Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Grand Prix Polski w Kickboxingu: blisko pół tysiąca startujących w Mińsku Mazowieckim

17.01.2023
Grand Prix Polski w Kickboxingu: blisko pół tysiąca startujących w Mińsku Mazowieckim
Grand Prix Polski w Kickboxingu: blisko pół tysiąca startujących w Mińsku Mazowieckim
Sezon 2023 w krajowym kickboxingu można uznać za otwarty. Z udziałem 472 zawodniczek i zawodników w Mińsku Mazowieckim odbyła się Grand Prix Polski w formułach pointfighting, light contact, kick light oraz w piankowych piankach. Startowali seniorzy, juniorzy, kadeci i dzieci z 36 klubów. Rywalizację obserwował Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

W mińskiej “Czwórce” startowali reprezentanci mazowieckich klubów (np. Dębe Wielkie, Stanisławów, Piaseczno, Warszawa, Otwock, Wyszków, Grodzisk Maz., Ostrów Maz., Góra Kalwaria) ale byli też sportowcy z innych zakątków Polski, m.in. z Bydgoszczy, Kutna, Łęcznej, Bełchatowa, Mrągowa, Białej Podlaskiej itd.

W 2-dniowym turnieju wzięli udział i dobrze już znani kickboxerzy, kadrowicze, medaliści Mistrzostw Polski, ale pojawiły się nowe, utalentowane osoby. Z pewnością zwrócę na nie uwagę trenerzy kadry narodowej w poszczególnych kategoriach wiekowych i formułach.

A jak wyglądały zmagania w Grand Prix Polski? O nich opowiadają kickboxerzy i kickboxerki:
Daria Niciporuk - Na turnieju stoczyłam 2 walki, które wygrałam pewnie, obie przed czasem. Pierwszy pojedynek wygrałam w pierwszej rundzie przez poddanie przeciwniczki, natomiast drugi w drugiej rundzie przez przewagę techniczną. Tym sposobem zdobyłam złoty medal w kick light. Walczyłam tym razem jedynie w tej formule. A najbliższym startem będą prawdopodobnie Mistrzostwa Polski w kick light na początku marca. Natomiast początek sezonu uważam za udany.

Bartosz Stańczyk - Start zaliczam do jak najbardziej udanych, drugi rok z rzędu zwyciężyłem w GPP w formule kick light. Stoczyłem dwie walki, pierwsza nie była łatwa, wygrałem decyzją sędziów. Walka finałowa była pod moje dyktando, sędziowie zakończyli ją przed czasem, przez przewagę techniczną. W pierwszym półroczu czeka mnie wiele wyzwań, m.in MP w formułach low kick i K-1 oraz Puchar Świata w Budapeszcie. Będę starał się o powołanie na Mistrzostwa Europy, które odbędą się pod koniec sierpnia. Korzyści ze startu na początku roku w GPP to na pewno możliwość pokazania się oraz potwierdzenie swojej dyspozycji poza okresem MP i tym samym wchodzę już w okres przygotowawczy do największych turniejów krajowych oraz zagranicznych.

Sebastian Jędraś - W Mińsku Maz. podczas Grand Prix Polski zdobyłem złoty medal w formule kick light. Stoczyłem 2 walki, półfinałową z Kacprem Krysiakiem z którym walczyłem już łącznie 5 razy. Pojedynek kontrolowałem i wygrałem na punkty 3:0. W finale spotkałem się z Sebastianem Brzostkiem. Walkę uważam za dość trudną, ponieważ przeciwnik trafił mnie w brzuch, przez co kondycyjnie było dużo ciężej kontynuować rywalizację. Ostatecznie trafiałem częściej i celniej, skończyłem walkę przed czasem w 2 rundzie przewagą techniczną. Sądzę, że warto przetrzeć szlaki na początku sezonu i sprawdzić swoją formę oraz zdobyć doświadczenie przed ważniejszymi startami. W planach na to półrocze jest udział we wszystkich Mistrzostwach Polski oraz jakiś start międzynarodowy.

Jakub Kościelnik – W Mińsku Mazowieckim stoczyłem walkę w formule kick light, którą pewnie wygrałem. W planach mam wystartować w Mistrzostwach Polski w kilku formułach, ale głównie skupiam się na K-1. Zawody takie jak w Mińsku są dobrą rozgrzewką przed mistrzostwami.

Emilia Czarnowska - W Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim zdobyłam dwa medale - złoty w formule light contact oraz srebrny w kick light. Stoczyłam 4 walki, 3 wygrane i 1 przegrana. Za najtrudniejszą oceniam półfinał w kick light z Weroniką Włodarczyk. Przeciwniczka była wyższa, mocna oraz zdeterminowana, jednak ostatecznie to mi udało się awansować. W pierwszym półroczu moje plany to start w MP kick light, low kick i K-1. Dzięki startom już na początku sezonu sprawdzam swoje przygotowanie do Mistrzostw Polski i mam możliwość poznania przeciwniczek w nowej kategorii wiekowej.

Piotr Sieliwoniuk - Wróciłem do Piaseczna z dwoma medalami, złotym w kick light i srebrnym w light contact. Miałem łącznie 3 walki, w tym dwie w kick light. Najtrudniejszy był finał w light contact, bowiem trafiłem na zawodnika wysokiej klasy, który dopiero zaczyna występy w kickboxingu, ale ma za sobą starty w taekwondo i czarny pas. Było to dla mnie duże wyzwanie, któremu nie zdołałem sprostać. Rywal przytłoczył mnie masą kopnięć. A dalsze plany to przede wszystkim Mistrzostwa Polski w kick light. Nadmienić mogę, że jest to mój pierwszy rok w seniorach, który zacząłem moim zdaniem dobrze. Korzyściami ze startów na początku sezonu są na pewno rozruszanie się w walce, powrót na matę i obeznanie się z nią ponownie. Daje to luz w kolejnym starcie, w których można pokazać się jeszcze lepiej.

Radosław Kuzia - Na turnieju w Mińsku walczyłem w dwóch formułach: kick light i light contact. W każdej z nich w kategorii wagowej -74kg. W kick light w mojej wadze było 11 zawodników, natomiast w light contact - 5. Stoczyłem 4 walki w kick light i 2 w light contact. Wszystkie wygrałem jednogłośnie, zająłem pierwsze miejsce w obydwu formułach. Jeśli chodzi o najtrudniejsze walki to zdecydowanie były to obie finałowe. Impreza była świetnym przygotowaniem przed głównym sezonem startowym zważywszy na to, że stoczenie 6 walk w ciągu jednego dnia to był ogromny wysiłek. Myślę, żeby w tym roku wystartować na Mistrzostwach Polski w różnych formułach walki.

Pola Stołowska - W Grand Prix Polski startowałam w light contact i stoczyłam dwie walki. Pierwszą z zawodniczką z klubu Striker Turek, a w finałowej z kickboxerką gospodarza, Walhalla Mińsk Mazowiecki. To była walka, w której miałam do wykonania kilka zadań wyznaczonych przez trenera. Dziewczyny miały serce do walki. Taki start na początku sezonu pokazuje nam jak stoimy z formą i co trzeba przepracować przed zbliżającymi się kolejnymi turniejami. Planów na najbliższe półrocze mój trener ma sporo, bo oprócz zawodów krajowych wybieramy się już za 3 tygodnie na Puchar Europy Karlovac Open w Chorwacji. Do tego szykujemy się na kilka innych wyjazdów zagranicznych.

Oskar Kurzyński - Stoczyłem 4y walki w kick light, wszystkie skończyłem w pierwszej rundzie. Moje najbliższe starty to prawdopodobnie Mistrzostwa Polski w kick light. Turniej taki jak w Mińsku Maz. jest dobrym przygotowaniem do ważniejszych turniejów.

Jonasz Gortat - GPP w Mińsku Mazowieckim był pierwszym turniejem w 2023 roku oraz pierwszym w kategorii juniora. Start oceniam jako bardzo dobry, 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Wyniki traktuję jako obiecującą prognozę na ten sezon, jednak to ciężka praca jest moim priorytetem i w tym przypadku Grand Prix Polski było sprawdzeniem oraz przeglądem formy. Po tym turnieju jesteśmy mądrzejsi i skupiamy się na elementach, które wymagają poprawy. W tym półroczu wraz z trenerami zaplanowaliśmy start w Pucharze Europy Karlovac Open oraz MP Juniorów w Będzinie. Jednak harmonogram jest „luźny”, wiec prawdopodobnie wybierzemy się jeszcze na turnieje krajowe.

Zwycięzcy turnieju:
Piankowe pałki, dzieci (6-9 lat): -145 cm Zuzanna Żabik (X Fight Piaseczno), -135 cm Wiktoria Babilońska (X Fight Piaseczno), +145 cm Filip Orłowski (Klub Sportowy Tae Dębe Wielkie), -145 cm Miłosz Szczęsny (Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki), -135 cm Piotr Murdza (UKS Academia Gorilla Ostrów Maz.)
Pointfighting, +36kg Natasza Bielińska (Klub Sportowy Egida Biskupiec), -36kg Natasza Bielińska (Klub Sportowy Egida Biskupiec), -30kg Nadia Korda (X Fight Piaseczno), -27kg Alicja Gil (Akademia Sztuk Walki GO FIGHT Łęczna), -24kg Maja Radomyska (KSW Łuków) oraz +36kg Jakub Oponowicz (KSW Łuków), -33kg Mikołaj Brzustewicz (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -30kg Antoni Turczak (NINJA Academy Warszawa), -27kg Ignacy Wiraszka (Ninja Academy Warszawa), -24kg Jan Tokarski (KS AZS AWF Warszawa)

Kick light, seniorzy +94kg Marek Kamiński (KT Legia Warszawa ), -94kg Sebastian Nowachowicz (FIGHT POINT Biała Podlaska), -89kg Piotr Sieliwoniuk (X Fight Piaseczno), -79kg Mikołaj Dąbrowski (X Fight Piaseczno), -74kg Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock), -69kg Rafał Wójcik (X Fight Piaseczno), -63kg Roman Kartasheuski (Otwock "KO" Team / Kickboxing, K-1, Muay Thai /)
+70kg Paulina Badowska (Łaski Klub Sztuk Walki), -65kg Sylwia Bancer (UKS Diament Pstrągowa), -60kg Natalia Dulian (X Fight Piaseczno)

Kick light, juniorzy -89kg Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team - Sekcja Kickboxingu Góra Kalwaria), -84kg Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno), -79kg Bartosz Stańczyk (UKS Fight Club Mrągowo), -74kg Anton Bardabush (FIGHT CLUB Radzymin), -69kg Dawid Wyszyński (Fight Club Radzymin), -63kg Kacper Stelmasiak (Łaski Klub Sztuk Walki), -57kg Jakub Gieraga (KSW Alien Łódź)
-70kg Julia Nowacka (UKS Sanda Płock), -65kg Dominika Pruszczyk (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -60kg Daria Niciporuk (X Fight Piaseczno), -55kg Weronika Tarczyńska (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -50kg Angelika Markowska (Łaski Klub Sztuk Walki)

Kick light, kadeci starsi +69kg Adam Wójtowicz (Ninja Academy Warszawa), -69kg Bartosz Szwejk (KS AZS AWF Warszawa), -63kg Oskar Kurzyński (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria), -57kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -52kg Yan Opanasiuk (KSW Alien Łódź), -47kg Stanisław Przybylski (X Fight Piaseczno)
-60kg Zuzanna Drewniak (Striker Turek), -55kg Patrycja Rzeźnik (Rawski Klub Karate Kyokushin Rawa Mazowiecka), -50kg Klaudia Głowińska (Ninja Academy Warszawa), -46kg Hanna Wilczek (Stowarzyszenie Wiśniewski kick-boxing Piaseczno-Łoziska), -42kg Julia Radomyska (KSW Łuków)

Kick light, kadeci młodsi -69kg Mikołaj Madziar (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki), -52kg Jan Moks (KSW Alien Łódź), -47kg Tykhon Sviatovets (KS AZS AWF Warszawa), -42kg Stanisław Szczuko (KS AZS AWF Warszawa), -37kg Maksymilian Kondracki (KSW Łuków), -32kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -28kg Borys Kaczorowski (KSW Łuków)
+65kg Julia Kopczyńska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno)

Light contact, seniorzy +94kg Adam Woźniak (Łaski Klub Sztuk Walki), -94kg Karol Czycz (UKS Diament Pstrągowa), -89kg Filippos Filippidis (KT Legia Warszawa), -74kg Radosław Kuzia (UKS Sanda Płock), -69kg Patryk Glinka (X Fight Piaseczno)
+70kg Paulina Badowska (Łaski Klub Sztuk Walki), -65kg Sylwia Bancer (UKS Diament Pstrągowa), -60kg Natalia Woińska (X Fight Piaseczno)

Light contact, juniorzy -84kg Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno), -79kg Michał Śliwiński (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno), -69kg Kamil Guziński (KS AZS AWF Warszawa), -63kg Jakub Solka (WKS Sfinks Węgrów), -57kg Jonasz Gortat (Klub Sportowy Knock-Out Team Bełchatów)
-60kg Emilia Czarnowska (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska), -50kg Felicja Kubicka (X Fight Piaseczno)

Light contact, kadeci starsi -63kg Oskar Żabik (X Fight Piaseczno), -57kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -52kg Marcel Wypych (KS AZS AWF Warszawa), -47kg Dawid Tkaczyk (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria)
-60kg Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa), -55kg Maja Białokozowicz (KS Tae Dębe Wielkie), -46kg Hanna Wilczek (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska), -42kg Julia Radomyska (KSW Łuków)

Light contact, kadeci młodsi -52kg Jan Moks (KSW Alien Łódź), -47kg Tykhon Sviatovets (KS AZS AWF Warszawa), -42kg Bartosz Daniluk (KSW Łuków), -37kg
Maksymilian Kondracki (KSW Łuków), -32kg Maciej Paczkowski (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -28kg Igor Majkut (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)
+65kg Julia Kopczyńska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno), -50kg
Malwina Florek (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -37kg Nela Czechowska (Knock-Out Team Bełchatów)

Pointfighting, seniorzy -60kg Natalia Woińska (X Fight Piaseczno)
Pointfighting, juniorzy -69kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów), -63kg
Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów), -57kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów), -50kg Anna Dudek-Dmochowska (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów)

Pointfighting, kadeci starsi +69kg Jakub Tłoczek (Knock-Out Team Bełchatów), -63kg Szymon Grabarczyk (WKS Sfinks Węgrów), -57kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -52kg Adam Bachman (X Fight Piaseczno), -47kg Filip Czechowski (Knock-Out Team Bełchatów)
-65kg Jagoda Karolewska (KS Centrum Tang Soo Do Piaseczno), -55kg Izabella Dąbrowska (X Fight Piaseczno)

Pointfighting, kadeci młodsi +47kg Aleksander Śmigielski (Ninja Academy Warszawa), -47kg Aleksander Śmigielski (Ninja Academy Warszawa), -42kg
Adam Dzierzbicki (Ninja Academy Warszawa), -37kg Adam Sobczak (Top Team Poland Warszawa), -32kg Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -28kg Igor Majkut (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)
+47kg Gabriela Przybysz (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów), -47kg Malwina Florek (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -42kg Hanna Lachowska (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -37kg Julia Marczyńska (X Fight Piaseczno), -32kg Zofia Przybylska (X Fight Piaseczno), -28kg Emilia Nieściur (X Fight Piaseczno).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL