Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

“Mundurowy” sprawdzian pucharowy w Opatowie oraz litewski występ Panzera i Ragnaroka

27.03.2023
“Mundurowy” sprawdzian pucharowy w Opatowie oraz litewski występ Panzera i Ragnaroka
“Mundurowy” sprawdzian pucharowy w Opatowie oraz litewski występ Panzera i Ragnaroka
Na pół roku przed Mistrzostwami Polski, w Opatowie (woj. świętokrzyskie) odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu oraz zawody Iron Combat Games. W weekend przedstawiciele naszych klubów – Panzera Suwałki i Ragnaroka Białystok – z sukcesami startowali także w Litwa Open w Kownie.

Organizatorami “mundurowych” zawodów byli Urząd Miasta – Gminy Opatów, Fundacja Iron Angels, a Patronat objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Grzegorz Gajewski, Polski Związek Kickboxingu kierowany przez Prezesa Piotra Siegoczyńskiego.

Do rywalizacji w formułach Kick Light, K-1 Rules, Pointfighting zgłoszonych zostało ponad 200 zawodników. Startować mogli: żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych z Polski, przedstawiciele zagranicznych służb mundurowych, żołnierze oraz słuchacze szkół wyższych służb mundurowych oraz wojskowych.

Wśród wyróżniających się kickboxerów był Jakub Galiszewski (42 Baza Lotnictwa Szkolnego), który kolejno pokonał Kamila Korzeniowskiego, Karola Wojciechowskiego i Dominika Kępę.
- Po 3 twardych pojedynkach zająłem 1 miejsce i zdobyłem tytuł najlepszego zawodnika formuły K-1. Pierwsza walkę wygrałem decyzją sędziów. Była to dla mnie mocna walka na przetarcie, ponieważ przeciwnik postawił twarde warunki. W kolejnych dwóch pojedynkach wygrywałem przez KO w 2 rundzie. Start na tych zawodach umożliwił mi zdobycie nowego doświadczenia i umiejętności. Międzynarodowy Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych będę zawsze wspominał z uśmiechem na twarzy – mówi Jakub Galiszewski.

Również 3 zwycięstwa odniósł Piotr Sokół (6 Batalion Dowodzenia Kraków), triumfator wagi -81kg.
- Reprezentowałem 6 Batalion Dowodzenia w Krakowie wchodzący w skład 6 Brygady Powietrznodesantowej. Mój ostatni występ w kickboxingu miał miejsce w czerwcu poprzedniego roku, więc trzeba było zrzucić trochę rdzy. Start miał być małym sprawdzianem formy. Wystartowałem w swojej ulubionej formule na zasadach K-1. W pierwszej walce zmierzyłem się z Jakubem Liniewiczem. Była to dla mnie chyba najtrudniejsza walka w turnieju, gdyż przeciwnik dzięki swojemu wzrostowi miał znaczenie większy zasięg i dodatkowo walczył w pozycji mańkuta. Przerwa w startach sprawiła, że nie czułem dobrze walki i dystansu, co też utrudniało mi zdecydowany atak. W drugiej rundzie podczas wymiany trafiłem kolanem w korpus, co spowodowało liczenie i pozwoliło mi nieco "przełamać" przeciwnika i wygrać walkę.
W półfinale Piotr Sokół spotkał się z Sylwestrem Angowskim, który – podobnie jak Jakub Liniewicz – wcześniej wygrał jeden pojedynek.
- Podczas jednej z akcji w końcówce pierwszej rundy trafiłem efektownym kopnięciem obrotowym na głowę. Finalnie zwyciężyłem na punkty. W pojedynku finałowym rywalem był Mateusz Sałyga i zdawało się, że będzie to najcięższy pojedynek, ale inicjatywa od początku była po mojej stronie. Przeciwnik pasował mi stylem walki, przyjął kilka mocnych lowkicków, a inne moje techniki także trafiały częściej i mocniej. Moja ręka powędrowała do góry. Oceniam swój występ dobrze, jako przetarcie przed nadchodzącym sezonem, o ile obowiązki służbowe pozwolą na starty. Wiem nad czym trzeba popracować, by prezentować się jeszcze lepiej i osiągać tylko najwyższy stopień podium. Organizacja zawodów stała na wysokim poziomie, jak i również praca sędziów punktowych i ringowych – podkreślił Piotr Sokół.

W K-1 na najwyższym stopniu podium stanął także m.in. w kategorii -86kg Mateusz Pasiak (OSP Pruszynek). - To był udany start, wygrałem dwie walki w formule K-1 przed czasem, jedną walkowerem. - Najtrudniesza była pierwsza z Michałem Rogowskim, którą zdołałem przechylić na swoją szalę dopiero w 3 rundzie. Mocno bijący i twardy zawodnik, postawił mi naprawdę ciężkie warunki. Kolejny pojedynek chciałem zakończyć jak najszybciej, ponieważ w finale czekał na mnie utytułowany Rafał Kamiński. Wygrałem przez KO w pierwszej rundzie po kopnięciu na korpus rywala. Niestety nie udało mi się zawalczyć z Rafałem z powodu jego kontuzji. Puchar wygrywam trzeci raz z rzędu, a z roku na rok obsada turnieju jest coraz moceniejsza – przyznał Mateusz Pasiak, który do rywalizacji przygotowywał się pod okiem żony Katarzyny Posiadały-Pasiak.

W Kick Light w Opatowie zwyciężali m.in. Patryk Korycki (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) -74kg i Dawid Surmiak (18 Dywizja Zmechanizowana) -94kg.
- Stoczyłem trzy pojedynki, z których żaden nie trwał dłużej niż jedną rundę. Walka finałowa sprawiła mi zdecydowanie największe problemy, przeciwnik Kamil Szczygielski wywierał bardzo dużą presję, ale jestem oswojony z walką na tak zwanym "wstecznym". I z tego boju również wyszedłem zwycięsko. Uzyskanie pierwszego miejsca na takiej imprezie daje sporo doświadczenia i dużą dawkę motywacji przed następnymi startami – podsumował Patryk Korycki.

Z kolei Dawid Surmiak wygrał w finale z Mistrzem Europy Juniorów z 2021 roku Igorem Szkodnym. - To był ciężki pojedynek, a zarazem najlepszy w moim wykonaniu. Myślę, że o sukcesie zadecydowało moje większe doświadczenie, a po drugie podczas walki dużo pracowałem akcjami bokserskimi i to gubiło przeciwnika, który tylko kopał – powiedział Dawid Surmiak.

W Pointfightingu złoto trafiło m.in. do: -74kg Damiana Gadulskiego (Wojskowa Akademia Techniczna) i -79kg Przemysława Sułkowskiego (Służba Ochrony Państwa).
- Startowałem w dwóch kategoriach wagowych i to wyższych niż pierwotnie, czyli -74kg i -79kg. Po łącznie pięciu walkach i dwóch ciężkich finałach zdobywam złoto i srebro. Wszystkie walki kończyłem przed czasem, za wyjątkiem finału w -79kg. Po trzyrundowej batalii nieznacznie ulegam na punkty, a sędziowie uznali, że była to najlepsza walka tej formuły – mówi Damian Gadulski.
W finale -79kg walczył ze wspomnianym Przemysławem Sułkowskim. - Damian to mocny pointfighter. A nasz pojedynek to moim zdaniem jedyna walka na zawodach, która pokazywała technicznie pointfighting. W kick light miałem dwie walki, przegrałem w finale, w którym musiałem walczyć o tlen i z przeciwnikiem – podsumował.

Wśród kobiet wyróżniły się zwyciężczynie wszystkich trzech formuł: Marta Mysur-Biskupiak (Reprezentacja Polskiej Policji) – łącznie 5 tytułów w -60kg, -65kg i Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji) – 3 w -56kg.

Wyniki – zwycięzcy:
K-1
+91kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji), -91kg Mariusz Krzeszowski (CSWLąd Poznań), -86kg Mateusz Pasiak (OSP Pruszynek), -81kg Piotr Sokół (6 Batalion Dowodzenia Kraków), -75kg Zbigniew Wyrzykowski (OSP Struża), -71kg Rafał Stachecki (16 Dywizja Zmechanizowana), -67kg Jakub Galiszewski (42 Baza Lotnictwa Szkolnego), -63,5kg Paweł Grzebieniewski (14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny), -60kg Damian Roll (JW4391)
+70kg Sandra Urbańska (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych), -70kg Anna Ambryszewska (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojonych), -65kg Marta Mysur-Biskupiak (Reprezentacja Polskiej Policji), -60kg Karina Szmalenberg (11DKPanc), -56kg Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji), -52kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Kick Light
Weterani, +94kg Daniel Gaczyński (6 Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych Śrem) -94kg Rafał Szaflarski (JW 4724) -84kg Daniel Salawa (5 bdow Rząska)
Seniorzy +94kg Emil Głowacki (16 Dywizja Zmechanizowana), -94kg Dawid Surmiak (18 Dywizja Zmechanizowana), -89kg Dominik Zielonka (12 Brygada Zmechanizowana w Szczecinie), -84kg Piotr Kołakowski (8. Szczycieński Batalion Radiotechniczny), -79kg Kacper Kowalczyk (Wojskowa Akademia Techniczna), -74kg Patryk Korycki (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych), -69kg Paweł Kłoczewiak (OSP Gronowo Elbląski), -63kg Krystian Byczkowski (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych)
+70kg Agnieszka Matusiak (Wojsko Polskie 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia), -70kg Diana Petrosyan (Wojsko Polskie 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia), -65kg Marta Mysur-Biskupiak (Reprezentacja Polskiej Policji), -60kg Marta Mysur-Biskupiak (Reprezentacja Polskiej Policji), -55kg Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji), -50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Pointfighting,
Weterani +94kg Mateusz Koczmara (Reprezentacja Polskiej Policji)
-94kg Mirosław Smętek (Komenda Miejska Policji Nowy Sącz) -84kg Damian Wysocki (13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej) -74kg Łukasz Siemiński (Areszt Śledczy w Łodzi)
Seniorzy +94kg Bartosz Brauer (Reprezentacja Polskiej Policji), -94kg Dominik Szymczak (Wojskowa Akademia Techniczna), -89kg Dominik Szymczak (Wojskowa Akademia Techniczna), -84kg Piotr Kołakowski (8. Szczycieński Batalion Radiotechniczny), -79kg Przemysław Sułkowski (Służba Ochrony Państwa), -74kg Damian Gadulski (Wojskowa Akademia Techniczna), -69kg Jakub Rychlak (Wojsko Polskie), -63kg Daniel Zwada (Służba Ochrony Państwa)
+70kg Magdalena Nowicka (31 Baza Lotnictwa Taktycznego), -70kg Patrycja Stępień (11 MBOT 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej), -65kg Marta Mysur-Biskupiak (Reprezentacja Polskiej Policji), -60kg Marta Mysur-Biskupiak (Reprezentacja Polskiej Policji), -55kg Ewa Sobiło-Rydzik (Reprezentacja Polskiej Policji), -50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

W Iron Combat Games (w stójce dopuszczalne są techniki bokserskie oraz kopnięcia, w parterze - trzymania, dźwignie i duszenia) triumfowali: +94kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji), -94kg Jakub Szostak (14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny), -89kg Dawid Orzechowski (AK Champion Głogów Małopolski), -84kg Kamil Lamczyk (AK Champion), -74kg Karol Pochroń (One Punch Ostrowiec Świętokrzyski), -69kg Kamil Korzeniowski (KP PSP Jasło), -63kg Przemysław Sapiński (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin) oraz +70kg Wiktoria Ziober (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Krzeszowice), -65kg Katarzyna Kowal (Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu Będzin), -55kg Monika Poświata (Służba Ochrony Państwa), a także juniorzy, -84kg Dawid Musiał (One Punch Ostrowiec Świętokrzyski) i -74kg Mateusz Sienniak (One Punch Ostrowiec Świętokrzyski).
X

Bardzo dobrze spisali się Polacy w Otwartych Mistrzostwach Litwy w formułach ringowych w Kownie.
- Klub Panzer Suwałki reprezentowało czterech zawodników. Adrian Ołownia wywalczył złoty medal w low kicku do 67 kg. Adrian Daniło w K-1 do 75 kg wygrał półfinał przez RSC w II rundzie z dawnym moim rywalem i ostatecznie zdobywł srebro. Adrian jest jeszcze w wieku juniorskim, a na Litwie walczył w kategorii seniorów. Medal ze srebrnego kruszcu zdobył również Bartosz Kowalewski w juniorach do 71 kg w formule low kick po świetnym finałowym pojedynku z zawodnikiem z kadry narodowej Mołdawii. Wiktor Domel wywalczył brąz, nieznacznie ulęgając reprezentantowi Litwy, późniejszemu triumfatorowi kategorii senior do 81 kg w low kicku – powiedział trener Dominik Szczodruch.

Natomiast szkoleniowiec Ragnarok Białystok Seweryn Szczepankowski przyznał: - W formule K-1 Rules seniorów Krystian Topczewski zajął 1 miejsce w wadze -75 kg, 2 lokaty wywalczyli Michał Gwaj -67 kg i Aleksandra Weśniuk - 60 kg, a na 3 sklasyfikowani zostali Damian Abramowicz -86 kg i Daniel Martus -71 kg.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL