Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

ME Juniorów, Kadetów i Dzieci: Polacy awansowali do finałów i półfinałów na Węgrzech

29.08.2019
ME Juniorów, Kadetów i Dzieci: Polacy awansowali do finałów i półfinałów na Węgrzech
ME Juniorów, Kadetów i Dzieci: Polacy awansowali do finałów i półfinałów na Węgrzech

Po kilkadziesiąt pojedynków każdego dnia rozgrywają reprezentacji Polski w odbywających się Győr Mistrzostwach Europy Juniorów, Kadetów i Dzieci w Kickboxingu. Biało-Czerwoni już awansowali do finałów i półfinałów. Przed nami decydująca część rywalizacji w najważniejszych zawodach sezonu 2019. Potyczki o złote medale zaplanowane są na piątek i sobotę. A o to jak wygląda sytuacja w poszczególnych formułach walki i kategoriach wiekowych:


Kick light juniorów (trenerzy Grzegorz Engel, Bolesław Nowak)
W półfinale zobaczymy sześcioro naszych reprezentantów. Szczególnie się wyróżnił Grzegorz Błotnicki (-63kg), a awans wywalczyli także Adam Dąbrowski (-79kg), Julia Durkiewicz (+70kg) po triumfie w walce z Irlandką Jordan Doran i Zuzanna Kalbarczyk (-65kg), która pokonała Irlandkę Edaoin McCrave 2:1. W strefie medalowej są również Filip Chmera (-94kg) i Marcin Dolecki (+94kg). W ćwierćfinale porażki ponieśli Natalia Piętka (-50kg), Maja Popczyk (-55kg), Amelia Cymerman (-60kg) i Miłosz Tessmer (-69kg).

Zuzanna Kalbarczyk: Zrewanżowałam się rywalce z Irlandii za majową porażkę w finale Pucharu Świata. W półfinale spotkam się z Węgierką Nikolett Mezei, nigdy z nią nie walczyłam. Szkoda mi ćwierćfinału w pointfightingu, bowiem przegrałam jednym punktem z bardzo dobrą zawodniczką niemiecką. Trochę szczęścia zabrakło.

Full contact juniorów (trener Włodzimierz Trzeciak)
W półfinałach dwie walki wygraliśmy i dwie przegraliśmy. Co najmniej srebrne medale mają zapewnione juniorka młodsza Marta Pawlikowska (-52kg), która pokonała Rosjankę Olgę Terentyevą i juniorka starsza Laura Zgolińska (-70kg) po zwycięstwie z reprezentantką gospodarzy Doriną Kleinheisler. O złoto będą walczyć też Oliwia Ściągaj i Kamila Dusza. W czwartek o wejście do finału walczyć będą jeszcze Oskar Dąbrowski, Rafał Wójcik, Tomasz Lasota i Weronika Szymczak. Brązowe medale zdobyli natomiast w juniorach starszych w wadze -52kg Nicola Kaczmarek i -60kg Patryk Możdżyński. Obydwoje przegrywali z Rosjanami.

Low kick juniorów (trenerzy Marek Jasiński i Tomasz Szczepaniuk).
Pojedynki w 1/2 finału wygrali w kategorii -48kg juniorka młodsza Dominika Chylińska (pokonała Węgierkę Lillę Szeleczki) i w wadze -60kg juniorka starsza Julia Gierejko (wygrała z Rosjanką Tatianą Cherednichenko).
Brązowe medale wywalczyli : juniorzy młodsi -81kg Jan Kuczmaja, juniorzy starsi -51kg Michał Haiwka i -56kg Paulina Grzegórska. Wszyscy troje zostali pokonani przez Rosjan.
W czwartek w półfinałach walczą Igor Wełnowski, Kacper Adamczewski i Michał Kuźniak.

K-1 juniorów (trener Łukasz Rola)
W czwartek Polacy stoczyli 5 walk półfinałowych. Do półfinałów weszli juniorzy starsi -51kg Piotr Woźniak, -60kg Adrian Gunia i -60kg Martyna Kierczyńska. Piotr Woźniak wygrał z Rumunem Ciprianem Sofianem, Adrian Gunia z Serbem Bogdanem Draskoviciem, zaś Martyna Kierczyńska z Węgierką Viktorią Szilagyi. Finał ma też Oliwia Gajewczyk, juniorka młodsza kategoria +60kg.
Brązowe krążki zdobyli w juniorach młodszych -51kg Stanisław Brzozowski (po porażce z Rosjaninem Astemirem Mataevem) i w juniorach starszych -56kg Beata Affek (przegrana z Rumunką Alexandrą Andrea Cebuc).
W półfinałach są jeszcze juniorzy starsi -67kg Gracjan Rzepa, -71kg Dawid Siek, -86kg Adam Tutaj i Filip Zawłocki, a także juniorzy młodsi Stanisław Urbanowicz (-57kg) i Miłosz Baran (-67kg).

Martyna Kieryczyńska: Walkę półfinałową wygrałam jednogłośnie po 3 rundach. O moim zwycięstwie przesądziło to, że szłam do przodu, mocno atakowałam przeciwniczkę, która z kolei się cofała. W finale mam rywalkę z Bułgarii. Wcześniej w karierze juniorskiej zdobywałam już wicemistrzostwo świata w 2018 roku oraz 2-krotnie wicemistrzostwo świata w muaythai.

Light contact juniorów (trener Tomasz Janowicz)
Przed czasem swoje walki ćwierćfinałowe wygrali w wadze -69kg Oskar Zawiślak z Czechem Viktorem Zilą i w kategorii -79kg Krystian Rzepka z Rosjaninem Nikitą Prokopyevem. Dla Oskara to był drugi pojedynek w turnieju, a dla Krystiana pierwszy. W półfinałach wystąpią jeszcze Filip Chmera i Marcin Dolecki.
W innych pojedynkach, których stawką było wejście do półfinału, w wadze -74kg Norbert Kusz przegrał z Irlandczykiem Ianem Oflynnem, +70kg Kinga Komorowska z Irlandką Ryan Niamh i -50kg Nikola Kaleta z Rosjanką Aleną Pichuzhkiną.

Pointfighting juniorów (trener Rafał Karcz)
Niestety nasza kadra wraca bez medalu. Najbliżej zapewnienia sobie miejsca na podium była Zuzia Kalbarczyk, która minimalnie przegrała jednym punktem 15:16 z Niemką. Angelina Czekalla z kolei wcześniej wyeliminowała wielokrotną mistrzynię świata Włoszkę Gaie Visentin. Maciej Kasprzyk wygrał jedną walkę, niestety w kolejnej przegrał z Włochem Nicolą Bellemo i nie znalazł się w strefie medalowej. Pozostali odpadli w 1/8 finału. W sobotę walczymy w zawodach drużynowych.

Kick light kadetów (trenerzy Rafał Mazurowski i Piotr Nasulewicz)
W czwartek rozgrywane były pojedynki ćwierćfinałowe i z reprezentacji kadetów kick light do półfinałów awansowało 7 zawodników. Wszyscy mają zagwarantowane brązowe medale, a są to Armin Wilczewski, Miłosz Bogucki, Wioleta Grodzka, Julia Stasiuk, Wiktoria Ziober, Cezary Aderek i Oliwia Czader.
W wadze +69kg kadetów starszych Armin Wilczewski pokonał Słowaka Juraja Hrivnaka, -52kg Cezary Aderek wygrał z innym słowackim zawodnikiem Alexem Drvarem, -60kg Julia Stasiuk zwyciężyła przeciwniczkę z Grecji Ioanną-Paraskevi Panagiotou, -42kg Oliwia Czader pokonała Węgierkę Lillę Nagy, -46kg Wioleta Grodzka wygrała z Greczynką Konstantiną Stamati, zaś +65kg Wiktoria Ziober zwyciężyła w potyczce z Węgierką Klaudią Pataki. Natomiast w wadze -57kg awans wywalczył Miłosz Bogucki.

Light contact kadetów (trenerzy Zenon Pawlikowski i Agnieszka Turchan)
Do półfinałów zakwalifikowali się Oliwia Czader, Julia Stasiuk, Natalia Mackiewicz, Michał Kaczor i Jakub Płachta. Natomiast w kadrze dzieci w pointfightingu w półfinałach są Paweł Bączek i Paweł Bielecki.
W czwartkowych ćwierćfinałach kadetów starszych w kat. -42kg Michał Kaczor pokonał Greka Michaila Panopoulosa, -55kg Natalia Mackiewicz wygrała z Brytyjką Grace Chandler, -60kg Julia Stasiuk pokonała Irlandkę Lucę Rozsę.

Pointfighting kadetów (trenerzy Emilia Szabłowska, Mateusz Dylawerski)
Niestety nie udało się zdobyć medali indywidualnie, ale czekamy na sobotnią rywalizację drużynową, w której walczy jedna dziewczynka i czterech zawodników. Każdy walczy jedna rundę, a punkty się sumują.
W czwartek mieliśmy cztery ćwierćfinały, niestety ze względu na uraz po walce w light contact musiała wycofać się Michelle Maier (-60kg) i nie walczyła z Bułgarką Kaliną Boiadzhievą. Najbliżej medalu był Marcin Włoga, który przegrał zaledwie jednym punktem w wadze -69kg ze Słoweńcem Tilenem Repiną. Łącznie mieliśmy w najlepszej ósemce ME aż 10 swoich przedstawicieli. Poziom jak zwykle w pointfightingu był bardzo wysoki. Widać, że powoli zbliżamy się do czołówki światowej, ale potrzeba czasu, by dało się ten progres przełożyć na medale na tak mocnej imprezie.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL