Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Reprezentacja w kickboxingu wraca do treningów, głównym celem ME w Turcji

03.07.2020
Reprezentacja w kickboxingu wraca do treningów, głównym celem ME w Turcji
Reprezentacja w kickboxingu wraca do treningów, głównym celem ME w Turcji
Trwa odmrażanie polskiego sportu po wielotygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem. Zarząd Polskiego Związku Kickboxingu uchwalił zmiany w programie Mistrzostw Polski – wszystkie turnieje odbędą się jesienią. Nasi reprezentanci niemal we wszystkich formułach już wznowili przygotowania do Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w grudniu w tureckiej Antalyi.

Z powodu pandemii przeprowadzenie zawodów rangi MP zostało wyznaczone na wrzesień i październik. W ciągu 5 tygodni kibice obejrzą w akcji wszystkich najlepszych krajowych zawodników i zawodniczki. Mistrzostwa Polski w formule low kicku odbędą się w dniach 18-20 września w Starachowicach, full contact - 2-4 października w Drezdenku, K-1 Rules - 9-11 października w Ełku, light contact i pointfighting - 16-18 października w Nowym Mieście Lubawskim oraz kick light - 23-25 października w Płocku. Turnieje rozgrywane będą z zachowaniem wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sportu oraz z zachowaniem wewnętrznych, dodatkowych przepisów PZKB związanych z epidemią.

Krajowe mistrzostwa w poszczególnych wersjach kickboxerskiej walki będą stanowiły ważny etap przygotowań do ME Seniorów, które zostały przesunięte o kilka tygodni i odbędą się od 5 do 13 grudnia w Turcji.

Kadra narodowa full contact, pod wodzą trenerów Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina, spotkała się w dniach 19-21 czerwca w ośrodku Olandia w miejscowości Prusim położonej nad Jeziorem Kuchennym w gminie Kwilcz w Wielkopolsce. Odbywały się tam również treningi dla zawodników niepełnosprawnych. To podopieczni Sebastiana Górniaka z KKS Sporty Walki Poznań & Fundacja Balian Sport.

- Pierwszy raz byliśmy w Olandii, a wśród trenujących znaleźli się: Karolina Mośko, Marta Pyra, Sylwia Lewandowska, Laura Zgolińska, Karolina Juja, Aleksandra Mądraszewska, Kamila Bałanda, Gabriela Laskowska, Nicola Kaczmarek oraz Patryk Możdżyński, Maksymilian Kamiński, Oskar Dąbrowski, Robert Niedźwiedzki, Krzysztof Olszewski, Damian Roll, Sebastian Samiła, Mateusz Dymek, Jakub Pokusa, Tomasz Przybylski, Robert Krasoń, Mateusz Kubiszyn, Tomasz Borowiec, Oskar Skupień i Tomasz Micigolski. Z podstawowego składu zabrakło kilku osób, m.in. Emilii Czerwińskiej i Przemysława Kaciei – mówi główny selekcjoner reprezentacji Radosław Laskowski.

Gośćmi specjalnymi tego zgrupowania byli prezes PZKB i jeden z najbardziej utytułowanych polskich kickbokserów Piotr Siegoczyński oraz znakomita zawodniczka Dorota Godzina.

- Zaplanowałem kolejne konsultacje przed Mistrzostwami Europy, jednak ze zgrupowania letniego zrezygnowałem. Uważam, że byłoby nie fair, aby kadra narodowa - czyli teoretycznie najlepsi w kraju - byliby przygotowywani przez trenerów kadry na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się na początku października w Drezdenku w województwie lubuskim – dodał Radosław Laskowskim. W MP full contact walczyć będą seniorzy, juniorzy starsi i młodsi.

Pierwszą konsultację szkoleniową mają także za sobą reprezentacji w wersji low kick, których trenerami są Andrzej Garbaczewski i Witold Kostka. Zajęcia odbyły się w Mysłowicach na Śląsku.

- W krótkim zgrupowaniu wzięli udział m.in. Kacper Frątczak, Natalia Stelmowska, Adam Kryszewski i Eliasz Jankowski. W najbliższym czasie w krajowych i międzynarodowych zawodach zabraknie utytułowanej Iwony Nierody-Zdziebko, która jest w ciąży – przyznał trener Andrzej Garbaczewski.

W dniach 8-17 sierpnia planowane jest zgrupowanie w Zakopanem. Z kadry low kick ma wziął udział 12 zawodników, m.in. Paweł Stępień, Michał Królik, Eliasz Jankowski, Łukasz Kaczmarczyk, Adam Kryszewski, Maksymilian Bratkowicz, Dominik Grzenda, Andrzej Jaroszuk, Natalia Stelmowska i Justyna Ciborska.

- W tym samym czasie będą też drużyny narodowe w formułach kick light i K-1. Plan treningowy jest tak ułożony, aby można było przeprowadzić jak najwięcej sesji sparingowych, ponieważ za 5 tygodni będą Mistrzostwa Polski w Starachowicach. Myślę o jeszcze jednym spotkaniu konsultacyjnym, tuż przed zawodami mistrzowskimi, a po MP zdecydujemy o powołaniu nowych zawodników do naszej kadry – dodał szkoleniowiec z Siedlec.

Andrzej Garbaczewski dodał, że prowadzone są rozmowy ws. powrotu Michała Głogowskiego, czyli zawodnika z bogatą karierę kickboxerską. – Przyjeżdża na treningi i jest w dobrej formie. Mam nadzieję, że w MP wystartuje Michał Królik. Z takim zastrzeżeniem zgodziłem się na jego przygotowania z reprezentacją low kick. A jeśli chodzi o wspomniane Zakopane, chcemy zorganizować 6 jednostek sparingowych. Jest tam hala do koszykówki, gdzie z zachowaniem dystansu może sparować kilkadziesiąt osób.

Kadra K-1 Seniorów, prowadzona przez trenera Zbigniewa Prycha, spotka się w Zakopanem w najmocniejszym składzie. – Przyjazd zadeklarowała Mistrzyni Świata Ewa Pietrzykowska oraz Wicemistrzowie Świata Kamila Bałanda i Michał Bławdziewicz. Będą również m.in. Bartek Dołbień, Michał Burdan, Gabriela Kuzawińska, jak również Damian Piskorz, Barbara Nalepka, Sylwia Kaliś, Kamil Rościński, Michał Marszał i jeszcze kilka innych osób. Szykują się bardzo mocne treningi w świetnej grupie.

MP w formule K-1 Rules rozegrane zostaną w dniach 9-11 października w Ełku, 3 tygodnie po MP w low kicku. – Przed mistrzostwami kraju szykuję jeszcze jedną konsultację, poza tym część kickboxerek i kickboxerów wystąpi w Starachowicach. Plany mogą ulec zmianie i wtedy kolejne spotkanie będziemy mieli po zawodach w Ełku. Co do MP low kick, nie zabraniami startu, bo każde takie zawody pomagają w zbudowaniu formy na ME. Turniej w Turcji jest dla nas szczególnie ważny, bowiem to dla eliminacje do The World Games w amerykańskim Birmingham – stwierdził trener Zbigniew Prych.

Jak poinformował Patryk Zaborowski, prowadzący kadrę kick light z Przemysławem Ziemnickim, w okresie od 18 do 24 lipca odbędzie się letni obóz pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu w miejscowości Chmielno koło Kartuz na Kaszubach. Bazą reprezentacji będzie położony na granicy dwóch jezior Ośrodek Szuwarek.

- Na zgrupowanie powołani zostali następujący zawodnicy: -60kg Adrianna Dworniak, -70kg Paulina Stenka, +70kg Natalia Panas oraz -57kg Przemysław Kalisz, -63kg Jakub Szyszka, -69kg Mateusz Niżejewski i Kamil Mateja, -74kg Adrian Durma, -79kg Roger Garbaczewski, -84kg Maciej Garbaczewski i Łukasz Puczyński, -89kg Piotr Wypchał, -94kg Michał Grzesiak, +94kg Rafał Gąszczak – powiedział trener Patryk Zaborowski.

- Łącznie przyjazd zapowiedziało ok. 100 zawodników, a więc szykuje się bardzo solidna dawka pracy treningowej i sparingów. Wielu z kickboxerów to bardzo cenieni zawodnicy – dodał szkoleniowiec. Wspólnie ćwiczyć będą kadrowicze oraz kickboxerzy Duetu Gdańsk, Rebelii Kartuzy i juniorskiej kadry wojewódzkiej Pomorza. Planowane są po 2-3 treningi dziennie, które poprowadzą aktualni i były trener kadry Polski, tj. Patryk Zaborowski, Przemysław Ziemnicki i Tomasz Biernacki, a także Jarosław Madziar i Sylwester Mikułan.

Reprezentacja light contact seniorów, której sztab szkoleniowy tworzą Leszek Jobs i Henryk Piwowar, pod koniec czerwca pracowała podczas konsultacji w Węgrowie pod Warszawą. - Uczestniczyła ścisła kadra plus osoby na własny koszt. Szansę dostali ubiegłoroczni złoci medaliści Mistrzostw Europy Juniorów Krystian Rzepka, Filip Chmera i Oskar Zawiślak – powiedział trener Leszek Jobs.

- Oprócz nich trenowali Marta Pyra, Agata Piechowicz, Adrian Durma, Piotr Wypchał, Patryk Jankowski, Piotr Kołakowski, Jakub Kalinowski, a także sporo grupa osób spoza kadry, jak: Arleta Oleksy, Marta Kichner, Wojciech Buś, Michał Piwko, Daniel Terlecki, Wojciech Pietrzak, Krystian Gortat, Monika Puzio, Krzysztof Sypka, Michał Niemiero i Julia Stasiuk. Wśród kandydatów do występów w pierwszej reprezentacji jest np. Wojciech Buś. Bardzo dobrze pokazał się na ubiegłorocznym Pucharze Polski, ale potem zabrakło go w MP. Jeśli jesienią wystąpi w mistrzostwach kraju to będzie znak, że walczy o wyjazd na ME. Ciężko pracę z treningami pogodzić Adrianowi Sulewskiemu, choć liczę, że wróci do naszej reprezentacji – przyznał Leszek Jobs.

Szkoleniowiec ma w planach mikrocykl treningowy w dniach 10-13 września w Spale. – Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będą krótsze zgrupowania, tj. 3 dni dobrego treningu i 4 dnia odnowa. Miesiąc później kluby Zamek Kurzętnik i Olimpia Nowe Miasto Lubawskie organizują wspólne MP w tym drugim mieście. W listopadzie będzie drugi mikrocykl w Spale, a najlepsi pojadą do Atanlayi.

W Węgrowie trenowały także podopieczne Bartosza Baczyńskiego z kadry pointfighting - Patrycja Jaworska i Zuzanna Ślosorz. – Obie trenowały ze mną, ćwiczyły w tej dwójce, ale także z kilkoma osobami, które wzięły udział gościnnie w naszych treningach. Kolejna konsultacja odbędzie się we wrześniu. Mam nadzieję, że wtedy będzie szersze grono osób. Zawsze staram się organizować zgrupowania w formie otwartej i zapraszam wszystkich zainteresowanych także z innych grup wiekowych – przyznał trener.

W 2019 roku główną imprezą seniorską były Mistrzostwa Świata podzielone na 2 turnieje. W Sarajewie na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Pietrzykowska (56 kg) w formule K1 i Kacper Frątczak (86 kg) w low kicku. Srebrne medale wywalczyli Kamila Bałanda (70 kg) i Michał Bławdziewicz (+91 kg) w K1 oraz Rafał Gąszczak (+94 kg) w light contact. Po brązowe medale sięgnęli: light contact - Marta Pyra (55 kg), Przemysław Kalisz (57 kg), Adrian Durma (74 kg), low kick - Iwona Nieroda-Zdziebko (56 kg), Justyna Ciborska (+70 kg), Piotr Stępień (57 kg) i Adam Kryszewski (75 kg).

Natomiast w Antalyi Rafał Gąszczak (+94 kg) w kick light i Mateusz Kubiszyn (91 kg) w full contact zdobyli złote medale. Srebro wywalczyli: full contact Tomasz Borowiec (86 kg), kick light - Piotr Wypchał (89 kg) i Michał Grzesiak (94 kg). Brązowymi medalistami zostali: pointfighting – Patrycja Jaworska (+70 kg), kick light - Adrianna Dworniak (60 kg), Paulina Stenka (70 kg), Natalia Panas (+70 kg), Roger Garbaczewski (79 kg), full contact - Karolina Mośko (48 kg), Kamila Bałanda (65 kg) i Karolina Dziedzic-Gruszowska (70 kg).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL