Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Kickboxerskie święto w Warszawie – cztery turnieje i wybory w PZKB

15.09.2021
Kickboxerskie święto w Warszawie – cztery turnieje i wybory w PZKB
Kickboxerskie święto w Warszawie – cztery turnieje i wybory w PZKB
To było niesamowite kickboxerskie święto w Warszawie. W ciągu dwóch dni w stolicy odbyły się cztery turnieje dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz wybory w Polskim Związku Kickboxingu. Prezesem na drugą kadencję – od 2021 do 2025 roku – został 55-letni Piotr Siegoczyński, wielokrotny Mistrz Świata i Europy.

Drugą część sezonu 2021 można uznać oficjalnie za otwartą. W Pawilonie Sportów Walki bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na ul. Marymonckiej rywalizowano w Akademickich Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski Kadetów w formule kick light i Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w wersji pointfighting. Natomiast hala Expo na Prądzyńskiego była areną kolejnej edycji Warszawskiej Grandy – FIWE 2021.

W hotelu Novotel odbyły się wybory w PZKB. Jedynym kandydatem był urzędujący prezes Piotr Siegoczyński, legenda krajowego kickboxingu. W 1985 roku, mając 19 lat, jako pierwszy Polak został w Budapeszcie Mistrzem Świata WAKO. W Zarządzie Polskiego Związku Kickboxingu znaleźli się również: wiceprezesi Agnieszka Turchan (jako pierwsza kobieta w historii PZKB), Andrzej Palacz, Jerzy Bassa orz członkowie - Agnieszka Horbatiuk, Krzysztof Kaproń, Łukasz Wabnic.

W Akademickich Mistrzostwach Polski, organizowanych przez KS AZS-AWF Warszawa i AWF Warszawa (patronat zawodów: Polski Związek Kickboxingu, Akademicki Związek Sportowy), zmagania odbywały się w trzech formułach: pointfightingu, light contact, K-1 Rules.

W najtwardszej wersji kickboxerskiej rywalizacji K-1 Rules złote medale zdobyli: -63,5kg Rafał Tronci (KS AZS AWF Biała Podlaska), -67kg Paweł Białas (Palestra Warszawa), -71kg Paweł Paszkowski (Human Białystok), -75kg Maciej Grabski (Tarnobrzeski Klub Karate), -81kg Marek Zardzewiały (KSW Sokół Jarosław), -86kg Sebastian Domański (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), +91kg Tymoteusz Lewandowski (KS Gym Fight Wrocław) oraz -56kg Paulina Saczuk (KS AZS AWF Warszawa), -70kg Pola Rogala (KS AZS AWF Warszawa).

W light contact po złote medale sięgnęli: -69kg Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo), -74kg Miłosz Tessmer (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), -79kg Rafał Dobies (LKS Puncher Płock), -84kg Konrad Dziuba (Centrum Aktywności Fizycznej Rzeszów), -89kg Filip Machel (AZS ASWOJ), -94kg Tomasz Kiernozek (Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie) oraz -50kg Marta Pawlikowska (KSW Łuków), -55kg Olena Shydlovska (AZS WSSP Lublin), -60kg Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), -70kg Paulina Stenka (GOSRiT Luzino).

Srebrne krążki wywalczyli m.in.: -69kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), -89kg Aleksander Kieliszczyk (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin), -94kg Dawid Kaliński (Waleczna Lubelszczyzna Lublin), -55kg Kinga Mikołajczuk (KU AZS Politechnika Lubelska), -60kg Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), -70kg Karolina Kuzawska (Fight Point Biała Podlaska).

W pointfightingu na najwyższym stopniu podium stanęli: -69kg Grzegorz Błotnicki (A&W Team Obrowo), -74kg Jakub Dziliński (Stowarzyszenie Gladius Ostróda), -89kg Aleksander Kieliszczyk (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin), -94kg Tomasz Kiernozek (Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie), a także -50kg Marta Pawlikowska (KSW Łuków), -55kg Olena Shydlovska (AZS WSSP Lublin), -60kg Natalia Zakrzewska (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie), -70kg Paulina Stenka (GOSRiT Luzino).

Skład sędziowski tworzył zespół: Krzysztof Kaproń - Delegat PZKB, Krzysztof Żychliński - Sędzia Główny, Dariusz Matusik, Dominik Szymczak, Adam Kossakowski, Oskar Kondraciuk.

Zawody dzieci i młodzieży ( Puchar Polski kick light i Mistrzostwa Mazowsza pointfighting) otworzył prezes PZKB Piotr Siegoczyński w towarzystwie organizatorów turniejów, którymi byli Joanna Stołowska i Wojciech Wiertel. Walki odbywały się na trzech planszach we wspomnianym, kultowym miejscu – stołecznej AWF.

W wojewódzkich, otwartych mistrzostwach zwyciężali w najmłodszej kategorii: dziewczynki -24kg Hana Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -27kg Helena Kasprowicz (Ninja Academy Warszawa), +36kg Hanna Nowakowska (KS Egida Olsztyn), chłopcy -24kg Mikołaj Domański (KSW Łuków), -30kg Jan Kamiński (Ninja Academy Warszawa), -33kg Antoni Jaguszewski (Knock-Out Team Bełchatów), -36kg Olgierd Kostańczyk (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), +36kg Antoni Domański (KSW Łuków).

W kadetach starszy najlepsi byli: -37kg Stanisław Przybylski (X Fight Piaseczno), -42kg Oskar Lech (Paco Team Mysłowice), -47kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -52kg Jakub Kasprowicz (Ninja Academy Warszawa), -57kg Jakub Kasprowicz (Ninja Academy Warszawa), -63kg Michał Niebrzydowski (Ninja Academy Warszawa), +69kg Igor Dobrowolski (Wołomińskie Centrum Sztuk Walki) oraz -42kg Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa), -46kg Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa), -50kg Julia Śmiałkowska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), -55kg Pola Stołowska (Ninja Academy Warszawa), -60kg Oliwia Winiarek (Wołomińskie Centrum Sztuk Walki), +65kg Wiktoria Lendzion (Ninja Academy Warszawa).

W kadetach młodszych wygrywali natomiast: -32kg Adam Sobczak (Wołomińskie Centrum Sztuk Walki), -37kg Michał Szyszko (X Fight Piaseczno), -42kg Mateusz Gorzelak (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), -47kg Mateusz Gorzelak (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), +47kg Stanisław Nowicki (KS Centrum Tang Soo Do Piaseczno) oraz -28kg Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), -32kg Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), -37kg Kalina Kierpacz (KS KO Bloodline Gym Nysa), -42kg Barbara Styczek (X Fight Piaseczno), -47kg Hanna Kasprowicz (Ninja Academy Warszawa), +47kg Hanna Kasprowicz (Ninja Academy Warszawa).

Najlepszymi kickboxerami wybrano następujące zawodniczki i zawodników - Hanna Nowakowska i Jan Kamiński (dzieci), Hanna Kasprowicz i Mateusz Gorzelak (kadeci), Nina Śmigielska i Jakub Kasprowicz (kadeci starsi). Najlepszy klub – Ninja Academy Warszawa.

Supervisorem był Krzysztof Żychliński, kierownikiem planszy Przemysław Wielądek, a walki sędziowali Maciej Dobrowolski, Bartosz Bachman, Karolina Chróścik, Justyna Turbacz.

Bardzo ciekawym wydarzeniem był również Puchar Polski Kadetów w kick light. W grupie kadetów starszych triumfowali: -37kg Marsel Castalano (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce), -42kg Oskar Lech (Paco Team Mysłowice), -47kg Oliwier Henszel (Academy Martial Arts Włocławek), -52kg Olaf Siemiątkowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik), -57kg Fryderyk Polubiec (KSW Alien Łódź), -63kg Dawid Wyszyński (Fight Club Radzymin), -69kg Zbyszek Jarzębski (KSW Shark Łódź), +69kg Anton Bardabush (Fight Club Radzymin), a także -42kg Marlena Stefańska (UKS Evan Nowy Sącz), -46kg Oktawia Jankowska (KS Polonia 1912 Leszno), -50kg Julia Śmiałkowska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), -55kg Aniela Misiaczyk (KS Polonia 1912 Leszno), -60kg Julia Kamińska (CSW Champion Lubawa), -65kg Maja Mołodecka (Legion Głogów), +65kg Amelia Kostrzewa (KSW ŁKS Boks Łódź).

W kadetach młodszych pierwsze miejsca zajęli: -32kg Krystian Turbiarz (KSW Shark Łódź), -37kg Hubert Kuczyński (CSW Champion Lubawa), -42kg Patryk Klamrowski (Agoga Gym Lębork), -47kg Bartosz Wieprzycki (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin), -52kg Bartosz Szwejk (KS AZS AWF Warszawa), -63kg Jan Małecki (Striker Turek), -69kg Jakub Kmieć (KSW Mix-TeamWręczyca Wielka), +69kg Stanisław Nowicki (KS Centrum Tang Soo Do Piaseczno) oraz -32kg Sandra Wiśniewska (Academy Martial Arts Włocławek), -37kg Laila Castalano (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce), -42kg Barbara Budek (KS Egida Olsztyn), -46kg Zuzanna Kania (KS AZS AWF Warszawa), -50kg Nadia Moździoch (Legion Głogów), +65kg Natalia Labocha (KSW Mix-TeamWręczyca Wielka).

W gronie wyróżnionych kickboxerów znaleźli się: Zuzanna Kania i Hubert Kuczyński (kadeci młodsi), Maja Mołodecka i Olaf Siemiątkowski (kadeci starsi). W klasyfikacji klubów na czele ex aequo AZS AWF Warszawa i Legion Głogów.

Funkcję supervisora pełnił Krzysztof Żychliński, kierownikami planszy byli Dariusz Matusik i Dominik Szymczak, a sędziami Przemysław Sułkowski, Józef Mazurek, Michał Bocheński, Sławomir Nieściur, Adam Kossakowski, Agata Krulak, Tomasz Sobczak, Jacek Puchacz.

Z kolei Warszawska Granda na pięści rozgrywana była podczas największych targów fitness w Polsce „FIWE”. W jednej z najciekawszych walk były reprezentant Polski w boksie Marek Pietruczuk z Victorii Ostrołęka wygrał z Janem Sadowskim z Fenix Fight Club Warszawa.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2021 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL