Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzowskie turnieje w Kaliszu i Siedlcach – najlepsze kluby: Prosna i Fight Point

20.12.2022
Mistrzowskie turnieje w Kaliszu i Siedlcach – najlepsze kluby: Prosna i Fight Point
Mistrzowskie turnieje w Kaliszu i Siedlcach – najlepsze kluby: Prosna i Fight Point
Tuż przed zakończeniem roku kickboxerzy startowali jeszcze w dwóch turniejach mistrzowskich – Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Full Contact w Kaliszu oraz Mistrzostwach Polski Oriental Rules w Siedlcach. Najlepszymi klubami zostały – odpowiednio – Klub sportowy "Prosna" Kalisz i FIGHT POINT Biała Podlaska

W Jump Planet w Kaliszu 5 tytułów zdobyli reprezentanci miejscowego KS Prosna: -56kg Nicola Kaczmarek, -71kg Jakub Janiszewski, -75kg Filip Szóstak, -81kg Oskar Dąbrowski, -86kg Jan Matyjaszczyk. Organizatorami zawodów byli: KS Ziętek Team, Polski Związek Kickboxingu, Miasto Kalisz.

W finale Nicola Kaczmarek wygrała z Natalią Maćkiewicz (GSWW Najemnik Gliwice). - Występy uważam za bardzo dobry. Medal bez walki mnie nie satysfakcjonuje, dlatego wystartowałam kategorię wagową wyżej. To mój 3 tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w full contact. Pierwszy zdobyłam w wadze -56kg, w tamtym roku wystartowałam w wadze do 52 kg i ponownie w tym roku w wyższej kategorii. Co do sobotniego finału, walkę wygrywałam w każdej rundzie i nie rozumiem końcowego wyniku 2:1. Moja rywalka była wycofana i to ja zadałam więcej celnych ciosów. Stoczyłam już z Natalią 4 pojedynki. Wszystkie wygrałam. Nie lekceważę jej, aczkolwiek uważam, że mam większe doświadczenie i obeznanie w ringu niż przeciwniczka – mówiła Nicola Kaczmarek.

Na najwyższym stopniu podium stanęły także: -60kg Weronika Szymczak (LZS Poprawa Siedlików) i +70kg Oliwia Ściągaj (X Fight Piaseczno), która w finale pokonała Weronikę Stochniałek (KS Ziętek Team Kalisz).
- Był to mój pierwszy start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Ze względu na to, że zawodniczka z mojej kategorii nie przyjechała, walczyłam w wyższej kategorii +70kg. Walka finałowa była dla mnie ciężka, gdyż rywalka była ode mnie znacznie cięższa. Jednak dzięki taktyce trenerów wypunktowałam przeciwniczkę i zakończyłam pojedynek wynikiem 3:0 – przyznała Oliwia Ściągaj, która po raz pierwszy rywalizowała z Weroniką Stochniałek.

W wadze -86kg Jan Matyjaszczyk (KS Prosna Kalisz) wygrał przez RSC w 1 rundzie z Mikołajem Wolkiewiczem (KS Pogoń Mogilno).
- Walka od początku pod moje dyktando, realizowałem plan jakim było spokojne wejście w pierwszą rundę, wybadanie przeciwnika i od drugiej mieliśmy rozpocząć destrukcję. Byłem bardzo dobrze przygotowany, za co dziękuję moim trenerom i osobom, które pomagały mi na co dzień. Szkoda jedynie tego, że walka zakończyła się tak szybko, bo już w 1 rundzie. Chciałem się trochę pobić. Jest to mój pierwszy tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Jeżeli chodzi o mojego rywala to było nasze pierwsze spotkanie, oddaję mu oczywiście szacunek za wyjście do walki, ale było czuć różnicę poziomów. Życzę mu jak najlepiej i szybkiego powrotu do zdrowia. I oczywiście nie mogę się doczekać nowego sezonu, w którym mam nadzieję zaprezentuję pełną gamę moich możliwości – stwierdził Jan Matyjaszczyk.

W pojedynku o tytuł w -63,5kg Patryk Matczak (KSW Alien Łódź) zwyciężył Krystiana Szczepaniaka (KS Ziętek Team Kalisz) 3:0.
- W debiucie wywalczyłem Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w full contact. W młodzieżowcach mogę startować dopiero od czerwca tego roku, kiedy to skończyłem 18 lat. Był to mój także absolutny debiut w formule full contact. Chciałem wystartować wcześniej w full contacie, jeszcze na Mistrzostwach Polski Juniorów, jednakże napięty grafik mistrzostw oraz urazy i infekcje uniemożliwiły mi występ. Jeżeli natomiast chodzi o walki z finałowym rywalem, jeszcze nigdy z nim nie walczyłem – dodał Patryk Matczak.

Młodzieżowe MP Full Contact – wyniki walk finałowych:
-91kg Mohamed Abdelkhair (LZS Poprawa Siedlików) - Artur Maury (KS Prosna Kalisz) 3:0
-86kg Jan Matyjaszczyk (KS Prosna Kalisz) - Mikołaj Wolkiewicz (KS Pogoń Mogilno) RSC 1
-81kg Oskar Dąbrowski (KS Prosna Kalisz) - Patryk Waszak (Elbląski Klub Karate) 3:0
-75kg Filip Szóstak (KS Prosna Kalisz) - Marcin Blicharski (Fighter Wrocław) 2:1
-71kg Jakub Janiszewski (KS Prosna Kalisz) - Michał Olszewski (UKS Sanda Płock) 3:0
-67kg Mateusz Kupijaj (LZS Poprawa Siedlików) - Nikodem Lewandowski (Fighter Wrocław) AB 1
-63,5kg Patryk Matczak (KSW Alien Łódź) - Krystian Szczepaniak (KS Ziętek Team Kalisz) 3:0
-60kg Bartłomiej Strawa (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) - Jakub Gil (UKS Sanda Płock) 3:0
+70kg Oliwia Ściągaj (X Fight Piaseczno) - Weronika Stochniałek (KS Ziętek Team Kalisz) 3:0
-56kg Nicola Kaczmarek (KS Prosna Kalisz) - Natalia Maćkiewicz (GSWW Najemnik Gliwice) 2:1

Natomiast w Siedlcach odbyły się XVII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Oriental Rules. Organizatorzy: Siedlecki Klub Sportowy Gladiator, Eseco, współorganizatorzy: Miasto Siedlce, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, patronat: Polski Związek Kickboxingu, Prezydent Miasta Siedlce, Starosta Powiatu Siedleckiego.

Najlepszymi kickboxerami turnieju uznano: Julię Marciniak (KSW Szczecinek) i Marcina Jurczyńskiego (SKF Nak Muay Szczecin). Oboje startowali w juniorach starszych, a w walkach finałowych wygrywali: -70kg Julia Marciniak - Oliwia Pawlak (Galvarino Łódź) i -71kg Marcin Jurczyński - Sebastian Borkowski (Fight Point Biała Podlaska).
- Z Oliwia walczyłam po raz pierwszy, również pierwszy raz miałam okazję sprawdzić się w formule Oriental Rules. Walka przebiegła po mojej myśli, cały czas ją kontrolowałam, a po trzech wymagających rundach piąty tytuł mistrzowski w kickboxingu w tym roku trafił do mnie – powiedziała Julia Marciniak.

Z kolei Marcin Jurczyński przyznał: - Dwa pojedynki, które stoczyłem na mistrzostwach, nie były łatwe, ale walcząc z chłodną głową poradziłem sobie i wykonałem plan. Każda walka jest wymagająca, nigdy nie jest łatwo. W pierwszej przesądził klincz, w ktorym bardzo dobrze sobie radziłem, natomiast w finale praca w dystansie i okopywanie przedniej nogi przeciwnika dało mi zwycięstwo. Sukces w postaci tytułu Mistrza Polski zawdzięczam moim trenerom z Nak Muay Szczecin Marcinowi Parchecie i Damianowi Skrzypczakowi.
Z tego klubu po złoto sięgnęli także: Sylwia Maksym -70kg (rok temu wygrała w -65kg), Paweł Kosowski -57kg (junior młodszy), a po srebro Tomasz Zagórski -86kg.
Wśród kobiet tytuł zdobyła również: -60kg Karolina Kuzawska (Fight Point Biała Podlaska) oraz juniorka starsza -60kg Natalia Wielgórska (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator). W juniorach starszych zwyciężył m.in. -63,5kg Marcel Gała (Fight Point Biała Podlaska).
Natomiast poza Julią Marciniak z KSW Szczecinek w MP Oriental Rules startowali: Kamil Mataczyński –86kg – złoto, Szymon Gaczyński -67kg juniorów starszych – srebro po finałowej porażce z Pawłem Koniecznym (Fight Point Biała Podlaska). - Obie walki w turnieju wygrałem jednogłośną decyzją sędziów. W pierwszej doprowadziłem do liczenia przeciwnika. Podczas walki półfinałowej i finałowej z trenerem skupilismy się na mocnym K-1, łącząc do tego łokcie i klincz – powiedział Paweł Konieczny, który debiutowałem w formule oriental rules.

Przed czasem finałowe pojedynki wygrywali bracia Kosowscy z Palestry Warszawa - August (-81kg) z Bartkiem Andraczko KO 2 i Wojciech (-75kg) z Filipem Piętą (Akademia Walki Częstochowa) TKO 3.
Tytuły mistrza kraju obronili m.in.: Wiktor Waszczuk +91kg, Wojciech Kosowski -75kg, Maciej Błażewicz -67kg.

Wyniki walk finałowych:
seniorzy
+91kg Wiktor Waszczuk (KS RedLion MuayThai Międzyrzec Podlaski) - Damian Powroźnik (Turbo Fight Division Częstochowa) 3:0
-86kg Kamil Mataczyński (KSW Szczecinek) - Tomasz Zagórski (SKF Nak Muay Szczecin) TKO 3
-81kg August Kosowski (Palestra Warszawa) - Bartek Andraczko (Turbo Fight Division) KO 2
-75kg Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa) - Filip Pięta (Akademia Walki Częstochowa) TKO 3
-71kg Jakub Świderski (KS RedLion MuayThai Międzyrzec Podlaski) - Adrian Koszałka (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) 3:0
-67kg Maciej Błażewicz (Palestra Warszawa) - Adam Juszyński (Galvarino Łódź) RSC 1
-63,5kg Zhora Simonyan (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) - Damian Tajbert (Galvarino Łódź) 2:1
juniorzy starsi
-81kg Paweł Woźniak (KS Sparta Gym Warszawa) - Bartosz Radkowski (Turbo Fight Division) TKO 1
-71kg Marcin Jurczyński (SKF Nak Muay Szczecin) - Sebastian Borkowski (Fight Point Biała Podlaska) 3:0
-67kg Paweł Konieczny (Fight Point Biała Podlaska) - Szymon Gaczyński (KSW Szczecinek) 3:0
-70kg Julia Marciniak (KSW Szczecinek) - Oliwia Pawlak (Galvarino Łódź) 3:0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL