największe wyzwanie w amatorskim kickboxingu
The World Games: Róża Gumienna - to największe wyzwanie w amatorskim kickboxingu

The World Games: Róża Gumienna - to największe wyzwanie w amatorskim kickboxingu

- The World Games we Wrocławiu są dla mnie największym wyzwaniem w amatorskim kickboxingu - mówi była Mistrzyni Świata low-kick i Wicemistrzyni Europy K-1 Róża Gumienna.

W lipcowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich będzie startowało 9 polskich kickboxerów.
Pochodząca z Kobylina (koło Krotoszyna) zawodniczka Punchera Wrocław będzie jedną z trzech reprezentantek Biało-Czerwonych w prestiżowej imprezie. Wystąpią także Małgorzata Dymus (-56kg) i Marta Waliczek (-60kg). W męskiej kadrze są Marcin Kret (-71kg), Michał Ronkiewicz (-75kg), Arkadiusz Kaszuba (-81kg), Dawid Kasperski (-86kg), Mateusz Pluta (-91kg) i Michał Turyński (+91kg).

- Będę zadowolony jeśli zdobędziemy 3 medale, taki jest plan minimum naszej reprezentacji. Gdyby udało się wywalczyć więcej krążków, to będzie znakomity występ. Trzeba pamiętać, że w każdej wadze wystąpi elitarne grono ośmiu zawodniczek bądź zawodników z całego świata, a wygranie 1 walki nie daje medalu, ponieważ są też pojedynki o brązowe medale. Sukcesy sportowe to jedna sprawa, ale też naszym celem jest wrocławska hala pełna kibiców podczas zawodów w kickboxingu - mówi prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński.

- Udział w World Games we Wrocławiu jest dla mnie największym wyzwaniem w amatorskim kickboxingu, czymś co obudziło we mnie nową chęć i determinację do rywalizacji amatorskiej. Traktuje ten start jako wyróżnienie, w końcu znalazłam się wśród ośmiu najlepszych na świecie zawodniczek w mojej kategorii wagowej - powiedziała Róża Gumienna.

Polscy kickboxerzy, trenowani przez Tomasza Skrzypka i Tomasza Mamulskiego, przed własną publicznością z pewnością będą należeć do faworytów The World Games. Kickboxing po raz 1 znalazł się w programie tych wielkich zawodów.

- Pracujemy nad tym aby nasi reprezentanci w pełni zmotywowani i zabezpieczeni pod każdym względem przystąpili do The World Games. Podpisana została umowa o współpracy z firmą HUSSAR GRUPPA S.A., która jest Głównym Partnerem Polskiego Związku Kickboxingu. Umowa obejmuje szereg działań, w tym pomoc w zakresie przygotowań zawodników kadry narodowej do World Games 2017 we Wrocławiu oraz do Mistrzostw Świata i innych turniejów międzynarodowych - dodał znakomity zawodnik i trener.

Piotr Siegoczyński opowiedział również o innych planach PZKB. - Kadra K-1 zakończyła zgrupowanie w Wiśle, a teraz chcemy zorganizować mecz z Serbią 17 czerwca. Generalnie przed wielkimi turniejami zamierzamy toczyć boje międzypaństwowe, np. we wrześniu planujemy takie spotkanie z Ukrainą w kick-light. Wielkie zainteresowanie towarzyszy też organizacji ligi zawodowej Polskiego Związku Kickboxingu w K-1 i częściowo w full-contact. Te wszystkie działania mają na cele zwiększenie poziomu sportowego, ale też zwiększenie zainteresowania kickboxingiem przez kibiców i media. Szczególnie istotne będą lipcowe Igrzyska we Wrocławiu. To największa impreza roku.

- Cel może być tylko jedenchcę wygrać Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. Nie mówię tego dlatego, że jestem pyszna i zbyt pewna siebie. Mówię tak, aby właśnie nabrać pewności siebie w umiejętności, które posiadam. Wszystkie osiem zawodniczek prezentuje wysoki poziom i to małe szczegóły spowodują, że któraś z nas wygra. Zamierzam zatem zadbać o wszystkie aspekty, aby szczęście uśmiechnęło się do mnie i w tych dniach być w najlepszej z możliwych dyspozycji. Jeśli jestem zdrowa i odpowiednio nastawiona psychicznie to wiem, że mogę wiele dokonać - mówi świetna zawodniczka Róża Gumienna.

Od prawie 10 lat mieszka we Wrocławiu, a więc start w The World Games będzie dla niej jak rywalizacja w swoim mieście. - Czuję się częścią wrocławskiej społeczności, dlatego szczególnie zależy mi na udanym występie przed miejscową widownią. Wielu znajomych przyjdzie na żywo oglądać nas w imprezie tak wielkiej rangi - dodała wykładowczyni na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Obecnie pisze pracę doktorancką.

Róża Gumienna od kilku lat z powodzeniem walczy w K-1, wcześniej odnosiła sukcesy w low-kicku. - Formuła K-1 jest najbardziej kompletną w amatorskim kickboxingu. Jest w niej wszystko - kolana z wyskoku, elementy klinczu, uderzenia obrotowe grzbietem pięści, tzw. backfist - powiedziała.

10 edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich rozgrywana będzie od 20 do 30 lipca br. Zawody odbywać się będą we Wrocławiu innych dolnośląskich miastach. W 31 dyscyplinach wystartuje około 4 tysięcy sportowców z całego świata. Poprzednie zawody odbyły się w 2013 roku w kolumbijskim Cali, zaś organizatorem kolejnych będzie Birmingham w 2021 roku. (pzkb)

Uczestnicy The World Games 2017
Róża Gumienna (kat. -65kg)
Pierwsze zainteresowanie sportami walki? Kiedy miałam 8 lat rodzice zaprowadzili mnie na zajęcia karate. Ukierunkowanie na kickboxing nastąpiło dopiero podczas studiów.
Rozpoczęcie treningów w kickboxingu? Miało to miejsce we Wrocławiu na pierwszym roku studiów, początkowo w klubie skupiającym osoby ćwiczące rekreacyjnie, później trafiłam do Fightera Wrocław, a obecnie trenuje w Puncherze Wrocław.
Kluby i trenerzy w karierze? Pierwszym był Fighter i trener Tomasz Skrzypek, aktualny szkoleniowiec Kadry Narodowej. Obecnie trenuję w Puncherze Wrocław pod okiem Janusza Janowskiego.
Pierwszy sukces? Już podczas pierwszego startu, a były to Mistrzostwa Polski low-kick. Rok później zdobyłam brązowy medal na Mistrzostwach Europy 2012. Od tego momentu wszystko powolutku zaczęło się rozkręcać i kolejne sukcesy zaczęły się pojawiać już systematycznie i były coraz większe.
Najważniejsze osiągnięcie - w 2013 roku zdobyłam Mistrzostwo Świata w formule low-kick w Brazylii.


WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2018 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL