Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski low kick juniorów: Mistrzowie Świata na podium w Nowej Soli

19.04.2023
Mistrzostwa Polski low kick juniorów: Mistrzowie Świata na podium w Nowej Soli
Mistrzostwa Polski low kick juniorów: Mistrzowie Świata na podium w Nowej Soli

▪️Medalistów Mistrzostw Świata, w tym złotych, w turnieju juniorów i kadetów nie zabrakło na podium Mistrzostw Polski Low Kick Juniorów, które odbyły się w Nowej Soli.

W 2022 roku we włoskim Lido di Jesolo w różnych formułach po złote medale sięgnęli m.in. Nikola Nasulewicz, Zuzanna Topór, Oskar Urbański, Miłosz Bogucki, Adrian Migacz. W miniony weekend znaleźli się oni wśród triumfatorów mistrzostw kraju juniorów starszych i młodszych.

▪️W finałach jun. mł., w kat. -48kg Nikola Nasulewicz (MUKSW FF Sport Opoczno) wygrała walkowerem z Leną Borkowską (Wataha Pruszcz Gdański), a w +81kg Oskar Urbański (Uniq Fight Club Warszawa) pokonał Jakuba Kościelnika (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria).

- Były to moje pierwsze zawody rangi MP po zdobyciu Mistrzostwa Świata i jednocześnie dla mnie bardzo ważne jeśli chodzi o kwalifikacje do kadry narodowej PZKB na rok 2023. Zrobiłam wszystko co było możliwe i zaplanowane w okresie przygotowawczym żeby obronić tytuł Mistrzyni Polski. Cieszę sie bardzo ze złotego medalu, drugiego w formule Low Kick i 4 ogólnie. Jeszcze bardziej cieszę sie z ogromnego jak dla mnie wyróżnienia i tytułu najlepszej młodszej juniorki Mistrzostw Polski Low Kick. Kolejne marzenie, które zrealizowałam. Wierzcie w marzenia! W półfinale wygrałam w 1 rundzie przez KO, a w finale rywalka oddała mi walkowera – mówi Nikola Nasulewicz.

▪️W jun. st. w pojedynkach o złote medal, w wadze -56kg Zuzanna Topór (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko) pokonała Natalię Bień (JFC Zabrze), -75kg Miłosz Bogucki (KS Sporty Walki Piła) wygrał z Kacprem Śleszyńskim (Rebelia Kartuzy), +91kg Adrian Migacz (Gladiator Binczarowa) triumfował w rywalizacji z Wiktorem Szelągiem (Klub Sportów Walki Przypis Team Świebodzin).

- Zdobyłem w debiucie złoty medal w formule low kick. Stoczyłem dwie walki, półfinałowa poszła bardzo szybko, ponieważ pokonałem przeciwnika w pierwszej rundzie przez KO. W finale pewnie wygrałem na punkty. Była to moja druga walka z tym przeciwnikiem, wcześniej zmierzyliśmy się w formule full contact i w niej również zwyciężyłem z dużą przewagą punktową – powiedział Adrian Migacz.

▪️Najlepszymi kickboxerami młodego pokolenia, poza Nikolą Nasulewicz, wybrano: Stanisława Telejko (jun. mł.), Oliwia Głodek i Max Kowanek (jun. st.). W decydujących pojedynkach -60kg Oliwia Głodek (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko) wygrała z Weroniką Witkowską (Fight-Hobby Legnica) i -63,5kg Max Kowanek (KS Polonia 1912 Leszno) z Kacprem Stelmasiakiem (Łaski Klub Sztuk Walki).

- Jest to moje drugie złoto w formule low kick i trzecie MP. Stoczyłam trzy ciężkie walki, miałam najbardziej obsadzoną kategorię kobiecą na Mistrzostwach Polski, było nas aż 12. Pierwszą walkę wygrałam z Paulina Borkowską, drugą z Marika Niedziółką, a w finale na gali przyszło mi zmierzyć się z bardzo dobra zawodniczką Weroniką Witkowską, moją dobrą koleżanką kadrową. Wiedziałam, że bedzie to sportowa i widowiskowa walka. Walczyłam z nią pierwszy raz, gdyż Weronika rok wcześniej startowała w niższej kategorii wagowej. Pojedynek poszedł po mojej myśli, pierwsza runda była bardziej zapoznawcza, musiałam wyczuć styl walki przeciwniczki, w dwóch kolejnych zaznaczyłam swoją dominację i wygrałam 3:0 – stwierdziła Oliwia Głodek.

▪️Z kolei Max Kowanek dodał: - W formule Lowi Kick to jest moje drugie złoto na MP, a łącznie już mój piąty tytuł Mistrza Polski. Na tych mistrzostwach stoczyłem cztery walki, a z Kacprem Stelmasiakiem walczyliśmy pierwszy raz. W finale w pierwszej rundzie wypracowałem przewagę i utrzymałem ją do końca walki.

Wcześniej wspomniany Stanisław Telejko (-67kg) wygrał 3 walki przed czasem, a z jego klubu Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun triumfowali też Julia Pawlak -65kg i Mateusz Lesiński -57kg.

➡️ Po zawodach swój start podsumowała kolejna grupa złotych medalistów MPJ:

Damian Zyber: - Jest to moje 2 złoto w formule Low Kick na Mistrzostwach Polski. W tym turnieju stoczyłem 3 walki. W finale zmierzyłem się z Sebastianem Westphalem, była to nasza pierwsza walka. Po trudnym pojedynku wygrałem jednogłośnie na punkty. Bardzo się cieszę ze zdobytego tytułu. Następnym wyzwaniem będą Mistrzostwa Polski K-1, które już w maju.

Bartosz Sikora: - Dla mnie to pierwsze złoto w Low Kicku, łącznie czwarty tytuł Mistrza Polski. Na mistrzostwach stoczyłem cztery ciężkie walki. Finał przebiegł po mojej myśli i wygrałem jednomyślną decyzją sędziów. O zwycięstwie przesądziło dobre punktowanie przeciwnika od początku walki.

Zuzanna Szczepnik:
- To moje czwarte złoto na Mistrzostwach Polski i drugie w formule Low Kick. Podczas zawodów stoczyłam 2 walki, ćwierćinałową skończyłam w pierwszej rundzie przed czasem, a półfinałową w pełnym wymiarze wynikiem 3:0. Przygotowałam się na finał, niestety moja przeciwniczka oddała walkę walkowerem.

Przemysław Cielemecki: - Łącznie jest to moje pierwsze złoto w Mistrzostwach Polski w formule Low Kick, jak i pierwsze mistrzostwa, na których stoczyłem dwie walki. Obie wygrałem jednogłośną decyzją sędziów na punkty. W finale zdominowałem przeciwnika, ciągłe ataki z mojej strony sprawiły, że zwyciężyłem.

Milan Zierek: - Na mistrzostwach w Nowej Soli stoczyć miałem trzy pojedynki, po dwóch zwycięstwach na punkty doszedłem do finału, który się nie odbył. Rywal nie zmieścił się w limicie wagowym. Był to mój pierwszy start w low kicku i drugi w formule ringowej, a zarazem drugie mistrzostwo na ringu zdobyte w tym roku. Pierwsze mistrzostwo wywalczyłem w full contact juniorów młodszych -57kg. Za czasów kadetów młodszych zdobyłem złoto w -47kg light contact.

Emilia Czarnowska: - Złoto w MP Low Kick zdobyłam po raz pierwszy, jest to też moje pierwsze Mistrzostwo Polski. Na zawodach stoczyłam dwie walki, pierwszą wygrałam przez TKO w drugiej rundzie. Finał natomiast na punkty 3:0 i oceniam go bardzo dobrze, robiłam to, co ustaliłam z trenerem. Uważam, że dałyśmy z przeciwniczką dobrą i dynamiczną walkę, a spotkałam się z w niej z Aleksandrą Cybulską i było to nasze pierwsze starcie.

Patrycja Wiśniewska: - Jest to moje 1 złoto w formule Low Kick, ale na pewno nie ostatnie. W Polsce również z innych zawodów mam 4 tytuły mistrzyni kraju. Walka finałowa była bardzo mocna, trzeba było się na niej bardzo skupić, by zdobyć złoto. Z Samantą Wróbel walczyłam 1 raz, natomiast na poprzednich zawodach ligowych wygrałam z jej siostrą.

Oliwia Perwińska: - Pojedynek finałowy stoczyłam z Melanią Wisowską, walczyłam z nią po raz pierwszy. Uważam, że była to dobra walka i dobra przeciwniczka. Wygrałam wysoko na punkty 3:0. To mój debiut w juniorkach starszych i już 2 złoto w formule Low Kick. Pierwsze zdobyłam w juniorkach młodszych, w finale pokonując Maję Mołodecką przez AB1. Łącznie to już moje 4 złoto i 1 srebro w MP. Dobre wyniki zawdzięczam trenerowi Bogumiłowi Połońskiemu. Największym moim osiągnięciem był brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Czarnogórze.

➡️ Wyniki (zwycięzcy na pierwszym miejscu)

Juniorzy starsi
+91kg Adrian Migacz (Gladiator Binczarowa) - Wiktor Szeląg (Klub Sportów Walki Przypis Team Świebodzin)
-91kg Przemysław Szeremeta (KS Gym Fight Wrocław) - Jakub Bogusz (UKS Red Bull Squad Strzelce Krajeńskie)
-86kg Damian Zyber (Fighter Wrocław) - Sebastian Westphal (Hunter Gym Bydgoszcz)
-81kg Michał Śliwiński (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno) - Kamil Kąkol (Rebelia Kartuzy)
-75kg Miłosz Bogucki (KS Sporty Walki Piła) - Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy)
-71kg Bartosz Sikora (Center-Team Odolanów) - Kacper Piecyk (X Fight Piaseczno)
-67kg Sebastian Borkowski (Fight Point Biała Podlaska) - Kacper Strzemecki (Champion Gdańsk)
-63,5kg Max Kowanek (KS Polonia 1912 Leszno) - Kacper Stelmasiak (Łaski Klub Sztuk Walki)
-60kg Maciej Kruk (Ożarowska Szkoła Kickboxingu) - Aleksander Skłucki (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun)
-57kg Mateusz Lesiński (UKS K.O.Wadło Ciechanów) - Radosław Sobczyk (KS Gym Fight Wrocław)
-54kg Jakub Pawelczak (KS Pretorium Poznań) - Gabriel Zapotoczny (KS C.S.E. Sparta Krzeszowice)

+70kg Oliwia Perwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Melania Wisowska (Fight Gym Lublin)
-70kg Zofia Kuc (Uniq Fight Club Warszawa) - Vanessa Świątkowska (Fighter Wrocław)
-60kg Oliwia Głodek (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko) - Weronika Witkowska (Fight-Hobby Legnica)
-56kg Zuzanna Topór (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko) - Natalia Bień (JFC Zabrze)
-52kg Zuzanna Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) - Weronika Podres (Stowarzyszenie Sarara Team Fight Club Kraków)
-48kg Oliwia Greczner (Oświęcimski Klub Karate) - Martyna Czuchraj (UKS Korio Gym Ruszów)

Juniorzy młodsi
+81kg Oskar Urbański (Uniq Fight Club Warszawa) - Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria)
-81kg Nikodem Kucharski (Wataha Pruszcz Gdański) - Kuba Tołkacz (KS Gym Fight Wrocław)
-75kg Przemysław Cielemecki (JFC Zabrze) - Kacper Kwolik (Klub Sportów Walki Przypis Team Świebodzin)
-71kg Sebastian Mietliński - Tymoteusz Kruczek (obaj UKS Armia Polkowice)
-67kg Stanisław Telejko (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) - Jakub Stefaniak (SKF Boksing Zielona Góra)
-63,5kg Leon Sandecki (SKF Boksing Zielona Góra) - Marek Helak (X Fight Piaseczno)
-60kg Xavier Rzeszut (KS Sporty Walki Piła) - Dawid Ciszka (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko)
-57kg Milan Zierek (SKF Boksing Zielona Góra) - Dominik Bronakowski (Alpha Fight Club Suwałki)
-54kg Sebastian Wierciak (Alpha Fight Club Suwałki) - Maciej Sowa (KS Polonia 1912 Leszno)
-51kg Oskar Lech (Paco Team Mysłowice) - Jakub Biernacki (Stark Kickboxing Team Częstochowa)
-48kg Maksymilian Tajak (Gorlicki Klub Sportów Walki) - Iwo Adamek (Striker Turek)

+60kg Zuzanna Cichosz (KS AZS AWF Warszawa) - Kinga Nowakowska (SKF Boksing Zielona Góra)
-60kg Emilia Czarnowska (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) - Aleksandra Cybulska (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko)
-56kg Natalia Widawska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno) -
Roksana Kubicka (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
-52kg Patrycja Wiśniewska (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko) - Samanta Wróbel (UKS High Kick Gym Szczecin)
-48kg Nikola Nasulewicz (MUKSW FF Sport Opoczno) - Lena Borkowska (Wataha Pruszcz Gdański)
-44kg Hanna Wilczek (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) - Nadia Henszel (Academy Martial Arts Włocławek)

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL