Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

News 5_Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017

23.09.2017
News 5_Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017
News 5_Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017
Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu - Skopje 2017

Złote medale Zuzanny Matusiewicz i Michała Adamka
 
Zuzanna Matusiewicz (-70kg) w juniorkach starszych w formule low kick i Michał Adamek (-94kg) w juniorach kick light zdobyli złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu. Turniej zakończył się w Skopje.
 
W walkach finałowych Zuzanna Matusiewicz (Legion Głogów) wygrała ze Słowaczką Alexandrą Filipovą, zaś Michał Adamek (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) pokonał Cezarego Pletę (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie). Pochodzący z miejscowości Tuczki w gminie Rybno Czarek Pleta wcześniej zdobył złoty krążek w wersji light contact juniorów po zwycięstwie z Niemcem Berkayem Akbasem.
 
Pół roku wcześniej w Kartuzach Cezary Pleta obronił tytuł Mistrza Polski, pokonując właśnie Michała Adamka, aktualnego Mistrza Świata (Dublin 2016).
 
- W finale w Skopje Michał Adamek wygrał z Czarkiem Pletą 2:1. Pod koniec walki Pleta był bardziej zmęczony. Podczas całych mistrzostw on stoczył więcej walk niż Adamek i to dało się we znaki - mówił obserwujący ten pojedynek Rafał Mazurowski, trener reprezentacji kadetów kick light.
 
Z jego podopiecznych w finale ostatniego dnia wystąpił kadet starszy Hubert Kudra (Łaski Klub Sztuk Walki) i w pojedynku o złoto w kategorii +69kg przegrał 1:2 z Izraelczykiem Kirilem Dodonovem.
 
- Kadeci w kick light zdobyli 10 medali - 1 złoty, 3 srebrne i 6 brązowych. Biorąc pod uwagę rangę zawodów i bardzo młody skład naszej reprezentacji, to z pewnością nasze oczekiwania zostały spełnione. Kadrowicze oddali serce, pokazali charakter i to dobrze rokuje na przyszłość. Gdyby nie potknięcia sędziowskie zdobycze byłyby bogatsze - dodał Rafał Mazurowski.
 
W 1 dniu finałów po złoto sięgnęli - juniorka starsza Jolanta Cichoń (+70kg, UKS Evan Nowy Sącz) i junior starszy Kacper Dąbrowski (-91kg, Smok Toruń) w full contact, wspomniany junior Cezary Pleta w light contact, junior młodsi Wiktor Melka (-81kg, MUKSW FF Sport Opoczno) w low kicku oraz w kick light: juniorka Klara Piętak (-65kg, KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), juniorka Krzysztof Łuniewicz-Stępniak (-74kg, LKSW Tajfun Legionowo) oraz kadet starszy Jonatan Babińczuk (-52kg, Ragnarok Białystok).
 
Nie powiodło się Biało-Czerwonym w finałowym dniu wersji K1. - Juniorka młodsza Martyna Kierczyńska (Legion Głogów) w walce o złoto kategorii wagowej -56kg przegrała z Rumunką Cebuc 1:2, zaś juniorzy starsi Dominik Bala (-86kg, Legion Grębków) i Jakub Jaskuła (-56kg, LKSW Tajfun Legionowo) zostali pokonani odpowiednio przez Rosjanina Ramazana Paramizova i Ukraińca Maksyma Hreitsara - powiedział trener Maciej Domińczak.

- Początek decydującej walki ułożył się po mojej myśli, niestety później Ukrainiec trafił i zostałem wyliczony - powiedział Kuba Jaskuła, który był już mistrzem (2014 rok) i wicemistrzem świata (2016 rok) oraz 2 razy wicemistrzem Europy (2015 i 2017 rok).
 
W light contact kadetów nie było Polaków w finale. Turniej podsumowała trenerka kadry Agnieszka Turchan. - Oczekiwania były zdecydowanie większe szczególnie do Z.Kalbarczyk, L. Zgolińskiej i J. Babińczuka. Dziewczyny pewne wygrane oddały w "prezencie". Jonatan nie znalazł sposobu na Słoweńca. Potwierdziło się doświadczenie Ł. Wojtowicza, a niesamowicie zaskoczyła mnie M.Popczyk. Ogólnie większość kadry to całkowicie nowi zawodnicy, bez doświadczenia międzynarodowego.
 
Trenerzy reprezentacji w poszczególnych grupach wiekowych zwracali uwagę na konieczność częstszych konsultacji i szkolenia w systemie międzynarodowym.
 
- Oczekiwaliśmy, że Patrycja Jaworska zdobędzie medal i tak się stało. Wiedzieliśmy też, że poziom jak i obsada innych kategorii może nie pozwolić na zdobycie miejsc medalowych. Cieszy jednak kilka wygranych pojedynków, ponieważ pokazały one, że możemy rywalizować w kategorii juniorów na europejskim poziomie. Może jeszcze nie z takimi krajami jak Włochy czy Węgry, które są światowymi potęgami, ale z innymi jak najbardziej - uważa szkoleniowiec juniorów w pointfightigu Bartosz Baczyński.
 
Natomiast trener kadetów PF Rafał Karcz stwierdził: - Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zrobili co mogli. Pointfighting na świecie stoi na bardzo wysokim poziomie. Głównie przegrywaliśmy z wiodącymi zawodnikami z Włoch, Węgier czy Wlk. Brytanii. Moi kadeci, szkoleni na co dzień przez bardzo dobrych trenerów klubowych, zostawili serce na macie, a trzem z nich, dokładnie dziewczynom, przyszło stanąć na podium czempionatu Europy. Mieliśmy w kadrze dużo debiutantów w tak wielkiej imprezie. Zabrakło też zapewne kontuzjowanej Michel Meier, zeszłorocznej Wicemistrzyni Świata, która leczy kontuzję. Nie zawiodła Kalbarczyk, potwierdzająca przynależność do europejskiej czołówki. Pozostali również zasługuję na wyróżnienie. Dziękuję kadrze kadetów PF oraz trenerom klubowym i rodzicom młodych sportowców za wielkie zaangażowanie. Dziękuję również PZKB za zaufanie i powierzenie mi obowiązków trenera podczas ME.
 
Wyniki 4 dnia - finały cz.2:
 
K1

juniorzy młodsi
-56kg Martyna Kierczyńska - Alexandra Andreea Cebuc (Rumunia) por. Kierczyńska
 
juniorzy starsi
-86kg Dominik Bala - Ramazan Paramizov (Rosja) por. Bala
+91kg Jakub Jaskuła - Maksym Hreitsar (Ukraina) por. Jaskuła
 
Kick light

kadeci starsi
+69kg Hubert Kudra - Kiril Dodonov (Izrael) por. Kudra
 
juniorzy
-94kg Michał Adamek - Cezary Pleta wygr. Adamek

Low kick
 
juniorzy starsi
-70kg Zuzanna Matusiewicz - Alexandra Filipova (Słowacja) wygr. Matusiewicz
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2018 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL