Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Bal Mistrzów Kickboxingu 2022 – rozdanie „Herosów” i gala „Women in Gloves” w Węgrowie

20.06.2022
Bal Mistrzów Kickboxingu 2022 – rozdanie „Herosów” i gala „Women in Gloves” w Węgrowie
Bal Mistrzów Kickboxingu 2022 – rozdanie „Herosów” i gala „Women in Gloves” w Węgrowie
We wspaniałej atmosferze, z licznie przybyłymi gośćmi, w podwarszawskim Węgrowie odbył się Bal Mistrzów Kickboxingu 2022. W dwudniowej imprezie, zorganizowanej przez Polski Związek Kickboxingu kierowany przez Piotra Siegoczyńskiego, odbyło się wręczenie „Herosów” - dla wyróżniających się postaci polskiego kickboxingu, a także kobiety walczyły w drugiej edycji gali „Women in Gloves”. Tytuł Zawodowej Mistrzyni Polski full contact w wadze -65kg zdobyła Julia Stasiuk.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że święto naszego kickboxingu przesunięto o kilka miesięcy, ale warto było poczekać i przyjechać do Everest Hotel i Restauracja. W piątek i sobotę panie uczestniczyły w seminarium i treningach, prowadzonych przez Iwonę Nierodę-Zdziebko i Agnieszkę Turchan, a zwieńczeniem pierwszego dnia było wspaniałe wydarzenie, w którego programie znalazło się 7 walk (oficjalne i jedna pokazowa). W pojedynku wieczoru, o tytuł Mistrzyni Polski pro-am Julia Stasiuk, złota medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorek w kick light (-60kg) wygrała z Sylwią Maksym. Wcześniej spotkały się w finale MP full contact w Drezdenku i również lepsza była podopieczna trenerów Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina.

- Szczerze mówiąc nie czułam stresu, raczej podekscytowanie. Nie mogłam doczekać się tej walki i byłam spokojna o wynik. Cały sezon ciężko pracowałam i byłam przygotowana w 100 proc. Moim zdaniem piątkowy pojedynek był lepszy od finału MP. Dużo więcej się działo, była to dużo mocniejsza walka, dochodziło do większej ilości wymian. Wydaje mi się, że to przez to, iż obie mniej więcej już wiedziałyśmy czego się spodziewać i nie marnowałyśmy czasu na „wybadanie terenu” tylko przechodziłyśmy do działania. Uważam, że Sylwia jest bardzo doświadczoną i techniczną zawodniczką, przez co każda z naszych walk jest dosyć widowiskowa – mówiła Julia Stasiuk.

O piątkowej walce, będącej swoistym rewanżem, opowiadała także Sylwia Maksym: - Uważam, że w piątek poszło lepiej niż na Mistrzostwach Polski. Reprezentujemy odmienne style, jestem zawodniczką, która wywodzi się z boksu i stawiam na mocne uderzenia, przeciwniczka natomiast pracuje bardzo dużo na nogach i nie idzie na wymiany. A gdybyśmy poszły na wymiany, wtedy miałabym przewagę siłową. Julia wykorzystuje swoje nogi i bardzo dobrze jej to wychodzi. Nasz drugi pojedynek był mocny, nie odpuszczałyśmy i myślę, że to było duże wyzwanie dla Julii. Walka była dobra i twarda, a widownia zadowolona. Sądzę, że jak na rok trenowania sportów kopanych jestem na dobrym poziomie, skoro mogę toczyć takie boje z tak utytułowanymi zawodniczkami. Nigdy nie odmawiam walk, bo dla mnie sport to całe moje życie i ja to po prostu kocham – powiedziała srebrna medalistka MP full contact i K-1.

Oceniając piątkowe starcie, trener reprezentacji Biało-Czerwonych w full contact oraz szkoleniowiec KKS Sporty Walki Radosław Laskowski stwierdził: - Julka kontrolowała rytm i tempo walki. I ona kreowała akcje. Jestem bardzo zadowolony z rozwoju kariery Julki Stasiuk i myślę, że będzie ona jednym z filarów młodej części kadry Poland Full Contact Team, która wkrótce walczyć będzie o najwyższe cele na światowych ringach. Sylwia Maksym to świetna zawodniczka i sądzę, że też nie powiedziała ostatniego słowa, ale raczej nominalnie to jednak waga - 70 kg.

- Była jeszcze jedna walka w full contact, tym razem juniorów. Świetnie zaprezentowała się ponownie Weronika Tarczyńska z Tom Bee Góra Kalwaria, która dosłownie zdominowała swoją rywalkę, mimo znacznej różnicy wagi na niekorzyść Weroniki – dodał Radosław Laskowski.

W innej walce, tzw. Extra Fight w K-1 70 kg Hanna Wysocka przegrała ze Słowaczką Alexandraą Filipovą. Z kolei „towarzysko” rywalizowały Barbara Nalepka z Anitą Kropidłowską.

- Anitka to moja przyjaciółka z klubu, codziennie razem trenujemy i jest to moja główna sparing partnerka. Więc w Węgrowie stoczyłyśmy sparing. Generalnie pomysł z galami tylko dla kobiet to strzał w 10. U małej grupy organizatorów są walki kobiet. Gala tylko i wyłącznie z pojedynkami pań jest chyba jednym z najlepszych widowisk w sportach walk. To są bardzo widowiskowe walki, my nie kalkulujemy, zawsze dajemy z siebie 100 proc. - przyznała Barbara Nalepka, która z kilkoma innymi uczestnikami święta kickboxingu uczestniczyła także w… spływie kajakowym.

Mówiąc o przebiegu walki pokazowej, Anita Kropidłowska zaznaczyła: - Zależało mi na tym, by było dynamicznie, pozostając przy tym w duchu zabawy i luźnego sparingu. W moim odczuciu plan udało się wykonać. Startować w kickboxingu zaczęłam półtora roku temu i każda wygrana walka jest dla mnie niezwykle cenna, bo czy są to Mistrzostwa Polski czy sparing sędziowany to staram się przygotować zawsze jak najlepiej potrafię. W tym roku cenną wygraną była dla mnie ta w Kartuzach na MP K-1, gdzie walczyłam z Dominiką Chylińską. To zawodniczka zdecydowanie bardziej doświadczona. Wcześniej przegrałam z nią w ringu dwa razy. Takie momenty jak zwycięstwo motywują do jeszcze cięższej pracy i utwierdzają w przekonaniu, że to co robimy z ekipą Fightera pod wodzą Michała Turyńskiego działa. Cieszę się, że mam wokół siebie takich ludzi. Jestem pewna, że razem osiągniemy wielkie rzeczy.

W sobotni wieczór przyszedł czas na „Herosy 2021” - nagrody dla najlepszych w 16 kategoriach. W tym roku kapituła wyróżniła:

1. Zawodnik roku - formuły planszowe - Michał Grzesiak
2. Zawodnik roku - formuły ringowe – Mateusz Kubiszyn
3. Zawodnik roku - walki zawodowe – Arkadiusz Wrzosek
4. Zawodniczka roku - formuły planszowe – Monika Puzio-Nieszporek
5. Zawodniczka roku - formuły ringowe – Martyna Kierczyńska
6. Zawodniczka roku - walki zawodowe – Barbara Nalepka
7. Zawodnik roku - sport niepełnosprawnych Nikodem Prządka
8. Nadzieja roku – Sebastian Jędraś
9. Nadzieja Roku - Julia Stasiuk
9. Trener roku – Grzegorz Engel
10. Sędzia roku – Józef Mazurek
11. Impreza roku PZKB – amatorska - Mistrzostwa Polski K-1 Rules, Legnica 10-12.06.2022, organizator POLKON FIGHT LEGNICA – Zbigniew Prych, Grzegorz Koń
12. Impreza roku PZKB – zawodowa – Gala kickboxingu MAKOWSKI FIGHTING CHAMPIONSHIS Zielona Góra 02.10.2021 organizator – Tomasz Makowski
13. Klub roku – Pretorium Poznań
14. Partner roku – Masters Fight Equipment
15. Heros Honorowy – Paulina Jarzmik
16. Heros Specjalny – WAKO Ukraina, Olga Pavlenko

Dodatkowo trener Radosław Laskowski otrzymał Odznakę "Za zasługi dla sportu" nadaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Trener Grzegorz Engel powiedział: - Dla mnie te trofeum jest największym wyróżnieniem w mojej całej karierze, absolutnie nie spodziewałem się, że to właśnie ja otrzymam. Ale nic nie dzieje się przypadkiem, bardzo dziękuję mojemu trenerowi, który ukształtował i naprowadził mnie na ścieżkę sportową Piotrowi Siegoczyńskiemu oraz Andrzejowi Palaczowi, który kiedyś postawił na mnie. Na pewno to wyróżnienie doda mi jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy z młodzieżą.

Z kolei Rafał Gabrysiak z Pretorium komentował w mediach społecznościowych: Spodziewałem się podziękowań lub jakiegoś drobnego wyróżnienia, ale nie Herosa roku! Heros 2021 dla KS Pretorium przekazał w moje ręce Prezes PZKB Piotr Siegoczyński! To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane klubowi za wyniki sportowe w 2021 oraz za organizacje ligi kickboxingu i bogatego życia klubowego.

Swoimi spostrzeżeniami podzieliło się także kilkoro innych wyróżnionych:

Sebastian Jędraś:Zdobyta nagroda jest dla mnie bardzo ważna. Ponieważ widzę, że moja praca, którą wkładam na treningach, później na zawodach zostaje doceniona. Wiem też jakie nadzieje pokłada we mnie PZKB. Teoretycznie powinienem się spodziewać nagrody, bowiem tamten rok poszedł zdecydowanie po mojej myśli. Zdobyłem 4 tytuły Mistrza Polski, srebrny i brązowy medal Pucharu Świata oraz najcenniejsze Mistrzostwo Europy. Jednak jak to bywa w tego typu galach, nie miałem całkowitej pewności, czy nagroda powędruje w moje ręce.

Martyna Kierczyńska:Bardzo się cieszę, że zostałam wyróżniona, to mój pierwszy Heros w sportowej karierze. Jest to dla mnie naprawdę coś specjalnego. Czy spodziewałam się tej nagrody? Szczerze powiedziawszy to tak, ponieważ wiedziałam, że w zeszłym roku to ja, jako jedyna zawodniczka formuł ringowych, zdobyłam złoty medal Mistrzostwach Świata w Lido Di Jesolo. Ponadto zajęłam pierwsze miejsce na Pucharze Świata. Także wydaje mi się, że jak najbardziej zasłużyłam na wyróżnienie i jestem dumna z tego, że doceniono moje sukcesy, których z pewnością w tym roku również nie zabraknie.

Barbara Nalepka:Heros to nagrodzenie mojej ciężkiej pracy w tym trudnym dla mnie roku 2021, w którym zmagałam się z kontuzją, tj. złamaniem ręki. A mimo to ciężko pracowałam żeby po wyciągnięciu drutów móc szybko wrócić do ringu. Heros chyba nigdy nie jest spodziewany, gdyż mamy w Polsce mnóstwo wspaniałych kickboxerek.

Julia Stasiuk:Byłam świadoma że jest jeszcze kilkoro zawodników którzy również zasłużyli na tę nagrodę, ale cicho liczyłam, na to że powędruje ona do mnie. Także było to miłe zaskoczenie. Jestem wdzięczna za docenienie mojej i trenerów ciężkiej pracy. Pokażemy. że to dopiero początek i dodatkowa motywacja do dalszej pracy.

Michał Grzesiak:Oczywiście że jestem zaskoczony i bardzo mi miło z tego wyróżnienia. A co do kontuzji odniesionej na MP low kick, ręka już prawie sprawna, aczkolwiek wymaga jeszcze drobnej rehabilitacji. Myślę, że jeszcze kilka tygodni i będzie gotowa.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL