Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

MP w Kickboxingu: mistrzowie full contact trzymają się bardzo mocno

15.04.2019
MP w Kickboxingu: mistrzowie full contact trzymają się bardzo mocno
MP w Kickboxingu: mistrzowie full contact trzymają się bardzo mocno


Aż 11 złotych medalistów ubiegłorocznych MP w Kaliszu obroniło na ringu w podpoznańskim Swarzędzu tytuły w Mistrzostwach Polski Seniorów w kickboxingu w formule full contact. W turnieju imienia zasłużonego trenera Jacka Dreli startowali także juniorzy starsi i młodsi.


- Nie ma rewolucji, jest ewolucja! O to mi chodzi, żeby kadrowicze stale się rozwijali, a także coraz mocniejsi byli także pretendenci do reprezentacji. Świetne walki stoczyli Paulina Saczuk, Rafał Nguyen Van i Tomasz Przybylski. Robert Krasoń, Mateusz Kubiszyn i Karolina Mośko jak profesorowie, ale chyba największy progres u Sylwii Lewandowskiej, która pokonała bezdyskusyjnie Mistrzynię Świata light contact Anię Knobel – mówił trener drużyny narodowej Biało-Czerwonych Radosław Laskowski.

Po kolejne krążki z najcenniejszego kruszcu sięgnęli m.in. wybrani najlepszą zawodniczką i zawodnikiem Paulina Saczuk (-56kg) i Rafał Nguyen Van (-67kg).

- Każda kategoria wagowa u kobiet była świetnie obsadzona w finałach, warto wspomnieć takie nazwiska jak: Leśnik, Bałanda, Rogala, Dziedzic oraz Czerwińska i Mośko. Pojedynki o złote medale w wykonaniu pań w tym roku wyglądały bardzo ciekawie. Tym bardziej doceniam ogromne wyróżnienie mnie i jest to jeszcze większy zastrzyk motywacji do ciężkiej pracy. Jeśli chodzi o mój finał z Martą Pyrą, dałyśmy dobrą walkę. To była bardzo dynamiczna i zacięta potyczka, wszystko z moim narożnikiem mieliśmy pod pełną kontrolą. Za 2 tygodnie wystąpią w MP K-1 w Sanoku, w maju Akademickie MP w K-1, a następnie Puchar Świata w Budapeszcie lub Rimini w full contact. W Lipcu czeka mnie ważna impreza - Akademickie Mistrzostwa Europy w K-1. Jesienią Mistrzostwa Świata full contact w Turcji. Mam nadzieję i dołożę wszelkich starań, aby to był dobry rok startowy - powiedziała Paulina Saczuk, która po raz 3 z rzędu wygrała Mistrzostwa Polski.

- Dla mnie to drugi tytuł wśród seniorów, a najlepszym zawodnikiem zostałem wybrany pierwszy raz w tej kategorii wiekowej. Najtrudniejsza była walka półfinałowa z dopiero rozpoczynającym seniorskie starty Mateuszem Dymkiem, medalistą MŚJ i MEJ. Finał z Tomaszem Micigolskim był powtórką z roku poprzedniego. Wygrałem wysoko na punkty, nie pozostawiłem wątpliwości, jednak nie był to łatwy pojedynek. W pierwszej rundzie walczyłem zbyt zachowawczo, w drugiej - po wskazówkach narożnika - zaznaczyłem swoją przewagę, a w ostatniej konsekwentnie realizowałem założony plan - dodał Rafał Nguyen Van.


Oprócz nich pasy mistrzowskie zachowali Przemysław Kacieja (-63,5kg), Jakub Pokusa (-71kg), Tomasz Przybylski (-75kg), Robert Krasoń (-81kg), Mateusz Kubiszyn (przeszedł z wagi -86kg do -91kg) oraz Karolina Mośko (-48kg), Sylwia Lewandowska (-52kg), Emilia Czerwińska (-60kg) i Karolina Dziedzic-Gruszowska (-70kg). W finale tym razem porażki doznał Robert Niedźwiedzki (-57kg), a z różnych powodów nie startowali m.in. Rafał Gąszczak (-91kg) i Szymon Dwornikowski (+91kg).

W walkach finałowych Jakub Pokusa wygrał z Adrianem Sulewskim, a Tomasz Przybylski z Kacprem Walczakiem.

- Turniej kosztował mnie dużo energii, ale pomimo przeciwności udało mi się obronić, a w zasadzie po raz kolejny zdobyć tytuł Mistrza Polski. Dziękuje przeciwnikom Szymonowi Salachnie i Adrianowi Sulewskiemu za mocne walki – powiedział Jakub Pokusa, zaś Tomasz Przybylski dodał: - Zdecydowanie trudniej było zdobyć po raz pierwszy złoto seniorskie w full contactcie. Miejsce w kadrze Polski oraz rok startów na arenie międzynarodowej sprawiły, że podchodząc do tegorocznych MP po prostu wiedziałem, że wygram i byłem bardziej pewny siebie niż w 2018 roku. W drugiej rundzie finału doprowadzilem rywala do liczenia, pojawiła się możliwość zakończenia walki przed czasem, lecz nie dążyłem do tego za wszelką cenę i ostatecznie zwyciężyłem wysoko na punkty u każdego z sędziów.

W najniższej kategorii -57kg Damian Roll pokonał w finale przed czasem broniącego tytułu Roberta Niedźwiedzkiego. To był rewanż za finał MP 2018.

- Udało mi się trafić prawym sierpem, Robert upadł i był liczony, ale wstał, za co szacunek dla niego. Ponownie ruszyłem, a narożnik rywala przerwał walkę – stwierdził Damian Roll dla którego to pierwsze seniorskie złoto w full contact. W ubiegłym roku wywalczył srebro MP w K-1. Natomiast Robert Niedźwiedzki mówił: - Mam sporo różnych obowiązków zawodowo-osobistych, od 6 miesięcy jestem szczęśliwym ojcem pięknej córki Wiktorii, dlatego trudno mi wrócić do najlepszej formy sportowej, któregoś pięknego dnia znów będę numerem 1 w wadze lekkiej.

W wadze -60kg po zwycięstwo sięgnął Krzysztof Olszewski, który jak powiedział zwykle walczy w K-1 i muay thai, a w Swarzędzu zdecydował się wystąpić w wersji full contact. - Z uwagi na kontuzję nogi wystartowałem po 1,5-rocznej przerwie od jakichkolwiek walk. Finałowa była ciężka, ale już wszedłem w turniej i zawalczyłem lepiej niż w półfinale. Z każdym pojedynkiem będę nabierał pewności siebie po długiej absencji i chciałbym wystąpić w MŚ.

Nie zawiedli tacy faworyci jak niezwykle utytułowani Robert Krasoń i Mateusz Kubiszyn (mimo zmiany kategorii). W wadze +91kg w ostatnich latach wygrywali Oskar Skupień, Rafał Gąszczak i Paweł Strykowski. Być może triumf pierwszego z wymienionych sprawi, że pojawił się lider? – Mam nadzieję, że nim zostanę. Cieszę się z kolejnego złota, choć mój start stał pod znakiem zapytania, bowiem od kilku dni zmagam się z grypa i gorączką. W finale miałem strasznie niewygodnego przeciwnika i trzeba było uważać żeby nie trafił, bo walnięcie miał potężne – powiedział Oskar Skupień.

Bardzo zawiedziony był znakomity kickboxer Łukasz Wichowski (-81kg), który z powodu kontuzji nie wyszedł do półfinału z Dawidem Zaborowskim i tym samy nie doszło do hitowego pojedynku z Robertem Krasoniem.

- Po jednej wygranej walce przywożę jedynie kontuzję i przymusową przerwę od kickboxingu. Na szczęście ręka nie jest złamana. Coś się wydarzyło w wyniku uderzenia. Ale jestem też strasznie dumny, bowiem moja siostra Lucyna wygrała rywalizację w wadze -56kg juniorek młodszych – przyznał.

W juniorach wyróżnienie zostali: starsi – Kamila Dusza (Radomski Klub kickboxingu) i Rafał Wójcik (X Fight Piaseczno), młodsi - Laura Zgolińska (KKS Sporty Walki Poznań) i Oskar Dąbrowski (Prosna Kalisz).

- Trenuję od półtora roku, a to był mój drugi start i pierwsze zwycięstwo w MP full contact. W zeszłym roku zdobyłam wicemistrzostwo, zaś w MŚ we Włoszech zdobyłam brąz. Walczę także w light contact, w moim dorobku jest 2 miejsce w kategorii -65kg podczas MP 2018 – powiedziała Kamila Dusza, która jest uczennicą 2 klasy liceum w Radomiu o profilu biologiczno-chemicznym.

Rafał Wójcik w debiucie w FC i kat. -67kg wygrał 3 walki, z których 2 przed czasem – w 2 i 1 rundzie. – O sukcesie w finale przesądziła zapewne umiejętność wyprowadzania wysokich kopnięć, którym sprowadziłem rywala na deski – dodał kickboxer uczący się na kierunku ratownictwo medyczne.

Z sukcesy cieszyła się również Laura Zgolińska, uczennica szkoły we Wrześniu o profilu wojskowym. – Byłam zdeterminowana, aby po ciężkich przygotowaniach wygrać, poza tym pomagali mi trenerzy Radosław Laskowski i Wojciech Kierstein.

W juniorach starszych, poza wymienionymi Rafałem Wójcikiem i Kamilą Duszą, złote medale zdobyli -54kg Damian Gawłowski (KS Ziętek Team Kalisz), -60kg Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań), -63,5kg Dawid Kleinert (Klub Sportowy Prosna Kalisz), -71kg Tomasz Lasota (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center), -75kg Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik), -81kg Miłosz Grabowski (Prosna Kalisz), -86kg Rafał Zdebik (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów), -91kg Christian Kurzaj (Prosna Kalisz), +91kg Beniamin Jamroziak (Ziętek Team Kalisz) oraz -48kg Marta Skuza (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -56kg Nicola Kaczmarek (Prosna Kalisz), -60kg Weronika Szymczak (LZS Poprawa Siedlików) i +70kg Justyna Ciborska (GSWW Najemnik Gliwice).

W juniorach młodszych złotymi medalistami, oprócz Oskara Dąbrowskiego (-75kg) i Laury Zgolińskiej (+60kg), zostali -51kg Wiktor Trajnowski (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski), -57kg Patryk Bodzek (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -60kg Adrian Sęderecki (KS Ziętek Team Kalisz), -63,5kg Igor Wełnowski (Smok Toruń), -67kg Dominik Głowacki (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław), -71kg Piotr Krasuski (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -81kg Maciej Mościcki (KSW Łuków), +81kg Hubert Nowak (SKF Boksing Zielona Góra) oraz -48kg Natalia Zarzycka (KSW Łuków), -52kg Marta Pawlikowska (KSW Łuków), -56kg Lucyna Wichowska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) i -60kg Oliwia Ściągaj (X Fight Piaseczno).

W klasyfikacji klubów wygrał KKS Sporty Walki Poznań przed KS Prosna Kalisz i KS Ziętek Team Kalisz

Wyniki walk finałowych, na pierwszym miejscu zwycięzcy
-57kg Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) - Robert Niedźwiedzki (KS Ziętek Team Kalisz)
-60kg Krzysztof Olszewski (Palestra Warszawa) - Maciej Mucha (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów)
-63,5kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) - Sebastian Samiła (Alkon Szczecin)
-67kg Rafał Nguyen Van (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) - Tomasz Micigolski (KKS Sporty Walki Poznań)
-71kg Jakub Pokusa (KKS Sporty Walki Poznań) - Adrian Sulewski (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański)
-75kg Tomasz Przybylski (LZS Poprawa Siedlików) - Kacper Walczak (Waleczna Lubelszczyzna Lublin)
-81kg Robert Krasoń (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) - Dawid Zaborowski (KS Ziętek Team Kalisz)
-86kg Tomasz Borowiec (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) - Paweł Tomczak (LZS Poprawa Siedlików)
-91kg Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań) - Szymon Wąs (GSWW Najemnik Gliwice)
+91kg Oskar Skupień (KS Ziętek Team Kalisz) - Artur Kubiak (KKS Sporty Walki Poznań)

-48kg Karolina Mośko (KKS Sporty Walki Poznań) - Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk)
-52kg Sylwia Lewandowska (KKS Sporty Walki Poznań) - Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański)
-56kg Paulina Saczuk (AZS AWF Warszawa) - Marta Pyra (KKS Sporty Walki Poznań)
-60kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Monika Puzio (Krakowska Szkoła Sportowa Smok)
-65kg Kamila Bałanda (Champion Gdańsk) - Pola Rogala (AZS AWF Warszawa)
-70kg Karolina Dziedzic-Gruszowska (UKS Diament Pstrągowa) - Karolina Juja (KKS Sporty Walki Poznań)
+70kg Beata Leśnik (Sądeckie Towarzystwo Sportowe Superfighter Nowy Sącz) - Weronika Walczak (Klub Sportowy Prosna Kalisz)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL