Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w K-1: wyróżnienia dla Gajewczyk, Domińczaka, Chylińskiej i Posłowskiego

06.10.2020
Mistrzostwa Polski w K-1: wyróżnienia dla Gajewczyk, Domińczaka, Chylińskiej i Posłowskiego
Mistrzostwa Polski w K-1: wyróżnienia dla Gajewczyk, Domińczaka, Chylińskiej i Posłowskiego
Oliwia Gajewczyk i Oliwer Domińczak w juniorach młodszych oraz Dominika Chylińska i Jakub Posłowski w juniorach starszych – zostali uznani najlepszymi kickboxerami Mistrzostw Polski K-1 Rules, które odbyły się w Ełku w województwie warmińsko-mazurskim.

3-dniowy turniej zgromadził na starcie 190 juniorów i seniorów z 65 klubów. Wcześniej krajowa czołówka rywalizowała m.in. w Mistrzostwach Polski w formule low kick w Starachowicach (Świętokrzyskie) oraz Mistrzostwach Polski w wersji full contact w Drezdenko (Lubuskie).

W niedzielę w Ełku wyróżniona czwórka młodych zawodniczek i zawodników zdobyła złote medale w następujących kategoriach wagowych: Oliwia Gajewczyk (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk)+60kg i Oliwer Domińczak (Legion Głogów) -51kg oraz Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) -52kg i Jakub Posłowski (Legion Głogów) -57kg.

W pojedynkach finałowych Oliwia Gajewczyk wygrała z Kingą Wiśniewską (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna) 3:0, Oliwer Domińczak pokonał Jakuba Galiszewskiego (Klub Sportowy Cross Fight Radom) przez TKO w 1 rundzie, Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) zwyciężyła Ewelinę Peczyńską (Fight Academy Ostrołęka) 3:0, a Jakub Posłowski (Legion Głogów) okazał się lepszy od Oskara Sobańskiego (KO Gym Świebodzice) – RSC w 1 rundzie.

W ubiegłym roku w węgierskim Győr Mistrzyniami Europy w kickboxingu zostały: K-1 Rules - Oliwia Gajewczyk (+60kg, juniorka młodsza) i low kick - Dominika Chylińska (48 kg, juniorka młodsza).

- To już mój drugi tytuł Mistrzyni Polski w formule K-1. W Ełku w finale spotkałam się z Kingą Wiśniewską, z którą 3 tygodnie wcześniej także rywalizowałam na MP low kick w Starachowicach. Wtedy biłyśmy się w ćwierćfinale o wejście do strefy medalowej – powiedziała Oliwia Gajewczyk, która walczyła tym razem w swojej hali i mieście.

- Zsamego przebiegu walki jestem bardzo zadowolona, ułożył się po mojej myśli i wygrałam pewnie 3:0. Przed pojedynkiem czułam się bardzo zestresowana, może dlatego, że występowałam w roli gospodarza i chciałam pokazać się z jak najlepszej strony. Nie ukrywam, że bardzo chciałam zostać najlepsza zawodniczką w juniorach młodszych, gdyż to ogromne wyróżnienie – podkreśliła złota medalistka.

Porównując walki z Kingą Wiśniewską, Oliwia Gajewczyk nie miała wątpliwości: Pojedynek według zasad K-1 był bardziej przemyślany z obu stron, więcej było taktyki i spokoju w naszych poczynaniach. W Starachowicach była większa bijatyka – zaznaczyła 16-letni kickboxerka z Ełku (ur. 1 stycznia 2004 roku), której trenerem klubowym jest Rafał Sztramko.

Wśród juniorów młodszych wyróżniony został Oliwer Domińczak, syn znanego zawodnika i trenera Macieja Domińczaka z Legionu Głogów.

- Jest to mój pierwszy tytuł mistrza Polski w K-1. Wcześniej zdobywałem 5 razy mistrzostwo Polski w muay thai i dwa razy w kick light, a wywalczyłem również brązowy medal mistrzostw świata muay thai w Bangkoku – przyznał 16-letni Oliwer Domińczak, który w Ełku odniósł dwa zwycięstwa.

W półfinale zmierzył się z Filipem Kucharczykiem (Klub Sportowy Bulldog Gorzów), z którym niedawno przegrał w Starachowicach w finale MP low kicku.

- Wtedy przegrałem już w drugiej rundzie wskutek kontuzji nogi (piszczel). W Ełku pokazałem, że to ja jestem lepszy i po twardej walce to moja ręka powędrowała do góry – powiedział Oliwer Domińczak.

W finale jego przeciwnikiem był Jakub Galiszewski. – Zwyciężyłem w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Po uderzeniach kolanami mój rywal był liczony dwa razy i walka zakończyła się przez TKO. Przed zawodami nie spodziewałem się tytułu najlepszego zawodnika, ale dałem dwie bardzo dobre walki, które się wszystkim podobały, również sędziom. Kickboxing i muay thai trenuję od małego. Kiedy byłem jeszcze za młody na starty, tato zabierał mnie na różne zgrupowania kadry juniorów. Jeździłem również na obozy klubowe. Tata wszystkiego mnie nauczył – podkreślił.

W juniorach młodszych po tytuł sięgnął także m.in. w wadze -75kg Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy), a w juniorach starszych np. w kat. -63,5kg Miłosz Kruk (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna Skarżysko Kamienna) i -86kg Adam Tutak (Samuraj Sanok).

- Po raz trzeci zostałem Mistrzem Polski w K-1. W juniorach młodszych wygrywałem w wagach -81kg i +81kg, a teraz w juniorach starszych. Mam w dorobku też dwa złote medale MP w low kicku w juniorach młodszych +81kg i juniorach starszych -86kg oraz Mistrzostwo Polski w Oriental Rules juniorów starszych -86kg. Ponadto zdobyłem 3 tytuły najlepszego juniora MP, dwukrotnie w low kicku i raz w K-1 – mówił Adam Tutak, który w Ełku w finale pokonał Dominika Wawrzaszka (Fighter Wrocław), zdobywca Pucharu Świata 2019 w Budapeszcie (jun.mł. +81kg) i brązowy medalista Mistrzostw Europy jun.st. K-1 w Gyor w -86kg.

Natomiast Miłosz Kruk w rywalizacji o złoty krążek MP wygrał z Jakubem Leliwą (CSW Champion Lubawa). – Pierwsze dwie walki zakończyły się moimi zwycięstwami na punkty, a finał wygrałem w 1 rundzie przez RSC. Uzyskałem lekką przewagę, a następnie przeciwnik doznał kontuzji przy kopnięciu – powiedział Miłosz Kruk, który sięgnął po złoto w debiucie w MP K-1.

- Jechałem na mistrzostwa z myślą o złocie, ale wiedziałem, że będzie wiele dobrych zawodników w mojej wadze – dodał zawodnik, który trenuje kickboxing 3 lata, a jego trenerami są Brunon Sokołowski i Andrzej Płusa.

W juniorach starszych wyróżniono wspomnianych Dominikę Chylińską i Kubę Posłowskiego. Dla Dominiki to kolejne złoto, bowiem we wrześniu triumfowała w MP w low kicku w niższej wadze -48kg, pokonując w finale Oliwię Stańczyk (Alien Kick Łódź).

- W Ełku zdobyłam pierwsze mistrzostwo Polski w tej formule, w dodatku w wyższej kategorii, ponieważ w swojej nie miałam przeciwniczek. We wcześniejszych latach zdobywałam, ale tytuły wicemistrzyni Polski w K-1. Teraz w półfinale zwyciężyłam przez KO w pierwszej rundzie, natomiast finał wygrałam zdecydowanie na punkty, zapełniając całą tablice punktową. Był to duży sprawdzian dla mnie, walcząc z cięższymi rywalkami – stwierdziła Dominika Chylińska.

Jej trenerem jest Mariusz Pawlus. - Szkoleniowiec przygotował mnie bardzo dobrze siłowo i kondycyjnie do tego zadania i udało mi się zdobyć mistrzostwo. Moja przygoda ze sportami walki zaczęła się od karate, które trenuję już 10 lat, a kickboxing od czterech – przyznała uczennica klasy maturalnej liceum ogólnokształcącego, o profilu biologiczno chemicznym w Oświęcimiu.

Dominika Chylińska, która 20 października skończy 18 lat, jest Mistrzynią Europy juniorek młodszych w low kicku w wadze -48kg.

Świetnie w Ełku zaprezentował się również Jakub Posłowski. – Po raz pierwszy wywalczyłem tytuł w K-1 i mam nadzieje, że nie ostatni – skomentował zawodnik Legionu Głogów, który jednego dnia pokonał wszystkich 3 rywali przed czasem.

- Jestem niezmiernie dumny. Finał z Oskarem Sobańskim (KO Gym Świebodzice) był ciekawy, bowiem byłem rozbity troszkę po wcześniejszych walkach i wchodziłem do ringu z myślą o przetrwaniu 3 rund. Ale charakter i serce do walki pomogły mi skończyć rywalizację w 1 rundzie. Do tych zawodów przygotowywałem sie zaledwie 3 tygodnie, na co dzień pracuję z trenerem Rafałem Maciaszkiem, a moim trenerem kadrowym jest Maciej Domińczak i on namówił mnie na starty w kickboxingu – powiedział Jakub Posłowski.

Jak zaznaczył, mało startów w muah thai sprawiło, że zdecydował się walczyć w kickboxingu. W MP w low kicku przegrał w finale z Krystianem Rozkoszem (Paco Team Mysłowice).

We wcześniejszym, wspomnianym turnieju w Starachowicach wyróżniono: w juniorach starszych Martynę Kierczyńską (Legion Głogów) i Adama Tutaka (Samuraj Sanok) oraz w juniorach młodszych Julię Wojtan (Dragon Starachowice) i Jakuba Bilskiego (Relax Skarżysko-Kamienna).

Złoci medaliści MP juniorów w K-1:

Juniorzy starsi
+91kg Jakub Sakowski (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)
-86kg Adam Tutak (Samuraj Sanok)
-81kg Jakub Czarniecki (Scorpion Krępice)
-75kg Miłosz Hruświcki (Panzer Suwałki)
-71kg Miłosz Baran (Samuraj Sanok)
-67kg Michał Firut (Legion Głogów)
-63,5kg Miłosz Kruk (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna Skarżysko Kamienna)
-60kg Gniewomir Herbst (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków)
-57kg Jakub Posłowski (Legion Głogów)

+70kg Katarzyna Tyl (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)
-70kg Oliwia Mielczarek (AZS AWF Warszawa)
-65kg Marta Gabas (Klub Sportowy Husaria Wieruszów)
-60kg Martyna Kierczyńska (Legion Głogów)
-56kg Paulina Grzegórska (Łaski Klub Sztuk Walki)
-52kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate)

Juniorzy młodsi
-81kg Aleksander Kowalczyk (Striker Turek)
-75kg Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy)
-71kg Bartosz Godyń (Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków)
-67kg Szymon Gaczyński (KSW Szczecinek)
-63,5kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy)
-60kg Konrad Kamiński (Legia Fight Club Warszawa)
-57kg Oskar Majzon (MLKS Spider Złotów)
-54kg Stanisław Brzozowski (Palestra Warszawa)
-51kg Oliwer Domińczak (Legion Głogów)

+60kg Oliwia Gajewczyk (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk)
-60kg Weronika Witkowska (Fight-Hobby Legnica)
-56kg Natalia Maćkiewicz (A&W Team Obrowo)
-52kg Wiktoria Przybylska (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
-48kg Natalia Matusz (Oświęcimski Klub Karate)
-44kg Patrycja Pawikowska (Klub Sportowy Dragon Starachowice)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL