Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w kickboxingu: Michał Grzesiak wyróżniony w Kartuzach

18.03.2019
Mistrzostwa Polski w kickboxingu: Michał Grzesiak wyróżniony w Kartuzach
Mistrzostwa Polski w kickboxingu: Michał Grzesiak wyróżniony w Kartuzach

Michał Grzesiak stoczył łącznie 3 dobre walki i został uznany najlepszym seniorem zawodów w Kartuzach.Tym bardziej jest mi miło. A co do wcześniejszych rywali, kiedyś miałem przyjemność walczyć tylko z Patrykiem Kamińskim z Championa Gdańsk. Poprzednio też zwyciężyłem, ale nigdy nie miałem z nim łatwej przeprawy i dawał mi popalić do samego końca - dodał.

Wspomniany Dominik Grzęda miał sporą motywację, aby pokonać Mistrza Europy, bowiem tytuły na Kaszubach wywalczyło dwóch jego kolegów klubowych, bracia Roger (-74kg) i Maciej Garbaczewski (-89kg). Dla tego drugiego z zawodników start w kick light był powrotem po długiej przerwie w amatorskich występach. W finałach Roger Garbaczewski pokonał ubiegłorocznego triumfatora MP Adriana Durmę (Elbląski Klub Karate) 3:0, a Maciej Garbaczewski wygrał z Patrykiem Mullerem (Gdański Klub Kick Boxingu DUET) 3:0.
 
- Maciek na wadze miał 85 kg, ale zdecydował się walczyć w 89 kg. Umiejętności, wyczucie dystansu, timing... Wszystko zostało. Mistrz Świata został wyeliminowany przez dawnego Mistrza Świata juniorów, a Maciek pokonał i Patryka, i to wyraźnie. Wszystkie walki przed finałem wygrał przed czasem po 15 punktach przewagi. To dobry wynik. Jestem zadowolony też z Rogera, który wrócił do swojej kategorii wagowej i wywalczył złoto. Rok temu nie chciał zbijać ze względu na walkę zawodową i poszedł w 79 kg, a w finale przegrał 1 punktem z Łukaszem Puczyńskim. Mam nadzieję, że coś się zacznie dziać, bo chęci wróciły - powiedział trener Andrzej Garbaczewski, ojciec Mistrzów Polski.

Wśród mężczyzn tytuły obronili w wadze -63kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra), -69kg Mateusz Niżejewski (LKSW Pomorze Świnoujście) i -84kg Łukasz Puczyński (PCNP Rebelia Kartuzy).

7 tytuł mistrzowski wywalczył Przemysław Kacieja, który ponadto jednego dnia wygrał 3 walki przed czasem. - Cieszy mnie bardzo, że pojawili się inni rywale, lepiej przygotowani, a ja miałem przyjemność rywalizować na coraz wyższym poziomie. Finał w mojej ocenie był bardzo ciekawy. Przeciwnik stawiał warunki i wyraźnie chciał wygrać. Wspólnie z narożnikiem podczas pojedynku zauważyliśmy obolałą nogę po poprzednich walkach Jakuba Szyszki i wykorzystaliśmy ten fakt na swoją korzyść. Jestem bardzo zadowolony z wygranych trzech walk przed czasem, z optymizmem patrzę na kolejne wyzwania – powiedział kickboxer, którego głównym celem jest medal na Mistrzostwach Świata. Tymczasem czeka go konsultacja kadry narodowej K1 w Szklarskiej Porębie.

Po złoto w Kartuzach sięgnął Mistrz Europy Łukasz Puczyński, pokonując w niedzielnej walce Sebastiana Domańskiego (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) 3:0. – To już trzeci tytuł z rzędu (wcześniej także w -79kg). Pierwszy raz rywalizowałem z Sebastianem Domańskim, okazał się twardym i walecznym przeciwnikiem, ale pojedynek od początku do końca był pod moją kontrolą – ocenił zwycięzca.
 
Z trójki polskich Mistrzów Europy złota w MP nie zdobył tylko Piotr Wypchał (Krakowska Akademia Taekwon-do), który w poniedziałek kończy 39 lat. W półfinale kategorii -89kg 2-krotny Mistrz Świata oraz Mistrz i Wicemistrz Europy przegrał z Patrykiem Mullerem 0:3. Powody do radości mieli kibice Championa Gdańsk. Z tytułami wróciła „złota para” - Aleksandra Mądraszewska (-50kg) i Mateusz Kowalski (-79kg).

- Dla mnie to 3 tytuł z rzędu w kick light, ale pierwszy w kategorii seniorek, w której zadebiutowałam. Poziom był na pewno wyższy niż w juniorach. Ale wiedziałam, że jadę po pierwsze miejsce i bez złota nie wracam do domu. W walce finałowej od początku narzuciłam swoje tempo i zwyciężyłam przewagą techniczną w pierwszej rundzie. Dla mojego chłopaka Mateusza Kowalskiego to był to pierwszy, bardzo udany start po 4-letniej przerwie – mówiła Aleksandra Mądraszewska (rocznik 2000), która w walce o złoto pokonała Paulinę Żółkiewicz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica). Natomiast Mateusz Kowalski (1995) wygrał z Jackiem Misztą (Klub Sportowy DRAGON Starachowice) 3:0.
W seniorkach debiutowała także utytułowana juniorka Paulina Stenka (GOSRiT Luzino), ale w wadze -70kg nie miała rywalek. – Przed zawodami bardzo ciężko pracowałam, mieliśmy treningi szybkościowe oraz wzmacniające kondycję i siłę. Byłam bardzo dobrze przygotowana – podkreśliła.
 
Jeszcze dwa lata juniorką będzie zaś inna świetnie zapowiadająca się zawodniczka trenowana przez Rafała Karcza, Zuzanna Kalbarczyk – złoto w kategorii -65kg. – Finał formuły kick light wygrałam w 2 rundzie przewagą techniczną. Półfinał także rozstrzygnęłam w tej samej rundzie. Wcześniej nie miałam przyjemności walczyć z moimi przeciwniczkami i z jednej strony to dobrze, ponieważ nie znały mojego stylu walki, a z drugiej źle, bo i ja o nich nic nie wiedziałam. Już za 2 tygodnie będę walczyła na kolejnych Mistrzostwach Polski w Włoszakowicach koło Leszna - w formułach light contact oraz w pointfightingu – przyznała najlepsza juniorka turnieju w Kartuzach.
 
Najlepszą seniorką uznano Natalię Panas (Palestra Warszawa). - Do każdej przeciwniczki podchodzę z respektem, jednak do Kartuz jechałam tylko z myślą obrony tytułu, świadoma pracy, która wkładam w treningi w klubie. Obie walki wygrałam w pierwszych rundach przewagą techniczną dzięki temu, że narzuciłam przeciwniczkom swój styl walki. Tytuł dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski to ogromne zaskoczenie i jestem szczęśliwa, tym bardziej, że do Kartuz przyjechałam mocno przeziębiona. Pierwsza część planu została wykonana za co dziękuję trenerowi klubowemu Łukaszowi Roli oraz całej Palestrze, która współtworzy dobre wyniki, a także trenerowi Patrykowi Zaborowskiemu za pomoc podczas walk.
 
Wśród juniorów wyróżniony został Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo). - Walka finałowa była najcięższą na całym turnieju, jednak przez cały czas udało mi się kontrolować przebieg pojedynku. Kickboxing trenuję od 8 lat, a moim największym osiągnięciem jest wicemistrzostwo świata juniorów w kick light w 2018 roku - przyznał.
 
Obserwatorami turnieju byli trenerzy kadry narodowej Patryk Zaborowski (był również organizatorem MP) i Przemysław Ziewnicki i prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński.
 
- Mistrzostwa Polski były także jedną z kwalifikacji do kadry narodowej, którą w maju czekają w Budapeszcie zawody Pucharu Świata. W tej formule jesteśmy drugą drużyną w Europie i nie zamierzamy obniżać lotów. Cieszy udany powrót braci Garbaczewskich z Siedlec, którzy po podjęciu służby wojskowej uporządkowali swoje sprawy i ponownie stanęli w kickbokserskie szranki. Liczyłem na złoto mojego podopiecznego z Rebelii Kartuzy Kamila Matei, który w finale przegrał z Mateuszem Niżejewskim. Z tym werdyktem trudno było mi się jednak pogodzić. A z nowych twarzy warto zwrócić uwagę na Anetę Święch z Otwocka, która w finale kategorii do 55 kg stoczyła bardzo interesującą walkę - podsumował Patryk Zaborowski.
 
Do najlepszych klubów turnieju w Kartuzach należały - Łaski Klub Sztuk Walki, Zamek Kurzętnik i TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce.

Sędzią głównym był Ryszard Zawistowski, a delegatem związku Krzysztof Kaproń.
Na poszczególnych planszach funkcje kierowników pełnili Krzysztof Kacperski, Janusz Wielgosz i Waldemar Hajducki.

Wyniki finałów Mistrzostw Polski Seniorów:
-50kg Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk) - Paulina Żółkiewicz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) TKO 1
-55kg Aneta Święch (KO Team Otwock) - Katarzyna Kalka (Alkon Szczecin) 3:0
-60kg Klara Kleczkowska (KT Legia Warszawa) - Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) TKO 2
-65kg Adrianna Dworniak (KT Legia Warszawa) - Agata Piechowicz (Klub Bokserski Legia Warszawa) 3:0
+70kg Natalia Panas (Palestra Warszawa) - Magda Marczak (Klub Sportowy PROSNA Kalisz) TKO 1
-57kg Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra) - Maciej Kurpiewski (KO Team Otwock) TKO 2
-63kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) - Jakub Szyszka (Ożarowska Szkoła Kickboxingu) TKO 2
-69kg Mateusz Niżejewski (LKSW Pomorze Świnoujście) - Kamil Mateja (PCNP Rebelia Kartuzy) 3:0
-74kg Roger Garbaczewski (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) - Adrian Durma (Elbląski Klub Karate) 3:0
-79kg Mateusz Kowalski (Champion Gdańsk) - Jacek Miszta (Klub Sportowy DRAGON Starachowice) 3:0
-84kg Łukasz Puczyński (PCNP Rebelia Kartuzy) - Sebastian Domański (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) 3:0
-89kg Maciej Garbaczewski (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) - Patryk Muller (Gdański Klub Kick Boxingu DUET) 3:0
-94kg Michał Grzesiak (Center Team Odolanów) - Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) 2:1
+94kg Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra) -
Patryk Proszek (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra) 3:0

Złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów
-50kg Alicja Siebyła (Klub Sportowy DRAGON Starachowice)
-55kg Beata Affek (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)
-60kg Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice)
-65kg Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino)
-70kg Magda Gołębowska (Łaski Klub Sztuk Walki)
+70kg Angelika Szczepańska (Łaski Klub Sztuk Walki)
-57kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)
-63kg Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo)
-69kg Miłosz Tessmer (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)
-74kg Dawid Siek (KS Sporty Walki Piła)
-79kg Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik)
-84kg Paweł Kendziorski (Zamek Kurzętnik)
-89kg Michał Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)
-94kg Adam Piegoński (Sparta Czajków)
+94kg Mateusz Kaczanowski (SKF Boksing Zielona Góra)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL