Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych – prawie 200 kickboxerów z 48 klubów

09.03.2020
Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych – prawie 200 kickboxerów z 48 klubów
Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych – prawie 200 kickboxerów z 48 klubów

Prawie 200 kickboxerów z 48 klubów wystąpiło w weekend w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Krynicy Zdroju. Wśród najlepszych znaleźli się m.in. Adrian Durma (Państwowa straż pożarna w Elblągu), Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji) i Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji).


Jesienią w Chotowej (powiat dębicki) na Podkarpaciu odbyły się Mistrzostw Polski Służb Mundurowych, w których bardzo dobrze spisali się m.in. Iwona Nieroda (Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie), wspomniany Adrian Durma i Piotr Odważny (Reprezentacja Polskiej Policji). W trakcie zawodów w Grand Chotowa Hotel Spa & Resort zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy 18 Dywizją Zmechanizowaną im. gen. Broni Tadeusz Buka z siedzibą w Siedlcach a Polskim Związkiem Kickboxingu. Parafowali je gen. dyw. Jarosław Roman Gromadziński, dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej i ppłk w st. spocz. Jerzy Bassa, Wiceprezes PZKB.

W Pucharze Polski w Krynicy Zdroju rywalizowano w formułach kick light, pointfighting i K1 Rules. Zdecydowaną większość uczestników stanowili seniorzy, ale nie zabrakło również weteranów. W kick ligh złote medale zdobyli Teresa Baldowska (Reprezentacja Polskiej Policji) w wadze -65kg, Leszek Wojciechowski (KM PSP Zielona Góra) -84kg i Janusz Zielak (OSP Girzyce) -94kg. Natomiast w pointfightingu triumfowali Teresa Baldowska oraz Adrian Drosik (OSP Otyń) -84kg, Krzysztof Zdancewicz (15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy) -94kg i Mirosław Smętek (KMP Nowy Sącz) +94kg.

W seniorach w dwóch kategoriach wagowych -74kg i -79kg w pointfightingu zwyciężył Adrian Durma, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Sarajewie. W serbskiej stolicy zdobył brąz w wersji light contact w wadze -74kg.

- W Krynicy stoczyłem 4 walki w pointfightingu oraz 3 w kick light. Wszystkie 7 wygrałem i w każdej z nich zwyciężyłem przed czasem. Dzięki temu zostałem uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. W K1 Rules nie startowałem, ponieważ na dwa tygodnie przed Pucharem zostałem wysłany na kurs chemiczny w okolice Olsztyna i nie miałem możliwości trenowania tej formuły. Jeśli chodzi o całościową ocenę, rywale byli dobrzy, na czele z Szymonem Grabowskim czy Konradem Furmankiem, ale ja jestem w dobrej formie. To były ciekawe i wszechstronne zawody z udziałem zawodników z różnych formacji mundurowych i stylów walki. Mam satysfakcję, bowiem czułem się mocny i jednocześnie było to dla mnie sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski - mówi reprezentant Państwowej Straż Pożarnej w Elblągu.

Oprócz Adriana Durmy, z elbląskiego Oddział Żandarmerii Wojskowej startował Igor Abrusiewicz i wywalczył brąz w tej samej formule PF w kategorii -94kg. Oprócz niego na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Bośni i Hercegowiny Bojan Teletina (Directorate for Coordination of Police Bodies of Bosnia and Herzegovina). Pierwszy był Adam Chrzanowski (Reprezentacja Polskiej Policji), a drugi Paweł Mikołajewski (Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie).

Organizatorami pucharowych zmagań był Polski Związek Kickboxingu i UKS Evan Nowy Sącz, który reprezentowała utytułowana Ewa Bulanda.

- W pierwszej edycji Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych wywalczyłam 4 złote medale. Wystąpiłam z konieczności w wadze -55kg i rywalizowałam z zawodniczką ciężką o 5 kg. Pojedynek w kick light zakończył się w 1 rundzie przez przewagę techniczną. W Krynicy się urodziłam i wychowałam, ale od 11 lat mieszkam w Nowym Sączu. Wychodząc do walki nie mam już żadnej presji. Oczywiście każdy chciałby wygrywać, lecz w tym momencie nie czuję "parcia", mam bardzo "luźną" głową. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjny, wszystko wypadło dobrze, myślę, że większość osób była zadowolona, a pod względem liczby startujących 198 osób to zaledwie o 4 mniej niż na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych - podkreśliła Ewa Bulanda.

W "plusie" w kick light i K-1 Rules wygrywał Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji).

- W K-1 wygrałem pojedynek w półfinale, ale niestety nie doszło do finału, bowiem Stanisław Ślusakowicz doznał kontuzji w walce półfinałowej. W turnieju na zasadach kick light zwyciężyłem w 3 pojedynkach. Pierwszą walkę wygrałem w pierwszej rundzie przewagą punktów, drugą wygrałem w drugiej rundzie również przewagą punktów, a w finale byłem lepszy na punkty od Macieja Garbaczewskiego (18 Dywizja Zmechanizowana). Na co dzień reprezentuję "Strefę Sportów Walki Rzeszów". W kickboxingu walczę tylko co roku w zawodach służb mundurowych, pod warunkiem, że termin nie pokrywa się z zawodową walką MMA - przyznał zdobywca tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski Służb Mundurowych.

Ciekawym wydarzeniem był występ Grzegorza Błotnickiego z A&W Team Obrowo, który jeszcze do niedawna walczyła w juniorach. W 2019 roku sięgnął po złoto Mistrzostw Europy kick light, a w 2018 roku po srebro Mistrzostw Świata. W Krynicy kickboxer 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej triumfował w K1 Rules w wadze -67kg. W finale pokonał Sylwestra Błędowskiego (18 Dywizja Zmechanizowana).

- W K-1 stoczyłem 2 walki, zaś w kick light zająłem 2 miejsce po 3 pojedynkach. To moje początki w seniorach, do tej pory za mną 7 walk. Jeśli chodzi o finał K-1, dałem lepszą walkę nawet niż się spodziewałem, chociaż byłem już trochę rozbity. Z kadry juniorów nie było innych zawodników, natomiast z 8 Brygady startował również Marcin Lewandowski w pointfightingu i wywalczył złoto w -84kg i brąz w -89kg - powiedział Grzegorz Błotnicki.

W K-1 kat. -81kg zwyciężył Mistrz Polski Kamil Lamczyk (18 Dywizja Zmechanizowana). - Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym my, żołnierze, możemy brać udział w takich wydarzeniach jak Puchar Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Chylimy czoła przed Panem Jerzym Bassą oraz Gen. Jarosławem Gromadzińskim. Dziękuję w imieniu całej Wojskowej sekcji Podhalańczyk. Półfinałową walkę stoczyłem z Przemysławem Mechem, żołnierzem służącym w Chełmie. Natomiast w finale wygrałem z Krzysztofem Stawirskim. I to był ciężki pojedynek, wiedziałem, że jest dobrym zawodnikiem, gdyż na Mundurowych Mistrzostwach Polski również spotkaliśmy się w finale i też udało mi się wygrać. Nasza Sekcja przywiozła worek medali - dodał.

W skład 18 Dywizji Zmechanizowanej wchodzą kickboxerzy z 18 Batalionu Dowodzenia, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Złoci medaliści Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych:

K1 Rules
+91kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji)
-91kg Grzegorz Lenart (Reprezentacja Polskiej Policji)
-86kg Mateusz Pasiak (Zakład Karny Siedlce)
-81kg Kamil Lamczyk (18 Dywizja Zmechanizowana)
-75kg Roger Garbaczewski (18 Dywizja Zmechanizowana)
-71kg Daniel Czeluśniak (OSP Łużna)
-67kg Grzegorz Błotnicki (8 KP BOT)
-63,5kg Dawid Kotara (18 Dywizja Zmechanizowana)

-70kg Karolina Juja (Reprezentacja Polskiej Policji)
-65kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji)
-60kg Justyna Haba (3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej)
-52kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Kick light

+94kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji)
-94kg Kamil Sęk (2 Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz, Wojsko Polskie)
-89kg Dawid Surmiak (18 Dywizja Zmechanizowana)
-84kg Piotr Czosnyka (18 Dywizja Zmechanizowana)
-79kg Dawid Seńko (Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie)
-63kg Radosław Kuzia (64 Batalion Lekkiej Piechoty Płock)

-70kg Agata Piechowicz (Ochotnicza Straż Pożarna)
-65kg Agata Piechowicz (Ochotnicza Straż Pożarna)
-60kg Ilona Przystalska (Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia Toruń)
-55kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)
-50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Pointfighting

+94kg Damian Szafran (15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy)
-94kg Adam Chrzanowski (Reprezentacja Polskiej Policji)
-89kg Patryk Lewandowski (8 KP BOT)
-84kg Szymon Grabowski (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu)
-79kg Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna w Elblągu)
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna w Elblągu)
-69kg Michał Piwko (Służba Ochrony Państwa)

-65kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji)
-60kg Ilona Działa-Ćwiek (Reprezentacja Polskiej Policji)
-50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL