Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

MP w Kickboxingu: light contact i pointfighting królowały w Zawierciu

29.06.2021
MP w Kickboxingu: light contact i pointfighting królowały w Zawierciu
MP w Kickboxingu: light contact i pointfighting królowały w Zawierciu
Adrian Durma (-74kg), Paweł Strykowski (-89kg) i Adrianna Skowrytko (+70 kg) zdobyli po 2 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów light contact i pointfighting. W Zawierciu w tych formułach rywalizowali też weterani, zaś juniorzy walczyli o medale MP w pointfightingu. Z kolei kadeci młodsi i starsi mieli swój Puchar Polski w wersjach pointfighting i light contact.

W zawodach, zorganizowanych przez Jurajską Akademią Sportu, firmę Octagon i OSiR Zawiercie (patronat objęli: Polski Związek Kickboxingu, Prezydent Miasta Zawiercie, Starosta Zawierciański), wyróżnienia dla najlepszych kickboxerów-seniorów otrzymali: light contact – Marta Pyra (-55kg) i Adrian Durma (-74kg), pointfighting – Malwina Strzelecka (-55 kg) i Maciej Kasprzyk (-63kg).

Marta Pyra zrewanżowała się w finale Kindze Szlachcic za zeszłoroczną porażkę w MP w Nowym Mieście Lubawskim.

- Do zawodów byłam znakomicie przygotowana pod każdym względem. We wszystkich walkach czułam się bardzo dobrze i pewnie. Mocno czekałam na walkę finałową będącą rewanżem za zeszły rok. Solidnie przepracowany okres przygotowawczy na treningach zaowocował bardzo dobrą formą, dzięki czemu do pojedynków wyszłam ze spokojną głową i mogłam w pełni wykorzystać swoje umiejętności. W przerwach między walkami dostawałam też idealne wskazówki od trenerów Radka Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina. Dodatkowo budujący był doping od niezastąpionej ekipy klubowej z KKS Sporty Walki Poznań – mówiła Marta Pyra, która kolejno pokonała Malwinę Strzelecką, Martę Pawlikowską i Kingę Szlachcic.

Po raz kolejny „dublet“ skompletował doświadczony Adrian Durma, a jego rywalem w obydwu finałach był Krystian Biś.

- W finale light contact nie miałem żadnego problemu, walka pod moje dyktando od pierwszej sekundy. Najciężej walczyło mi się z Krystianem w pointfightingu, bo jest zawodnikiem tej formuły – przyznał Adrian Durma, zaś Krystian Biś (aktuany Mistrz Polski -69kg) dodał: - Okazało się, że sędzia nie dodał 1 punktu Adrianowi i nie powinno być dogrywki, dlatego tytuł otrzymał mój przeciwnik. A jeśli chodzi o zmianę kategorii z -69kg -74kg nie chciałem już męczyć się z trzymaniem niższego limitu.

W wadze -69kg w pointfightingu nowym mistrzem kraju został Paweł Zdun, który w pojedynku o złoto pokonał Patryka Możdżyńskiego. Natomiast w light contact zwyciężył Patryk Możdżyński.

W formule LC po raz kolejny złotymi medalistami MP zostali utytułowani Rafał Gąszczak (+94kg), Kacper Frątczak (-89kg) oraz Kacper Rzepka (-79kg). Z kolei Albert Mederski po zwycięstwie w -57kg, tym razem triumfował w -63kg.

- Na MP w Zawierciu stoczyłem dwa pojedynki, obydwa wygrane w drugiej rundzie przez przewagę punktową z zawodnikami z Poznania - Tomaszem Piechockim i Marcinem Szuletą. Z Marcinem walczyłem już chyba 4 lub 5 raz, zawsze zwyciężałem z aktualnym Mistrzem Polski full contact. Jest to mój 7 tytuł Mistrza Polski w seniorskiej karierze, a pierwszy zdobyłem w 2015 roku już w wieku juniora w wadze +94. Ciekawostka, że wtedy w półfinale również pokonałem Tomasza Piechockiego. Od początku mojej całej kariery przegrałem tylko jedną walkę na MP w formule light contact, a było to w 2012 roku na MP kadetów w Bielsku-Białej – powiedział Rafał Gąszczak.

Krystian Rzepka okazał się lepszy od Pawła Mikołajczaka i Rafała Dobiesa. Nigdy wcześniej z nimi nie walczył.

- Paweł jest prawie o głowę wyższy ode mnie i charakteryzuje się dobrymi kopnięciami. Na szczęście kiedy dochodziło do wymiany zaczynał się on gubić, przez co dostał ostrzeżenia za dwa wyjścia, a później za chwytanie, obracanie się, kopnięcie poniżej biodra i w drugiej rundzie za full contact, co poskutkowało dyskwalifikacją. Z kolei o Rafale dowiedziałem się, że to bardzo dobry i poukładany zawodnik. Na szczęście był chyba zaskoczony moim sposobem walki. Zwyciężyłem przewagą punktową w pierwszej rundzie. A co do porównań z MP 2020, byłem w zdecydowanie lepszej formie. Ten rok to dla mnie czas nauki, matury, a zaraz po egzaminie zacząłem pracować w hotelu Głęboczek Vine Resort & SPA – przyznał Krystian Rzepka.

Z grona klubowych podopiecznych trenera reprezentacji Leszka Jobsa triumfował również Piotr Kołakowski, który przeniósł się z -79kg do -84kg. W finale wygrał z Mistrzem Polski full contact -81kg Michałem Ciachem przez TKO w 2 rundzie.

- Długo rozważałem powrót do kategorii -84 kg, w której zdobywałem wcześniej medale MP seniorów. Cięcie wagi do -79 kg zabierało mi dużo sił. Zeszłotygodniowa rywalizacja w full contact do -86 kg była swoistą próbą. Dobrze walczyło mi się z zawodnikami z tej wagi, chociaż finał pokazał, że małe wytrącenie ze skupienia potrafi mieć opłakane skutki. Na szczęście zakończenie pojedynku (z Kacprem Frątczakiem – red) tylko wyglądało tak źle. Mimo wszystko moje miejsce jest w -81kg i raczej tam będzie można mnie spotkać w kolejnych startach. Ze zdrowiem jest wszystko w najlepszym porządku i nie brałem pod uwagę tego, że nie wystartuję w Zawierciu – stwierdził Piotr Kołakowski, dodając, że walczył mimo kontuzji lewego barku.

- Pierwszy pojedynek wygrałem wysoko ze świeżo upieczonym mistrzem kraju w PF Kacprem Kołodziejczykiem. Trzeba było być czujnym, jak to bywa z tak zwanymi "semikami". Półfinał i finał toczyłem z reprezentantami KKS Poznań i nie pozostawiłem im miejsca na rozwinięcie się w boju. W finale z Michałem Ciachem postawiłem na dużą dynamikę, dystansowanie i unikanie bijatyk. Dało to efekt zakończenia walki – podobnie jak poprzednich - w drugiej rundzie – dodał.

Dwa srebra zdobył m.in. wspomniany Rafał Dobies; w finale PF -79kg przegrał z Mateuszem Dylawerskim.

- Walka finałowa nie sprawiła mi większych problemów, o zwycięstwie przesadziła umiejętność utrzymania dystansu oraz szybkość w akcjach ofensywnych. Trudniejszy pojedynek stoczyłem w półfinale z młodym obrońcą tytułu Jakubem Dzilińskim. Dopiero w okolicach drugiej rundy udało mi się wypracować przewagę, której nie oddałem już do końca. W tej walce o sukcesie przesądziła dobra praca rękami zarówno w ataku, jaki w kontrze – ocenił Mateusz Dylawerski, który przeniósł się z -74kg do -79kg.

W Zawierciu w seniorach pokazało się dużo młodzieży, m.in. Maciej Kasprzyk (-63kg) sięgnął po złoto w PF oraz srebro w LC. W finałach pokonał Krystiana Gortata i przegrał z Albertem Mederskim.

- Light contact to kompletnie inna formuła, inny styl walki. Odczułem to w pierwszej walce, w której zawalczyłem za bardzo full contactowo, przez co pojawiły się ostrzeżenia. Natomiast co do finału z Maciejem Kasprzykiem była to moja trzecia wygrana walka z nim. Wraz z moim narożnikiem (Sebastian Prokop i Leszek Jobs) wiedzieliśmy jak powinniśmy poprowadzić pojedynek, przez co kontrolowałem wszystkie 3 rundy - mówił Albert Mederski, który tydzień temu w Szczecinku zwyciężył w MP full contact.

W LC złoto wywalczył też w -57kg Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra), a w PF w -94kg Paweł Strykowski (KKS Sporty Walki Poznań) i -70kg Paulina Stenka (GOSRiT Luzino).

W LC Agata Piechowicz wygrała w 2020 roku w -65kg, a teraz w -70kg, z kolei Monika Puzio obroniła tytuł w -60kg. W PF Julia Setla do złota w -60kg (2020) dołożyła triumph w -65kg (2021).

Wyniki walk finałowych MP Seniorów

Light contact
+94kg Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Marcin Szuleta (KKS Sporty Walki Poznań) TKO 2
-94kg Paweł Strykowski (KKS Sporty Walki Poznań) - Arkadiusz Cieślar (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3:0
-89kg Kacper Frątczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) - Aleksander Kieliszczyk (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) TKO 1
-84kg Piotr Kołakowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) - Michał Ciach (KKS Sporty Walki Poznań) TKO 2
-79kg Krystian Rzepka (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) - Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) TKO 1
-74kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg) - Krystian Biś (KSW Police) 3:0
-69kg Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań) - Oskar Zawiślak (Klub Sztuk Walk Shark Łódź) Dyskw.
-63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Maciej Kasprzyk (KS Orient Częstochowa) 3:0

+70kg Adrianna Skowrytko (DAN Świdnik) - Dominika Cuper-Przybylska (KS Maximus Gdynia) TKO 2
-70kg Agata Piechowicz (KS AZS AWF Warszawa) - Karolina Juja (KKS Sporty Walki Poznań) 3:0
-65kg Aleksandra Ciężka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) 2:1
-60kg Monika Puzio (Krakowska Szkoła Sportowa Smok) - Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino) Dyskw.
-55kg Marta Pyra (KKS Sporty Walki Poznań) - Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) Dyskw.
-50kg Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański) - Nikola Kaleta (Beskid Dragon Bielsko-Biała) AB 2

Pointfighting
+94kg Adam Kulczycki (Husaria Wałcz) - Marcin Dolecki (Stowarzyszenie Gladius Ostróda) TKO 2
-89kg Mariusz Migdalski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik) - Aleksander Kieliszczyk (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) 11:1
-84kg Kacper Kołodziejczyk (KS Orient Częstochowa) - Rafał Adamczyk (KSW Police) TKO 2
-79kg Mateusz Dylawerski (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) - Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) 14:4
-74kg Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg) - Krystian Biś (KSW Police) wygr. Durma
-69kg Paweł Zdun (DAN Świdnik) - Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań) 14:6
-63kg Maciej Kasprzyk (KS Orient Częstochowa) - Krystian Gortat (Knock-Out Team Bełchatów) 24:18
-57kg Jakub Grzywacz (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) - Przemysław Kalisz (SKF Boksing Zielona Góra) 19:14

+70kg Adrianna Skowrytko (DAN Świdnik) - Zuzanna Maj (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 12:11
-65kg Julia Setla (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Lucyna Wichowska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) 23:15
-60kg Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino) - Natalia Wlizło (SKF Boksing Zielona Góra) 10:0
-55kg Malwina Strzelecka (KSW Police) - Agata Kacprzak (X Fight Piaseczno) 11:0
-50kg Nikola Kaleta (Beskid Dragon Bielsko-Biała) - Aleksandra Grzywacz (KS Centrum Tang Soo Do Pionki) 21:13
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL