Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Otwarcie sezonu w Warszawie. Ciekawe walki w Pucharze Polski i Mistrzostwach Mazowsza

06.09.2022
Otwarcie sezonu w Warszawie. Ciekawe walki w Pucharze Polski i Mistrzostwach Mazowsza
Otwarcie sezonu w Warszawie. Ciekawe walki w Pucharze Polski i Mistrzostwach Mazowsza

W pierwszy weekend września hala AWF Warszawa była areną rywalizacji w Pucharze Polski Kick Light Kadetów i Juniorów oraz Mistrzostwach Mazowsza Dzieci, Kadetów i Juniorów w Pointfightingu. Młodzi kickboxerzy przygotowują się do Mistrzostw Świata, które na początku października odbędą się we wszystkich formułach w Lido di Jesolo we Włoszech.


Organizatorami stołecznych zawodów byli Wiertel Fight Team i Polski Związek Kickboxingu. Do Pucharu Polski zgłosiło się 128 zawodniczek i zawodników z 33 klubów, zaś do mistrzostwa województwa 139 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

W obydwu turniejach zwyciężała między innymi startująca w kategorii -65kg kadetka starsza Julia Brulińska (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów). W finale zawodów pucharowych wygrała z Klaudią Koc (A&W Team Obrowo), a w Mistrzostwach Mazowsza pokonała Hannę Amerek (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki).

- Występ na Pucharze Polski i Mistrzostwach Mazowsza na warszawskiej AWF uważam za bardzo udany. Stoczyłam cztery walki, po dwie w obu formułach. W pointfightingu pojedynki zakończyły się przed czasem 10:0. Złoty medal zdobyłam również po dwóch wygranych walkach przed czasem w kick light. Mój pierwszy pojedynek półfinałowy skończył się po liczeniu zawodniczki i niezdolność jej do kontynuowania walki. Następnie zwyciężyłam przez nokaut i poddanie się przeciwniczki. Najdłuższą i zarazem najcięższą walką był dla mnie finał kick light z Natalią Koc. Wygrałam w drugiej rundzie przez nokaut, lecz pierwsza runda kosztowała mnie sporo wysiłku i zaangażowania. Uważam, że stoczyłyśmy ładną walkę – mówi Julia Brulińska.

Kickboxerka dodała, że zamierza kontynuować przygodę z ciągłymi formułami. Pointfighting jest jej bazową formułą. - I za granicą, i w Polsce jest na wysokim poziomie. Następnym celem startowym są Mistrzostwa Świata we pointfightingu. Jest to najważniejszy turniej w całej mojej karierze sportowej i pojadę do Włoch ze sporymi nadziejami. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy, którą władam w treningi i dzięki wsparciu mojego trenera Jacka Keslera uda mi się spełnić marzenie.

W kadetach starszych w mistrzostwach województwa mazowieckiego najlepszymi zawodnikami wybrano Julię Brulińską i Jakuba Kasprowicza, triumfatora kat. -63kg i -69kg. - To już mój drugi udział w Mistrzostwach Mazowsza i ponownie zdobyłem podwójne złoto i tytuł najlepszego kadeta starszego. Oba finały wygrałem przed czasem przewagą punktową. Aktualnie przygotowuję się do Mistrzostw Świata pod okiem trenera Bartosza Baczyńskiego. Mistrzostwa województwa świetnie wpasowały się w okres przygotowawczy – stwierdził.

W pozostałych grupach wiekowych w pointfightingu wyróżniono: dzieci - Karolina Chuda i Marcel Gugułka, kadeci młodsi - Barbara Budek i Igor Głowienka.

W mających otwartą formułę Mistrzostwach Mazowsza wygrywali także m.in.: kadeci starsi -52kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno) i -57kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów). W finale Jonasz Gortat pokonał Igora Stępnia (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), a Bartosz Dobrowolski zwyciężył w rywalizacji z Adamem Bachmanem (X Fight Piaseczno), najlepszym z kolei w wadze -47kg.

- W Mistrzostwach Mazowsza łącznie stoczyłem 3 walki w formule pointfighting. Największą trudność sprawiła mi finałowa walka w mojej koronnej kategorii -52kg. Z klubowym kolegą Adamem Bachmanem stoczyliśmy bój zakończony podwójną dogrywką. Ostatecznie to ja stanąłem na najwyższym stopniu na podium. Najwięcej doświadczenia zdobyłem w kategorii -57kg po przegranym pojedynku z Igorem Stępniem, który wprowadził do współzawodnictwa poziom rodem z dwóch kategorii wyżej. Jest to dla mnie zimny prysznic po wakacyjnych przygotowaniach do startu w Mistrzostwach Świata. Przez ostatnie 2 miesiące ciężko trenowałem pod okiem trenera Marcina Pałuby i porażka ta pomoże zweryfikować, co wymaga jeszcze poprawy – uważa Bartosz Dobrowolski.

Natomiast Jonasz Gortat powiedział: - Swój start zaliczam do udanych. Na Mistrzostwach Mazowsza walki wygrałem kolejno 14:4 oraz 14:9. Najcięższy pojedynek stoczyłem z zawodnikiem legionowskiego Tajfuna. Moja ręka powędrowała w górę, a złoty medal zawisł na szyi. Następnym przystankiem na mojej kickboxerskiej mapie jest Węgrów, gdzie odbędzie się z grupowanie kadry narodowej kadetów, przygotowującej się do Mistrzostw Świata.

Tytuły najlepszych kickboxerów w PP przyznano: kadeci młodsi - Krystian Turbiarz i Kalina Kierpacz, kadeci starsi - Jakub Kościelnik i Maja Wojnicz, juniorzy - Mateusz Grześków i Julia Szyjkowska.

W finale Mateusz Grześków (Fighter Nowa Sól) okazał się lepszy od Kamila Guzińskiego (KS AZS AWF Warszawa). W ich wadze było 8 startujących zawodników. - Zawody uważam za bardzo udane. Stoczyłem 3 walki w kategorii -63kg i wszystkie wygrałem, a najtrudniejszym rywalem zdecydowanie był Kamil Guziński. Pojedynek finałowy był bardzo wyrównany, o wyniku zadecydowały ostatnie sekundy. Jeśli chodzi o plany startowe szykuję się do Mistrzostw Świata Juniorów we Włoszech, gdzie wystartuję w formule low kick w kategorii do 63,5kg. Na co dzień trenuję pod okiem trenera Adama Rydzaka. Zdobyłem wcześniej złoty medal na Pucharze Europy WAKO w low kicku, złoto na Pucharze Polski srebrny i brązowy medal na Pucharze Świata WAKO w tej samej formule.

W kadetach starszych zwyciężali na bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego także m.in.: -57kg Kacper Wryk (KSW Łuków), -52kg Marcel Pietraszek (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) i -50kg Maja Wojnicz (Klub Sportowy Egida Biskupiec).

Po zawodach Kacper Wryk powiedział: - Jestem zawodnikiem z krótkim stażem treningowym, ćwiczę od dwóch lat. W tym roku startowałem w Mistrzostwach Polski w Zawierciu i w Bałtowie, wygrałem kilka walk, ale nie udało mi się zakwalifikować do strefy medalowej. Kategoria do 57 kg jest zawsze mocno obsadzona. W Pucharze Polski rozgrywanym na warszawskiej AWF wygrałem dwie walki przed czasem, w pierwszej rundzie. Moi przeciwnicy byli bardzo ambitni, ale ja bardzo solidnie przygotowywałem się do tych zawodów i byłem w dobrej formie. Przez całe wakacje trenowałem w klubie pod okiem trenerów Zenona Pawlikowskiego i Grzegorza Piotrowskiego. Uczestniczyłem też w obozie sportowym PZKB w Chorwacji, gdzie miałem możliwość trenowania m.in. ze szkoleniowcami Tomaszem Mamulskim i Marcinem Nasiadko. Złoty medal w Pucharze Polski to na razie mój najlepszy wynik.

Natomiast Marcel Pietraszek mówił: - Na Pucharze Polski w Warszawie stoczyłem dwie walki, obie ułożyły się po mojej myśli i wygrałem. Najtrudniejszym przeciwnikiem był Jakub Gieraga z klubu KSW Alien Łódź. Jest to mój kolega z obozów kadry narodowej. Była to pierwsza walka na tych zawodach i był to naprawdę mocny pojedynek. Dziękuje moim rywalom za wspaniałą postawę i do zobaczenia na kolejnych zawodach. Co do planów na przyszłość, zamierzam konsekwentnie rozwijać swoją pasję i zainteresowania w kickboxingu, planuję starty na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Mam nadzieję, że nie przydarzy mi się jakaś kontuzja i będę mógł godnie reprezentować swój klub oraz Polski Związek Kickboxingu.

Jak oceniła Maja Wojnicz, po wygranych Mistrzostwach Polski przyszedł czas na nowy sezon i kolejne wyzwania, tym razem w Pucharze Polski kick light. - Stoczyłam zwycięskie 3 walki, a dwie wygrałam przed czasem. Najtrudniejszy był pojedynek ćwierćfinałowy z Judytą Szewczyk (KSW Alien Łódź). Styl zawodniczki był dla mnie nowy i dość nietypowy, przez co musiałam zawalczyć trochę inaczej niż zawsze. Ale i w tym wypadku to moje ręce powędrowały do góry. A na zakończenie dnia kolejna niespodzianka, ponieważ wybrano mnie najlepszą kadetką starszą turnieju.

Skład sędziowski: Krzysztof Żychliński - sędzia główny, Dariusz Matusik, Przemysław Sułkowski, Jarosław Sułkowski, Zbigniew Kowalewski – kierownicy plansz, Tomasz Sobczak, Przemysław Wielądek - sędzia wagowy, Marcin Wrzosek, Adam Olakowski, Justyna Turbiarz, Karolina Chróścik, Bartosz Bachman, Sławomir Nieściur, Martyna Kiełboń, Maciej Dobrowolski, Paweł Bielecki i Krzysztof Kaproń - delegat PZKB.

Wyniki – zwycięzcy:

Mistrzostwa Mazowsza - pointfighting
dziewczynki +36kg Zuzanna Pasik (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów), -36kg Natasza Bielińska (Klub Sportowy Egida Biskupiec), -33kg Karolina Chuda (X Fight Piaseczno), -30kg Karolina Chuda (X Fight Piaseczno), -27kg Lena Krystianik (Ninja Academy Warszawa)
chłopcy -36kg Maciej Paczkowski (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -33kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -30kg Jan Kamiński (Ninja Academy Warszawa), -27kg Igor Majkut (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)

juniorzy -55kg Karolina Bojarczyk (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)
kadeci starsi +69kg Jakub Tłoczek (Knock-Out Team Bełchatów), -69kg i -63kg Jakub Kasprowicz (Top Team Poland Warszawa), -57kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów), -52kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -47kg Adam Bachman (X Fight Piaseczno), -42kg Stanisław Przybylski (X Fight Piaseczno), -37kg Kacper Kuraś (DAN Świdnik)
+65kg Zuzanna Mąkosa (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki), -65kg Julia Brulińska (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów), -55kg Izabella Dąbrowska (X Fight Piaseczno), -50kg Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa)
kadeci młodsi +47kg Jan Hawrysz (DAN Świdnik), -47kg Igor Głowienka (DAN Świdnik), -42kg
Paweł Bielecki (DAN Świdnik), -37kg Adam Dzierzbicki (Ninja Academy Warszawa), -32kg
Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy)
+47kg i -47kg Barbara Budek (Klub Sportowy Egida Biskupiec), -42kg Malwina Florek (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -37kg Hanna Lachowska (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -32kg Julia Marczyńska (X Fight Piaseczno)

Puchar Polski – kick light
juniorzy -79kg Michał Śliwiński (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno), -69kg Wojciech Wojtaszak (Stark Kickboxing Team Częstochowa), -63kg Mateusz Grześków (Fighter Nowa Sól), -65kg Dominika Pruszczyk (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -60kg Natalia Wielgórska (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator), -55kg Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo)

kadeci starsi +69kg Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -69kg Dmytro Drandalush (Fight Club Radzymin), -63kg Stanisław Telejko (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), -57kg Kacper Wryk (KSW Łuków), -52kg Marcel Pietraszek (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka), -47kg Yan Opanasiuk (KSW Alien Łódź), -42kg Oskar Krzemiński (Fighter Nowa Sól)
+65kg Julia Sęczak (Wataha Pruszcz Gdański), -65kg Julia Brulińska (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów), -60kg Zuzanna Drewniak (Striker Turek), -55kg
Weronika Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -50kg Maja Wojnicz (Klub Sportowy Egida Biskupiec), -42kg Julia Majka (Fighter Nowa Sól)

kadeci młodsi -69kg Nikodem Sęczak (Wataha Pruszcz Gdański), -63kg Bartosz Szwejk (Klub Sportowy AZS AWF Warszawa), -57kg Aleksander Ruta (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki), -52kg Olaf Subocz (Karwiński Team Mława), -47kg Wojciech Gajek (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -42kg Paweł Bielecki (DAN Świdnik), -37kg Krystian Turbiarz (Knock-Out Team Bełchatów), -32kg Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -28kg David Żurawski (Fighter Nowa Sól)
+65kg Julia Kopczyńska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno), -65kg Dorota Maczuga (Klub Sportowy KO Bloodline Gym Nysa), -46kg Patrycja Ćwiklińska (Karwiński Team Mława), -42kg Kalina Kierpacz (Klub Sportowy KO Bloodline Gym Nysa), -37kg Sandra Wiśniewska (A&W Team Obrowo).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL