Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów: kolejny bardzo dobry dzień dla Polaków

31.08.2023
Mistrzostwa Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów: kolejny bardzo dobry dzień dla Polaków
Mistrzostwa Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów: kolejny bardzo dobry dzień dla Polaków
Liczna grupa polskich kickboxerek i kickboxerów awansowała do finałów i półfinałów rozgrywanych w Stambule Mistrzostwa Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów. Zapraszamy na kolejną relację naszych trenerów prosto z Turcji.

Kick Light Juniorzy, trener Grzegorz Engel
W środowych ćwierćfinałach zwycięstwo odniosła i do strefy medalowej awansowała Żaneta Stenka w kategorii +70kg. Wygrała z Greczynką Psathą.
W 1/4 finału porażki ponieśli: -84kg Sebastian Jędraś z Rumunem Ivasco, 65kg Margareta Kąkol ze Słowenką Dordić i -70kg Kinga Nowakowska z Hiszpanką Gomar

Kick Light Kadeci, trener Rafał Mazurowski
Na podium ME zobaczymy kadeta starszego Adama Wójtowicza +69kg, który w ćwierćfinale pokonał Babicia z Bośni i Hercegowiny.
Z kolei do ósemki zakwalifikowali się: -52kg Konrad Wiśniewski, -42kg Szymon Piłka i -37kg Krystian Turbiarz.
W 1/8 finału kadetów starszych Konrad Wiśniewski wygrał z Węgrem Szebenyi-Nagy, Szymon Piłka z Azerem Aliyevem, Krystian Turbiarz z Azerem Babazadą.
Swoje walki przegrali: -57kg Bartosz Dobrowolski z Czechem Rehakiem, -57kg Marcel Pietraszek z Mołdawianinem Casco, -52kg Dawid Ciepłuch z Bułgarem Ushagelovem, -47kg Wojciech Gajek z Azerem Ismaiylovem i -42kg Arayik Gasparyan z Grekiem Apostolidisem.
Dzień wcześniej Polacy triumfowali w aż 7 z 8 pojedynków. - Przegrała Wiktoria Łokietek, a wygrali: Kalina Kierpacz, Hanna Wilczek, Martyna Wiśniewska, Zuzanna Brandt, Jan Kabziński, Adam Spychalski i Wiktoria Sacher. Wygrani są już w strefie medalowej, poza Janem i Adamem, którzy w czwartek powalczą w ćwierćfinałach – mówi trener Rafał Mazurowski.

Light Contact Juniorzy, trener Tomasz Janowicz
W środę Biało-Czerwoni juniorzy w tej formule stoczyli 7 walk w 1/8 finału. Do ćwierćfinału awansowało czworo: Oliwia Czader, Igor Bronowski, Filip Sójka i Kacper Strzemecki.
W wadze -60kg Oliwia Czader wygrała z Greczynką Karathomą, -57kg Igor Bronowski z Grekiem Trikkasem, -74kg Filip Sójka z Turkiem Uysalem i -69kg Kacper Strzemecki z Rumunem Darateanu.
W pozostałych pojedynkach porażek doznali: -55kg Oliwia Maj z Włoszką Sacchi, -57kg Milan Zierek z Łotyszem Tisinsem i -69kg Szymon Szegda z Turkiem Fidanem.

Pointfighting Dzieci, trenerzy Zenon i Marta Pawlikowscy
Kwalifikację do finałów wywalczyli: Nadia Korda, Alicja Gil, Lena Szawiel, Natasza Bielińska i Jakub Oponowicz. To oznacza, że o złoto w kategorii -30kg powalczą Nadia Korda i Alicja Gil. W półfinałach Nadia Korda pokonała Węgierkę Toth, a Alicja Gil wygrała z Bułgarką Marinovą.
Szansę na tytuł Mistrzyni Europy będą miały również Lena Szawiel -33kg i Natasza Bielińska -36kg. Lena Szawiel triumfowała w rywalizacji z Węgierką Docs, a Natasza Bielińska z Brytyjką Crosby.
Z kolei w wadze +36kg Jakub Oponowicz zwyciężył Węgra Kalego.
W półfinałach nie powiodło się: -33kg Bruno Szczepańskiemu z Brytyjczykiem Farrellem, -33kg Gabrielowi Ligienzie z Węgrem Tothem, -36kg Wiktorowi Lachowi z reprezentantem Wielkiej Brytanii Szymonem Michalskim, -36kg Iwonie Polok z Bułgarką Zeylamovą i -33kg Sonii Wołowczyk z Brytyjką Cussen.
- Gabriel przy remisowej walce stracił punkt w ostatnich 2-3 sekundach, a Bruno przegrał 6-8 z Brytyjczykiem – przyznał trener Zenon Pawlikowski.

Pointfighting Kadeci, trenerzy Emilia Szabłowska, Mateusz Dylawerski
Przedostatniego dnia sierpnia polscy kickboxerzy stoczyli 14 walk ćwierćfinałowych – kadeci młodsi 9 i kadeci starsi 5, a łączny bilans to 9 zwycięstw i 5 porażek.
W grupie młodszej w najlepszej czwórce są już: -32kg Jan Kamiński, -37kg Adam Dzierzbicki, -42kg Adam Sobczak, -32kg Natalia Kowalska, -42kg Zuzanna Zapora i +47kg Gabriela Przybysz, zaś w starszej: -46kg Nina Śmigielska, -55kg Klaudia Siwczyńska, -60kg Pola Stołowska.
W 1/4 finału Jan Kamiński wygrał z Węgrem Szikorą, Adam Dzierzbicki z Włochem Cinottim, Adam Sobczak z Turkiem Aydinem, Natalia Kowalska z Brytyjką Wheatherhead-Faza, Zuzanna Zapora z Brytyjką Campion i Gabriela Przybysz z Turczynką Kutoglu oraz Nina Śmigielska z Belgijką Claus, Klaudia Siwczyńska z Węgierką Domokos i Pola Stołowska z Brytyjką Williams.
Odpadli natomiast inni Polacy: -47kg Aleksander Śmigielski po porażce z Węgrem Kanyai, -28kg Karolina Chuda z Turczynką Demir, -37kg Julia Marczyńska z Bułgarką Stoyanovą oraz w kadetach starszych -46kg Barbara Budek przegrała z Węgierką Kiss i +65kg Julia Drewa z Brytyjką Harvey.

Light Contact Kadetów, trener Bartłomiej Mienciuk
W kadetach starszych krążki zagwarantowali sobie dzisiaj: +69kg Hubert Pala i w tej samej wadze Krzysztof Sobociński oraz -65kg Amelia Rzepecka. Na ćwierćfinale turniejową rywalizację zakończył startujący w kategorii -37kg Krystian Kowalski.
W środowych walkach ćwierćfinałowych Hubert Pala wygrał z Grekiem Papadeasem, Krzysztof Sobociński ze Słowakiem Susztayem i Amelia Rzepecka z Włoszką Dangeli, a przegrał Krystian Kowalski z Hiszpanem Garcią.
Poprzedniego dnia do półfinałów awansowały: +65kg Karolina Czyrniańska i -60kg Pola Stołowska, a do ćwierćfinałów: -47kg Wojciech Gajek.

PointFighting Juniorzy, trener Tomasz Kurzeja
Z dwójki polskich zawodniczek walczących w środowych ćwierćfinałach, wygraną zanotowała występująca w kat. +70kg Wiktoria Ziober. Pokonała Brytyjkę Green.
Z kolei w wadze -70kg Emilia Fiutowska przegrała z Greczynką Katsagoni i zajęła miejsca 5-8.

Low Kick Juniorów, trener Tomasz Szczepaniuk
W juniorach młodszych, w półfinale -81kg Nikodem Kucharski z Azerem Rzayevem wygrał przed czasem w pierwszej rundzie. Do finału awansowała także Nikola Nasulewicz w kat. -48kg. Dzisiaj pokonała Greczynkę Defiggou, a o złoto zmierzy się z Serbką Grbić, która wygrała z Leną Borkowską, brązową medalistką.
Po brąz sięgnął także w -91kg Przemysław Szeremeta, po porażce z Turkiem Recepem.

K-1 Juniorów, trener Tomasz Mamulski
Czworo reprezentantów Polski z juniorów młodszych zwyciężyło w pojedynkach półfinałowych, a więc ma już pewne srebro, a powalczą o krążki z najcenniejszego kruszcu. W tym gronie są: -57kg Dominik Bronakowski, -60kg Xavier Rzeszut, -63,5kg Łukasz Grudziecki i +60kg Maja Mołodecka.
Dominik Bronakowski wygrał z Azerem Namazovem, Xavier Rzeszut z Łotyszem Likovsem, Łukasz Grudziecki z Rumunem Predą oraz Maja Mołodecka z Turczynką Aydin przez nokaut w pierwszej rundzie.
Brązowe medale zdobyły: -52kg Patrycja Wiśniewska - porażka z Ukrainką Melnyk i -60kg Emilia Czarnowska - przegrana z Izraelką Serebryanikov.
W półfinałach juniorek starszych -52kg Emilia Gruchała-Węsierska przegrała z Turczynką Sanli, a -65kg Julia Pawlak z Turczynką Cetinkayą.

Full Contact Juniorów, trener Włodzimierz Trzeciak
Aż dziewięcioro polskich zawodniczek i zawodników zakwalifikowało się w środę do finałów.
- Awans do decydującej fazy turnieju zdobyli: juniorzy młodsi -51kg Olaf Laskowski, -54kg Oskar Dudziński, -67kg Cezary Kowalkowski, juniorzy starsi -57kg Julian Biernat, -81kg Dominik Rukat, -91kg Olaf Pera, -52kg Dominika Kondracka, -56kg Julia Szyjkowska i -70kg Klaudia Bittner z Turczynką Poyraz – mówi trener Włodzimierz Trzeciak.
W środę Olaf Laskowski wygrał z Brytyjczykiem Abbottem, Oskar Dudziński z Azerem Abdullayevem, Cezary Kowalkowski z Turkiem Tekerem, Julian Biernat z Węgrem Patakim, Dominik Rukat z Turkiem Sezerem, Olaf Pera z Chorwatem Ravliciem, Dominika Kondracka z Greczynką Athanasiou, Julia Szyjkowska z Turczynką Uyar i Klaudia Bittner z Turczynką Poyraz.
Na 3 stopniu podium staną -60kg Marcin Raszewski i -52kg Samanta Klein, którzy przegrywali z reprezentantami gospodarzy Yildirimem i Sonay.
- Jutro jeszcze 6 szans. A w środę wszyscy walczyli z dużym zaangażowaniem, prezentując przy tym wysoki poziom wyszkolenia. Olaf Laskowski i Dominika Kondracka wygrali w pierwszych rundach – dodał szkoleniowiec.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL