Creative Green
DSF Kickboxing Challenge
Fundacja Mistrzom Sportu

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters

PARTNERZY

Piotr Siegoczyński: 2017 rok był znakomity dla kickboxingu w barwach biało-czerwonych

19.01.2018
Piotr Siegoczyński: 2017 rok był znakomity dla kickboxingu w barwach biało-czerwonych
Piotr Siegoczyński: 2017 rok był znakomity dla kickboxingu w barwach biało-czerwonych

2017 rok był znakomity dla polskiego kickboxingu, zarówno w wydaniu amatorskim, jak również za sprawą gal zawodowych organizowanych przez PZKB oraz we współpracy z DSF Kickboxing Challenge - mówi prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, pomysłodawca nagród i wyróżnień „Heros” za zasługi dla tej dyscypliny sportu.W podwarszawskim Węgrowie na Mazowszu odbył się Bal Mistrzów Kickboxingu, będący uroczystym posumowaniem ostatnich 12 miesięcy w krajowym kickboxingu. Uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki, trenerzy, działacze i partnerzy PZKB.

- Nigdy wcześniej nie organizowaliśmy Balu Mistrzów Kickboxingu, na którym mogłoby się spotkać całe środowisko. Była więc okazja do podsumowań, bo przecież odnieśliśmy sporo znaczących sukcesów, oraz do rozmów na temat rozwoju naszego ukochanego sportu – mówi prezes PZKB Piotr Siegoczyński, ceniony trener i przed laty utytułowany zawodnik, legenda kickboxingu.

Tytułami zawodniczki i zawodnika roku w formułach ringowych uznano Iwonę Nierodę (nominowane były też Marta Waliczek i Ewa Pietrzykowska) i Maksymilian Bratkowicz (Dawid Kasperski, Adam Gielata), a w formułach planszowych – Paulina Jarzmik (Dorota Godzina, Katarzyna Kwiecień) i Mateusz Niżejewski (Łukasz Wichowski, Piotr Wypchał). W kategorii walk zawodowych zwyciężyli Łukasz Wichowski (Kamil Jenel, Michał Turyński) i Dorota Godzina (Małgorzata Dymus, Róża Gumienna).

- Myliśmy ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o wybór finałowych trójek, a później triumfatorów poszczególnych kategorii na Balu Mistrzów. 2017 rok był znakomity dla polskiego kickboxingu i mnóstwo osób zasłużyło aby znaleźć się na naszym podium – powiedział Piotr Siegoczyński. Jego poprzednik na stanowisku prezesa PZKB Andrzej Palacz odebrał Herosa Honorowego za całokształt pracy, w przeszłości z powodzeniem prowadził także reprezentację Polski.

W poprzednim sezonie głównymi imprezami były Światowe Igrzyska Sportowe The World Games we Wrocławiu oraz Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.

-We wrocławskiej hali Orbita nasi reprezentanci zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Zdobyli aż 6 medali - po 2 złote, srebrne i brązowe w formule K-1. Złote krążki wywalczyli Marta Waliczek (-60kg) i Dawid Kasperski (-86kg), srebrne wywalczyli Michał Ronkiewicz (-75kg) i Mateusz Pluta (-91kg), a po brązowe medale sięgnęli Małgorzata Dymus (-56kg) i Wojciech Kazieczko (-67kg). Natomiast w Mistrzostwach Świata Biało-Czerwoni aż 12 razy stawali na najwyższym stopniu podium, co jest rekordem. Nasz łączny dorobek to 31 medali - dodał szef PZKB, który w 1985 roku właśnie w Budapeszcie został pierwszym polskim Mistrzem Świata.

Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie praca i zaangażowanie trenerów klubowych i reprezentacji, działaczy, sponsorów i partnerów. Wszystkich nie sposób wymienić z nazwiska.

Trenerem Roku w kategorii Klub został Jerzy Pilarz (nominowani także Janusz Janowicz, Rafał Petertil), Trener Roku – Kadra PZKB – Tomasz Mamulski i Tomasz Skrzypek (Tomasz Biernacki, Radosław Laskowski). Sędzią roku PZKB wybrano Ryszarda Zawistowskiego (Krzysztof Kacperski, Krzysztof Żychlinski).

Imprezą Roku został mecz Polska – Ukraina Kick Light w Gdańsku, organizator: Tomasz Biernacki. Nominowano ponadto Mistrzostwa Polski K-1 rules w Legnicy i Mistrzostwa Polski Full Contact w Piotrkowie Trybunalskim. Najlepszy klub 2017 w punktacji olimpijskiej to X Fight Piaseczno. W kategorii Partner Roku nagrodzono: Hussar Gruppa S.A., Creative Green i DSF Kickboxing Challenge.

- Świetnym pomysłem okazała się współpraca z telewizją FightTime, jest ogromne zainteresowanie internetowymi relacjami z Mistrzostw Polski, chętnie oglądane są też cykliczny programy poświęcone kickboxingowi m.in PZKB NEWS. Wkrótce planujemy też filmy przedstawiające szkolenie kickboxerskie. Wiemy, że jest duże zapotrzebowanie na takie materiały. Naprawdę w naszym krajowym kickboxingu jest mnóstwo fantastycznych zawodniczek, zawodników i szkoleniowców. Nasz sport będzie szybko się rozwijał za sprawą tych ludzi i innych zaangażowanych w codzienną pracę – podsumował Piotr Siegoczyński.

Polski kickboxing to również fantastyczna młodzież. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w macedońskim Skopje Polacy wywalczyli 66 medali - 9 złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych.

- Nasi utalentowani zawodnicy mają szansę zdobywać medale wielkich imprez kadetów, juniorów i seniorów, ale też zdobywać szlify i doświadczenie podczas gal zawodowych Kickboxing Challenge, których partnerem jest Polski Związki Kickboxingu. Współpraca z prezesem Sławomirem Duba układa się bardzo dobrze i będziemy dalej wspólnie pracować. Pomysłów jest sporo - dodał prezes Związku.

W 2017 roku głównymi zawodami będą Mistrzostwa Europy Seniorów, prawdopodobnie ostatni raz podzielone na dwa oddzielne turnieje, oraz Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
Copyright 2014 - 2019 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL