Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

POLISH OPEN 2022 w Kicboxingu – wspaniała impreza, godne miejsce i świetne walki w Zamek Janów Podlaski

14.12.2022
POLISH OPEN 2022 w Kicboxingu – wspaniała impreza, godne miejsce i świetne walki w Zamek Janów Podlaski
POLISH OPEN 2022 w Kicboxingu – wspaniała impreza, godne miejsce i świetne walki w Zamek Janów Podlaski
To był świetny turniej w nowym miejscu na krajowej mapie kickboxerskiej – podkreślali uczestnicy Polish Open - Międzynarodowego Pucharu Polski w Kickboxingu. Zawody odbyły się w Zamku Janów Podlaski (woj. lubelskie) z udziałem kickboxerów z Izraela, Czech, Litwy, Łotwy i Polski.

Rywalizowano w pięciu formułach: Pointfighting, K-1, Full Contact, Light Contact, Light Contact. Łącznie na liście zgłoszeń było ok. 380 osób.

Organizatorem zawodów, przeprowadzonych w wyjątkowym miejscu i klimacie, był prezes Stowarzyszenie Promocji Mistrzów Masters Promotion Wojciech Górecki, a gościem specjalnym Piotr Siegoczyński, Prezes Polskiego Związku Kickboxingu. W przeszłości panowie wspólnie prowadzili reprezentację Semi Contact, m.in. podczas Mistrzostw Świata w Gdańsku w 1997 roku.

Po 2 zwycięstwa w Janowie Podlaskim (powiat Biała Podlaska) odnieśli m.in.: w pointfightingu: kadeci starsi -57kg, -63kg Jonasz Gortat (Klub Sportowy Knock-Out Team Bełchatów) -42kg, -47kg Filip Czechowski (Knock-Out Team Bełchatów), kadeci młodsi -28kg, -32kg Emilia Nieściur (X Fight Piaseczno), dziewczynki -27kg, -30kg Hana Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) -30kg, -33kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki GO FIGHT Łęczna). Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) zwyciężył w seniorach full contact -81kg i w kick light -79kg. Juniorka Wiktoria Ziober (KS CSE Sparta Kickboxing Krzeszowice) była najlepsza w kategorii +70kg w pointfightingu i kick light.

Po Międzynarodowym Pucharze Polski Polish Open w Janowie Podlaskim złoci medaliści powiedzieli:
Pola Stołowska: - Pierwszy raz byliśmy na zawodach, które zorganizowano na zamku w Janowie Podlaskim. Obserwując liczbę zgłoszeń razem z moim trenerem podjęliśmy decyzję, że wystartuję w formule kick light w wyższej kategorii. Liczyłam też na pojedynki z zawodniczkami z zagranicy. Finalnie jednak okazało się, że stoczę tylko dwa pojedynki. Stres był, bo kompletnie nie znałam dziewczyn z wagi -65kg. Z trenerem mieliśmy wyznaczone konkretne zadania na te walki, które zrealizowaliśmy. Obie walki wygrałam w pierwszej rundzie przewagą techniczną.

Rafał Dobies: - Start w Janowie Podlaskim uważam za udany. Byłem tam pierwszy raz, ale z przyjemnością wrócę. Startowałem w 3 formułach walki. W pointfightingu przegrałem finał z Bartoszem Zabłotnym. Myślę, że postawiłem mu ciężkie warunki, ostatecznie jednak jego ręka powędrowała do góry. W full contact i kick light wygrałem wszystkie walki, w tym dwie przed czasem, co sprawiło, że zdobyłem 2 złote medale oraz wywalczyłem tytuły Herosa - najlepszego zawodnika - danych formuł. Najtrudniejszą walką zdecydowanie była finałowa z Czechem w formule full contact. Byłem liczony aż dwukrotnie. Rywal próbując mnie skończyć stracił bardzo dużo siły, zauważyłem w tym swoją szansę i ruszyłem do przodu. Ostatecznie znokautowałem rywala w drugiej rundzie. Po takim come backu towarzyszyły mi niesamowite emocje.

Olaf Laskowski: - Stoczyłem w sumie 4 walki, 3 w kick lightcie i zadebiutowałem w pointfightingu, który nie do końca poszedł po mojej myśli. Trafiłem na mocnego przeciwnika. W formule kick light zdecydowanie walka finałowa z Sebastianem Piebiakiem była najbardziej wymagająca. Wcześniej nie miałem okazji z nim walczyć. Jego styl mnie zaskoczył, walka była wyrównana.

Paweł Konieczny: - W formule K-1 stoczyłem 3 walki. Najcięższą była z Szymonem Gaczyńskim, miałem mało czasu na odpoczynek do tego turnieju, ponieważ w tamtym tygodniu walczyłem na Mistrzostwach Polski Oriental Rules w Siedlcach, gdzie zdobyłem złoty medal.
Z Szymonem Gaczyńskim przegrałem w finale Mistrzostw Polski kick light w Zawierciu w tym roku, a zrewanżowałem się w finale wspomnianych MP Oriental Rules. Teraz walczyliśmy po raz 3.
Janów Podlaski jest nowym miejscem na mapie kickboxerskich turniejów. Uważam, że zawody były na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Jakub Kościelnik: - Turniej w Janowie traktowałem jako kolejny etap zdobywania doświadczeń, stoczyłem 3 walki w kick light, pierwsze dwie udało mi się skończyć przed czasem, najcięższa była walka finałowa z zawodnikiem z Łukowa. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany i na pewno jeszcze się na nim pojawię.

Igor Bronowski: - W Janowie Podlaskim wystartowałem w formule kick light w wadze -57. Po losowaniu okazało się, że pierwszą walkę miałem stoczyć z zawodnikiem z Białej Podlaski. Nie znałem przeciwnika, ale jak zawsze kontrolnie podszedłem do początku walki. Przeciwnik okazał się dość początkującym kickboxerem, co spowodowało moje przyspieszenie tempa, w efekcie zakończenie walki przez przewagę techniczną. W finale rywalizowałem z Litwinem, który wyglądał na doświadczonego zawodnika. Taktyka była dość prosta, żeby kontrolować dystans i wykonywać szybkie ataki. Przez co nie pozwoliłem rywalowi na wyjście na prowadzenie. I tak zostało do końca. Uważam, że ta walka wyglądała dość interesująco, a dla mnie była cennym doświadczeniem. Sam turniej bardzo mi się podobał, zwłaszcza fakt, że wszyscy zawodnicy byli w jednym miejscu, co bardzo sprzyjało nawiązywaniu kontaktów, nie tylko sportowych. Poza tym miejsce jest fantastyczne i rywalizacja w takich warunkach to prawdziwa przyjemność.

Rafał Sztark: - W ten weekend startowałem w formule K-1 Rules, finalnie wygrałem dwa pojedynki oraz dwa pojedynki przeciwnicy oddali walkowerem. Spotkałem się z dwoma mocnymi zawodnikami, Arek Dyba, jak i Armin Pawlak nie chcieli oddać łatwo pola. Są to zawodnicy, którzy nie od dziś walczą w K-1 i wiedziałem, że będzie co robić. Który pojedynek był najtrudniejszy? W sumie jeden i drugi dali mi we znaki. Jednak wyszedłem mocno skupiony i zrobiłem swoją robotę, wygrywając z obydwoma zawodnikami. Jest mały niedosyt przez walkowery, ale jak to się mówi zachowałem więcej zdrowia. Janów Podlaski to nowe miejsce na kickboxerskiej mapie, bardzo pozytywnie je odebrałem. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany i wszystko szło zgodnie z planem.

Patryk Andrzejewski: - Swój występ na Pucharze Polski oceniam na plus, jednak został niedosyt po kick light. Udało mi się zająć w tej formule 3 miejsce po przegranej z Litwinem. Właśnie z nim stoczyłem najcięższą walkę. Wziąłem również udział w formule pointfighting, w której zająłem 1 miejsce oraz zdobyłem tytuł najlepszego juniora.

Nikodem Wilczewski: - Swój start w Janowie Podlaskim oceniam bardzo pozytywnie. Wygrałem wszystkie pojedynki i mogłem cieszyć się ze złotego medalu. Zdecydowanie najtrudniejszą walką był finał, walczyłem z bardzo niewygodnym przeciwnikiem, ale plan i wskazówki od trenera z narożnika pozwoliły mi wygrać. Każdy pojedynek stoczyłem z zupełnie nowym przeciwnikiem, nigdy wcześniej nie widziałem żadnej ich walki.

Zwycięzcy:
Pointfighting
seniorzy:
-79kg Bartosz Zabłotny (Klub Sportowy Egida Biskupiec) i -70kg Natalia Stemplewska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe)
juniorzy:
-74kg Tymoteusz Kopa (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -69kg Sergejs Tarasovs (Ballistic Kickboxing Club ), -57kg Patryk Andrzejewski (KSW TEAM POLICE) oraz +70kg Wiktoria Ziober (KS C.S.E. Sparta Krzeszowice), -60kg Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy)
kadeci starsi:
+69kg Jakub Klimowicz (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki ), -69kg Tymoteusz Ziaja (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -63kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów), -57kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów), -47kg Filip Czechowski (Knock-Out Team Bełchatów), -42kg Filip Czechowski (Knock-Out Team Bełchatów) oraz -60kg Iga Woźniak (KS Centrum Tang Soo Do Pionki), -55kg Weronika Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -50kg Magdalena Tempska (KTS-K GOSRiT Luzino)
kadeci młodsi:
+47kg Jan Wojda (KS Centrum Tang Soo Do Pionki), -47kg Jan Wojda (KS Centrum Tang Soo Do Pionki), -42kg Paweł Bielecki (LKSW "Dan" - POLAND, Taekwondo & Kick-boxing)
-37kg Adam Dzierzbicki (NINJA Academy Warszawa), -32kg Szymon Korsieko (Ninja Academy Warszawa) oraz -42kg Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino), -37kg Julia Marczyńska (X Fight Piaseczno), -32kg Emilia Nieściur (X Fight Piaseczno), -28kg Emilia Nieściur (X Fight Piaseczno)
dziewczynki:
+36kg Aleksandra Lenczewska (KTS-K GOSRiT Luzino), -33kg Karolina Chuda (X Fight Piaseczno), -30kg Hana Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -27kg Hana Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) oraz +36kg Kornel Domański (KSW Łuków), -36kg Jan Kamiński (Ninja Academy Warszawa), -33kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -30kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -27kg Igor Majkut (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)

K-1 Rules
seniorzy:
+91kg Jan Pelak (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk), -91kg Arnoldas Skeliavas (Iron Sky Gym), -86kg Piotr Stenka (Rebelia Kartuzy), -81kg Rafał Sztark ( STARK Kickboxing Team Częstochowa), -75kg Osaid Jodah (Izrael), -71kg Szymon Mątewski (Stowarzyszenie Fight Club Knurów), -67kg Jakub Włos (FIGHT POINT Biała Podlaska), -63,5kg Guy Chagage (Izrael) oraz +70kg Sylwia Maksym (SKF Nak Muay Szczecin - Muay Thai, Kickboxing dla wszystkich), -60kg Niri Dror (Izrael)
juniorzy starsi:
-81kg Gracjan Harhala (KS Fighter Jelcz -Laskowice, Miasto Jelcz-Laskowice), -75kg Mykola Koval (Fight Point Biała Podlaska), -71kg Tymur Didiaev (TKBC Praga), -67kg Paweł Konieczny (Fight Point Biała Podlaska), -63,5kg Marcel Gała (Fight Point Biała Podlaska), -57kg Piotr Fijałkowski (KS @Sparta Gym Warszawa) oraz -52kg Klaudia Kowalska (KS Fight House Nowy Sącz)

Full Contact
seniorzy:
-86kg Dawid Gutowski (KKS Sporty Walki Poznań), -81kg Rafał Dobies (LKS Puncher Płock) oraz -56kg Klara Strnadova (TKBC Praga)
juniorzy starsi:
-75kg Mykola Koval (Fight Point Biała Podlaska), -71kg Marks Husars (Ballistic Kickboxing Club), -67kg Danila Smirnov (Club Geležinis vilkas), -57kg Patryk Bodzek (Beskid Dragon Bielsko-Biała) oraz -70kg Joanna Mucha (Gladiator Binczarowa ), -65kg Margareta Kąkol (Rebelia Kartuzy)

Kick Light
seniorzy:
-84kg Krzysztof Nazarczuk (Klub Sportowy Tae Dębe Wielkie), -79kg Rafał Dobies (LKS Puncher Płock), -74kg Jakub Bonk (KS AZS AWF Warszawa), -63kg Danils Galkins (Favorīts) oraz -70kg Sylwia Maksym (SKF Nak Muay Szczecin), -65kg Zuzanna Kalbarczyk (KTS-K GOSRiT Luzino)
juniorzy:
-84kg Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno), -79kg Kamil Kąkol (Rebelia Kartuzy), -74kg Amru Fadila (Izrael), -69kg Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -63kg Kacper Popielewicz (Fight Point Biała Podlaska), -57kg Igor Bronowski (Klub Sportów Walki Sokół Jarosław) oraz +70kg Wiktoria Ziober (KS C.S.E. Sparta Krzeszowice), -65kg Dominika Pruszczyk (UKS Tom Bee Team - Sekcja Kickboxingu Góra Kalwaria), -60kg Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -55kg Zuzanna Gaczyńska (KSW Szczecinek), -50kg Klaudia Kowalska (KS Fight House Nowy Sącz)
kadeci starsi:
+69kg Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -69kg Paweł Witomski (GSWW Najemnik Gliwice), -63kg Nikodem Wilczewski (Rebelia Kartuzy), -57kg Dans kristians Likovs (Favorīts), -52kg Olaf Laskowski (KKS Sporty Walki Poznań), -47kg Konrad Wiśniewski (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -42kg Timurs Strelēvics (Ballistic Kickboxing Club) oraz +65kg Natalia Labocha (Klub Mixu-team Wręczyca Wielka), -65kg Pola Stołowska (KS AZS AWF, Warszawa), -60kg Marika Morelowska (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki), -55kg Weronika Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -50kg Martyna Wiśniewska (Beskid Dragon Bielsko-Biała), -42kg Paulina Sorgowicka (KSW Szczecinek)

Light Contact
kadeci młodsi:
-63kg Aleksander Ruta (Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki), -57kg Mateusz Zając (Rebelia Kartuzy), -52kg Wojciech Gajek (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -47kg Nikita Likovs (Favorīts), -42kg Paweł Bielecki (DAN Świdnik), -37kg Leons Likovs (Favorīts), -32kg Nikodem Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -28kg Bartosz Mitura (Fight Point Biała Podlaska) oraz +65kg Róża Zaniewicz (KSW Łuków), -50kg Wiktoria Morozenko (KKS Sporty Walki Poznań), -46kg Barbara Budek (KS Egida Biskupiec), -42kg Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL