Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Prośba o pomoc dla MARYSI ZIEMNICKIEJ

15.09.2023
Prośba o pomoc dla MARYSI ZIEMNICKIEJ
Prośba o pomoc dla MARYSI ZIEMNICKIEJ
Szanowni Państwo,
Zwracamy się do całej naszej, szeroko rozumianej społeczności.

Pół roku temu przypadkowo wykryto u córki Przemysław Ziemnicki wieloletniego Reprezentanta Polski w kickboxingu, Mistrza Świata i Europy, trenera klubu Legia Kickboxing rzadką wadę serca o bardzo niepomyślnym rokowaniu - kardiomiopatię restrykcyjną.
Wtedy jednak ani Przemek ani jego żona nie mogli spodziewać się jaki koszmar szykuje dla ich rodziny ta choroba.
Po 2 miesiącach od rozpoznania u Marysi wystąpiły objawy niewydolności serca. Od 4 miesięcy 4 letnia dziś już całkiem dobrze rozumiejąca świat MARYSIA ZIEMNICKA przebywa NON STOP w szpitalu pod stałym wlewem leku wzmacniającego pracę miesiąc sercowego. Jedynym ratunkiem dla Marysi jest przeszczep serca. Choroba jednak pozostawia dziecku niewiele czasu, oczekiwanie na dawcę nie może się przedłużać, bo jej szanse są i będą coraz mniejsze...
W ostatnim czasie Marysia przeszła operację, niestety nie była ona w 100% pomyślna i lekarze musieli w jej trakcie bezpośrednio walczyć o życie dziecka.

W Polsce jest bardzo mała liczba dawców dla dzieci. Średni czas oczekiwania to 2 lata, 30% dzieci oczekujących na liście do przeszczepu nie doczeka się nowego serca. Istnieje również możliwość pozyskania narządu od dawcy zagranicznego, natomiast przy zachowaniu maksymalnego czasu 4 godzin od pobrania narządu od dawcy do wszczepienia do biorcy.
Na świecie wykorzystuje się również torbę do transportu narządów do 12 godzin. Polska takiej nie posiada. Od zewnętrznego roku trwa zbiórka na urządzenie.

Poniżej publikujemy link do zbiórki na torbę do transportu narządów do 12 godzin, zwiększającej szansę na pozyskanie narządu zza granicy - Fundacja dla transplantacji - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Druga kwestia to pomoc bezpośrednia rodzinie Przemka, w tej sprawie prosimy kontaktować się z prezesem PZKB, który zadecyduje o sposobie i będzie koordynował tą pomoc. Oczywiście można też kontaktować się bezpośrednio z Przemkiem.
Zdjęcie opublikowaliśmy za zgodą rodziców Marysi. Prosimy o jak najszersze wpłaty.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL