Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

“Piaseczno Open XI” - przyszli mistrzowie kickboxingu rywalizowali w Piasecznie

29.03.2023
“Piaseczno Open XI” - przyszli mistrzowie kickboxingu rywalizowali w Piasecznie
“Piaseczno Open XI” - przyszli mistrzowie kickboxingu rywalizowali w Piasecznie

▪️To turniej, gdzie odkrywane są talenty na miarę przyszłych Mistrzów Europy i Świata. W podwarszawskim Piasecznie podczas “Piaseczno Open XI” rywalizowały i kilkuletnie dzieci, i kilkunastoletni kadeci. Nie zabrakło sportowych emocji, ale i dobrej zabawy.

▪️Organizatorami zawodów byli KS X Fight i GOSiR Piaseczno. Młodzi kickboxerzy startowali w formułach Pointfighting (dzieci, kadeci młodsi i starsi ) i Light Contact (kadeci starsi) oraz Soft Contact (konkurencja dla dzieci młodszych i starszych na pałki piankowe).

▪️W kadetach starszych startowali kickboxerzy i kickboxerki urodzeni w latach 2008-2010. W Pointfightingu zwyciężyli: +69kg Jakub Tłoczek (Knock-Out Team Bełchatów), -63kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -57kg Bartosz Dobrowolski (X Fight Piaseczno), -52kg Adam Bachman (X Fight Piaseczno), -47kg Jan Wojda (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki), -42kg Szymon Zatorski (Knock-Out Team Bełchatów) oraz +65kg Pola Stołowska (Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa), -65kg Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa), -60kg Hanna Kasprowicz (Top Team Poland Warszawa), -55kg Klaudia Siwczyńska (Klub Sportowy Orient Częstochowa), -50kg Nina Śmigielska (NINJA Academy Warszawa), -46kg Barbara Budek (Klub Sportowy Egida Biskupiec).

- Piaseczno Open XI było ostatnim turniejem, w którym mogłem wziąć udział ze względu na ostatni rok w kadetach starszych. Zdecydowałem więc. że to będzie królewskie pożegnanie! W drużynówkach razem z Izą Dąbrowską, Adamem Bachmanem i Stachem Przybylskim pewnie sięgnęliśmy po złoto. W finale Poinfightingu -57kg ciężką przeprawę sprawił mi mój klubowy kolega Adam Bachman. Częste sparingi sprawiają, że obaj znamy wzajemnie nasze mocne i słabe strony. Tym razem to ja popełniłem mniej błędów i sięgnąłem po złoto. Z kolei w finale -63kg zmierzyłem się z Mikołajem Wójcikiem (KS Mistral Wojkowice). Dosyć agresywny i nietypowy sposób walki Mikołaja sprawił, że pierwszą rundę wyczuwałem przeciwnika i dopiero w drugiej przejąłem prowadzenie, zajmując 1 miejsce w tej kategorii. Seria zwycięstw pozwoliła mi na odebranie nagrody dla najlepszego zawodnika wśród kadetów starszych w Pointfightingu. Lepszego pożegnania z turniejem nie mogłem wymarzyć – mówił Bartosz Dobrowolski.

▪️W Light Contact w kadetach starszych triumfowali: +69kg Oskar Pechcin (Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki), -69kg Rafał Spodar (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki), -63kg Mikołaj Wójcik (KS Mistral Wojkowice), -57kg Wojciech Nowak (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -52kg Adam Bachman (X Fight Piaseczno), -47kg Stanisław Przybylski (X Fight Piaseczno), -42kg Krystian Turbiarz (Knock-Out Team Bełchatów) oraz -65kg Pola Stołowska (KS AZS AWF Warszawa), -55kg Aleksandra Dadaniak (Klub Sportowy Mistral Wojkowice), -50kg Klaudia Siwczyńska (KS Orient Częstochowa), -46kg Barbara Budek (KS Egida Biskupiec).

- Swój występ oceniam na 5 z plusem. Mogłem poprawić pewne rzeczy, ale udało się mi wygrać finał i zdobyć złoto. Przez poddanie się przeciwnika Maksymiliana Piechnika (KS Mistral Wojkowice) zwyciężyłem w 2 rundzie. Dodam, że light contact nie jest moją formułą, więc jest to dla mnie duży sukces – powiedział Oskar Pechcin.

▪️W finale w najniższym limicie wagowym Krystian Turbiarz pokonał Alana Jarząbka (Jurajska Akademia Sportu-Łazy). - Występ w Piaseczno Open był moim debiutem w kategorii wiekowej kadet starszy, jak również zadebiutowałem w wadze -42kg. Stoczyłem po 2 walki w formułach pointfighting i light contact. Ogólnie pointfighting jest formułą, do której zaczynam wracać po 4 latach. Moje najcięższe walki to pojedynki z bardzo dobrymi przeciwnikami, jakimi byli Alan Jarząbek oraz w finale Szymon Zatorski. Z pierwszym wygrywam znaczną przewagą 7-2, z drugim - z mojego klubu Knock-Out Team Bełchatów - przegrałem niestety 3-4. W light contact finał był dla mnie równie ciężki, gdyż znów zmierzyłem się z Alanem Jarząbkiem, który jest również bardzo dobrym zawodnikiem w tej formule. Jednak zwyciężyłem przez RSC. Zaliczam swój cały występ do bardzo udanych i jestem z siebie zadowolony, gdyż zrealizowałem wszystkie założenia. Teraz czeka mnie ciężka praca w przygotowaniach do Mistrzostw Polski w Bałtowie.

2 razy na najwyższym stopniu podium stanęła Barbara Budek w -46kg. Zdobyła też trzeci medal, brązowy w Pointfightingu w wyższej kategorii -50kg.

- Pierwszą walkę w turnieju stoczyłam z Niną Zaporą i bez większych problemów wygrałam przewagą techniczną w drugiej rundzie. W następnym pojedynku również pokonałam tę przeciwniczkę. W finale -46kg spotkałam się z Martyną Lachowską. Pierwszą rundę wygrałam 1-0, walcząc ostrożnie, aby przypadkiem nie zrobić jakiegoś błędu. W drugiej za to zdobyłam już o wiele więcej punktów, kończąc walkę wynikiem 10-2. Praktycznie od razu po tym pojedynku musiałam stawić się na macie, by zawalczyć półfinał w -50kg z Niną Śmigielską. Rywalka okazała się lepsza, pokonując mnie przewagą techniczną 12-2 w drugiej rundzie. Z tego pojedynku jestem najmniej zadowolona, ponieważ wiem, że kilka rzeczy nie wyszło tak jak miało wyjść. Na treningach będę nad tym pracować i się doskonalić. W light contakcie znów mierzę się i wygrywam z Niną Zaporą. Finał zaś tej kategorii wygrałam walkowerem i tym samym zdobyłam drugi złoty medal tego dnia. Mój występ uważam za udany zwłaszcza, że dopiero co przeszłam do nowej kategorii wiekowej. Najtrudniejsza była walka z Niną Śmigielską dlatego, że jest ona bardziej doświadczoną zawodniczką w kategorii kadetów starszych – zaznaczyła Barbara Budek.

▪️Z kolei Pola Stołowska przyznała, że zawody potraktowała sparingowo, ale oczywiście bardzo profesjonalnie i – co najważniejsze – zwycięsko je zakończyła. - W zawodach w Piasecznie startowałam po raz szósty i ostatni. Wystartowałam w 2 kategoriach wagowych wyższych niż moja waga oraz w light contact również w wyższej kategorii, bo w mojej nie było przeciwniczek. Łącznie stoczyłam 5 walk. W pointfightingu trzy wygrane przewagą techniczną i w light contact 1 walka przewagą, a drugą stosunkiem 3-0.

▪️W kadetach starszych tytułami najlepszych kickboxerów wyróżniono następujące osoby: Light Contact - Adam Bachman (X-Fight Piaseczno) i Aleksandra Dadaniak (KS Mistral Wojkowice), Pointfighting - Klaudia Siwczyńska (KS Orient Częstochowa), Bartosz Dobrowolski (X-Fight Piaseczno). Z kolei w pointfightingu w kadetach młodszych najlepszymi zawodniczką i zawodnikiem uznano Zofię Przybylską (X-Fight Piaseczno) i Dawida Siwczyńskiego (KS Orient Częstochowa).

▪️W kad. mł. (ur. 2011, 2012, 2013) triumfowali w Pointfightingu: +47kg Kamil Kraczkowski (X Fight Piaseczno), -47kg Michał Szyszko (X Fight Piaseczno), -42kg Dawid Siwczyński (KS Orient Częstochowa), -37kg Adam Dzierzbicki (Ninja Academy Warszawa), -32kg Maciej Paczkowski (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -28kg Igor Majkut (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna) oraz +47kg Gabriela Przybysz (UPLKS Tęcza Stanisławów - Tang Soo Do Ronin), -47kg Malwina Florek (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -42kg Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino), -37kg Amelia Ciszewska (KS Orient Częstochowa), -32kg Zofia Przybylska (X Fight Piaseczno), -28kg Zuzanna Węgrzyn (X Fight Piaseczno).

▪️Klub X Fight był najlepszy w turnieju drużynowym w Pointfightingu zarówno w kadetach młodszych, jak i kadetach starszych.

W rywalizacji sportowej dzieci na zasadach Pointfighting (2016, 2015, 2014) bardzo dobrze spisali się Alicja Gil i Jakub Siwczyński, którzy odnieśli zwycięstwa w dwóch wagach.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wagowych: +36kg Natasza Bielińska (KS Egida Biskupiec), -30kg Alicja Gil (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -27kg Alicja Gil (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna), -24kg Maja Radomyska (KSW Łuków), a także +36kg Jakub Oponowicz (KSW Łuków), -33kg Jakub Siwczyński (KS Orient Częstochowa), -30kg Jakub Siwczyński (KS Orient Częstochowa), -27kg Nikodem Gurdziel (KSW Łuków), -24kg Jan Tokarski (KS AZS AWF Warszawa).

▪️W Piasecznie odbyła się także rywalizacja na pałki piankowe z elementami rywalizacji (Soft Contact) w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze (2017, 2016, 2015):-120cm, -125cm, +125cm, dzieci starsze (2014, 2013, 2012): -135cm, -142cm, +142cm.

Zwycięzcy - Soft Contact: Dzieci (5-7 lat) -120 cm 1. Liliana Nieściur (X-Fight Piaseczno), dzieci (5-7 lat) -125 cm 1. Jakub Pieczonka (Ninja Academy Warszawa), dzieci (5-7 lat) +125 cm: 1. Piotr Babkiewicz (X-Fight Piaseczno), dzieci (8-10 lat) -135 cm: 1. Maja Tracka (Ninja Academy Warszawa), dzieci (8-10 lat) -142 cm: 1. Jan Lis (X-Fight Piaseczno), dzieci (8-10 lat) +142 cm: 1. Tymon Dąbrowski (X-Fight Piaseczno).

▪️Skład sędziowski w Piasecznie tworzyli: Krzysztof Żychliński sędzia główny/kierownik planszy, Dariusz Matusik, Przemysław Wielądek, Tomasz Sobczak, Cyprian Grzęda (kierownicy plansz) oraz sędziowie Michał Bocheński, Marcin Wrzosek, Sławomir Nieściur, Bartosz Bachman, Paweł Banach, Oskar Kondraciuk, Karolina Chróścik, Maciej Dobrowolski, Monika Sitek, Joanna Jabłońska, Joanna Olczyk, Marcin Przybylski, Konrad Żabik, Agnieszka Szlędak-Motoszko, Justyna Turbiarz, Grzegorz Zachara, Natalia Woińska.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL