Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Akcja charytatywna PZKB – „PODNOSIMY RĘKAWICĘ”

31.03.2021
Akcja charytatywna PZKB – „PODNOSIMY RĘKAWICĘ”
Akcja charytatywna PZKB – „PODNOSIMY RĘKAWICĘ”
❤️ Akcja charytatywna PZKB – „PODNOSIMY RĘKAWICĘ”

"Podnosimy Rękawicę” i stajemy do walki o zdrowie synka naszego zawodnika PIOTRA ODWAŻNEGO wielokrotnego Mistrza Polski trenującego pod okiem Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina w Poznaniu – choroba synka STASIA przerwała karierę Piotra Odważnego, choć on sam ma nadzieję, że jeszcze kiedyś stanie w ringu do sportowej rywalizacji

Polski Związek Kickboxingu
zwraca się z prośbą do wszystkich zawodników, trenerów oraz kibiców naszej dyscypliny o pomoc w zbieraniu środków na operację oraz dalsze leczenie Stasia.
1️⃣ wpłat bezpośrednich można dokonać na www.siepomaga.pl/odwazniak
2️⃣ udział w zbiórkach można wziąć na grupie facebook/ Licytacje dla Stasia Odważnego – można też oczywiście przekazać ciekawe, oryginalne przedmioty na licytację
3️⃣ Prosimy też o jak najszersze udostępnianie informacji o naszej akcji – na stronach i profilach klubowych, fanpageach oraz kontach osobistych.

✅ Rodzice Stasia: - „Kiedy Staś pojawił się w naszym życiu nie mieliśmy pojęcia, co nas czeka. Cieszyliśmy się każdym dniem, aż w pewnym momencie zauważyliśmy, że nasz synek rozwija się nieco wolniej niż jego rówieśnicy. Rozpoczęliśmy konsultacje ze specjalistami, ale ci zapewniali, że nie ma powodów do niepokoju…

PZKB włącza się dziś do akcji zbiórki środków na terapię Stasia oraz inne koszty jak turnusy rehabilitacyjne, zajęcia z logopedą, osteopatą, tyflopedagogiem a także inne dodatkowe koszty związane z przelotem do Tajlandii. Przewidywany termin terapii to listopad 2021.

✅ Rodzice Stasia: …Staś miał zaledwie 6 miesięcy, kiedy doszliśmy do momentu kryzysowego. Nasz synek w wyniku potwornie ciężkiego ataku padaczkowego trafił na oddział intensywnej terapii. Dla rodziców małego dziecka to prawdziwa trauma - po 42 dniach wyszliśmy ze szpitala. Bez pomysłu, co robić dalej. Stan Stasia określano jako stabilny, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że jest bardzo źle.
Radość życia zastąpiło uczenie się nowej rzeczywistości. Po czasie udało nam się dowiedzieć, że u Stasia zdiagnozowano szeroko pojętą encefalopatię. Badania genetyczne wskazały wady, które mogą mieć wpływ na padaczkę lekooporną, z którą codziennie stajemy do walki. Staś jest pod opieką wielu specjalistów, ćwiczy z nami w momentach, kiedy zajęcia z rehabilitantami się kończą. Walka z chorobą nie zostaje przerwana właściwie nawet na chwilę, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę jak poważne mogą być konsekwencje.
Dziennie zmagamy się z kilkudziesięcioma atakami padaczki. Czasem ich liczba sięga 60, a każdy z nich powoduje w organizmie synka potworne spustoszenie niszcząc wszystko, co udało nam się wypracować podczas wielogodzinnej rehabilitacji.
Po długich poszukiwaniach, wreszcie znaleźliśmy dla Stasia szansę na częściowe odzyskanie tego, co odbiera encefalopatia. Przeszczep komórek macierzystych będzie pierwszym przystankiem na naszej drodze do poprawy zdrowia.”

✅ Akcja rozpoczyna się dziś a zakończy się w dniu finałów Mistrzostw Polski full contact w Szczecinku – Piotr Odważny był członkiem Kadry Narodowej tej formuły kickboxingu -
Poland Full Contact Team
Na Mistrzostwach przeprowadzimy dodatkowe akcje a część startowego za zgodą wszystkich zawodników PZKB przeznaczy na pomoc dla STASIA.

✅ "PODNOSIMY RĘKAWICĘ” i stajemy do walki o zdrowie STASIA ODWAŻNEGO !!! Do dzieła !!!
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL