Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: Biało-Czerwoni w 80-osobowym składzie powalczą w Portugalii

15.11.2023
Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: Biało-Czerwoni w 80-osobowym składzie powalczą w Portugalii
Mistrzostwa Świata w Kickboxingu: Biało-Czerwoni w 80-osobowym składzie powalczą w Portugalii
80 reprezentantów Polski (seniorzy 75, weterani 5) wystąpi w Mistrzostwach Świata w Kickboxingu, które w dniach 18-25 listopada odbędą się w portugalskiej Albufeirze. Biało-Czerwoni startować będą w ringu (Full Contact, K-1 Rules, Low Kick) i na macie (Light Contact, Kick Light, Pointfighting).

2 lata temu we włoskim Lido di Jesolo Polacy zdobyli 23 medale (7-1-15). Mistrzyniami Świata zostali Mateusz Kubiszyn (-91kg) w formule Full Contact, Martyna Kierczyńska (-56kg) K-1, Monika Puzio-Nieszporek (-60kg) Light Contact, Michał Grzesiak (-94kg) i Rafał Gąszczak (+94kg) Kick Light, Kacper Fratczak (-86kg) Low Kicku oraz w weteranach Łukasz Rafałko (-84kg) w Light Contact.

Z tego grona zawodniczek i zawodników w położonym nad Oceanem Atlantyckim mieście Albufeira startować będą: Monika Puzio-Nieszporek oraz najbardziej utytułowani w naszej kadrze narodowej Michał Grzesiak i Rafał Gąszczak.

W MŚ 2021 po srebro sięgnął Jakub Pokusa (-75kg) w Full Contact, a po brąz -56kg Iwona Nieroda-Zdziebko, -86kg Robert Krasoń K-1, -50kg Nicola Kaczmarek, -70kg Paulina Stenka, -69kg Grzegorz Błotnicki, -79kg Roger Garbaczewski, -89kg Mateusz Kamiński Kick Light, -50kg Anna Knobel, -74kg Adrian Durma, -79kg Krystian Rzepka, +94kg Rafał Gąszczak Light Contact, -48kg Aleksandra Mądraszewska Full Contact, -52kg Barbara Nalepka, -60kg Natalia Stelmowska, -67kg Eliasz Jankowski Low Kick.

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2023 w Portugalii:

Full Contact (16 osób)
-57kg Patryk Bodzek -63,5kg Oskar Sobański -67kg Patryk Możdżyński -71kg Adrian Koszałka -75kg Jakub Pokusa -81kg Kacper Walczak -86kg Robert Pokusa -91kg Karol Karczmarek +91kg Marcin Szuleta
-48kg Aleksandra Mądraszewska -52kg Nicola Kaczmarek -56kg Paulina Saczuk-Michalik -60kg Kinga Szlachcic -65kg Maria Jackowska -70kg Karolina Juja +70kg Ewa Kauch

Trenerzy Radosław Laskowski, Wojciech Kierstein:
- Na Mistrzostwach Świata w Portugalii nasza ekipa będzie liczyć 16 osób. Dwie osoby, które planowałem zabrać, niestety nie pojadą. Są to Serhii Kishko, który złamał rękę oraz Damian Roll, zawodowy żołnierz, obecnie skoszarowany na wschodniej granicy Polski. Generalnie na MŚ jadą sami Mistrzowie Polski, tylko za wspomnianego Serhija Kishko pojedzie Patryk Bodzek. Wprowadziłem jasne zasady rekrutacji do kadry i staram się być konsekwentny - tytuł Mistrza Polski zapewnia powołanie do reprezentacji i właściwie tylko zdarzenia losowe, tj. uraz, choroba, mogą to zmienić.
- Nasze przygotowania stricte do MŚ rozpoczęły się zgrupowaniem w Poznaniu, które odbyło się na samym początku października. Tam wyznaczyliśmy sobie indywidualne zadania dla poszczególnych zawodników. Następnym etapem przygotowań był obóz w COS OPO Wałcz na przełomie października i listopada i tam przepracowaliśmy mezocykl treningowy - Bezpośrednie Przygotowanie Startowe. Cały plan zgrupowania został zrealizowany, a zapewniam, że były to trudne jednostki treningowe. Mogą to potwierdzić reprezentanci Litwy, którym pozwoliłem przegotować się razem z nami.
- Tradycyjnie jedziemy po 16 złotych medali, bo bardzo wierzę w moich podopiecznych! Niezależnie jaki wynik osiągniemy, najbardziej jestem dumny z tego, jaki panuje Team Spirit w Poland Full Contact Team! To jest niesamowite, że zawodnicy w kadrze rotują, a jednak wspaniała atmosfera jest naszym znakiem firmowym.

K-1 (14)
-54kg Krystian Rozkosz -57kg Piotr Woźniak -60kg Michał Gołębiowski -67kg Konrad Kamiński -71kg Kamil Dychała -75kg Daniel Strzemiński -81kg Bartosz Dołbień +91kg Robert Dochód
-48kg Dominika Chylińska -52kg Oliwia Kramarz -60kg Patrycja Płonka -65kg Aleksandra Niewiadomska -70kg Marta Janikowska +70kg Oliwia Gajewczyk

Trenerzy Witold Kostka, Łukasz Rambalski:
- Startują wszyscy najlepsi zawodnicy i zawodniczki. Uważam, że to mocny skład - „najlepsi z najlepszych”. Bardzo na nich stawiam i wiem, że dadzą z siebie wszystko, ciężko pracowali na sukces.
- Ostatnim sprawdzianem przed wylotem do Albufeiry były konsultacje w Spale w dniach 3-5 listopada. Pracowaliśmy nad techniką i taktyką walki.
- Spory procent kadrowiczów stanowią zawodnicy i zawodniczki z sukcesami z poprzednich sezonów, ale są również nowe osoby, większość ma już doświadczenie na turniejach rangi międzynarodowej, ale faktem jest, że to mocno odmłodzona kadra narodowa.
- Ciężko powiedzieć, kto i jakie osiągnie wyniki, o medale będzie niezwykle ciężko. Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że worek z medalami na Mistrzostwach Świata otworzy się dla Polski.

Kick Light (17)
-57kg Cezary Osieł -69kg Sławomir Malik -74kg Szymon Majewski -79kg Armin Wilczewski -84kg Arkadiusz Lasek -89kg Igor Szkodny -94kg Michał Grzesiak +94kg Rafał Gąszczak
-55kg Dominika Plichta -60kg Natalia Zakrzewska -65kg Amelia Cymerman -70kg Paulina Stenka-Formela +70kg Hanna Wysocka
weterani weterani -55kg Sylwia Gondek-Winiarek -84kg Rafał Szopa -94kg Piotr Wypchał +94kg Artur Urbańczyk

Trenerzy Patryk Zaborowski, Piotr Nasulewicz, Seweryn Szczepankowski:
- Do składu na Mistrzostwa Świata w Portugalii zostało powołanych 13 osób. Większość to zawodnicy uczestniczący w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy. Nie brakuje filarów kadry narodowej, jak i młodych perspektywicznych zawodników młodego pokolenia. Mamy nadzieję, że 5 walk półfinałowych 1:2 z ME są już tylko złym wspomnieniem.
- Tegoroczne zgrupowania i konsultacje zostały rozszerzone o jeden obóz. Wprowadziliśmy kilka innowacyjnych rozwiązań taktycznych. Tegoroczne zgrupowania ukierunkowane były pod kątem pracy szybkościowej, kształtowania wytrzymałości siłowej, ataku kątowego, ponawiania w ofensywnie, przechodzenia do kontrataku ze zmiany kierunku oraz szerokiej gamy sparingów i sparingów zadaniowych.
- Plan minimum na MŚ utrzymanie lokaty medalowej w klasyfikacji drużynowe naszej formuły. Wszyscy zawodnicy podczas listopadowego zgrupowania w Kartuzach prezentowali wysoką dyspozycję sportową. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, jedziemy zrobić dobrą robotę.

Light Contact (13)
-63kg Maciej Mucha -69kg Oskar Zawiślak -74kg Adrian Durma -79kg Marcin Blicharski -84kg Piotr Kołakowski -89kg Roman Bushchak -94kg Filip Chmera +94kg Bartosz Słodkowski
-50kg Anna Knobel -55kg Marta Pyra -60kg Monika Puzio-Nieszporek -65kg Karolina Słodkowska
weterani -55kg Sylwia Gondek-Winiarek

Trenerzy Leszek Jobs, Henryk Piwowar:
- W 12-osobowej reprezentacji Polski Seniorów Light Contact Polskiego Związku Kickboxingu na Mistrzostwa Świata w Portugalii znaleźli się najlepsi zawodnicy, specjalizujący się w tej formule walki. Właściwie wszyscy powołani są aktualnymi Mistrzami Polski, którzy swoje tytuły wywalczyli w Będzinie. W miejsce Alberta Mederskiego, który z powodów osobistych nie może wystartować, powołaliśmy Wicemistrza Polski Maćka Muchę.
- Do Portugalii leci z nami również Monika Puzio-Nieszporek, która w Będzinie wywalczyła brązowy medal, ale zawodniczki z 1 i 2 miejsca wybrały inne formuły. Uznaliśmy, że Monika jako aktualna Mistrzyni Świata zasługuje na miejsce w drużynie i stać ją na dobry wynik.
- Jak co roku główne zgrupowanie odbyło się w COS OPO Zakopane w sierpniu, a na koniec października przeprowadziliśmy ostatnie konsultacje w Nowym Mieście Lubawskim. Ponadto wszyscy kadrowicze wykuwali formę w swoich klubach, przygotowując się do MŚ brali także udział w turniejach kickboxingu w kraju i zagranicą.
- Ze wszystkimi zawodnikami byliśmy w stałym kontakcie i wiemy jak ciężko trenowali, dlatego liczymy na ich bardzo dobry start w Albufeirze. Co do zdobyczy medalowych, znamy wartość naszych kickboxerów i chcielibyśmy żeby wszyscy wrócili z medalami na szyi do Polski. Znamy realia i poziom światowego Light Contactu i każdy wywalczony medal w Portugalii będzie na wagę złota dla naszej formuły. Co do kandydatów do złotego medalu, mamy kilka swoich typów, ale nie chcemy na nikim wywierać dodatkowej presji z tym związanej. Bardzo liczymy na naszego najbardziej doświadczonego reprezentanta Adriana Durmę, który już w Turcji pokazał, że jak wszystko zagra to może wygrać z każdym.

Low Kick (13)
-60kg Adrian Dziubałtowski -63,5kg Patryk Herdzina -67kg Robert Soboń -71kg Rafał Kosiarski -75kg Hubert Marcisz -81kg Dominik Kaleta -91kg Dominik Grzęda +91kg Maciej Kubicki
-48kg Kamila Gołębiewska -52kg Martyna Gasińska -56kg Justyna Krosta -60kg Natalia Stelmowska -65kg Agata Fijałkowska

Trenerzy Andrzej Garbaczewski, Marek Soboń, Krzysztof Toma:
- W przygotowaniach do Mistrzostw Świata WAKO 2023 w Portugalii uczestniczyli wszyscy najlepsi zawodnicy w formule Low Kick, którzy mają szanse na zdobycie pozycji medalowej. Oczywiście jeśli wszystkie składowe ułożą się pomyślnie.
- Nastąpiły 2 zmiany w kadrze po Pucharze Polski, który był ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do MŚ. W -60kg Natalia Stelmowska zastąpiła Amelię Cymerman, która pojedzie w formule Kick Light. Zaś w +91kg Maciej Kubicki zastąpił kontuzjowanego Andrzeja Sabacińskiego, który po zerwaniu bicepsa na turnieju w Chorwacji jeszcze nie doszedł do siebie na 100 procent. Zaznaczam, że Maciek jedzie na koszt własny.
- Konsultacje kadry Low Kick odbywały się raz w miesiącu w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestniczyli wszyscy kadrowicze oraz osoby, które chciały się edukować w tej formule walki. W czwartek, przed wyjazdem, mamy ostatnie spotkanie przed MŚ i z Piotrkowa ruszamy do Poznanie, a następnie Berlin i Albufeira.
- Chciałbym przy okazji podziękować naszemu sponsorowi Arturowi i jego firmie REAKTO. Jest bardzo zainteresowany promocją tego sportu, a szczególnie formuły Low Kick.
- Myślę, że możemy wywalczyć 6 medali, ale jak wspomniałem wcześniej, jak się wszystko ułoży pomyślnie. Jeśli nie, to minimum na które liczymy to 4 medale. Największe szanse na wysokie miejsca mają Dominik Grzęda i Dominik Kaleta. Bardzo liczymy na nasze panie, które są bardzo ambitne i zdeterminowane. Bardzo mocno pracują i widać progres . Wszystkim życzę super wyniku i jednocześnie zadowolenia z walk.

Pointfighting (8)
-63kg Maciej Kasprzyk -74kg Kacper Kołodziejczyk -79kg Krystian Biś -84kg Dominik Kaim
-55kg Malwina Strzelecka -60kg Zuzanna Kalbarczyk-Plackowska +70kg Patrycja Jaworska
weterani -94kg Piotr Maślanka

Trenerzy Bartosz Baczyński, Tomasz Kurzeja:
- Na Mistrzostwa Świata w Portugalii do reprezentacji Pointfightingu wybrani zostali najlepsi polscy zawodnicy. W ramach przygotowań zdecydowana większość wzięła udział w tygodniowym zgrupowaniu w Zakopanym w połowie wakacji oraz zgrupowaniu w Spale pod koniec września. Ostatnie tygodnie zawodnicy spędzili na przygotowaniach we własnych klubach. Jak to już bywa w formule Pointfighting, każda pozycja na podium będzie dużym sukcesem i realnie każdy z zawodników ma szansę na medal.
- Na papierze największe szanse medalowe mają Krystian Biś i Malwina Strzelecka, natomiast wszystko zależy jak zwykle od losowania. Debiutantem w MŚ jest Dominik Kaim.


W składzie Biało-Czerwonych są także m.in. sędziowie: Tomasz Bałdyga, Arleta Oleksy, Beata Sękowska, Ryszard Zawistowski i fizjoterapeuci: Jacek Sadło, Łukasz Bartosik, Bartosz Piwowar, Katarzyna Malesa. Nad całością czuwać będą prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński i Agnieszka Turchan.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2023 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL