Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: 20 Polaków z medalami, w czwartek kolejnych 6 szans w K-1

16.10.2021
Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: 20 Polaków z medalami, w czwartek kolejnych 6 szans w K-1
Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: 20 Polaków z medalami, w czwartek kolejnych 6 szans w K-1

20 reprezentantów Polski zapewniło sobie medale w Mistrzostwach Świata w Kickboxingu. W dwóch półfinałach wystąpi Rafał Gąszczak, czyli na dziś krążków jest 21. W czwartek 6 Biało-Czerwonych powalczy jeszcze w ćwierćfinałach formuły K-1. W finale light contact jest już weteran Łukasz Rafałko. Awans na Igrzyska The World Games w K-1 zapewnili sobie: Iwona Nieroda-Zdziebko -56kg, Kamila Bałanda -70kg i Damian Piskorz -75kg.

W kick light Biało-Czerwoni zagwarantowali sobie 7 krążków, w light contact 6, w tym wspomniany finał w grupie weteranów, w low kicku 4, w full contact 3 i w K-1 na razie 1.

Motto zawodów we włoskim Lido di Jesolo to słowa generała dywizji Wojska Polskiego Stanisława Maczka – „Bijcie się twardo, ale po rycersku”.Polscy kickboxerzy pokazują etykietę sportowych zachowań, potrafią pięknie wygrywać, ale i przegrywać bez łamania przepisów – mówi Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu, który zaproponował motto polskiego generała władzom WAKO i organizatorom MŚ w Italii.

W formule K-1 trzy walki wygrała już utytułowana Iwona Nieroda-Zdziebko (-52kg), w tym w półfinale z Serbką Stasą Veić.

- Oprócz Iwony, na przyszłoroczne The World Games w amerykańskim Birmingham awansowali ćwierćfinaliści Kamila Bałanda -70kg i Damian Piskorz -75kg (hitem jest jego nokaut backfistem w 1/8 finału – red). Mamy trzy kwalifikacje na sześć kategorii wagowych, więc można być zadowolonym – mówi trener Witold Kostka. Nie udało się zdobyć nominacji przez Aleksandrę Niewiadomską -60kg, Michała Królika -63,5kg i Michała Bławdziewicza +91kg.

W czwartkowym półfinale K-1 -56kg Iwona Nieroda-Zdziebko, która medal zadedykowała swojemu mężowi obchodzącemu 36 urodziny (Przemysław Zdziebko jest też kickboxerem - red), spotka się z Meksykanką Melissą Lisset Martinez Aceves.

W sześciu ćwierćfinałach powalczą: -48kg Dominika Chylińska z Brazylijką Marią Eduardą Costą Alves, -56kg Martyna Kierczyńska z Rosjanką Mariną Merchuk, -65kg Pola Rogala z Czeszką Sarką Melinovą oraz -57kg Piotr Woźniak z Azerem Asgarem Rahimovem, -60kg Piotr Stępień z Francuzem Clement Adroverem i -86kg Robert Krasoń z reprezentującym Hiszpanię Hamdi Hajji Mohamedem.

- Mam nadzieję, że dopisze nam więcej sportowego szczęścia. Mamy ogólnie młodą i perspektywiczną kadrę narodową, która potrzebuje czasu. Wcześniej Tomek Skrzypek z Tomkiem Mamulskim pracowali na sukcesy reprezentacji K-1, a ja z Andrzejem Garbaczewskim wiele lat pracowaliśmy na zwycięstwa w low kicku. Teraz mamy nowy sztab i wielu nowych reprezentantów w K-1. Za 2 lata to będzie mocna ekipa. Warto też podkreślić, że cały świat idzie do przodu, walki są na bardzo wysokim poziomie i na każde zwycięstwo trzeba ciężko zapracować – dodał szkoleniowiec.

W full contact w środę ćwierćfinałowe wygrane zanotowali Jakuba Pokusa -75kg i 2-krotny Mistrz Świata Mateusz Kubiszyn -91kg. Tym samym dołączyli do Aleksandry Mądraszewskiej -48kg, która już we wtorek zapewniła sobie miejsce na podium.

W pojedynkach, których stawką będzie awans do finału, wystąpi troje podopiecznych trenerów Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina – w kat. -48kg Aleksandra Mądraszewska z Turczynką Hayriye Turksoy Hancer, -75kg Jakub Pokusa z Chorwatem Marco Opsivacem i -91kg Mateusz Kubiszyn z Uzbekiem Batirbekiem Khojabekovem.

W low kicku na podium zobaczymy następujących polskich kickboxerów: Barbarę Nalepkę -52kg, Natalię Stelmowską -60kg, Eliasza Jankowskiego -67kg i broniący tytułu mistrzowskiego Kacper Frątczak -86kg.

W środowych walkach 1/4 finału Barbara Nalepa wygrała z Rosjanką Kseniią Gamburg, Natalia Stelmowska z Amerykanką Elizabeth Helton, Eliasz Jankowski z Meksykaninem Donnetem Lazaro Lecourtois i Kacper Frątczak z Kazachem Nursultanem Zhakupovem.

Trener reprezentacji i inni przedstawiciele naszej ekipy byli zbulwersowani werdyktem w pojedynku w wadze -91kg Dominika Grzędy z Rosjaninem Bulatem Kaimovem. Do ostatnich sekund Polak prowadził 2:1, ale ostatecznie na tablicy wyników pojawił się wynik 2:1 dla rywala…

W półfinałach 21 października w kat. -52kg Barbara Nalepka zmierzy się z Serbką Saidą Bukvić, -60kg Natalia Stelmowska z Chorwacją Karmelą Makelją, -67kg Eliasz Jankowski z Rosjaninem Shamilem Gadzhimusaevem i -86kg Kacper Frątczak z Uzbekiem Nurbekiem Urishboevem.

W kick light w półfinałach są: -50kg Nicola Kaczmarek, -70kg Paulina Stenka oraz -69kg Grzegorz Błotnicki, -79kg Roger Garbaczewski, -89kg Mateusz Kamiński, -94kg Michał Grzesiak, +94kg Rafał Gąszczak.

W ćwierćfinałach obie Polki wygrywały ze Słowaczkami, odpowiednio Dominiką Sakacovą i Zuzaną Klacanską, Grzegorz Błotnicki pokonał Włocha Lucę Persichiniego, Roger Garbaczewski Turka Kaana Toka, Mateusz Kamiński Łotysza Raimondsa Martinovskisa, Michał Grzesiak Dejana Dragovicia z Bośnii i Hercegowiny i Rafał Gąszczak Niemca Jaspera Windelera.

W czwartek trenerzy Patryk Zaborowski i Seweryn Szczepankowski będą prowadzili do boju naszych reprezentantów do pojedynków decydujących o awansie do wielkiego finału – w kat. -50kg Nicola Kaczmarek spotka się z Turczynką Duygu Turan, -70kg Paulina Stenka z Dunką Katrine Mannemar Pedersen, -69kg Grzegorz Błotnicki z Ukraińcem Volodymyrem Demchukiem, -79kg Roger Garbaczewski z Ukraińcem Arturem Borysovem, -89kg Mateusz Kamiński z Chorwatem Luką Zuljeviciem, -94kg Michał Grzesiak z Chorwatem Matejem Ovcarikiem i +94kg Rafał Gąszczak z Czechem Adamem Pankiem.

W light contact wśród medalistów znaleźli się: Adrian Durma -74kg, Monika Puzio-Nieszporek -60kg, Anna Knobel -50kg, Rafał Gąszczak +94kg i w środę dołączył do nich startujący w wadze -79kg Krystian Rzepka, który zwyciężył w walce z Farisem Svraką (Bośnia i Hercegowina). W półfinale weteranów -84kg Łukasz Rafałko pokonał Włocha Paolo Ruggiero.

- Wspólnie z trenerem Henrykiem Piwowarem jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszej całej kadry light contact. Taki wynik przed turniejem wzięlibyśmy w ciemno. Oczywiście postaramy się żeby miejsca medalowe były jeszcze bardziej okazałe – stwierdził trener Leszek Jobs.

W półfinałach rywalizować będą: -50kg Anna Knobel z Włoszką Federicą Trovalusci, -60kg Monika Puzio-Nieszporek z Włoszką Aliseą Batazzi, -74kg Adrian Durma z Grekiem Michailangelosem Nikolou, -79kg Krystian Rzepka ze Słoweńcem Timotejem Zavecem, +94kg Rafał Gąszczak z Włochem Ioanem Gherasimem. W finale -84kg Łukasz Rafałko spotka się z Rumunem Mariusem Coceanem.

W pointfightingu najbliżej medalu była Malwina Strzelecka, która w ćwierćfinale kat. -55kg przegrała z Meksykanką Aną Paolą Duque Hernandez.

- Malwina Strzelecka po jednej wygranej walce przegrała o wejście do półfinału z rywalką z Meksyku. Pojedynek był wyrównany i można było pokusić się o zwycięstwo – przyznał trener Bartosz Baczyński.

Program czwartkowych walk półfinałowych

K-1
-56kg Iwona Nieroda-Zdziebko - Melissa Lisset Martinez Aceves (Meksyk)

Full contact
-48kg Aleksandra Mądraszewska – Hayriye Turksoy Hancer (Turcja)
-75kg Jakub Pokusa – Marco Opsivac (Chorwacja)
-91kg Mateusz Kubiszyn – Batirbek Khojabekov (Uzbekistan)

Low kick
-52kg Barbara Nalepka – Saida Bukvić (Serbia)
-60kg Natalia Stelmowska – Karmela Makelja (Chorwacja)
-67kg Eliasz Jankowski – Shamil Gadzhimusaev (Rosja)
-86kg Kacper Frątczak – Nurbek Urishboev (Uzbekistan)

Kick light
-50kg Nicola Kaczmarek – Duygu Turan (Turcja)
-70kg Paulina Stenka – Katrine Mannemar Pedersen (Dania)
-69kg Grzegorz Błotnicki – Volodymyr Demchuk (Ukraina)
-79kg Roger Garbaczewski – Artur Borysov (Ukraina)
-89kg Mateusz Kamiński – Luka Zuljević (Chorwacja)
-94kg Michał Grzesiak – Matej Ovcarik (Chorwacja)
+94kg Rafał Gąszczak – Adam Panek (Czechy)

Light Contact
-50kg Anna Knobel – Federica Trovalusci (Włochy)
-60kg Monika Puzio-Nieszporek – Alisea Batazzi (Włochy)
-74kg Adrian Durma – Michailangelos Nikolou (Grecja)
-79kg Krystian Rzepka – Timotej Zavec (Słowenia)
+94kg Rafał Gąszczak – Ioan Gherasim (Włochy)
Finał weterani -84kg Łukasz Rafałko – Marius Cocean (Rumunia)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL