Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

News 4_Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017

23.09.2017
News 4_Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017
Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017

Biało-Czerwoni mają już 7 złotych medali

7 tytułów Mistrzów Europy wywalczyli polscy kickboxerzy w 1 dniu walk finałów turnieju kadetów i juniorów w macedońskim Skopje. Do 2 złotych medali z Mistrzostw Świata złoto z ME dołożyła Jolanta Cichoń (UKS Evan Nowy Sącz) w full contact.

W finale wagi +70kg juniorów starszych pokonała Turczynkę Melek Sari. - To była udana walk, jak najbardziej na plus. Od samego początku prowadzenie 3:0 i ten wynik utrzymany do końca - cieszyła się Jolanta Cichoń.

W 2014 i 2016 roku zwyciężała ona w MŚ. Najpierw w kick light kategoria -65kg, a następnie full contact +60kg.

- Złoty krążek zdobył także junior starszy Kacper Dąbrowski (Smok Toruń) w wadze -91kg, a srebrne junior młodszy Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań) w -54kg i junior starszy Sebastian Samiła (Cholew-Sport Police) w -63,5kg- poinformował trener FC Włodzimierz Trzeciak.

W kick light polscy juniorzy zdobyli 2 złote medale. Krzysztof Łuniewicz-Stępniak (LKSW Tajfun Legionowo) w wadze -74kg wygrał z Bułgarem Kaloyanovem, a Klara Piętak (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) w -65kg wygrała z Węgierką Zavoczki. W finale kat. -50kg Paulina Turulska (CSW Champion Lubawa) przegrała z Izraelką Sachkov.

- W 2 dniu finałów w -94kg spotkają się Michał Adamek (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) i Cezary Pleta (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), a więc mamy 3 złoty medal, do tego 2 srebra i 3 brązowe. Występ oceniam jako najlepszy z dotychczasowych. W tej kadrze tkwi ogromny potencjał. Najlepszym wynikiem do tej pory były dwa tytuły z mistrzostw Europy, więc jest progres. Myślę, że kick light w klasyfikacji generalnej uplasuje się w pierwszej trójce. Za rok na mistrzostwa świata pojedziemy jeszcze mocniejsi - mówi trener Grzegorz Engel.

Czarek Pleta ma już jedno złoto z zawodów w Skopje, bowiem w finale light contact juniorów -94kg zwyciężył Niemca Berkaya Akbasa.

Z kolei w kadetach w formule kick light po złoto sięgnął Jonatan Babińczuk (Ragnarok Białystok) w 52kg. Kontrowersyjnie przegrał Szymon Góra (UKS Gladiator Binczarowa) w -47kg. Rok temu Szymon został w Dublinie mistrzem świata kadetów starszych -42kg. Porażki w finale Macedonii doznał także Rafał Wójcik (X Fight Piaseczno) w -63kg, a o szczegółach mówił trener Rafał Mazurowski.

- Rafał Wójcik prowadził na punkty z Irlandczykiem Croninem, a kiedy do końca walki zostało 20 sek, sędzią ją... przerwał. Stwierdził, że nasz zawodnik zbytnio odczuł uderzenia rywala i nie może kontynuować tego starcia. Mimo że lekarz zezwolił na dalszą walkę, pojedynek został przerwany. Złożony protest też nie pomógł - dodał szkoleniowiec.

W low kicku mieliśmy polski finał w juniorach młodszych w kategorii wagowej -81kg. Wiktor Melka (MUKSW FF Sport Opoczno) przegrał w nim z Michałem Kuźniakiem (BSKT Bartoszyce).

- Michał od początku narzucił swój styl - mocno zaatakował, czym zaskoczył Wiktora, który przez to stracił kilka punktów. Od drugiej rundy walka wyrównała się i punkty praktycznie stanęły w miejscu. Do końca pojedynku Wiktor nie zdołał odrobić straty i to Kuźniak został Mistrzem Europy. Mimo młodego wieku chłopaków, obaj mają po 16 lat, pojedynek był prowadzony w dobrym tempie i na dobrym poziomie technicznym - ocenił trener reprezentacji Michał Domińczak.

W 2 dniu finałów w sześciu walkach wystąpi 7 polskich kickboxerów - w formułach K1, kick light i low kick.

Wyniki 4 dnia - finały cz.1

Light contact

juniorzy
-94kg Cezary Pleta - Berkay Akbas (Niemcy) wygr. Pleta

Full contact

juniorzy młodsi
-54kg Patryk Możdżyński - Sergei Logachev (Rosja) por. Możdżyński

juniorzy starsi
-63,5kg Sebastian Samiła - Isa Gocmen (Turcja) por. Samiła
-91kg Kacper Dąbrowski - Yusuf Kilic (Turcja) wygr. Dąbrowski
+70kg Jolanta Cichoń - Melek Sari (Turcja) wygr. Cichoń

Kick light

kadeci starsi
-47kg Szymon Góra - Semen Vostrikov (Rosja) por. Góra
-52kg Jonatan Babińczuk - Ali Botonjić (Słowenia) wygr. Babińczuk
-63kg Rafał Wójcik - Luc Cronin (Irlandia) por. Wójcik

juniorzy
-74kg Krzysztof Łuniewicz-Stępniak - Emil Kaloyanov (Bułgaria) wygr. Łuniewicz-Stępniak

-50kg Paulina Turulska - Yulia Sachkov (Izrael) por. Turulska
-65kg Klara Piętak - Julia Zavoczki (Węgry) wygr. Piętak

Low kick

juniorzy młodsi
-81kg Wiktor Melka - Michał Kuźniak wygr. Kuźniak
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2018 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL